Mladý, ještě nedostudovaný právník Rudy Baylor, se dostává k případu, který na první pohled vypadá prostě a průhledně. Čím více se s ním seznamuje a čím více poznává své klienty, tím více odkrývá kolosální řetěz pojišťovacích podvodů, v němž jde především o obrovské zisky na úkor zdraví lidí. Rudy si uvědomuje, že narazil na ojedinělý případ v historii civilního práva, že jde o miliony, ale také o holou existenci. Protivník je až příliš silný a sebevědomý. Proti mladému a ještě nehotovému právníkovi stojí jeden z nejlepších státních obhájců USA. (Vapet Production)

genetique

Keby Coppola ukončil svoje režisérske remeslo týmto skvostom, bolo by to asi najdôstojnejšie ukončenie kariéry vo filmovom priemysle. Pekelná právnická dráma s hviezdnym obsadením, potešil ma hlavne môj favorit Rourke. Nenápadná nápadom, no o to nápadnejšia výsledkom. Perfektné súdne finty, dojemná záverečná reč, ktorá dojme aj drevorubača a výborne zamatovo zabalený nehollywoodsky hapy-end. 85%. ()

shyster

Ikdyž jsem četl předlohu od Grishama, nelze jinak než uznat, že filmová verze je o pár kroků lepší. A jako celek to považuju za jedno z nejlepších soudních a právnických dramat. Matt Damon i Danny DeVito spolu s Claire Danes si film užívají a slavní herci ve vedlejších rolích (Jon Voight, Mickey Rourke, Roy Scheider) jsou už jen třešničkou na dortu. ()

Chrysopras

Tyhle právnický story mám docela rád ( zvlášt z americkýho prostředí ) a když jsou ještě tak dobře obsazený a pod taktovkou mistra Coppoly ... hmmmm. Sekáč Mickey, parták Danny, had Voight, sympatická Claire, správňák Matt - každej tu má svý místo a sedí to. K maximu mi chybí takový ten těžko uchopitelný aspekt vytrhující atmosféry nebo nečekané gradace příběhu - jinak řečeno to neni Apokalypsa :-) ()

Kothy

Skvělý snímek ze soudního prostředí od Francise Forda Coppoly s Mattem Damonem v hlavní roli. Příběh se zabývá soudním sporem mezi zdravotní pojišťovnou a chlapcem, kterému odmítá uhradit výlohy na léčbu rakoviny. Případu se ujímá Matt Damon jako mladý začínající právník spolu Dannym DeVitem. Nemají to vůbec jednoduché a pojišťovna jim jde po krku. Podaří se jim vyhrát spor s touto miliardovou společností? Vedlejší linka s Claire Danes má méně prostoru. Snaží se dostat od svého manžela, který ji týrá a postupně najde cestu k Mattovi. Snímek rozhodně stojí za vidění. Líbil se mi i Danny Glover jako soudce a Jon Voight jako právník pojišťovny. "Zavolej mi, až složíš advokátní zkoušky." ()

easaque

vesměs sentimentální snímek, i když vyloženě na emoce neutočí. První polovina mě spíš uspávala, ale ve druhé mě z dřímot rychle probrala a šlapal dobře až do konce - takže 3hvězdičky jsou dostatečné. Film je natočen poctivě, ale přišlo mi že příliš tuctově. Ale hlavně že působí morálně a positivně. [ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

• Hrubý sestřih filmu měl kolem 6 hodin. (Satan)

Francis Ford Coppolla se vrací!

Francis Ford Coppolla se vrací!

25.09.2005

Už je tomu osm let, co Francis Ford Coppolla natočil svůj poslední film Vyvolávač deště. Od té doby se tvůrce takových děl jako Kmotr nebo Apokalypsa věnoval produkci, díky níž například spatřilo… (více)