wejaxinka

Pre mňa rozhodne jedna veľká kultovka s legendárnymi hláškami ktoré neomrzia ani po rokoch. "zjedz ma, dnes je môj šťastný deň, zjedz ma na ražni či na víne" , desivý úsmev Christiny Ricci, či disneyovky príšernejšie ako najhroznejší horor. Nech žije paródia na absurditu prílišne snaživého úsmevu! ()

NiaWolf

,,Naši rodiče mají také miminko" ,,Souložili." • ,,Jsi oblečená jako kdyby někdo umřel" ,,Umře!" • ,,Jedete sama?" ,,Ano, budou vdovou." • ..Zatknout, svázat, upéct." ()

Fat'Fatal

Ve dvojce se Sonnenfeld rozhodl popustit uzdu svému černému tumoru, což zní fajn, ale výsledkem jsou většinou jen vágní a někdy až skoro trapné situace a repliky, které mě nijak zvlášť nepobavily. I ta celá premisa Festera, který se chce oženit, mi přišla dost nevyužitá. Hodně pozornosti dostávali Wednesday s Pugsleym na táboře, ale v dnešní době už to zní vyčpěle. Ze souboje dvou nic moc dějových linek tak musím zahlasovat pro tu Festerovu, ale je to taková reverzní Sophiina volba - chtěl bych nechat zastřelit obě, ale byl jsem donucen si vybrat tu oblíbenější (dceru, ne linku; pozn. pro filmové kritiky). // EN, CZ SUB ()

Sosak

Pořád ještě slušná a originální zábava ve stylu Addamsonovy rodiny. Akorát to místy dost trpí typickými neduhy druhých dílů... Tady se ale dá natočení pokračování chápat, protože námět nabízí moře bezvadných potenciálních situací a pobyt morbidních dětí v letním táboře je jenom jedna z nich. ()

Werde

Zdálo se mi, že oproti jedničce ve filmu padlo více hlášek, a taky zde bylo možno více vychutnat skvělých hereckých výkonnů Christiny Ricci(malá ďáblice Wednesday). Jinak stejná "černá" prča :)) ()

Rudyamon

Druhý díl směle a neochvějně kráčí ve stopách "jedničky", byť místy přece jen trošku pokulhává. Nicméně už úvodní scéna s pohřbem ukáže, že na tradici se zcela určitě naváže. Opět se rozběhne nekonečná sbírka gagů, které mají místy hodně nečekanou pointu (Budu mít miminko. Právě teď ...), a mnohdy věc není jen černá nebo bílá (Může to být kluk, nebo holka. Je to Adams!). A samozřejmě láska, byť její nečekané projevy jsou ve stylu Adamsů (Líbím se mu? Zajistě, vždyť zvracel!). On to třeba konkrétně Festr nemá a neměl lehké (Snil jsem o tom, že jednou taky někoho budu mít ... Máš přece ruku!). Dvojka zcela určitě navázala a udržela si standard, i když je fakt, že zvlášť ke konci děj jaksi ztrácel dech. Závěrečné vysvětlení, proč vražedkyně zabíjela, bylo sice ujeté, ale ne tak správně adamsovsky, aby to mělo styl. A taky příběhy dětí na táboře mi přišly tak trošku slabší, než hlavní děj, byť nová verze díkůvzdání byla stylová. Christina Ricci v roli Wednesday byla úchvatná a to v obou dílech, naproti tomu Jimmy Workman v roli jejího bratra byl spíš do počtu. Celkově si dvojka, alepoň u mně mírně pohoršila, ale stále to byla fakt dobrá komedie, ke které se nebudu stydět se vrátit a ke shlédnutí si ozdobit pokoj smutečními věnci a sbírkou parte o bizarnostech života a smrti. Dávám 4 hvězdičky - 90% a jako obvykle přidám poučení do života: Pánové, dejte si bacha, když vaše manželka začne balit s tím, že odjíždí na dovolenou, může to pro vás být nebezpečné - "Odjíždíte sama? Ano, budu vdova." ()

Kingjiri

Pokračování si bere to nejlepší z jedničky a ještě přidává něco navíc. Výlet Addamsovic ratolestí mezi většinovou společnost (letní tábor, ačkoliv se z něho dalo dostat ještě víc zábavy) dvojce rozhodně prospěl, stejně jako zamilovanej Fester a větší množství černýho humoru, čtyři silnější hvězdy. ()

LordMysti

Od dvojky jsem příliš nečekal, ale k mému překvapení autoři přidali ještě více na černém humoru, sarkasmu i zábavě. Za mě vyboostované pokračování! ()

balcazar

Prvý dojem z dvojky Addamsovcov bol, že ma možno bavili ešte viac ako jednotka. Vychádzajú totiž z temného sveta do farebnejšieho a stret dvoch svetov ma bavil, rovnako ako striedanie 2 rovín - 1.Addamsovci vs Debbie, ktorá im ukradla Festera a 2. Deti Addamsovcov vs čudno-šialeno-zábavný detský kemp. Vďaka neustálemu striedaniu týchto rovín a stretu dvoch úplne odlišných svetov - temného a farebného, dochádza k bizarným momentom, ktoré bavia. ()

Nightswimmer

Pomastil som brucho na tych temnych burtonovskych kulisach, no celkovy dojem je horsi ako u debutovej casti. Kazdopadne, Wednesday Ricci by sa mala ovela viac usmievat a to nie som pedofil.. ()