Sarinjaui Syopingmol

• Jižní Korea 킬러들의 쇼핑몰 (více)
Akční / Drama / Mysteriózní / Thriller
Jižní Korea, 2024, 8 h (Minutáž: 60 min)

Když byla Jung Ji-An (Kim Hye-Jun) malá, přišla o své rodiče. Její strýc, Jung Jin-Man, který provozoval tajemné nákupní centrum, se jí ujal a staral se o ní, dokud neodešla studovat na univerzitu. Jednoho dne strýc zemře a Jung Ji-An se dozví pravdu o tom, co je ono nákupní centrum skutečně za místo. (HanzoBureshi)

tuctovychlap

nemusím príliš filmy či seriály japonské, kórejské, čínske, thajské etc...ad 1: viaceré som skúsil a boli nahovno..ad 2: vychádzajúc z 1. bodu som zistil, že im hodnotenie na čsfd navyšujú pravdepodobne fanatici milujúci ryžu, ak už nie samotná piata kolóna žltkastých stánkarov..ale..ale toto im vyšlo..! pobavil som sa, záplatka z môjho pohľadu nevyžadovala zložitosť, nakoľko jej odkrývanie prebiehalo v etapách a to zbavovanie sa šupiek cibule, resp. minulostné vratky boli naratívne veľmi fungujúce..malo to super akcie, chvíle napätia, ba aj humor sa tam dal nájsť..za mňa 5 porcií japchae..ak by bola druhá séria, pokojne ochutnám.. ()

*CARNIFEX*

Nechytilo, nebavilo. Dal som tomu šancu v troch epizódach, myslím že je to viac ako dosť času nato, aby človek vedel reálne posúdiť, či ho samotný námet nadchne, alebo nie, pričom mne osobne samotný koncept “na preskáčku” medzi časovými osami nijak nevadil. Veď nie vždy musí byť schéma príbehu na jedno kopyto, akurát, že Ja osobne nie som veľmi stavaný na tieto “teen žánrovky” o mimoriadne nadaných deťoch, ktoré zvládajú súboje lepšie ako Predátor s Terminátorom dokopy. Kým iný očakávali akčnotu, mňa ďaleko viac zaujímala vzťahová zložka, ktorá ma bohužiaľ po pár pasážach tak či onak prestala baviť. Tak nič teda. Možno nabudúce. ()

Chrustyn

Jak mám korejskou akční produkci rád, tak mě jejich seriály děsně štvou. To platí i pro  A Shop for Killers, který se z počátku tváří, že by mohl být zajímavým, seriálovým kouskem ale po pár minutách se vydá po špatné cestě. Těšil jsem se hlavně na akci, kterou Korejci umí ale zde je jedna velká akční scéna, která je nesmyslně roztažená a prostříhaná celým seriálem, takže nemá žádný spád a přestože má celou řadu zajímavých momentů, absolutně nefunguje, protože ve chvíli, kdy by měla napínat se opět přepne na profilování, nezajímavých charakterů. Ztráta času. ()

moviefreak

Kórejský masaker v roku 2024 pokračuje!!! Skvelý scenár, brutálne akčné a originálne scény, jedna z najlepších scén s nožmi, odpudzujúci hlavný záporák, a ženská verzia Johna Wicka, na ktorú by bol sám Keanu pyšný... Príbeh o zrade, pomste a tínejdžérke, ktorá zdedí čierny obchod so zbraňami so všetkými plusmi, ale aj nepriateľmi. Druhú sezónu potrebujem takoj hneď!!! ()

Hollohlaway

Akce za čtyři, děj občas za dvě hvězdy. Zápletka s malou neteří, která je hozená do vody byla super, to se mi hodně líbilo, ta žoldácká linka byla pro změnu jen průměr, ale dohromady to dobře funguje. Choreografie akce je hodně vysoko, herecky obsazeno taky fajn. Závěr byl velký masakr, ale tak nějak se to neuzavřelo, že by druhá serie? ()

• Ve 33. minutě hlavní hrdinka míří a střílí z pušky se zaměřovačem, ale nemá z něj sundanou krytku. (cerdax2)