Naivní americký turista Wallace Ritchie se při návštěvě Londýna omylem zaplétá do předem připravovaného atentátu. Jelikož se domnívá, že jde pouze o hru, dokáže tento dobrák Wallace zachovat pobavený klid tváří v tvář krutým a bezohledným špionům, kteří si na tento večer naplánovali poněkud jinou zábavu — rafinovaný atentát na britsko-ruskou státnickou smetánku. Žvanivý prostáček si s chutí hraje na Jamese Bonda, a s radostí a humorem jemu vlastním překazí i samostatnou a pečlivě naplánovanou akci. A to nemohou atentátníci nechat bez povšimnutí... (Warner Home Video CZ)

Specs

Hlášky: Lorelei 'Lory': - "Kdo jste? C.I.A., Mafie?" Wallace: - "Obojí." & Lorelei 'Lory': - "Podáte mi to Martini, nebo ho musím vypít odtud?" & Wallace: - "Prosím, nepoužívejte moje pravé jméno. Ničíte postavu, kterou tu představuju." ()

kareen

Zajímavé...je tu spousta komedií, které nejsou vůbec vtipné a mají osmdesát procent. A když se pak najde snímek u kterého se člověk zasměje, nedostane se ani do červených čísel. Já jsem se bavila dobře, tyhle bláznivé komedie mám celkem v oblibě, zvlášť když jsou obsazené tak kvalitními herci, jakými jsou bezesporu Bill Murray a můj oblíbený Alfred Molina v roztomilé roli maniakálního Borise - obávaného tajného dvojího agenta s přezdívkou Řezník. ()

Hapretor

Komedie, která těží z absurdních scén, blbosti a nesrovnalosti tak, jak to známe např. z britských komedií typu "Růžový panter", nebo franc. komedií. Celkově jde o paskvil - najednou nevím, co se děje, jednotlivé sketche jsou pro mě nepochopitelně řazeny, ale některé jsou opravdu až tak debilní a absurdní, že jsem vyprsk smíchy. A to ne jedinkrát. Takže smělé 3*. Navíc Bill Murray je možná muž, co ví úplné hovno, ale hlavně ví, jak to zahrát. ()

Azurovydrak

Legendární komedie, která nezestárla ani o den. Je neuvěřitelné jak může být tak jednoduchý film tak děsivě zábavný a pozoruhodný. Největší zásluhu na tom má samozřejmě Bill Murray, který tu válí o sto šest a není jediná chvilka, kdy bych se při pohledu na jeho výkon nebavil. Úplný závěr byl sice dost mimo, ale co - 90% ()

campix

Americká odpověď na britského popletu Mr. Beana? Tak to snad radši ne a bohužel ani Bill Murray to v hlavní roli příliš nezachraňuje. Jediným plusem je celkem svižný děj a několik situací, které už byly opravdu téměř na hraně perfektní komedie/parodie. Jinak mě Muž, který věděl příliš málo neměl naprosto čím oslnit. ()

• Bill Murray ve filmu pronese hlášku: „You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do you, punk?“, což je odkaz na film Drsný Harry (1971). (Azurovydrak)
  • Při výslechu v hotelu Boris odejde zavolat dr. Lumille Kropotkinové a říká jí: "Sleduj toho muže," (v originále Watch that man) čímž myslí postavu Billa Murraye. "Watch That Man" je název knihy, podle které byl tento film natočen. (HappySmile)