Protivný sprostý holky

• USA Mean Girls (více)

Plastics, to je trojice roztleskávaček, které stojí na vrcholu potravního řetězce jedné obyčejné americké střední školy. Na ni nastoupí nová nesmělá studentka Cady a pro všechny je naprostý exemplář. Dosud totiž žila s rodiči v africké přírodní rezervaci bez jakéhokoli kontaktu s vrstevníky. I pro ni je tedy všechno nové; poznává namakance, flákače, asijský dementy a favority, šprty, nepřátelský, holky, co se přecpávaj, holky, co nejedí, vymaštěnce, sexuálně aktivní blbečky. A hlavně poznává Plastics, které ovládají celou školu. Ty se rozhodnou tohohle nevinného beránka ujmout a hlavně zkrotit. Dominantní Regina, přezdívaná Včelí královna, přitom věří, že z pomyslného trůnu ji nikdo sesadit nemůže. To se spletla. Cady se postupně stává jednou z Plastics, namyšlenou bezcitnou mrchou, hvězdou školy, udává styl, každý kluk ji chce, dokonce i Reginin expřítel Aaron. To už je přes čáru. Regina je manipulátorka, která se vyzná, a co je hlavní, zná všechny drby a pomluvy. Začíná válka. (Cinemart)

Arsenal83

Protivné baby po 20 rokoch, Tina Fey zase písala scenár, teda len nakopírovala, čo už bolo a pridala hodnoty, ktorými sme sa za tie dve desaťročia tak výdatne obohatili. Totálna diverzita, asi aj skúmanie rodokmeňov bolo, teplý černoch a dúhové vlajky sa tiež vyskytli a že krásne spieval, jak keby porast na vajcách pinzetou trhali. A hej ten spev, to je akože novinka, lebo to vytiahli z Broadwayu či z podobnej búdy. Ani jedna pesnička nie je ale nosná, žiadna nie je dosť dobrá na zapamätanie a speváci by u Haberu neprešli ani cez vchodové dvere. TikTokova generácia ale spokojná možno bude. Najväčšia sranda: Lindsay Lohan si tu takmer nikto nevšimne, no zhrabla za rolu 500 000 dolárov. Tak fungujú naše super hviezdičky. Hrabú milióny za nič a potom zaspievajú napríklad We Are the World s odkazom pre ľudí, nech sa skladajú na chudobu. Alebo pošlú len modlitby, ako zrobila Rihanna s Beyonce a Ricky Gervais ich fantasticky vysmial: "Ó, cítim sa ako k*okot, ja som poslal len peniaze..."  ()

xzajox odpad!

Na tejto volovine snáď nie je nič zaujímavé. Babenka spieva, aká je sexy a pritom sa mi z nej stavajú tak akurát vlasy na hlave (všetky tri). Chalana, ktorý má byť akože pekný, by som neobsadil ani do komparzu. Snáď po tisíci krát prevarené us-high-school stereotypy tu zlyhávajú aj v tom, byť úplne trápne. Hlavná hrdinka možno ujde, ale tiež ledva niečo hrá. Tá jej zmena virgin-hotVirgin-b*tch-virgin je totálne umelá, až mi zle prišlo. Pesničky a texty zneli ako napísané nadržaným puberťákom na WC (ľavačkou). Skoro by som dal hviezdu za mamku J.Fischer a.k.a. Pam z "The office". Tá bola zlatá, ale ukazovali ju príliš málo. Nezachránili to ani farebné choreografie, kde sa tanečníci určite snažili. Nene, toto som mal preskočiť. Fujky - 0* ()

LaRhette

Je to jako fúze původních Mean Girls s Glee, kde ale zapomněli zkopírovat cokoliv zábavnýho, včetně nenucenosti a svěžesti originálů. Skvělej příklad filmu, kterej kopíruje dva kulty, ale zapomene k nim přidat cokoliv svýho novýho a updatovat je (kromě sociálních sítí ofc, i když dost nesmyslně používaných). Finanční motivace je jasná, tak si jen pokládám řečnickou otázku: Co je autorská motivace něco takovýho natočit? ()

blondboss

Čo k tomuto dodať? Odporná cover verzia úspešnej komédie s vrcholne nesympatickým hereckým obsadením, s nulovou atmosférou, ktorá originálu nedýchala ani na kotník, a navyše to muzikálové prevedenie zaklincovalo úbohosť tejto zlátaniny. Tento snímok fakt nemal vôbec vzniknúť a čudujem sa človeku, ktorý na to pôjde do kina. Jedna hviezda za nejaké tie postavičky z originálu vrátane charizmatickej Lindsay Lohan a jej cameo role. 25 % ()

dO_od

// Muzikálová adaptace broadway hitu čerpajícího z kultovního filmu vycházejícího ze self-help knížky. Téma se tak celkem pochopitelně už poněkolikáté recykluje a scénář Tiny Fey to bohužel nijak neozvláštnil, nicméně pokud vás baví muzikálová čísla, pop a dokážete se bavit povrchním gen Z humorem, je to vlastně neurážející zábava s dobře zpívajícími herečkami, která hudebně a textařsky mnohdy příjemně překvapí. 6/10 ()

• Film mal byť pôvodne uvedený na trh prostredníctvom Paramount+ exkluzívne pre streamovanie. (dwdb)
  • Kvôli niektorým dialógom so sexuálnym podtextom mal mať film pôvodne rating R. Neskôr boli tieto dialógy prepísané s cieľom získať miernejší rating PG-13. (m.a.t.o.)