Reklama

Reklama

Pán šelem

Trailer

Obsahy(1)

Maax, nejvyšší kněz kultu boha Ara je pro svou zálibu v dětských obětech poslán králem města Aruk Zedem do vyhnanství. Pomstychtivý kněz vyšle jednu ze svých tří čarodějnic, která těhotné královně kouzlem odejme ještě nenarozené dítě. Zabít jí ho ale zabrání náhodný svědek, který je pak vychová jako vlastního syna, kterému dá jméno Dar. Během dospívání Dar zjišťuje, že má schopnost telepaticky komunikovat se zvířaty a potom, co barbarský kmen Hunů v čele s Maaxem vyvraždí Darovu vesnici, obklopen zvířecími spolubojovníky vyráží na cestu za pomstou, na níž ho čeká i odhalení tajemství jeho původu. (choze)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (113)

tron 

všechny recenze uživatele

Marc Singer a jeho kundy, prepáčte kuny. A tiger a aj orol. Proste veľa zvierat. Rodinné béčko, ktoré oproti neskoršiemu, fakt príšernému seriálu, pôsobím ako veľkofilm desaťročia. Inak je to dosť veľké zverstvo. Ale Marc Singer bol vtedy celkom obstojný sympaťák. Film môjho detstva, v tých dobách to pre nás, narodených začiatkom 80-tych rokov, bola totálne ošúpaná videoklasika. Bohužiaľ, zároveň dosť strašné béčko. Vtedy sme na tom ale ako decká frčali. A na dvojke samozrejme tiež (trojka už našťastie išla mimo nás a dodnes som ju nevidel). ()

Kosmik 1 

všechny recenze uživatele

Blonďaté Tanyi to slušelo krapet víc (Sheena), ale tenhle přeliv jí taky na kráse neubírá, vypadá pořád stejně přitažlivě a sexy. Zvláště když neustále běhá polonahá nebo někdy dokonce i nahá. Rozhodně se nestydí a taky nemá proč. :) K filmu....naposled jsem Pána šelem spatřil jako malý kluk, tenkrát jsem podobné zvířecí filmy měl hodně rád. Jenže to samé mohu říct i teď (asi jsem zase tolik nezestárnul) a skvěle jsem se bavil. Podobnost s Conanem je zřejmá, avšak spousta věcí je originálních. Co mě nejvíc zaujalo byly fretky, finální bitva s Huny a taky ty příšery, co lidi v objetí trávily. Ale celý film je jedno velké dobrodružství a pořád se něco děje. Dialogy mezi hlavními hrdiny ujdou a do toho všeho hraje pěkná hudba. I po třiceti letech velice dobře koukatelné fantasy. Pro mě se Pán šelem jako béčko netváří a ani jím není. 80% ()

