Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rambův bývalý velitel z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman, vede misi na pomoc mudžahedínským vzbouřencům v Afghánistánu, kteří bojují proti sovětské invazi do Afghánistánu. Je tam ale zajat, uvězněn a krutě mučen ruským plukovníkem Zajcenem. Ze zajetí by ho mohl dostat jediný muž – a tím je právě Rambo… Seržant americké armády John J. Rambo se po prožitých dobrodružstvích ve vietnamské válce uchyluje do ústraní thajského kláštera. Věnuje se meditacím a jen občas si odskočí do boxerského ringu. Tam ho vyhledá jeho bývalý velící důstojník z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman. Přemlouvá jej k účasti na válečné misi, která má za cíl dopravit americké rakety Stinger statečným mudžáhedínům v Sověty okupovaném Afghánistánu. Rambo odmítá, nechce již bojovat... Po čase jej navštíví důstojník Griggs a sděluje mu, že plukovník Trautman byl při akci zajat Sověty a je držen v pevnosti poblíž pákistánských hranic jako rukojmí. To Ramba přesvědčí a vydává se na záchranu svého druha. V pákistánském Pešáváru se vyzbrojí municí a zkontaktuje se s mudžahedíny vedenými Masoudem. Na sovětské základně je Samuel Trautman podrobován krutému mučení brutálním sovětským plukovníkem Zaysenem, aby vyzradil místo dodání raket. Rambo se sbližuje s mudžahedíny a obdivuje jejich statečný boj proti okupantům. Když Zaysen nechá z vrtulníků zmasakrovat vesnici, vrhá se Rambo do boje s plným nasazením a pevným přesvědčením o spravedlivosti svého boje... Ihned zlikviduje pomocí těžkého kulometu jeden z útočících vrtulníků a ještě té noci se obtěžkán municí vydává v doprovodu Masouda a malého chlapce Hamida na záchrannou akci do pevnosti... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (614)

Legas 

všechny recenze uživatele

No tak trochu nadhledu do toho hodnocení, děcka! Je poměrně zajímavé sledovat první polovinu filmu z politického hlediska - jak tehdejšího postavení USA k Afghánistánu, tak dnešního, po operaci Trvalá svoboda. Rambo III pochopitelně není válečným filmem, ale tu politiku v něm prostě nejde ignorovat. Musím se přiznat, že se mi moc líbí Rambo jako tragická postava prosťáčka, kterého zvalchovala jak válka ve Vietnamu, tak pozdější špatné zacházení s ním jako válečným veteránem. Ale o to šlo především v prvním filmu, občas se to dostalo na pvrch i ve dvojce a ve třetím pokračováním se tohle objevuje spíš jen v samotném začátku filmu. Trojka je ve své druhé polovině hlavně neskutečným akčním nářezem, totální destrukcí, oslavou naolejovaného svalstva, "sexepílu" let 80tých. ()

EdaS 

všechny recenze uživatele

Nostalgie jako prase. Velmi fyzický, drsný, špinavý, krvavý film - tak jak jsme to měli jako děcka rádi. Ve trojce je Rambo skoro comicsovým hrdinou a když po poněkud ukecaném začátku začne pořádné maso, člověk musí nostalgicky zamáčknout slzu v oku, protože takové filmy se už zkrátka netočí. Osumdesátkové akčňáky mám totiž v krvi a moc dobře si pamatuju, jak jsem si na základce hýčkal fotku Ramba s explodujícími šípy a helikoptérou... ()

Reklama

sud 

všechny recenze uživatele

Filmy o Rambovi mají sice sestupnou kvalitu, ale i tak přesto "trojka" je docela dobrý akční film. A hlavně kult. Tentokrát se z filmu už (až na malé výjimky) vytratila realističnost a snímek zabíhá v klasickém stylu akčních filmů osmdesátých let. Dostatek akce a dobrých hlášek ("Odkud jsi? - "Z Ameriky." - "Jak dlouho se tam jde pěšky?" - "Asi dva roky.") dokazuje to, že se na to nechá pořád koukat i bez ohledu na nostalgii (i když ta taky dělá svoje). ()

