Horizont události

• Velká Británie Event Horizon (více)

Izz

Řemeslně velmi slušné,ale zoufale bez nápadu.I tak ovšem pravděpodobně nejlepší Andersonův film. ()

web-dat

Dobrá atmosfra, která se opírá o překvapení na konci. To že v tom umře skoro celá posádka napadne asi každého kdo se na film dívá, a ví že se jedná o horror. Neřekl bych že film má nejhustější atmosféru na začátku, ale kdesi v polovině filmu. Bohužel závěrečných 20 minut, je už klasická akčňárna kdy hl. hrdina bojuje se zlem. Trochu mě zklamal konec ... ale zase přirovnání k peklu (bylo dost dobré). S.Neill opět odvedl výbornou práci, v roli ďábla. Dávám 75% ()

.killer.

Zpočátku si Event Horizon buduje velmi dobrou atmosféru, vykresluje chování hlavních postav a pořád drží něco mysteriózního pod pokličkou. Ke konci, s postupným odkrýváním onoho mysteriózna, jde ale všechna atmosféra stranou a stává se z filmu béčková záležitost. To zamrzí. ()

goodnic

Příjemné hororové překvapení z vesmíru. Zajímavý námět se povedlo zpracovat celkem dobře, efekty trochu rozporuplné, jednou vypadají dost dobře ale jindy zase naprosto hrozně. Bavilo mě to a to se cení. ()

dewil21

Peklo, to slovo vystihuje celý film... Pekelná atmosféra strachu a napětí, má to gradaci, Kamen tomu dodal perfektní hudební kulisu, vesmírná sci fi hororová podívaná s dobrými hereckými výkony, vše nasvědčuje tomu, že se schyluje k infarktovému závěru... Ano, infartk, peklo... v závěru jako by Andersonovi došel dech, případně kyslík, a tak v hypoxických halucinacích načrtl konec hodný akorát tak béčkového režiséra...a tím asi stále zůstane, ikdyž s Even Horizon měl u mě hodně dobře našlápnuto vejš. ()

GudMen

Má-li tohle být Andersonův opus magnum, pak pevně doufám, že se s panem režisérem vidíme naposled. Potenciál v té hromadě odpornosti, nefunkčních lekaček a padouchem sebevrahem shořel jak papír. Kladem budiž vzpomínka na Dead Space. ()

windows

Dnes již postarší snímek, který ohromí a zaujme. Vynikající hudba. Cool efekty. Napínavé sci-fi. Spokojen všemi směry! ()

denulik

Luxusný začiatok, ktorý sa ale v polovici zvrhol na trápnu vyvražďovačku. A to som sa už začínala tešiť. Mám pocit, že scenárista nezvládol koniec a nevedel vykorčuľovať zo zápletky. Aspoň mne rozuzlenie veľmi logické neprišlo a už vôbec som nepochopila konanie a motiváciu doktora Weira. Ako vravím, koniec bol už skutočným utrpením- s pribúdajúcimi litrami krvi sa môj záujem o film zmenšoval, až sa úplne stratil. ()

Ewík

(22.08.2014) Nejdriv jsem dala 4*, asi nekde na stredni nebo na zakladce....ale moje uchylky se me proste nepousti. Ba naopak-jsou intenzivnejsi :-D Takze petku. Zhmotnene zlo, pred kterym neni uniku. Mnamka! (20.06.2020) Je sice vidět, že jsou efekty z devadesátek, ale to napětí se dá krájet motorovou pilou!! A vysvětlení singularity je prostě pecka (jo, asi je to odněkud okopírované, ale já to tady viděla poprvé). ()

biergof

Klasický 90s horor story, aneb kumulace 70s+80s do naleštěné, zábavné a nesložité jízdy, jako když po Led Zeppelin přišli KISS. ROCK and ROLL! To nejlepší v nejlepší formě! Jen toho pekla mohlo být víc a jeho velvyslanec si zasloužil propracovanější vizáž než pár jizev na kebuli. A stejně jako v muzice se tohle už netočí a pár komiksáků v kinder předražených movies to nezalepí! Král je mrtvev, ať žije Král! ()

