Rocky Balboa se živí jako výběrčí dluhů pro místního lichváře. Rockymu se líbí nesmělá dívka Adrian, sestra jeho poněkud drsného kamaráda, Paulieho. Rocky se ve volných chvílích snaží boxovat. Jeho výsledky až na pár výher proti místním soupeřům však nejsou takové, aby s ním byl jeho trenér spokojený. A tak se jednoho dne stane, že Rocky přijde ve své tělocvičně o skříňku a jeho trenér mu řekne, že zahodil svůj talent. V té době se však na Rockyho usměje nečekaně štěstí. Světovému šampiónovi v boxu, Apollo Creedovi, jeho soupeř odřekne dohodnutý zápas, a on, aby neprodělal peníze, potřebuje najít náhradu. Nikdo z jemu rovných boxerů však není zrovna volný, a tak Creed udělá skvělý reklamní tah. Vyhlásí, že dá šanci někomu z místních boxerů ho porazit. A zrovna náhodně si vybere právě Rockyho. Rocky, který právě začal chodit s Adrian, pochopí, že je to jeho životní šance a rozhodne se na ni začít tvrdě trénovat. Pod vedením dosavadního trenéra skutečně tvrdě dře, aby se doopravdy mohl proti Creedovi v ringu postavit. Rocky sice ví, že nemá šanci Creeda porazit, je však rozhodnut vydržet alespoň všech patnáct kol zápasu. Ještě před zápasem o sobě Rocky pochybuje, přesto do zápasu jako úplný outsider nastoupí... (TV Prima)

jakeer

Pre mňa jednoznačný kult. S odstupom času už boxerské scény pôsobia veľmi smiešne, skôr ako paródia na box, ale odhliadnúc od nich je dej veľmi kvalitný. Absolútne geniálne sú dialógy. ()

pipapaja

Tak musím říci, že tento film mě hodně zklamal. Kouknul jsem se na něj jako na klasiku ale ten výsledek mi prostě, neseděl. Rocky je debil a debilem zůstane po celý film, atmosféra je sice realistická ale až moc drsně ztvárněná a herecké výkony také nestojí za moc ale ta finální boxerská scéna je opravdu úžasná. Absolutně mě to odradilo od kouknutí na další film. ()

Reckon

Po tom co to všichni chválili jsem čekal mnohem víc. Některé scény mně připadaly zbytečné, hlavně ty s Burtem Youngem. I mému oku to jaksi neladilo. Samozřejmě herectví Stalloneho a i Carla Weatherse to zdvihalo trošku výše. Nejlepší byly scény z tréninku, ale to všichní víme, že je to Rockyho hlavní síla. Zápas mi přišel velice krátký. Všem milovníkům Rockyho se omlouvám ale prostě nemůžu jinak. (6/10) ()

Paity

Kolik z nás na tomhle filmu vyrůstalo. I přes přiblblé dialogy a Slyovo neherectví v některých pasážích by mohly v ostatnních příapadech film roztrhat, Rockyho naopak podepřely. Z pouličního "pracanta" se stává boxerská megastar, sen mnohých se v tomhle filmu plní takovým nenuceným způsobem a možná proto Rockyho tak milujeme. ()

AdamesWWE

[10/10] Silný začiatok pre Rockyho, ešte silnejší pre Stallone, ktorého slávna postava Rockyho Balbou dostala na vrchol kinematografie, postava vdaka ktorej dosiahol slávu. Prvý Rocky je skromná, ale zato veľmi uveriteľná, emotívne spracovaná dráma s miernou dávkou romantiky a boxu. Všetko do seba perfketne zapadá, rok 76 cítiť z každého záberu kamery, tento film sa stal nezomrierajúcou klasikou ktorá neuberie na kvalite ani po mnoho pozrietiach. Výborný štart tejto slávnej športovo dramatickej série, ktorú už nič neprekoná. Stallone,Shire,Young a množstvo skvelých postáv sa v tomto filme vytvorili, vypracovali si charakter, ľudia sa ich oblúbili a tak sa nečudujem že vznikli dalšie pokračovania začo dakujem Stallonovi a celému štábu ktorý sa podielali na tomto diele. A s tak malým rozpočtom, s tak malým filmom ako sa Rocky zdal, vznikol taký skvelý snímok, ktorý má všetko čo potrebuje. Spracovanie vynikajúce, hudba Billa Contiho úžasná a soundtrack Gonna Fly ktorý zložil pre tento film je dodnes skvelá motivačná pieseň. ()

Stružák

Napoprvé ze mě Rocky víc jak tři hvězdičky nevymlátí ani za 15 kol. Sice ta hudba je super a Stallone hraje, co může, ale když ten příběh je TAK MOC kýčovitej... Třeba až Rockyho uvidím víckrát (což nevylučuju, protože ten film v podstatě úplná blbost není), budu na něj nahlížet jinak. Ale na první pokus holt pšenka nekvete. ()