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele

Co uděláme, Johne? - Obklíčíme je. Na konci osmdesátých let obrovská klasika a kasovní trhák s jedním opravdu nádherným filmovým plakátem, který kdysi dlouho visel i u mě doma v dětském pokoji. Jediný Rambo, který dějově přežil a má svou sílu dodnes, je ten úplně první, samozřejmě, ovšem i tohle je skvělý a drsný nářez. Nejakčnější z nejakčnějších. ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Tretí Rambo za svojim predchodcom prakticky v ničom nezaostáva, takže opäť je to jeden z najlepších akčných filmov osemdesiatych rokov. Tentoraz sa už nejedná o Rambovu vojnu, ale o ruskú inváziu v Afganistane, čo mi nadmieru vyhovuje, nielen tým, že prenesenie bojiska do púšte bolo dobrou voľbou, prekvapivo mi to v tejto sérii príde rovnako atraktívne ako v džungli, ale hlavne preto, že film sa už zbavil toho politického pozadia, kde je Rambo vlastne za takého chudáka, ktorý miluje svoju vlasť, ale ona mu to neopláca a tak mi ho vo viacerých scénach predchádzajúcich dielov prišlo až tak ľúto. Tým ale nechcem tvrdiť, že toto pozadie bolo zlé, páčilo sa mi, len jednoducho svoj potenciál už v dvoch filmoch naplno využilo a bol čas pohnúť sa trochu ďalej, síce do klasického žánrového štýlu, ale aj tak. A práve aj preto mám úvodnú fázu práve pri tomto diele najradšej, Rambo už s vojnou a zabíjaním nechce mať nič spoločné, ale keď sa jedná o jeho priateľa, ktorý sa dostal do problémov, urobí všetko preto, aby ho zachránil a popritom sa zoznamuje s novou vojnovou situáciou. A tak tu si na rozdiel od dvojky, kedy jedna akčná scéna striedala druhú treba na akciu trochu počkať, ale nevadilo mi to, keďže dej je dostatočne zaujímavý. No a keď sa už akcia začne, tak sa už prakticky neskončí a je opäť perfektná. Akčných scén je síce o niečo menej, ale sú dlhšie a veľkolepejšie, než v dvojke, takže akčný dojem je vlastne z oboch filmov rovnaký. Prostredie ruskej základne a jej okolia je výborné, pričom sa aj naplno využilo a tak síce súboje opäť za moc nestoja, aj keď teraz sú tu až dva dlhšie, ale všetky tie veľkolepé prestrelky sú výborné s veľkými množstvami zabitých, zaujímavých likvidácií a slušným zapojením vojenskej techniky, hlavne vrtuľníkov. A tak jedine finále ma trochu sklamalo, súboj tanku s vrtuľníkom mi už predsa len príde trochu mimo, ale inak je všetka akcia výborná, spomenúť musím hlavne prvý príchod do ruskej základne, postupná likvidácia ruských vojakov v jaskyni a určite aj zostrelenie vrtuľníku výbušným šípom, čo v mojom detstve bol ten najikonickejší akčný moment. Obsadenie je samozrejme stále skvelé, Sylvester Stallone je tu asi najsvalnatejší za celú svoju kariéru, Richard Crenna sa už tentoraz zapojí aj do akcie, poteší hlavný záporák, teda ruský plukovník a aj tých pár nových vedľajších postáv z radov afgánskych bojovníkov. A režijne som tiež nepocítil žiadnu zmenu, v rámci akčného žánru je to stále skvelá práca. Takže aj tentoraz musím hodnotiť naplno, jednoducho prvotriedna akčná zábava, jedna z najlepších, na akú sa dalo nielen v osemdesiatych rokov naraziť. 85% ()

Galerie (122)

Zajímavosti (44)

  • Plukovník Trautman (Richard Crenna) nasedá na začátku filmu, do vozu německé značky Mercedes Benz 450 SEL, vyráběném v letech 1975-1981. (JARDAHONDA)
  • Na post režiséra byl jako první dosazen Russell Mulcahy, ale kvůli tvůrčím neshodám z projektu odstoupil a nahradil ho Peter MacDonald, který byl režisérem druhého štábu u filmu Rambo II (1985). Z projektu odešli také tři kameramani. (HellFire)
  • Existuje alternativní konec filmu, v němž Rambo (Sylvester Stallone) zůstane s afgánskými povstalci, aby jim pomohl v jejich boji. (StevenW.)

Reklama

Reklama