Nejdrsnější reality show na světě, Survivor, vyzývá soutěžící, aby svedli bitvu, na jejímž konci čeká na jednoho z nich pohádková výhra 2 a půl milionu korun. V obou kmenech to začíná vřít, hlad, nepohodlí i stesk po domově se stupňují a na povrch vyplouvají první velké spory. Kdo ze soutěžících si brzy sáhne na pomyslné dno? Kdo naopak ucítí příležitost a pokusí se otočit události ve svůj prospěch? Kdo další opustí ostrov? Dva kmeny, Hrdinové a Rebelové, známé i nové tváře, hlad, bolest, výzvy, nečekané zvraty – to všechno bude muset zdolat nový nositel titulu Survivor Česko & Slovensko. (TV Nova)

wooozie

Před začátkem sledování jsem měl z amerického Survivoru pouze mlhavé vzpomínky ještě někdy z počátků fungování YouTube a předchozí československé série jsem neviděl vůbec, protože obecně české reality show poměrně úspěšně a dlouhodobě ignoruju. A ignoroval bych i tuto sérii Survivora, nebýt dvou aspektů. Prvním z nich je Ondřej Novotný, který ať už v rámci Oktagonu nebo třeba v Kudy běží zajíc své relevantní konkurenci nakládá o několik tříd, takže po určité době jsem seznal, že spojení jeho jména s nějakou reality show mi dávalo alespoň nějakou naději, že v rámci (skoro) domácí produkce vznikne i u nás zajímavá a zábavná reality show. A to se potvrdilo, protože jeho výslechy na kmenových radách, by dokázaly dostat zajímavé informace i z třikrát vymačkaného citronu a celkově jeho moderování bylo z mého pohledu v topu (pokud teda zrovna byl na ostrově). Druhým a hlavním aspektem pak byla (asi jako u velké spousty lidí) účast aktuálního krále českého internetu Mikýře, bez jehož účasti by tato série kolem mě prošuměla naprosto bez povšimnutí, stejně jako ty předchozí. S jeho účastí se Survivor dočkal 100 jednotek mé pozornosti a já se zaháčkoval u nějaké televizní soutěže snad nejvíce od dob boomera tohoto řemesla, což byla první řada české Superstar. Jako každá show měl i tento Survivor svoje silnější a slabší části, ale hejt od lidí, kteří to davově odstřelili (kolikrát sotva po 1 dílu), byl nesmyslný, protože po vyházení slabých kusů a hlavně po sloučení to celé nabralo neskutečné obrátky. Všechny díly za mě super, ale epizoda s vyhlasováním Mikýře a jeho návratem patří příběhově i produkčním zpracováním do zlatého fondu české televizní zábavy. Laťka pro 4. sérii byla nastavena vysoko, ale jestli si na Nově každou uplynulou sérií více a více ověřují, co funguje a co naopak příště vynechat, a pokud trefí casting, tak sem s tím. ()

Foxhound#1

Jediný důvod, proč to vlastně sleduje je Mikýř. Ač tvrdí že ne, tak já si stejně myslím že do toho šel jen proto, aby tenhle survivor z wishe pořádně potrolil. Ondřej Novotný:  „Musím říct, že u toho duelu jsem říkal, že to mr*ám. Já to dělat nejdu, udělejte si to sami, já tam nejdu. Já se s nima ani nechci bavit. Tady mám Filipa, Jacka, Rachel. Vím přesně, jak to dopadne, bude to ostuda, trapnost. Já tam budu jenom stát. Jestli to musím udělat, tak tam budu jenom stát, nic neřeknu, ty vole,“ ulevil si Novotný na YESS TV. „Co tady vlastně moderuju? Sraz srabů? Mám ti utřít slzy, že ti je zima a stýská se ti?“ Já: A co si jako ty a ménedžeři od produkce čekali, šašku? Třetinu soutěžících vyberete z řad druhořadých herců a modelek, další třetinu z obrážečů reality show a shitfluencerů a teprve poslední třetina je "někdo z lidu". A pak se najednou všichni diví, že to půlka začne vzdávat, pač je to nebaví, nedávají to zdravotně a vůbec si tak jako mysleli, že to bude prdel na pláži? Jo kdybyste se na to vysrali rovnou a udělali klasický casting z plebsu, možná by to celé dopadlo mnohem líp. No ale všeho dočasu, jakmile byly shit soutěžící vyházeni a posláni dom, tak se to postupně začalo rozjíždět a po třech sériích CZ Survivoru můžu konečně napsat, jo nebylo to špatný. Dokonce jsem odolal tlaku okolí, geyo a burešdnes.cz a nenechal si vyspoilerovat vítěze. A bravo, jsem spokojen. ()

