Apokalypsa: Den D

• Francie Apocalypse : Les débarquements (více)
Francie, 2024, 1 h 44 min (Minutáž: 52 min)

Jaro 1944: Hitlerovu dominanci v západní Evropě, se snaží spojenci ukončit. Na jihu Anglie probíhá v největším utajení výcvik vojáků na gigantickou oboustrannou operaci... 6. června 1944: Spojenecká armáda díky nepříznivému počasí zahajuje útok na pobřeží Normandie. Na pěti plážích se postupně z člunů vyloďují vojáci. (History Channel)

*CARNIFEX*

Žiadne dokumenty s tematikou (nie len druhej) svetovej vojny, sa nechytajú na rozsiahle série "Apokalypsa". To je proste neuveriteľné, pričom Ja ich smelo označím za "Oscarové" v rámci tématiky a žánru. Opätovne množstvo dobových, autentických záberov neskutočnej kvality až má človek dojem, že to ani nemôže byť pravda. Ja proste tieto dokumenty hltám, a to nie len vďaka vizuálu, no najmä kvôli obrovskej dávke podstatných informácií, ktoré sa nepretržite snažia tvorcovia divákovi predostierať, a to doslova a do písmena - v zbesilom tempe. ()

Arsenal83

Tie Apokalypsy sú absolútne úžasné, informačne premakané a obraz jedna báseň. Už len to je mrazivé pozerať sa na skutočných živých mŕtvych. Deň D a jeho pikošky, ktoré boli odhalené aj niekoľko desaťročí po vojne, ako sa vymýšľali názvy, aké pochybenia sa robili a potom ututlali. A stálo to aj životy. Jediná výtka je k slovenským prekladateľom - ale to je bežné aj v dabingoch - ktorí nedokážu preložiť ani jednoduché frázy a napríklad nemeckú brožúrku pre naverbovaných väzňov pod názvom Wofür kämpfen wir? preložili ako "Prečo bojujeme". Pritom správny preklad Za čo bojujeme, to je diametrálny rozdiel. ()