Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

• USA Home Alone 2: Lost in New York (více)

Jsou Vánoce a rodina McCallisterů se chystá na Floridu i se strejdou Frankem a jeho rodinou. Ráno zaspí, nastane zmatek, ale na letiště odjedou všichni. Přes letištní halu musejí běžet, aby letadlo stihli, a tak se stane, že Kevin nastoupí do jiného letadla než ostatní. Kevin až v New Yorku zjistí, kde je, a rozhodne se, že si užije i bez rodiny. Ubytuje se v luxusním hotelu, jelikož má u sebe otcovu tašku s penězi i s kreditní kartou a v recepci oznámí, že otec Peter dorazí později... Kevinovi rodiče Kate s Peterem už ale zjistí, že s nimi Kevin nepřiletěl, a jdou na policii žádat o pomoc. Tam Peter navíc zjistí, že jeho peněženku i kreditní kartou má Kevin. Pomocí kreditní karty mohou Kevina vystopovat – policie rozešle číslo kreditní karty jako hledané. Kevin se mezitím v New Yorku rozhodl navštívit hračkářství pana Duncana, který je velmi hodný a výtěžek z vánočního prodeje hraček chce věnovat na konto dětské nemocnice. Kevin je Duncanovým hračkářstvím nadšen a pan Duncan mu dá dvě hrdličky ze svého vánočního stromku. Jenže jeho hračkářství chtějí vyloupit lupiči, právě ti, s nimiž se Kevin setkal o loňských Vánocích. Když se s nimi setká, uteče do hotelu. Tam na něj už čeká vrátný, jelikož přišla výzva ohledně kreditní karty Petera McCallistera a Kevin musí z hotelu utéct zadním vchodem. Tam ale na něj čekají lupiči... Kevin uteče, zkusí navštívit strejdu, ale ten není doma a navíc se jeho dům přestavuje. Kevin skončí v nočním parku, kde ho vyděsí paní, která tam chodí krmit holuby. Nakonec se s paní ale spřátelí a rozhodne se zabránit lupičům ve vykradení hračkářství... (TV Prima)

heyda

Chris Columbus je pro mě králem atmosféry. To, co dokázal v obou dílech Sám doma a v prvních dvou dílech Harryho Pottera je něco, co si zaslouží obdiv. Humor, úžasná hudba a svěží lidský humor. Sám doma 2 je překrásné pokračování Vánoční klasiky, za kterou se opravdu nemusí stydět. Pro mě osobně kvalitativně stejně dobré jako jednička. Je to jednoduše moje srdeční záležitost. Mimochodem soundtrack (John Williams) jeden z nejlepších. 10/10 ()

Šandík

Člověk dvakrát nevstoupí do téže vody, což je v tomhle případě spíše imperativ, než konstatování odlišností... ()

HellFire

To tak včera v televizi dávali Sám doma 2 a já si říkal, že zavzpomínám na dětství. Zatímco první díla je klasika a neztrácí glanc i po všech těch letech, u dvojky jsem narazil. Nikdy jsem si totiž neuvědomil, o jak perfektní kopii jde. Hlavní premisu překousnu, na to stojí vše a jedna z mála vtipných chvil nastane právě při procházení banditů domem plným nástrah. Ale strčit sem opět osamělou postavu, které se zprvu Kevin bojí a která mu na konci zachrání život; opakovat scénu s filmem a panáky místo lidí plus spousta nelogických dějových zvratů.... to si teda nenechám líbit. Místo smíchu jsem totiž neustále přemýšlel o marném konání postav a kroutil hlavou ve znamení nesouhlasu. ()

MM11

Chris Columbus si se scénářem pro pokračování příliš hlavu nelámal, stačí vytasit neonový nápis New York a jedeme zase podle starého receptu. Křivka pravděpodobnosti je v tomto případě na bodě mrazu a to všudypřítomné vykrádání je na některých místech až křiklavě okaté, jako menší satisfakce tak slouží snad ještě výkonější dvojka Joe Pesci a Daniel Stern. Tihle dva a fakt, že Columbus umí vykrádat (sám sebe) mají zásluhu, že bych i pokračování hodnotil střízlivě, hlavně s ohledem na třetí díl. ()