bobstock

Tady se někdo hodně přepočítal na castingu. Jak se píše obecně na diskuzích, většina těhle influencerů, tiktokerů, jůtuberů, rádoby celebrit by nevydržela ani měsíc chodit do normální práce, natož se koupat v písku a jíst misku rýže denně. Nakonec cesta za vítězstvím pro těch pár jedinců, kteří jsou ochotni mimo konfortní zónu si tohle protrpět bude snažší. Ubrečenej zbytek, kterej hledá výmluvy, co nejrychleji utéct a okatě vzdává soutěže je trapnost do televize nohy volající. Hvězdu za Mikysku, kterej z toho aspoń dělá řiť. Přidám boží koment od noname uživatele z diskuze: ´´Ostrov hledá možnost odjed domů.´´ :D Druhou hvezdu pridam za finalove ucastniky, ty slusne bojuji a da se na to koukat. ()

moviechecker odpad!

Pro každého originálního Survivalistu utrpění!!! Jasně, od 40-té sezóny už ani ten americký není to co býval hlavně kvůli castingu. Ale pokud se chtěli ČS televize inspirovat měli zkopírovat, alespoň tu austrálskou verzi. První sezónu jsem vypnul po tom, co jsem viděl, že osadenstvo má postavené místo na spaní, aby chudáci náhodou nespali na zemi. Druhu sezónu jsem raději přeskočil, ale u třetí jsem si dovolil dát tomu znovu šancu, že se možná poučili. Ne, ne... co je špatné? Snad všechno... Soutěžící mají nachystané prkna na přístřešek, deky na spání, aby v Dominikánské republice náhodou nezmrzli, je vidět, že všichni mají nachystano nahradne oblečení na teplo i na zimu. Dokonce i přšipláště, to si snád dělají <>? Místo vyčištěné nějakou ukrajinskou uklízecí četou, vypadá to, že jim tam chybí již jen pyžama? A už vůbec nemluvím o tom, že tam někoho odvezli na pár dní do nemocnice a znovu se vrátí? po prvním díle přibyli další 4 soutěžíci wtf???? Jak dobře podotkl pirát to není Survivor, ale tábor pro rozmazlené decká..... ()

FeriusParfax

Říkám na rovinu, že je mi u sledování trapně. Jako beze srandy vždycky cítím stud a rudnutí obličeje. Snažím se být opravdu objektivní. A má objektivní, hnědá kukadla bohužel vidí trapárnu. Nejenže je hrozná kamera, která se furt rozostřuje a třepe, ale i zvuk. Vždyť účinkujícím rozumím sotva polovinu jejich blábolů (ne, že by snad 15 minutové žvanění o chrápání nebylo vzrušující). Soutěžící jsou samozřejmě kapitola sama pro sebe. Asi jako většina fandím Mikýřovi. Jinak se sešla banda nesympatických lidí, kteří teda vůbec nejsou moje krevní skupina. Rádoby celebrity jen kopírují taktiky, které viděli v zahraničí. Nikdo nepřijde s ničím novým, chytrým, invenčním. Soutěže jsem opět dost low cost a působí na mě hrozně hloupě. Ondra je klasicky uštěpačně upřímný, což je dobře. Jeho tvrdá upřímnost mi dělá dobře na srdíčku.  Jsem blbá, že jsem se na to nechala namotat. Podlehla jsem však americkému Survivoru a chtěla jsem dát tomu českému šanci. To byla chyba. Dám tomu ještě tak 2-3 díly, ať nejsem úplně nespravedlivá (současně s českým survivorem sleduji i australský… rozdíl je extrémně znát). EDIT (6/24) - s povinností sledovat každý díl, přičemž jsem vždy v půlce usnula, musím uznat, že původní odpad platil asi jen 3/4 Survivora. Po sloučení se to trošku rozjelo. Stále se ovšem v tomto provedení nejedná o nijak inteligentní a zajímavou hru. S vítězem jsem spokojená. OBLÍBENÍ: Kristýna, Tomáš, Bandurko, Mikýř, Sebastian NEOBLÍBENÍ: Ivana, Yenefer, Jack NEUTRÁL: Márty, Martin, Pirát ()

Razzor_82 odpad!