ZdenoLo

Chýbala mi tam tá iskra a ten zápal ako to bolo napríklad vo Warrior (2011) alebo Fighter (2010). Škoda že je to viac zamerané na ľúbostný príbeh ako na boxeristickú kariéru. Vždy som myslel že Rocky je predovšetkým o tom. Možno je to aj tým že vždy keď sa spomenie film o boxe tak každému ihneď napadne Rocky. Dokonca aj tým ktorí film priamo nevideli a len o nom počuli. Ako to bolo aj v mojom prípade. No každopádne čakal som omnoho viac. ()

Sancty

Jednoduchý a nádherný. Taký je príbeh Slya Rockyho. Čakal som, že po rokoch nastúpi čosi podobné ťažkej nostalgii, ale nič také, keďže ma v detstve, teda okrem záverečného duelu, moc nechytal. Tentokrát to však bolo iné, nebojím sa povedať, priam až magické stretnutie. Začiatok veľkého príbehu, v ktorom hrá prím rozvíjajúci sa vzťah dvoch rozdielnych pováh, boxerského outsidera a v podstate dobráka Rockyho a plachej Adrian. Postmutnelé rozprávanie o šanciach a ich správnom uchopení. Dráma odohrávajúca sa v dvoch ringoch. V tom skutočnom, kde rany v podobe emócií rozdáva život a tom medzi lanami, kde cítiť každý dopadnutý úder súpera z mäsa a kostí. Obzvlášť musím vyzdvihnúť hudbu Billa Contiho, ktorej je síce pomenej ale o to viac zaujme. Rád sa k nej už roky vraciam a vždy ma dokonale odzbrojí. Navyše, čuch na tie správne piesne má táto séria skutočne vycibrený. A čo sa týka samotného finále? Tak to je pre mňa jeden z najsilnejších momentov aký kedy bol na filmový pás zaznamenaný. Opakovane pri ňom rumádzgam ako malý chlapec. ()

Pat.Ko

Príbeh, výkony, hudba, proste všetko ako má byť. Dovtedy ešte celkom neznámy Sylvester, urobil poriadny kus práce, čím to dokázal či už hereckým alebo takisto aj so scenárom. Tento film sa určite radí medzi najlepšie filmy aké kedy vznikli, není to len pre športovú tému, ale hlavne svojím dokonale jednoduchým originálnym príbehom. 10/10 ()

Ynés

Jak hodnotit oblíbený můj oblíbený film z dětství?? Ne jinak než 5 hvězdiček=) a to je jak za svélého herce tak i scénáristu v jedné osobě.. ()

Haymar

To sem fakt jedinej, komu přijde příběh o koktajícím slaboduchym boxerovi - maličko stupidní? Paradoxně jsem měl vždycky slabost a pochopení pro (ne)herecký talent Slye, vyrostl sem na něm a například jeho druhá nejslavnější postava - John Rambo, je pro mě absolutní kult! Stejně tak oceňuji, že celý projekt je v podstatě dílem samotného Stalloneho a bez něj by nejspíš nikdy nevznikl, ale nevím co je na tom "jak hloupý honza ke štěstí přišel" tak úžasného? Navíc všechny postavy (včetně Carla Weatherse) jsou absolutně bezpohlavní, scénář je plný děr a dialogy jsou plytké až běda... samotný Stalloneův Rocky Balboa není po herecké stránce o nic lepší (spíš horší) než všechny jeho ostatní postavy! A všechny další díly jsou jen trapnými klony původního filmu - vyjma čtyřky, která má alespoň hluboký politický podtext (jež byl v době vzniku více než aktuální)... Nevím, možná jen nemám pochopení pro filmy tohoto typu... ()

Káronoš

Filmová klasika, která neumírá. Sylvester Stallone pro mě vždy bude tupý, naivní hromotluk a Pan boxer s VELKÝM srdcem alias Rocky. Jeho postava mi přirosta k srdci a označuji jí za možná nejsympatičtější roli célého filmového průmyslu. Pomocí vůle a odhodlání si tuctový americký 30cátník splnil svůj sen a jako poražený boxer se stal hrdinou a ve své podstatě, vlastně i vítězem (v životě). Hodnocení: 10/10. ()

jasiska

Asi nedokážem tento film doceniť, ale mne sa taký geniálny nezdal. Nebol síce zlý ani nudný, ale keď tak nad ním rozmýšľam, nejak neviem prísť ani na nič, čo by sa mi obzvlášť páčilo. ()

Piškotka

Tak z Rockyho pokaždé padám na kolena. Dojímá mě ta ponurost a smutek poloznámého outsidera. Jeho přílišná snaha vychovávat mládež a snad jim být i dobrým příkladem. Vypadá jako poklidný medvídek, ale uvnitř něj probíhají všemožné boje. Líbila se mi ta jeho skromnost a jistá nesmělost navázat bližší vztah s Adrianou. Stallone hrál tak trochu sám sebe a jeho fasáda mi přišla přirozená, bez plastické poskvrnky. Nevím, jestli je tak tupý i ve skutečnosti. ()

Jorge-Z

Nebýt zápasu tak je to docela nuda. Zuřící býk od Scorseseho je úplně někde jinde. Fakt nevím co na tom Rockym všichni vidí. ()

Prochy38

Jak dobře to S. Stallone napsal, tak dobře to taky zahrál. Škoda zbytečných pokračování, tento snímek byl paráda! 85% ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers