Past

Vyšetřovatelka pojišťovny Gin (Catherine Zeta-Jones) přesvědčí svého šéfa, že jedině ona je schopna chytit exkluzivního zloděje Roberta "Maca" MacDougala (Sean Connery) do nastražené pasti - sama se bude vydávat za profesionálního lupiče. Společně pak, přes vzájemnou nedůvěru, naplánují bombastickou akci v předvečer roku 2000. Hra může začít! Ale kdo je tu kočka a kdo myš? (Bontonfilm)

jitrnic

Tak zaprve Catherine Zeta-Jones, jejiz herectvi mi prijde smesne (takove strasne snazive, podobne upracovane jako jeji zevnejsek), pak mi vadi, ze Sean Connery je uz je prece jen trochu stary na to, abych mohl prijmout jako naprostou samozrejmost, ze by mezi hrdiny melo vznikat jakesi eroticke napeti, z cehoz plyne i zaverecny problem, ze by mi nijak zvlast nevadilo, kdyby jeden z hrdinu treba uprostred deje necekane skonal, jestli se spolu vyspi nebo nevyspi a zaverecne scenaristicke obraty a podobraty me uz znechutily uplne a diky nim se podle me nejedna nakonec ani o prumer. ()

Master19

Zaručuju vám, že až se pronudíte reklamou na Petronas v 3D kině v přízemí a konečně vás pustí na tu kratičkou chvilku na mostek mezi věžemi, určitě si na tento film vzpomenete. Petronas Towers jsou nejen nejvyšší dvočata na světě, ale i jedna z nejfotogeničtějších budov, co znám a je dobře, že si mohla zahrát v tomto snímku, který má díky Connerymu relativně slušnou úroveň. Mohlo to dopadnout mnohem hůř. ()

Marek1991

Má to toľko vecí, čo na filmoch nemám rád. Rozťahaný dej s hluchými miestami medzi veľkými akciami, balans na hrane smrti, ale samozrejme so šťastným koncom, situácie kde má hlavná postava vždy náhradné plány, vždy niečo inovatívne vymyslí, aby ich nechytili, supermoderné počítače, elektroniku ako z Bondoviek, len vtipne vyzerajúcu, skrátka hlúposti a do toho romantický príbeh a navyše získanie peňazí zločinom a postrádanie morálnosti. Avšak tento film som si zamiloval, dá sa pochopiť aj ako jednanie postáv, ktorí majú úplne iné hodnoty, sú géniovia vo svojom obore a vždy si vedia poradiť, navyše v histórii aj v skutočnosti takých bolo dosť, nielen tých, čo kradli umenie alebo aj peniaze, ale aj všelijakých iných špecialistov. Z filmu ide pôvab, elegancia, romantika, vášeň až do takej miery, že som sa divil, čo to je za nádhernú ženu Catherine Zeta-Jones, že som si ju doteraz výrazne nevšimol. Michaelovi Douglasovi je čo závidieť. Scéna s lasermi mi vždy pripomenie, ako keď som bol malý chlapec som do miestností ponaťahoval klbká a nedalo sa nimi normálne chodiť a tu sa medzi nimi preplieta tak krásna herečka, to je lahôdka. Film som si užil, dokonca sa tu hodilo aj to trápne klišé s vlakmi a zmiznutím, lebo vyznelo pekne, akurát na to premiestnenie s Seanom Connerym. Fajnšmerkovská delikatesa z končiacich 90. rokov aj s vtedy, tak pre niektorých desivou a pre iných peknou, či zábavnou tématikou prichádzajúceho milénia. Dodám len, že prekrásna hudba. ()

JohnSmith

Přijemný a nenáročný thriller na zimní večer.Catherine je moc hezká a dá se na ní koukat,Connery je s věkem čím dál víc charizmatičtější.Příjemné bylo i to,že si člověk nebyl až do konce jist tím, kdo podvádí koho. Jen mi přišlo, že obsazení Conneryho není zrovna tou nejlepší volbou.Víc by se hodil o dekádu mladší herec, páč akční sekvence na mrakodrapech byly tím pádem dost nevěrohodné. ()

AdaMM

Cathrine to sluší, Connerymu taky, občas se člověk zasměje... Ale vážně by si zasloužili lepší scénář. A propos - pokud používají laserové paprsky, proč je ti idioti nenatáhli tak, aby se mezi nimi zcela jistě nedalo projít? Síť 5x5 centimetrů a bylo by to... Ale to by se pak nedalo koukat na kroutící se zadeček Catherine, což by byla jistě škoda. ()

• Jedno z hesel použitých ve filmu je 1007, a to na počest Seana Conneryho, jako prvního představitele agenta 007. (B!ker)
  • Sean Connery dostal za film 20 miliónov dolárov, čo je najvyšší honorár v jeho kariére. (m.a.t.o.)