The 8 Show

• Jižní Korea Deo Eiteu Syo (více)
Drama / Komedie / Thriller / Mysteriózní
Jižní Korea, 2024, 6 h 59 min (Minutáž: 46–68 min)

Osm lidí uvězněných v záhadné osmipatrové budově se zapojí do lákavé, ale nebezpečné hry, během které si postupně vydělávají peníze. (Netflix)

nervana odpad!

Po 4 dílech na to koukám už jen kvůli přítelkyni...Aby se jeden celej díl řešili skutečný hovna, další díl běhání po schodech a jindy jak tu hru hrát úplně bez násilí, aby se po 2 minutách co to zmínili začali mlátit bejsbolkama do hlav, to pro mě byla poslední kapka, postrádá to pro mě naprosto logiku v mnoha ohledech. Tohle můžou natočit jen Asiati... ()

flyer.nick

Z poloviny děsná vykrádačka, čerpá to snad úplně ze všeho, Hry na oliheň, Díry, Saw i Mechanického pomeranče. Z té druhé poloviny je to napínavé, plné zvratů, hodně promyšlené. Ale chybí tomu spousta vysvětlení, na konci jsou samé otazníky a záhady, o hře, jejích tvůrcích nebo divácích a sponzorech se nedozvíme nic. Herci jsou teda mizerní, nevím jestli schválně nebo opravdu tak špatně hrají, ale jejich postavy jsou klišoidní, nesympatické a kýčovité. Ale i přes ty nedostatky to stojí za to vidět, je to asi nejdrsnější ze všech podobných seriálů posledních let, tenhle žánr korejcům sedí a jde. ()

Tadas

Smíchejte seriál Squid game a k tomu filmy - Díra a Joker a vyjde vám The 8 Show! Napětí, výborný příběh, gradace až do finále. Možná jen té brutality tam bylo místama až moc. ()

Estadra

Vykradačka hra na oliheň... Bohužel v tomto seriálu chybí hlavní info. kdo tu hru dělá.. proč... A kde na to bere tak moc peněz... Myslela jsem že se povrazdi a zůstane jenom jeden.. ale o tom tahle hra není.  Pokud bude druhá sezóna o tom kdo je původcem hry .. a proč tato hra existuje.... Tak proč ne... Jinak druhá sezóna už nemusí být... 3* ()

krisikowa

Meh. Ne, jako je to koukatelný, že je to obšlehnutý koncept Olihně s rozpracovanými motivy na třídní boj, to mě zase tak neuráží, ale nenabízí nic nového nebo nic navíc a to mě mrzí. Snad nebude točit pokračování. ()

Miroslav.Zac

Při sledování máte pocit, že je to svěží, inovativní, originální a zábavné, za pár dní se vám to ale v hlavě rozleží a vy si uvědomíte, že to bylo jen zábavné. První dva nebo tři díly nadprůměr, jak se však poměry mezi soutěžícími ustálily a šlo jen o to působit druhým problémy, kvalita šla dolů. ()

ggggg

O trošku slabší napodobenina squid game. Seriál má místy dost trhliny v kvalitě, obsazení se mi taky moc nelíbilo. V posledním díle jsem si stále pletl kdo je kdo, protože si jsou herci podobní. Každopádně stále dost dobře koukatelné. Netflix má palec nahoru za tento výběr. ()

pivson22

Takový slabší mix Squid Game a španělského hororu Díra. Neurazí, ale těch podobností je zde víc než dost. Vůbec bych se v tomto případě nedivil závěrečnému plot twistu, kdy se ukáže, že to je jeden z prvních, méně vražedných pokusů o Squid Game. Každopádně díly pěkně gradují, takže toto dílo poměrně baví. ()

