Komik v krizi prokáže laskavost ženě, která na tom není zrovna nejlíp. Ta se do něj ale úplně zblázní a převrátí oběma život vzhůru nohama. (Netflix)

iz67

Vlastně nekonečná záležitost, kde se marně snažíte dobrat jiného důvodu výroby díla než je osvěta pro střední školy. (A dost často si přejete, aby titulní hrdina dostal za uši víc, protože si to prostě za svoji blbost zaslouží.) Strašně slabé. A že 'mrazivá' podívaná? Jistě. Když zjistíte, kolik jste s nimi propalili času. ()

maddy

Fajn nápad, takže sa tomu, že to v súčasnosti zbořilo internety nečudujem, ale asi som predsa len čakal o niečo málo viac. Baby Reindeer má dobrý a aktuálny námet, ale v priebehu stopáže až príliš skáče medzi žánrami od sľubne začínajúceho stalking thrilleru cez psychologickú drámu až po občasnú tragikomédiu, nikdy síce nestratí focus ohľadom toho čo chce povedať, no zároveň sa nikdy nezahryzne ani v jednom žánri tak silne ako by mohol. Najzaujímavejšia rozhodne ostáva epizóda č. 4 so znásilnením a drogovým zneužívaním, ktorá však nakoniec má najmenej spoločného s hlavným dejom. Vo výsledku vďaka veľmi striedmej stopáži jednotlivých epizód skvelý seriál na binge-watch (i keď pomerne skratkovitý) o jednom zúfalom, neúspešnom komikovi, ktorý si však za väčšinu sr*čiek v živote môže zároveň úplne sám (čo seriál aj reflektuje) a samotná Martha bola len spúšťač všetkých jeho naakumulovaných problémov a klamstiev. CELKOVO: 7/10 ()

petikacka

TVL to byla emocionální nálož a přitom to začalo, tak nevinně...Joo, když se potkají dvě poškozené a zraněné lidské duše nemůže to skončit dobře. Tolik obě touží po pozornosti a lásce až se navzájem zničí. Bravurní herecké výkony hlavní dvojice mě na jednu stranu rozesmávaly, aby mě vzápětí doháněly k pláči...šílenství...a mrazení v zádech. Ty scény zneužití a následných výčitek a pocitů bezcennosti byly prostě tak strašně silné, že se to až nedalo vydržet. A ten naprosto bezútěšný konec kdy zneužívaný začne zneužívat ( pro ty co nepochopili konec) to bylo drsný. Klobouček pro Richarda Gadda za tu syrovost a kupodivu NTFX za to, že to podpořil a nechal natočit ( i když je to spíše výjimka). Za mě naprosto konsternovaných 95% ()

JirkaLexa

Překvapivě super poučný seriál. Tak skvěle zahrané a životem napsané, až to místy chce člověk vypnout a ulevit si od toho hnusu. Ponaučení je jasné, vážit si sebe sama a řešit primárně sebe a svůj život. Nenechat si to nabourat defektními jedinci a magory, kterých kolem nás chodí volně nespočet a mají potřebu hrát hry a ničit nebo komplikovat životy těch druhých, aby je stáhli do stejného srabu. A zaručeně se to netýká jen stalkingu, ale vztahů obecně. Bez ohledu na pohlaví, za což taky hvězda nahoru, protože to ukazuje realitu - u muž může být stalkován nebo sexuálně a jinak obtěžován ženou. Ps. pokud se toto někomu děje, okamžitě na policii. Sami nic nevyřešíte a nepřestane to, bude se to jen dál stupňovat. ()

klukluka

Považuju to za třeskutě originální počin, respektive za vysoce hodnotné umělecké dílo na téma psychiky, kterou má ve skutečnosti jen málokdo z nás plně pod kontrolou. Někdy děláme věci, které bychom, kdyby nám o tom někdo jen vyprávěl, nedokázali pochopit. A přece jsme to my, kdo potvrdí přátelství na facebooku člověku, o němž, ne že pouze tušíme, my to víme, my víme, že nám převrátí život vzhůru nohama. Většina audiovizuálních děl - odhadem takových 99,99% pojednává o lidech, kteří přesně vědí, co dělají, kam směřují, a tam i jdou. Sobík se od nich v tomhle ohledu odlišuje, protože Donny jedná často iracionálně. Ale někdo z masa a kostí snad ne?? Tak proč působí kino, který podchytí tenhle prachobyčejnej každodenní standard, tak neobyčejně..? ()

• Richard Gadd si zahrál hlavní roli, napsal scénář a měl na starost i produkci. Vyobrazuje své vlastní zkušenosti se stalkingem. (Dalfor)
  • Richard Gadd dostal celkovo 40 000 e-mailov, 740 príspevkov na sociálnych sieťach a 350 hodín hlasových správ od svojho skutočného stalkera. Medzi najznepokojujúcejšie detaily seriálu patrí to, že všetky e-maily, ktoré Donny dostane v šou, sú doslovnými kópiami skutočnej korešpondencie. (Tinusa14)

Netflix odhalil nové britské projekty

Netflix odhalil nové britské projekty

13.12.2020

Streamovací gigant Netflix zveřejnil své plány pro tvorbu celkem sedmi nových a rozmanitých originálních sérií, které hodlá realizovat v rámci britské odnože své produkce, do níž investuje stále víc… (více)