Reklama

curunir 

všechny recenze uživatele

Jeden z filmov, na ktorý som veľmi rád díval ako malý a patril medzi moje najobľúbenejšie. Teraz som po rokoch opäť vytiahol so skrine snáď aj 20 rokov starú kazetu nemotorne dabovanú len jedným hlasom a musím povedať, že moje pocity boli dosť zmiešané. Film má dosť predvídateľný, tisíckrát obohratý dej bez výraznejšej pointy, ktorý sa podľa mňa nedá ospravedlniť iba zvezením sa na vlne spustenej ,,Barbarom Conanom". Na druhej strane aspoň nenudí, čomu určite vďačí svojej 90 minútovej stopáži. Prostredie je vybraté dobre, krvilačná horda Junov (v češtine Húnov, originály vyslovovanej ,,Čangs") pôsobí až démonicky a je príjemným spestrením, hudba s tradičným heroickým ústredným motívom veľmi solídna. Herecké kreácie sú také, aké sú, preto mi z nich najzaujímavejším prišiel načierno natretý tiger. Pri hodnotení som váhal či nedám 4*, ktoré by boli chápané tiež ako povinnosť ku spomienkam, nakoniec ma však premohol triezvy rozum, a aj keď toho mierne ľutujem, musím prihoršiť. ,,Beastmaster" bol v roku svojho vzniku ďalším z rady tuctových filmov, a hoci je i dnes oddychovým filmom, (možno i pre deti), jeho kvalita rozhodne stúpla. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Dojalo mě, kolik lidí na IMDb se při hodnocení PÁNA ŠELEM nechalo přemoci nostalgií, podobně jako na ČSFD u o rok staršího SOUBOJE TITÁNů. V první polovině 80. let zareagoval Hollywood na tehdejší popularitu Dračího doupěte a dalších her na hrdiny vlnou snímků s fantasy tématikou. Po prvních vlaštovkách v roce 1981 (HAWK THE SLAYER a DRAGONSLAYER), vtrhl do kin CONAN BARBAR a tři měsíce po něm i nízkorozpočtový PÁN ŠELEM (stál necelých 5 milionů a vydělal jen 3,5) , který si v nich ale dlouho nepobyl a kultovní status získal až nesčetným reprízováním na amerických kabelových stanicích, zejména TBS. Nezávislý režisér, scenárista a producent Don Coscarelli se při psaní scenáře se svým kmenovým producentem Paulem Peppermanem jen velmi volně inspiroval stejnojmennou povídkou Andre Norton a za přispění Oscarem oceněného Kubrickova kamaramana Johna Alcotta (MECHANICKÝ POMERANČ, BARRY LYNDON, SHINNING) natočil kouzelnou fantasy pohádku, stejně vymazlenou jako jeho kultovní surrealistický horůrek PHANTASM. I tady Coscarelli zabydluje plátno pro něj typickými bizarními příšerami - meziplanetárního otrokáře Tall mana nahradil krvežíznivý kněz Maax se zálibou v dětských obětech a létající vraždící koule a zombícké trpaslíky zase hrůzní netopýří antropofágové a strážci smrti v S/M oblečcích. Stejně jako u PHANTASM, kde koule v Tall manových službách neřešily do koho se zavrtají a často tak působily spíše kontraproduktivně, i Maaxovi strážci smrti kosí všechny bez ohledu na barvy týmu a jako ve PHANTASM trpaslíky je zloduch vyrábí z obyčejných lidí. Proces jejich výroby, ve kterém hraje významnou roli pijavice umístěná uchem do mozku, je jednou z mnoha nezapomenutelných scén, které jsou Coscarelliho specialitou a kterých jsou jeho filmy plné. Film se v 90. letech dočkal dvou ultramizerných pokračování (PÁN ŠELEM 2: BRÁNOU ČASU a PÁN ŠELEM III: BRAXOVO OKO) a televizního seriálu ("PÁN ŠELEM: LEGENDA POKRAČUJE"), na kterých se ale Coscarelli nepodílel. ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Příšernou dvojku s cestováním v čase a ještě otřesnější trojku jsem kdysi viděl, ale první díl mě v dětství minul a shlédnul jsem ho až teď. A navzdory nízkému hodnocení je to skvělý heroic fantasy v duchu Barbara Conana, jaké už se dnes bohužel netočí. Krásná výprava, kamera i hudba, hrdina bez bázně a hany, krásná dívka, odporný záporák, souboje a velkolepé finále. Přesně jak to má být. Nebyl by to ale Don Coscarelli, režisér mé milované hororové série Phantasm, aby si do toho nepřidal spoustu hororových scén. Od napíchnutých lidí na kůlu a házení nemluvňat do ohně přes odporné čarodějnice až po brutálně nechtutné stvůry v pláštích, které člověka zavřou do pláště a zbyde z něj jen hromada slizu a pár kostí. A jsou tu samozřejmě fajn zvířata, které dokáží spoustu věcí a mnohokrát Dara vysekají z problémů. Pro 80´s fantasy mám prostě slabost. EDIT 2024: Už jsem se bál, že mě fantasy přestávají bavit, ale Pán šelem stále funguje. Přírodní scenérie s majestátní hudbou i kamerou i kobkové scény plné hororových monster, hrdina vítězící nejen mečem ale s pomocí přátel lidských i zvířecích. A líbilo se mi i zasazení do doby bronzové plné kontrétních věcí - Hunové, pozůstatky Antiků i kruhové vesničky Slovanů. Silné 4*. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (12)

  • Darův černý tygr je ve skutečnosti obyčejný pruhovaný tygr obarvený na černo. Když se tygr napil, tak se mu barva smyla, proto jsou kolem huby vidět jeho přirozené pruhy. (mi-ib)
  • Coscarelii zkoušel do role Kiri i 18letou Demi Moore. Ačkoliv byla jeho oblíbenkyní, rozhodl se nakonec do této role obsadit Tanyu Robertsovou. (mi-ib)
  • Režisér Don Coscarelli sa rozhodol zasadiť príbeh do obdobia doby bronzovej, pretože bol veľkým fanúšikom herca Stevea Reevesa, tvorcu špeciálnych efektov Raya Harryhausena a subžánru "sword and sandal". Ten dominoval v Taliansku v rokoch 1958 - 1965 a vyznačoval sa zobrazovaním historických a biblických eposov, tzv. kostýmových drám. (beso74)

Související novinky

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

05.01.2021

Aktualizace 5.1.2021 20:30: Život občas píše bizarnější zvraty, než kdejaký scénář k filmu. Tento je bohužel ale spíše velmi smutný. Po včerejším vyjádření hereččina zástupce Mika Pingela, jenž… (více)

Reklama

Reklama