Thalin

Je tam znát ta inspirace Olihní, akorát bez masivního vraždění. Ale to neznamená, že je to automaticky dobře. První dva díly mě opravdu bavily a navnadily mě. Námět a celkové pojetí vypadalo zajímavě a vypadalo to, že mezi postavami to začne brzo dost vřít a začnou se tak srát, že brzo dojde na krev nebo pořádný drama.  Ale s každým dalším dílem to upadalo do nudného průměru. Postavy jen vymýšlí, jak jeden druhému zatápět, aby si prodloužili čas, jen počítají a hádají se mezi sebou a je to vlastně nuda. Chybí tomu nějaká akce (to neustálý třískání mezi sebou nepočítám), humor to nemá žádný, polovina postav jsou ploché a nudné charaktery a chybí tam odpovědi na spoustu docela podstatných otázek. Nemám ráda, když něčemu chybí logika nebo nevím, proč se něco děje a tady je právě dost takových okolností. Hlavně o původu a smyslu samotné hry a kdo ji vede a sleduje, jak fungují výtahy a objednávky atd. Možná to měla být jen nějaká sociální agitka, možná jen čirý bizár, s ohledem na úkoly, co si pak na sebe vymýšleli. A taky na některé brutálnější scény. Místy mi to přišlo až parodické, ale špatně parodické. Hlavně poslední tři díly, které byly prostě wtf? od půlky jsem se nudila a dokoukala to jen proto, že těch dílů není tolik a tak trošku jsem doufala v něco víc. Nestalo se. ()

Naby

Za mě zcela originální zážitek. Virtuálně propojený s dnešním světem a nad tím by se asi každý měl zamyslet, což mě právě baví. Konec mi teda přišel vizuálně a kus i zbytečně přehranej, ale to by se dalo odpustit. Celkem jasné doporučení 4,7* ()

batmancz

Upřímně mě to bavilo ještě víc, než Hra na oliheň (seriál) (2021). Jsou tam sice slabší chvíle (nějaké zvraty a přehnané násilí), ALE pokud má člověk potřebu to zkouknout v kuse za jednu noc, tak to zkrátka dobré být musí. Celkově nápad parádní, postavami krásně pestré (rasově vůbec:), násilím i trochu za hranou. "A kdoví, možná bude i druhá řada" (ale to vážně nemusí, takhle to bylo uzavřené ideálně). Každopádně, beru si osmé patro a kdo neviděl Díra (2019) tak rozhodně také dokoukat. Potěšilo! ()

HeRoS.Au

Ovsem "Bolero" v sedme epizode to posunulo na docela jinej level deviance. Jak daleko je to od 120 S&G? Nicmene takhle to funguje. ()

leafroller

Navzdory některým pro mě zcela nepochopitelným dějovým zvratům jsem se nemohl odlepit od obrazovky a seriál profrčel prakticky jedním dechem. Myšlenkový a filosofický přesah byl totiž velmi nadstandardní. Metafora společenské hierarchie až děsivě vystihuje životní realitu. Jenže zde to ani zdaleka nekončí, protože seriál může současně být také metaforou streamovacích platforem, nebo třeba sociálních sítí. Dostáváme tak komplexní vzorek lidského chování a uvažování, v němž mnoho lidí může obrazně pohlédnout do zrcadla a zamyslet se nad otázkou: Co bych dělal já? ()

Kouda

Poměrně hezká myšlenka, avšak tvůrci naprosto zahodili potenciál a zabili úplně všechnu hloubku seriálu, která v ní původně měla být. Jakožto milovník Squid game se tady nevyhnu porovnání, ale bohužel musím říct, že je ve všem starší kamarád lepší. Jako kdyby se tvůrci snažili vzít SG a jenom jí upravili, nicméně tohle mě bohužel minulo. Hry, převážně dětského charakteru zde nemají prakticky žádný význam a místama mi bylo i trapně, co všechno tam herci předváděli. Vážně tam bude skákat korejská pipina a nikdo s tím nic neudělá, zatímco se ona směje? Sorry, ale tahle antagonistka vás jenom nasere a třeba zvrat proti ní byl jak to říct... extrémně předvídatelnej. Každopádně tady jsem vypíchnul jen to, co seriálu škodí, ale celkově to bylo docela koukatelné jen to není tak kvalitní, co je Korea schopná ukázat, a to že je fakt dobrá v tom předvést něco neobvyklého (jako tomu bylo právě u Squid game). Konec průměrný, vůbec mi nevadí, že se na něco neodpovědělo, každý z nás si to může domyslet a interpretovat po svém. Nebýt některých témat s "vyděláváním" peněž a různých intrik šel bych i níž na 2*. Takhle to je za 3. ()

