Reklama

Reklama

Kevin Chan je policista, který chce společně se svými kolegy dostat před soud mafiána Toma Ku, který obchoduje s drogami. Během policejní akce s názve Hon na kance se Kevinovi podaří Kua a jeho kumpány chytit s kufrem plným peněz, ale nemá žádné důkazy na to, že skutečně obchodují s drogami. Svědčit by proti Kuovi mohla Salina, jeho milenka a spolupracovnice. Kevin a jeho nadřízení se snaží Salinu jako hlavní svědkyni donutit, aby vypovídala před soudem. Aby ji ochránili před drogovým gangem, zařídí jí policejní ochranu. Salina ale uteče a potom ji zajmou Kuovi mafiáni. Kevin proti Kuovi vypovídá před soudem, ale jeho výpověď nevede k odsouzení Kua, a ten je z vazby propuštěn. Kevin se snaží najít Salinu, aby ji ochránil a zároveň donutil vypovídat. Seržant Mao, který je podplacený Kuovými mafiány, na Kevina vymyslí léčku. Řekne Kuovi, kde Salinu vězní. Mafiáni potřebují, aby Salina zmizela nebo zemřela a chtějí to nastražit tak, aby Salinu zastřelil Kevin. Když Kevin dorazí do vily k Haulunu, kde má být Salina, popere se s mafiány a Salina během bitky uteče. Mafiáni Kevinovi vezmou služební zbraň a zastřelí s ní seržanta Maa. Když se po přestřelce Kevin vrátí do práce, jeho nadřízení ho obviní z vraždy Maa jen kvůli tomu, že byl zastřelen Kevinovou služební zbraní. (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (203)

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Musím uznat, že na tuto Chanovu klasiku jsem se hodně těšil a všemu napomáhal i fakt vysokých hodnocení, které film nasbíral. Ve výsledku se však jedná o zklamání. Film má sice co nabídnout a jsou tu všechny aspekty ostatních Chanových filmů jako skvělé bitky, kaskaderské kousky a celkový nadhled. Jde jen o to, že je tu všeho hrozně málo. Film sice otevře skvělá akční scéna ale po zbytek filmu už na diváka čekají jen tři povedené bitky a akční nářez v obchoďáku. Jedná se tedy o lepší průměr ale je vidět, že film inspiroval celou řadu zámořských filmařů a i "Miša" Bay se zamlada nejspíš na Chana díval, což dokazuje úvodní akční scéna s výbušným průjezdem vesničkou. Po druhém shlédnutí slabší 4* ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

No řekněme, že se jedná o nadprůměrnej rozjezd série. Některý hlášky a situace jsou určitě zapamatování hodné a především typicky ve stylu pana JC. No k tomu někdy patří i ten bláznivej humor doslova za každou cenu, kterýmu prostě úplně nehovím. Je to solidní film, ale i tak malinko přeceněnej. Za mě 65% ()

Reklama

haj 

všechny recenze uživatele

Po řadě komediálních kung-fu filmů Jackie značně přitvrdil, hlavně co se týče akce a kaskadérských kousků a natočil jeden ze svých nejlepších a nejslavnějších filmů, o čemž svědčí i výčet cen a nominací, množství zraněných kaskadérů a filmů, které se jím inspirovaly. I sám Jackie ho považuje za svůj nejoblíbenější akční film, který doposud natočil. Je nabitý typickou hongkongskou akcí, kterou budeme marně hledat v dnešních hollywoodských, ale bohužel i hongkongských filmech. Akce je samozřejmě doplněna menším množstvím humoru a dále skvělým obsazením vedlejších rolí, hlavně Maggie Cheung, která se objevila ještě v několika dalších Jackieho filmech (kromě dvou pokračování Police Story ještě Project A II a Twin Dragons). ()

choze 

všechny recenze uživatele

Jeden z Jackieho zlomových filmů, instantní klasika, zasloužený hit a první díl Jackieho nejdelší filmové série. Z filmu úplně prýští nadšení a nápaditost tvůrců, od úvodní automobilové honičky s epickým zdemolování slumu (zakončené efektním zastavením autobusu s padouchy, které později obšlehl Sly v TANGO A CASH), přes vtipný souboj s fejkovým vrahem, až po finále v obchoďáku, při kterém dostane Jackie pěkně do těla (svoje slíznou i obě ženské postavy), rozbije se absurdní množství skla a Jackieho sjezd po tyči s žárovkami dostaneme jako při sportovním záznamech několikrát z různých úhlů. Respektive až po závěrečné chanovské titulky s přeřeky a zraněními, o které nebyla nouze. ()

JFL 

všechny recenze uživatele

"Police Story" platí za esenciální příklad hongkongské akční kinematografie, ale zapomíná se, že tento film vůbec ustanovil její dodnes přetrvávající podobu. Jackie Chan, který na snímku pracoval coby hlavní představitel a kaskadér, ale také choreograf akčních scén, autor scénáře a režisér, měl tou dobou již díky svým akrobaticky nápaditým kung-fu komediím dobře rozjetou hvězdnou kariéru v Hongkongu, ale také absolvoval dva neúspěšné pokusy o průlom na americký trh. "Police Story" byla jeho velkolepým návratem, kterým chtěl ukázat, že dokáže v domácím prostředí mnohonásobně překonat americké produkce. Skloubil proto atrakce kaskadérské akce (které o pár let dříve do Hongkongu importoval první díl série kasovních mega trháků "Aces Go Places") a bojových umění s žánrem urbánního policejního thrilleru, a současně zachoval svou populární image dobrosrdečného lidového hrdiny i akrobatický slapstickový humor. Výsledný film, kde zásadový policista navzdory ranám, kulkám a byrokracii jde po bezskrupulózním magnátovi, se stal domácí i mezinárodní senzací. Jackieho Chana etabloval jako největší žijící hvězdu Hongkongu a dodnes zůstává jeho nejambicióznějším počinem. ()

Galerie (78)

Zajímavosti (23)

  • Film obsahuje veľa akčných scén, ktoré inšpirovali i iných tvorcov. Napríklad úvodná scéna zastavenia autobusu, ktorú citoval Sylvester Stallone vo filme Tango a Cash. Zopár choreografických zázrakov zo záverečného boja v obchodnom centre je podobne použitých vo filme zosnulého Brandona Leeho Rapid Fire. (Puol)
  • Pro větší míru realismu použili producenti „cukrové sklo“. To však také vedlo k větší míře zranění. (HellFire)
  • Důvod proč má Police Story tak prostý název je ten, že pokaždé když Jackie Chan začal v Hong Kongu nový projekt, každý filmař se ho snažil napodobit. Například po oznámení Legendy o opilém Mistrovi (1994) se začalo natáčet plno filmů o opilém stylu boje. Ale od názvu Police Story nevěděl nikdo co očekávat, kromě toho že to bude film o policii a nikdy předtím nikdo v Hong Kongu kung-fu film o policii nenatočil. (Raztubyl)

Související novinky

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

28.05.2019

Letní filmová škola Uherské Hradiště, která se letos koná v termínu 26. července až 4. srpna, přivítá dva významné představitele česko-slovenské kinematografie – režiséra Hynka Bočana a herce Milana… (více)

Reklama

Reklama