Hudino

(Menšie spoilovanie) Je to veľká škoda. Najlepšia vesmírna lod, akú ľudstvo má, sa vydáva na misiu, v ktorej má zistiť, "ako vyzerajú" okraje slnečnej sústavy. Náhle však bez stopy zmizne...ked sa po siedmich rokoch objaví, na mieste kde zmizla, posiela na Zem správu so zašifrovaným latinským odkazom - po tadiaľto je všetko v poriadku, pôsobí to beznádejne, mysteriózne a v sci-fi/horor žánri má zápletka takéhoto druhu určite veľký potenciál a využiteľnosť. Samozrejme ak neskĺzne do trápnosti, ako sa to Horizontu učebnicovo podarilo. Od príchodu prieskumno - záchranného týmu na loď, je to jeden obrovský spád s finále, pri ktorom som mal čo robiť, aby som si neotrieskal hlavu o stenu z empatického prežitku trápnosti, ktorú produkoval niekto iný...Z tohto filmu sa dalo rozhodne vytrieskať viac ! ()

Petike odpad!

Asi najnadhodnotenejší SF horor vôbec. Fishburne a Neill tu len márnia čas a Neillova postava á la "úúú, vykľuje sa zo mňa bubácky záporák" je protivne nestrašidelná a nechcene smiešna. Dejovo je to náramne plytké. Scenár ako od dvanásťročného pubiša, ktorý sa snaží všetko robiť "hustttéééé", ale vychádza z toho len lavína trápnosti. Akákoľvek snaha o efektívne ľakačky a atmosféru ide v tomto počine ta tam vďaka nonstop nasadzovaniu falošných ľakačiek (môžete ich rovno začať počítať) a hláškovaniu poniektorých postáv (najmä ISO štandardného "wooo, man, som astronaut čierna huba, nie normálna postava" klišé astronauta-táraja). Dizajn použitý vo filme je až okato opajcovaný z Votrelca. A to spôsobom, ktorý vám pripomína béčka z 80. rokov, ktoré sa snažili za každú cenu napodobňovať Votrelca, aby sa aspoň trochu zviezli na jeho úspechu. Tento film možno bol jeden z nich, ale trochu sa pozabudol a vykukol až v 97-om. Ešte ani drc-drc hudobný príspevok od Prodigy mi pri tomto otravne predvídateľnom filme nedvihol náladu ani v najmenšom. Celé toto čudo na mňa pôsobí ako hororový bratanec Bayovho ukričaného a splašeného Armageddonu. To je na ňom možno to najstrašidelnejšie - je to temná predzvesť tej Bayovej hovadiny, ktorá prišla do kín o rok neskôr... Najhorší na celej záležitosti je fakt, že tento film je v podstate nudná strata času. Ak chcete poriadne napätie a strach v hlbinách vesmíru, sú lepšie filmové alternatívy, staršie i novšie. Pochválim aspoň fakt, že dejiskom je okolie Neptúna, to ako jediné vykazuje nejakú tú štipku originality. Inak nič. //// Zaujímavé komentáre: Galadriel, dobytek, Renton ()

Shitonit

Ty pičo, řekl by jeden můj bývalý kolega. Vyrazilo mi to dech. Ne snad tím že to je dobrý, špatný nebo jaký, ale tím, že mě to takový nic o ničem dokázalo udržet na prdeli celej film, marně očekávajíc že mě to nějak pohltí. Prostě jsem seděl, čekal a čuměl, až to skončilo, a teď vim už totální kulový, o čom to vlastně bylo.. ()

mysiouxsie

Zažila jsem divné vizuální déjà vu..Laurence Fishburne, přetechnizovaná super loď, zákeřná realita blízké budoucnosti..už mi tam chyběla jen ta černá kočka, ohlašující chybu v červí díře.. ()

Clark_Kent

Přiznám se, že na tenhle sci- fi vývar jsem si vždycky vzpomněl. Když jsem byl znuděnej všema těmahle rozvařenýma spatlaninama, co dneska v moderním hollywoodu s oblibou vařej. Sam Neill je doslova a písmene pekelnicky odvázanej. Když bych měl hodnotit, tak lepší sci- fi asi pomalu už ani dneska nenaleznete. ()

Najt

V roce 97 to muselo být fajn vidět takový film. Dnes už se ale jedná o průměrné drama. Atmosféra ze začátku je skvělá, ale později slábne. Některé scény byly skvělé, místy i hororové. Konec už byl spíš ve stylu akčního scifi, tam film trochu ztratil potenciál. ()