Další fraška jménem S(K)urvivor made in Nova! Plejáda trapných celebrit, pitomých drben a nabušených svaloušů. Pilotem se musíte doslova prokousat přes sáhodlouhé rozhovory a nezáživné medailonky. Klasicky otřesné ozvučení a plno soutěžících, které to nebaví a chtějí jít po pár dnech domů za maminkou! 0/10 ()

Kobitch

Tragický casting. Soutěžícím bych do smlouvy zavedl tučný pokuty za dobrovolné opuštění hry. Vyhraje to pravděpodobně poslední člověk, kterému se nebude stýskat a nebude chtít odjet urychleně domů za svými činčilami. ()

hyper01

! SPOILER ALERT ! Na tuhle sérii se dalo dívat hlavně kvůli Lordu Mikýřovi, který se nakonec produeloval až ke slavnému vítězství. Jinak je ta turecká verze příšerná, i když jsem zaznamenal, že oproti prvním dvěma sériím už došlo ke značnému zlepšení (tam jsem nedokázal dokoukat jeden celý díl). Pořád stejné hry, takřka nikdy nesměl chybět parkur nebo platforma. Naprosto nezajímavé dialogy, zbytečné zážitkové odměny a příšerný casting soutěžících, z nichž polovina by to nejradši po týdnu vzdala. Stopáž jednotlivých dílů by měla být maximálně poloviční. Novotný je navíc opravdu špatný moderátor, jeho "zajímavé" a "opravdu nesmírně vyrovnané" souboje mi chybět nebudou. Tři hvězdy za každého z finálové trojky, protože se tam naštěstí dostali 3 sympaťáci a bylo jasné, že titul bude v dobrých rukou. Nakonec si jej zalouženě odnesl ten, jehož samotná přítomnost udělala z této řady tu nejzáživnější a nejsledovanější v historii ČR (a SR). ()

MFloyd

Je to výplach mozkových buněk, ale občas je potřeba i spláchnout, aby vám to na záchodě nesmrdělo. Koukám a dokoukám, ale série má několik důvodů, proč chápu, že na to všichni hážou odpad. Na záčátku je to totiž strašně otravné a nudné, protože se tam jen kecá a tu a tam nějaká soutěž, kterou člověk z pár sekundového vysvětlování opravdu nepochopí. Pak se zase plká no a čekáte do druhého dílu, kde někdo vypadne. Navíc, první půlka byla o tom, komu se na ostrově nelíbí, chybí mu kočka nebo je jen idiot (Filip). Až teprve po polovině a následném sloučení to začne být zajímavé a najednou, i když už vás nečeká několik soutěží v řadě, tak se z toho stává celkem napínavá hra. Ale pořád to sráží ta délka. Minimálně půl hodinu dílů bych vystřihl a nepřišli byste vůbec o nic. Zároveň někdy ten střih, zvuk a celkově poskládání jednotlivých záběrů je tak zmatené, že se vám něco nespojí a vy se divíte, proč ten či onen hráč řekl nebo udělal to a to. A samozřejmě důležitá část je ta, že jsem měl v soutěži Mikýře a ten mě alespoň bavil, i když na něm bylo vidět, že po nějaké době už to vlastně není sranda a celkem ho ta soutěž vtáhla. ()

hrumsrt

První polovina si říkám, co to zase vymysleli.. Teatrální, nudné utahané a plné lidí, kteří si neváží téhle hry, plivou na původní americký survivor, ale pak přišlo sloučení...  A hra tradičně přešla do nejlepší série vůbec. Napínavé hry, kmenovky okořeněné nádobami (duely jsou zlo!), kde do poslední chvíle divák neměl jasno, na čí stranu se těsně vyrovnané strany převáží. Nechápu žádný odchod kromě Sebastiana a Michaela, zbytek si nezaslouží vůbec takovou pozornost na obrazovkách a projevili neúctu vůči hře jako takové.. Bavili mě El Pistoleros, cením Ráďově ctností a pragmatismem nasáklé úvahy, ale smekám před Mikýřem.. Jen škoda, jak předvídatelné to v posledních dílech/dnech bylo a divák měl od vyřazení Marťase jasno.. P.S. Za co jako ve finále Nikola dostávala některé hlasy, mně ještě někdo bude muset dovysvětlit. ()

rodier

Scripted as fuck.  Jinak teda koukam na Voyo a zadnej problem se zvukem jsem nezaznamenal.. socky co si tu stezuji na zvukove problemy asi koukaj  na nakej warez mix nahravku pres VHS z vysilani Novy v 480p.. ()

walkingdead

Novotný lákal na nejlepší casting ze všech 3 sérií. Hned po 1. epizodě jsem pochopil, že je za peníze schopný říct cokoliv, protože tohle je šílená wtf skvadra. Hvězdičkové hodnocení si nechám až po skončení série, pokud to zvládnu dokoukat, zatím to ale moc vysoko našlápnuto nemá... EDIT 31.5.: OK, tak do sloučení tragédie, ale všichni zbyteční hráči naštěstí stihli včas vypadnout a po sloučení se konečně začalo hrát a překonává to 2. sérii, v které bylo víceméně celou dobu jasné, jak kdo bude hlasovat, nebyly žádné překvapivé zvraty a ten jediný a zásadní nakonec udělala až ve finále Johanka, když oplatila Martinovi jeho podraz a přihrála výhru Tomášovi. Tady před finálovou šestkou prakticky netuším, kdo by mohl pro koho hlasovat a kdo bude ve finále proti komu případně outsider a kdo favorit. ()