FawayitanaXX

Určitě to není něco, u čeho bych se nějak výrazně nudil. Je jasné, čeho se očividně chytly. Musí se ale říct, že Squid game o je o řád lepší seriál. Po zhlédnutí zůstává spoustu nezodpovězených otázek, na které asi neznali odpověď ani scenáristé. Prostě kde na to vzali organizátoři peníze, jak fokazali dopravit během minuty cokoliv přímo k protagonistům at. Je to prostě nedotahnuté, některé postavy by si určitě zasloužili víc rozebrat. Zápletka jednoduchá a průběh docela obyčejný. Prostě pokud vás baví styl Squid game, akorát hloupější a levnější go go it. Jinak si myslim, ze o nic neprijdete... ()

Jirkacek

Seriál Deo Eiteu Syo jsme shlédli prostřednictvím společnosti NETFLIX pod názvem The 8 Show, neboť nás zaujal námět : Osm lidí uvězněných v záhadné osmipatrové budově se zapojí do lákavé, ale nebezpečné hry, během které si postupně vydělávají peníze. Asi první tři díly mne děj bavil, hráči stále v budově něco nového objevovali, seznamovali se, poznávali okolí i sebe a skoro pořád se něco dělo. Jenže pak děj sklouzl do násilí a postupně gradoval až do mučení. A to se mi už nelíbilo. Scény byly brutální, uměle natahované, často nezáživné. Na konci pak nebylo vysvětleno, kdo za tím stál, kdo to celé platil, neboť účastníci, z nichž jeden v posledním díle zemřel a tím byla hra ukončena, si odnesli do civilního života spoustu peněz. A poslední scéna po titulcích naznačila, že možná bude druhá řada a že ta první byla pouze fikce.....tak nevím. Mohlo to být lepší, propracovanější, chytřejší, méně brutální. Co já vím, kdybych to věděl, sám bych to natočil. Suma sumárum, jihokorejský seriál The 8 Show ode získal tři osmičlenné hvězdy ***. ()

Sylviiik

Skvělý a zajímavý koncept tvůrci spláchli do záchodu ve chvíli, kdy se rozhodli toto dílo natočit jako komediální parodii plnou fekálních vtipů a nelogických rozhodnutí. V hlavní roli arogantní drsňák, drsňačka s dobrým srdcem, falešný koumák, dvě ufňukané blbky, chromý chudák, prohnaná šlapka a korunu tomu dodává nesympatický primitiv, jehož chování mě iritovalo stokrát víc než princezna z osmého patra. 🤦🏻‍♀️ Ve Hře na oliheň byl hlavní hrdina podobně otravný, ale divák se ho naučil mít rád, kdežto tohohle si oblíbit prostě nelze. Jeho myšlenkové úvahy jsou jen odrazem naprosté tuposti a ubohosti a když k tomu přičtu zbytečné vtipy a plytký děj, chtě nechtě musím zkonstatovat, že Hře na Oliheň to nesahá po paty. Vlastně to nesahá po paty skoro ničemu, co jsem v poslední době na Netflixu viděla, a že jsem viděla pěkných pár hovadin... ()

1308boddah

První, možná i druhý díl vypadá na 5 hvězd, ale potom je to čím dál tím víc utahané, plno zbytečně zdlouhavých záběrů na nic moc, muzika, co má vzbudit atmosféru, když se vlastně vůbec nic neděje. Dlouhé k uzoufání,  postavy, děj i pointa vykrádají tolik předcházejících věcí, že nemůžu víc než dvě hvězdy. Z původně lákavé podívané se stává naprostá nuda, kde už čekáte jen pointu, která je úplně ohraná. Škoda no. Polemika postav pěkná, ale stokrát ohraná, nepřekvapující a dost nudná. Bohatý vs chudý, to je toho. Kdyby nebyl režisér samožer a zkrátil to na 4 díly alespoň nějaké akčnosti, bylo by to mnohem lepší. ()