AlfaNumerO

Oba díly neochvějně patří k tomu nejlepšímu v komediální žánru. Sice se už při opakovaném zhlédnutí nepočůrávám smíchy jako v dětství. To však nic nemění na tom, že počet zhlédnutí nesnižuje zážitek z filmu a jde tak v pravdě o jednu ze stálic komediální tvorby, které čas nic neubral na kvalitě a po každé mě znovu rozesměje. Cihlu na Marva, to nikdy neomrzí. 90% ()

Thomick

Ani po těch mnoha letech se nemůžu rozhodnout, jestli mám radši jedničku nebo dvojku. Pořád stejná paráda, nekleslo se ani o píď. Že New York těží z originality a popularity jedničky je potom holej nesmysl - to platí teprve pro trojku a další srajdy. ()

SOLOM.

Dvojka se dokázala držet vysoce nasazené laťky zuby nehty. Sice je o pověstný fous slabší, ale pořád je to nadprůměrná podívaná. Macaulay Culkin zase perlil a dokázal se „poprat“ i s cizím prostředím. Samozřejmě mu k tomu dopomohla nejen dvojice „debilních“ zlodějíčků, ale i personál hotelu. Kvalita zábavy byla dobrá, opět jsem se dost nasmál a i v tomto případě se vždy na tento díl podívám rád znovu. Ostatní díly jsem však už nikdy neviděl. Bez originálního Kevina to nemělo prostě smysl. 70% ()

Ilicka

Není nic zábavnějšího, než když vám na Štědrý večer přistane na hlavě cihla, pytel cementu nebo skříň. Kevin přitvrdil, pasti jsou rafinovanější a brutálnější, do toho hřímá Williamsova hudba. Ale pořád je to jenom doslovná kopie jedničky. ()

ARI50

Tak dvojka nesmí chybět a samozřejmě si uděláme výlet jinam, ale vezmeme sebou stejnou vánoční dávku humoru a akce proti dvěma zábavným lupičům ale bacha už to nejsou mokrý banditi. ()

luka4615

Skvělý film, který sice nesahá výbornému prvnímu dílu ani po paty, ale i zde se najde pár skutečně povedených scén či gagů. „Jaké idioty tady zaměstnáváte? Nejlepší z celého New Yorku!” ()

Bauer

Tak druhý díl se mi líbi více.Jsou tu naprosto dokonalý scénky jako například kdyz Pescimu hoří hlava a on jí dá do záchodové mísy kde je petrolej ( nebo jiná hořlava sračka ), dále když Pesci a Stern šplhají po laně a Stern se zeptá Pesciho : " Ty ses vonil kolinskou " a Pesci : " Ne, to jen provaz je namočený do petroleje " :-) A Macaulay Culkin si to zde více užívá a je to na něm vidět. Hodně zábavná komedie ()

duklak2

Parádní komedie z USA. Je to nezapomenutelný film mého dětství, ale i nyní v mých 23 letech se na něj o Vánocích rád podívám. Výborný Macaulay Culkin. Možná mě i o trochu bavil více než díl první. ()

Earl_23

Celkově rozhodně slabší než jednička. Ale "barákové" scény jsou ještě o kousek vtipnější, proto silné 4 hvězdičky. ()

Lucasion

Stejný případ jako u jedničky. I když jsem si tento film kdysi pouštěl mnohem více než jedničku, tak letos na mě nostalgická struna moc nefunguje. Ono Sám doma 2 je velké kopírování jedničky v mnoha scénách a zajetý styl filmu se ani nesnaží změnit. Opět jsou tu emoce, ztracení a samozřejmě boule a modřiny Mokrých banditů. Tentokrát je to jen o dvacet minut delší. Finále je opět podařené a někde i nápadité. Přesto mi film přijde vtipnější než první. Emoce s holubí paní na mně fungují taky líp. Navíc prchání v hotelu, městě a nakonec v rekonstruovaném bytě je prostě nezapomenutelné. Jako sequel k nejznámější americké vánoční pohádce to nezklame nikdy. (71 %) ()

Kamca_

Sice je to trochu slabší, ale některý nástrahy jsou lepší než v jedničce :D. ´Znělo to jako když po schodech padá taška s nářadím.´ ()