Komik v krizi prokáže laskavost ženě, která na tom není zrovna nejlíp. Ta se do něj ale úplně zblázní a převrátí oběma život vzhůru nohama. (Netflix)

mzss1

[80%] Náhodně jsem si tuto minisérii na netflixu pustil a jak to na mě celé ve finále zapůsobilo! Bylo to silné, smutné, reálné i když některými absurdními scény přehnané, místy i trochu humorné. Téma LGBTQ+ je tu požehnaně, takže to může kdekoho odradit. Sám tohle moc nevyhledávám, ale zde mě to tolik neiritovalo. Ústřední dvojka Sobík a Martha - oba narušení ... Nicméně to zahráli skvěle! Shlédl jsem to během jednoho dne, stále mě to hnalo dál a dál. To Sobíkovo přiznání před diváky bylo dech beroucí. Jen finální epizoda mě v jedné scéně trochu překvapila. Něco bych ještě doladil, respektive bych přidal 2-3 díly, jinak mě to bavilo dost. ()

JirkaLexa

Překvapivě super poučný seriál. Tak skvěle zahrané a životem napsané, až to místy chce člověk vypnout a ulevit si od toho hnusu. Ponaučení je jasné, vážit si sebe sama a řešit primárně sebe a svůj život. Nenechat si to nabourat defektními jedinci a magory, kterých kolem nás chodí volně nespočet a mají potřebu hrát hry a ničit nebo komplikovat životy těch druhých, aby je stáhli do stejného srabu. A zaručeně se to netýká jen stalkingu, ale vztahů obecně. Bez ohledu na pohlaví, za což taky hvězda nahoru, protože to ukazuje realitu - u muž může být stalkován nebo sexuálně a jinak obtěžován ženou. Ps. pokud se toto někomu děje, okamžitě na policii. Sami nic nevyřešíte a nepřestane to, bude se to jen dál stupňovat. ()

Fungore

Stalking jsem sám zažil (od osoby, kterou jsem viděl jednou v životě). Dotyčnou osobu jsem si zablokoval na všech sociálních sítích včetně telefonního čísla. Problém je v tom, že nezabráníte, aby vám někdo neustále psal smsky anonymně přes internet. Trvalo to rok a půl - po celou tu dobu jsem na sms ani jednou neodpověděl. Naštěstí to nebylo až takové peklo, jako v seriálu, kde se řeší také téma zdrogování a zneužití, ale i tak nepříjemná zkušenost s neustálým strachem, čeho může být člověk schopný. A teď k seriálu.. je to silný a emotivní příběh, kde je narušená žena ztvárněna a zahrána opravdu věrohodně. Co se ale týče hlavní postavy, tak tam mám už určité výhrady.. působil jako rozumný člověk, ale často se choval až moc nesmyslně i s ohledem na všechny okolnosti, jako kdyby jen šel naproti příběhu, čímž na mě nepůsobil tak věrohodně.. to je jediný důvod, který mě drží od plného hodnocení. Seriál bych ale doporučil každému už jen proto, aby si byl každý vědom toho, co se může doopravdy stát, a jaké následky to může nést. Seriál si umí velmi dobře držet divákovu pozornost, rychle uteče a rozhodně to není ztráta času. Má to své velmi silné a emotivní části a hlavně je to ze života, i když je zjevné, že něco málo muselo být účelově pozměněno, což je u true story projektů běžné. Když už má něco na Netflixu smysl vidět v té záplavě seriálů, tak je to právě tohle. ()

Chrustyn

Intimní zpověď Richarda Gadda, zabalená do nenápadného seriálu, který klame tělem. Seriál, který zpočátku může působit krotce, aby se v polovině zlomil do drsného dramatu o sexuálním násilí, vyniká skvělými herci a chytře napsaným scénářem, který by působil úderněji v mírně sestříhané podobě. Přesto je Sobík překvapení, které dokáže tnout do živého. ()

JimDeNiro

Bože, ten Donny byl ale kokot. Chlapec si mohl za spoustu věcí sám. Já nikdy na Netflix nebyl. Razím teorii, že on jede na kvantitu, ale ne na kvalitu, bohužel. Co z toho, že je tam toho přehršel, myslím alespoň z jejich vlastní produkce, když to stojí totálně většinou za hovno. Tady je vidět poměrně zdařilý námět, tohle se mělo prý stát hlavnímu představiteli Donnyho Richardu Gaddovi. Tak pokud ano, a píše vše, jak se stalo, tak chlapec má v hlavě taky dobrej výprodej. Hrozně mě mrzí velká roztříštěnost příběhu, kdy minisérie skáče ze žánru do žánru. Každopádně to není čisté životopisné drama ale i thriller, psychologický film, trochu komedie, nebo spíše je to v některých scénách docela úsměvné, nevím ale, zda to tak mělo být. Jako sjel jsem to na jeden zátah, je to asi tři dny a stále mi seriál rezonuje chvílemi v hlavě, takže si to ty 4 dietní Coly zaslouží. Bylo mi nepříjemně, depresivno, perverzní, šokující, bezútěšné, ale bohužel si osobně myslím, že realita je opravdu taková, pokud se nic nestane, máte smolíka.. Kdyby s to drželo jednoho žánru, pevně, mohl to být parádní přírůstek do stalking thrilleru. Hlavní dva představitelé hrají velmi dobře, to jo. Hlavně Martha je takový mix Annie Wilkes (Misery) a zoufalé ženské. A ta transka hrála taky dobře, kupodivu...  Nebylo to špatné.. Tady se klame tělem a žánrem.... ()

• Richard Gadd dostal celkovo 40 000 e-mailov, 740 príspevkov na sociálnych sieťach a 350 hodín hlasových správ od svojho skutočného stalkera. Medzi najznepokojujúcejšie detaily seriálu patrí to, že všetky e-maily, ktoré Donny dostane v šou, sú doslovnými kópiami skutočnej korešpondencie. (Tinusa14)
  • Richard Gadd si zahrál hlavní roli, napsal scénář a měl na starost i produkci. Vyobrazuje své vlastní zkušenosti se stalkingem. (Dalfor)

Netflix odhalil nové britské projekty

Netflix odhalil nové britské projekty

13.12.2020

Streamovací gigant Netflix zveřejnil své plány pro tvorbu celkem sedmi nových a rozmanitých originálních sérií, které hodlá realizovat v rámci britské odnože své produkce, do níž investuje stále víc… (více)