Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hong Kong na začátku 19. století stále ohrožují skupiny pirátů. Dragon Mo, člen Pobřežní stráže, je vyslán dopadnout pašeráka, který se snaží prodat pirátům zbraně. Mo se spolu se svým kamarádem, zlodějíčkem Fei snaží dostat zbraně dřív, než si pro ně přijdou piráti. To se mu ale nepodaří a dostane se do konfliktu nejen s piráty, ale i s policií, která ho zatkne. Mo uteče a společně s Feiem se vydává dopadnou piráty a dokázat svou nevinu. (Raztubyl)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (88)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Podobne ako pri sledovaní druhej časti som mal pocit, že príbeh sa mohol vyvinúť trochu iným, záživnejším smerom. Prvá polovica ma totiž bavila, tá druhá menej a záver s pirátmi mi pripadal iba ako odškrtnutie si režisérskych povinností. Ale nie som na východnú akčnú kinematografiu expert a plné hodnotenia absolútne chápem. Ako vidieť, hipsterské bicykle sa dajú využiť aj praktickejším spôsobom, ako rozvozom bio-žrádla a bio-kávy po meste. Inak ma žiadna akčná scéna na riť neposadila, ale ani nenudila, čoho som sa dosť obával. Oba diely za sebou by som nezvládol, mám dojem, že mnoho ľudí si toto kombo pravidelne dopraje. ()

haj 

všechny recenze uživatele

Jackieho první větší a velmi úspěšná spolupráce s oběma "bratry" (Samo a Biao) z Operní školy, na kterou navázal o čtyři roky později druhým dílem již bez jejich účasti. Také se poprvé nechal inspirovat americkými herci němé éry, tentokrát to byl Harold Lloyd a jeho film Safety Last, z něhož si vypůjčil slavný pád z hodinové věže, který je ztlumen jen několika plátěnými střechami. I když se udávaná výška věže v různých článcích o trochu liší, většinou je to něco kolem 15 metrů. Nezapomenutelná je taky honička na kolech v úzkých uličkách. Ať si najdete hodnocení Jackieho filmů kdekoliv, Project A 1 je vždycky na jednom z prvních míst. ()

Reklama

Rozjimatel 

všechny recenze uživatele

Ako väčšina hongkonskej produkcie tohto typu je to infantilné a pokiaľ by sme sa mali baviť o nejakej umeleckej hodnote, tak je to značne amatérske. Scenár je prihlúply, postavy sú prihlúple a dialógy takisto. Perfektná choreografia súbojov je trochu malo na dobrý film. Ak by film mal aspoň kvalitný humor, tak všetky svoje výhrady beriem späť, lenže humor je žiaľ tiež prihlúply (ide väčšinou len o hlúpe šaškovanie). Je to síce v štýle grotesky a Jackie Chan tu aj vzdáva poctu slávnym nemým groteskám (narážka na Safety Last! (1923)), lenže na tie sa film svojim humorom nechytá. Ale sem tam sa výnimočne nájde aj nejaký lepší vtip ("Vidíš tamtie kočky? Tá jedna má krivé nohy."). Pri tejto príležitosti musím spomenúť vynikajúcu scénu s bicyklami, jednoznačne najlepšiu z celého filmu. Okrem Jackieho Chana vo filme vystupujú aj ďalšie legendy hongkonských kung-fu filmov, Sammo Hung a Biao Yuen. Zohraná dvojica Chan a Hung tak trochu pripomína Šimona a Matúša. Keďže som sa väčšinu času hrozne nudil, uvažoval som o ešte horšom hodnotení, ale nakoniec som prižmúril oči kvôli mojím sympatiám k Jackiemu a tiež kvôli úcte k jeho bojovému umeniu. ()

maty39 

všechny recenze uživatele

Pokud někomu nebylo jasné, že Jackie má rád staré hollywoodské grotesky, pak tento film ho o tom celkem úspěšně přesvědčí. Jackie hraje příslušníka námořnictva, které má za úkol potírat piráty. Problém je, že místní podsvětí je poměrně úspěšně sabotuje a k tomu je zde rivalita s místní policií, kde je důstojníkem Yuenem Biao. S nimi se utkají v úvodní barové rvačce, kde se Jackie utká s Yuenem. Hlavní roli zde ale hraje talíř s těstovinami a komedie s tím spojená. Po další sabotáži je námořnictvo začleněno do místní policie. Zde se dají Jackie a Yuen dohromady při zatýkání hledaného kriminálníka. Je jasné, že následuje bitka a demolice  podniku pro místní smetánku. Zde se Jackie a Yuen předvedou v několika parádních výměnách s místními gangstery. Jackie zde narazí na místního zlodějíčka (Sammmo Hung) se kterým se zná a s kterým se dá dohromady, aby dopadl piráty. Následuje spousta komedie a akce z nichž vyčnívá groteskami inspirovaná honička na kolech a skok z věže, který je z tohoto filmu nejznámější a patří k vrcholným momentům Jackieho kariéry. Vlastně, celá sekvence s koly je fenomenální a vtipná. A to nás ještě čeká finální zúčtování s piráty, kde se Jackie, Yuen a Sammo spojí proti pirátské přesile. Project A patří k Jackieho klasikám. Poprvé zde předvádí krkolomný stunt, což se stalo jeho trademarkem. Project A je prototypem a zároveň zářným příkladem toho, proč se Jackie stal jednou z největších filmových legend. Škoda, že zrovna tento film se mi dlouho vyhýbal. Viděl jsem ho až na DVD, protože v televizi do té doby neběžel. ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Parádní bitky v režii Jackieho Chana prošpikované komickými výstupy - přičemž některé z nich připomínají éru němé grotesky. A s dějovou linií se to má tak: Je poměrně jednoduchá, i když v několika slabších chvilkách maličko nepřehledná - a víceméně slouží k tomu, aby nejrůznějším krkolomným kouskům Jackieho a jeho společníků poskytla dostatečný prostor. Navzdory tomu si docela dobře vystačí a obstojí sama před sebou - a já nemám potřebu ji rozebírat ... ;-) ()

Galerie (42)

Zajímavosti (5)

  • Film se původně měl jmenovat Pirate Patrol. ale kvůli strachu, že po oznámení názvu začnou jiné společnosti narychlo chystat podobné filmy o pirátech, rozhodlo se o změně názvu na nic neříkající Project A. (Raztubyl)
  • Scéna, v níž se Dragon Mi Yong (Jackie Chan) drží hodin na věži, byla inspirována kouskem Harolda Lloyda z filmu O patro výš (1923). Při natáčení této scény Jackie spadnul a poranil si záda. (Rominator)
  • Jackie Chan si zlomil při pádu z desetimetrové hodinové věže nos a poranil si krk. (CrypzzXD)

Reklama

Reklama