Papoushek

Nova by měla začít dělat přísnější castingy, protože ty jejich "celebrity", které po týdnu nekomfortu chtějí domů, velmi sráží kvalitu této show. Konečně se zde však začalo strategizovat, takže za mě to má o dost větší potenciál než předchozí série. ()

koza3

Tak největší tahoun byl pro nás Mikýř. Bez něj bychom se na to asi nezačali dívat. Reality show mě většinou nechávají chladným, ale občas si jako guilty pleasure něco sjedeme. Tady jsme si to s ženou celkem užili, ač 30+ epizod s formátem 90 minut byl možná zbytečně dlouhý. 60 minut by bohatě stačilo. Hraní na emoce a srdceryvné příběhy mě moc nezajímaly, ale zvraty při kmenovkách, hry o imunitu a občas nějaký ten kretén jako Jack byli fajn zpestření. Dokonce jsem si kvůli vyhnutí se spoilerům koupil Voyo a to už je co říct :-) ()

Teachman

V této sérii byla hra před sloučením zcela tristní, časté dobrovolné odchody hráčů z různých důvodů rozhodně nebyly na místě. Soutěž je náročná, a proto by se měl u produkce klást větší důraz na to, aby každý hráč prošel úspěšně castingem. Druhá polovina byla na úrovni zahraničních verzí, konečně se rozjela správná sociální hra, která v předcházejících českých sezónách pokulhávala. Mezi mé favority patřili Jana a Mikýř, kteří dostatečně naplnili svůj potenciál. ()

Lukes15

Specifický pro tuto řadu byl casting, který se mi v prvním díle zdál hodně dobrý, potom vypadal naprosto katastrofálně, až z něj po sloučení vyrystalizovala na české poměry nadprůměrná skupina soutěžících. Jak se může stát, že se tam dostane tak velké množství lidí, kteří chtějí odejít? Strašná chyba, která negativně ovlivnila kvalitu první půlku celé série... Dokud tam tito lidi byli, tak to nemělo žádný spád, všechno bylo předvídatelné a ani ostatní nemohli hrát dobrou hru, protože s nadsázkou řečeno na každé radě odešel někdo, kdo odejít chtěl. Soutěžící jako Rachel, Filip, Iva nebo Ornella nedali hře vůbec nic, naopak přibrzdili její vývoj.     Ve chvíli, kdy se soutěžící "pročistili", se z toho postupně začala stávat asi nejlepší česká série. Zvraty, podrazy, nečekaní vítězové imunit, nepředvítatelné tahy, "volní hráči", míchání aliancí, nádoby osudu, a tak dále... Vrcholem byla určitě rada s podrazem na Mikýře, který se dokázal vrátit a zahrání tří imunit na jedné radě. Nejen tyto dvě situace se nesmazatelně zapsaly do historie českého Survivoru. Oblíbení hráči: Mikýř, Kristýna, Bandurko, Pirát, ale v podstatě všichni soutěžící, kteří se dostali do sloučení se zasloužili o kvalitu této série. Dobrou hráčkou byla určitě i Jana a ve výsledku mě místy bavil i Jack (až na pár excesů typu oheň a "bílý kokos"), ale i takového hráče každá série potřebuje, stejně jako nevýrazné "underdogy" a ve výsledku finalisty Martina a Nikolu. Celkově mi vadili "jen" špatně vybraní "hráči", kteří ale naštěstí vypadli už před sloučením, opakování stejných záběrů 2x a zároveň to, že se celý díl opakovala jedna scéna v různých situacích (nevím, jak to pojmenovat - příklad: v jednom dílu vidíme Yenni, která říká každému zvlášť úplně stejnou informaci. Ano, aspoň víme, že to řekla úplně všem, ale to asi úplně vědět nepotřebuju. Navíc to byly celkem dlouhé pasáže tohoto dílu. Když už, tak jí mohli navést, aby potom na kameru řekla, že o tom ví všichni). To všechno se ale týká jen první poloviny. Přibližně od půlky nemám žádné výhrady ani k technickým aspektům, ani ke střihu, který naopak musím pochválit, protože na několika radách po sloučení jsem vůbec nečekal, jak to dopadne. Ty 4* jsou hodně ovlivněné druhou polovinou pořadu. Přibližně po 10. dílu jsem byl přesvědčený, že dám 1*, ale slovy klasika "ta hra nabrala ty správný obrátky", které mě asi trochu strhly i při hodnocení. Na závěr asi jen věta: Každý Survivor potřebuje svého Bandurka a už nikdy žádní Filipové, Ivy, Ornelly a tak dále. ()