Medvěd

Shakers

Filmy o zvieratách majú vačšinou za účel tváriť sa milo a sympatický, aby tomu diváci podľahli. A presne tak je tomu aj tu. Akurát tu to na mňa zapôsobilo veľmi prirodzene. Ten malý medveď je proste génius. Za to by som mu dal oscara. Je tak roztomilý a sympatický, že od neho nemôžte odtrhnúť oči. Čo na to povedať, je to proste skvelo zrežírované. Jednoznačne jeden s najlepších filmov o zvieratách. 89% - 4* ()

Gilmour93

Dolomity vydávané za Britskou Kolumbii, trocha Čajkovského, psychedelické Pojarovy sny a prostý příběh o krutosti i kráse uprostřed nespoutané přírody. Annaudovi by se dal vytknout kalkul s dojemností a postsynchrony medvíděte ve stylu Milerova Krtečka, ale proč to dělat, když mnohem vzrušující je nechat žít.. Styďte se, pane Bloome a pane Cagi! Berete miliony dolarů a přehraje vás chlupáč za pár lososů, borůvky a sklenici medu.. ()

Sarkastic

Hezky se nato kouká, zvlášť na roztomilé medvídě a nechce se mi ani věřit, že tohle byl "umělý" film, jak moc byli ti medvědi přirození. Ale přestože jde o kus kvalitní filmařiny, na tu krátkou stopáž se při sledování několikrát dostavila nuda, počínání lovců se mi nezdálo moc uvěřitelné a konec je na mě příliš happy-endový. Proto jen ty 4*. ()

Djkoma

Působivé. Oba medvědi předvádí nejlepší výkon a jednoznačně přejíždí jedinou konkurenci a to 6 medvědů od Cibulky. Annaud musel mít úžasnou trpělivost, kterou mu závidím a cit pro vytvoření citlivého díla. Tak jako tak jsou Medvědi výjimečným dílem nad kterým hodně lidí bude ronit slzy, ale mě se to nestalo, takže jednu maličkou hvězdičku uberu. ()

marhoul

Za komančů nás hnali, v rámci školní výuky, na příšerné proletářské sračky. Při těch přešel humor i nejotrlejšího sarkastu. To si dnešní student ani nedokáže představit, jaké bahno my museli povinně vidět. O Fučíkovi, Gottwaldovi, o výměnných brigádách v CCCP... Jaké bylo naše překvapení, když jsme ve dvojstupech nakráčeli do kina Vítek, kde nám byl promítnut Medvěd. Tento Medvěd. Víte, co to bylo?!! My viděli v kině, v deset dopoledne, nádherný dobrodružný film a já mám z toho Vánoce dosud. Doma nám to nevěřili. Premiéra u nás, stejně jako ve Francii, proběhla na podzim Anno Domini 1988. ()

• Ve filmu se objevilo na 100 žab a 900 000 včel. (M.B)
  • Během natáčení se na place vystřídalo 14 medvíďat. (contrastic)
  • Natáčelo se v italských Dolomitech v nadmořské výšce 2500 metrů. (contrastic)