Reklama

Reklama

Napoleon Dynamit

  • Česko Napoleon Dynamite (festivalový název) (více)
Trailer

Obsahy(1)

Napoleon Dynamite je nový typ hrdiny s pevným afrem, rozkošnými měsíčními botami a schopnostmi, které nelze překonat. Napoleon tráví dny kreslením bájných zvířat, hádkami se svým bratrem Kipem a vyhýbáním se intrikánskému strýci Ricovi. Když do Napoleonova života vstoupí dva noví kamarádi, nesmělá Deb a kníratý Pedro, rozjede trojice kampaň, jejímž cílem je zvolit Pedra prezidentem třídy a splnit studentům jejich nejdivočejší sny. Ale pokud má Pedro porazit nafoukanou Summer, bude muset Napoleon uvolnit svou tajnou zbraň. (Paramount Network)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (301)

Adrian 

všechny recenze uživatele

Kde bolo tam bolo, v alternatívnom vesmíre totálneho amerického zapadákova, kde už ani líšky nedávajú dobrú noc, pretože ani ony tam už jednoducho netrafia, sa odohráva príbeh teenagera menom Napoleon Dynamite, ktorý je mixom toho najpodivnejšieho, najbizarnejšieho a jednoducho "iného" sveta humoru, hlášok a absurdnej hudby. Maximum weirdo attractive flick. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Dvanástku brokovnicu, čo si magor?!“ Tak toto je snáď úplne nový filmový žáner. Americká komédia NAPOLEON DYNAMIT sa charakterizuje tak ťažko (už úvodné titulky sú riešené netradične), až zúfalý divák nakoniec skonštatuje len obecne známe fakty (objavenie Jona Hedera a „rola strýka Rica by sa hodila Chuckovi Norrisovi“) a potom už len naprázdno otvára ústa a snaží sa rozpovedať o šialenom scenári, k zblázneniu „divných“ dialógoch a nenormálnych postavách a situáciách. Zvláštny typ humoru, ktorý neosloví každého, ale ak si túto zmes kuriozity a bizarnosti zamilujete, nebudete ľutovať. Len nikomu nebudete vedieť povedať, čo to je, a ak sa o to pokúsite, strápnite sa. Nessie, aljašské vlky, internet, kolieskové korčule, bicykel, lama, elektrošok, „Pedro ti núka ochranu“, mama, kreslenie, hračkárske figúrky, balzam na pery... ja to vzdávam. ()

Reklama

Janek 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejvíc absurdních filmů, které jsem kdy viděl a zároveň svěží vítr do současné kinematografie. Jon Heder představuje typ nového hrdiny-outsidera. Pro roli byl vybrán geniálně a předvádí opravdu pikantní výkon. Troufám si tvrdit, že jde o kultovní film, který diváky musí bezesporu rozdělit na několik skupin. Ale pokud chápete třeba Wese Andersona, tak máte docela slušnou šanci, že se vám divný humor Napoleona Dynamita zalíbí. (PS - Souhlasím s Tronem, měl tam hrát Chuck Norris :) 90% ()

dzej dzej 

všechny recenze uživatele

Přehlídka ichtylů a hlavní hrdina jako pubetrální Švejk amerického zapadákova. Báječné titulky plné jídla, banánový úsměv černošky LaFawnduh, jednocopá Deb a lžiquaterback strýček Rico. Typický všední den: promni si kudrny, upevni retro-retard brejle, nech se zmlátit u skříňky s věcmi, nakrm lamu za domem, dotáhni na kole bráchu do města, nakresli několik ligerů, zapni video a nauč se několik negerských tanečních póz... Svět potřebuje divné filmy, svět filmu potřebuje Gummo a Napoleona Dynamita... Fajn pandán k idylickým obrázkům z amerických škol, lunatic BH 90210 made in Idaho... PS - liger je kříženec liona a tigera! ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

film s dnes již kultovním statusem,který ovšem pro mě nikdy kultem nebude.Mám rád "wierd" filmy a chápu,že karikace postav,které tu jsou z větší části opravdu retardi (a "normální" jsou jen ti záporáci) je tvůrčí záměr,ale nakonec co je moc je moc.Pár dobrých scén se najde (úvodní titulky,taneční scéna,...),ale to je pro mě vše.Jon Heder navíc nikdy nepatřil mezi moje oblíbence a to Napoleon nezmění...40% ()

Galerie (15)

Zajímavosti (28)

  • Napoleonova (Jon Heder) taneční scéna byla natáčena jako poslední a při jejím natáčení došel film. (moukey)
  • Žádná z hlavních postav nenosí boty s tkaničkami. (moukey)
  • V závěrečných titulcích můžeme sledovat jeden z nejdelších seznamů herců v historii. Mezi jinými je v něm vyjmenováno všech 181 studentů, kteří se ve filmu objevili. (Tygrys)

Související novinky

Rickon Stark z Hry o trůny míří do Zlína

Rickon Stark z Hry o trůny míří do Zlína

12.05.2018

Fotbal na islandské sopce, superhrdinové na dvou kontinentech, koňské závody na mongolských pláních, bláznivá cesta malých rockerů, boj proti pradávným obrům, retro dobrodružství malých únosců či… (více)

Jack Black ministrem obrany

Jack Black ministrem obrany

18.05.2015

Režisér Jared Hess se proslavil komedií Napoleon Dynamit, svůj debut nicméně dodnes nezastínil. Boží zápasník ani Divnej týpek příliš kladných ohlasů neposbírali, Hessovu reputaci ale možná napraví… (více)

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005

07.06.2005

Štrnásty ročník odovzdávania filmových cien MTV Movie Awards moderovaný hercom Jimmym Fallonom sa už tradične blýskal hviezdnými menami, no zároveň sa (narozdiel od vážnych Oscarov) niesol vo veľmi… (více)

Reklama

Reklama