Ostrov

• USA The Island (více)
USA, 2005, 136 min

V poslední době se stále více zajímáme o klony a už jen čekáme na jejich lidskou podobu. Na Zemi došlo k examinaci, přežilo jen pár stovek výjimečných lidí, vše bylo zničeno. Existuje jediné místo, které stále připomíná Zemi - Ostrov. Dostane se tam jen vylosovaný, ostatní musejí čekat na své štěstí dál. Ale co když to tak není? Co když k žádné examinaci nedošlo? Co když žádný Ostrov neexistuje? Takto začal přemýšlet Lincoln 6-Echo. Je v "Ráji" už 3 roky. Jeho život se mu zdá nenaplněný. Copak je jediným cílem života dostat se na Ostrov? Jeho kamarádku Jordan 2-Delta to však vůbec nezajímá, vždyť vyhrála v losování, jede na Ostrov! Jenže Lincoln své podezření potvrzuje a snaží se zachránit Jordan od jisté smrti. Nejsou lidé, jsou kloni a žádný Ostrov není. Země katastrofou zasažena nikdy nebyla. Utíkají tedy, a protože se nikdo nesmí dozvědět, kdo jsou zač, stíhá je jejich stvořitel všemi možnými prostředky. Na povrchu se pokusí kontaktovat "originál" Lincolna... (TV Nova)

Glowlady

Velmi chytlavý a zajímavý film, který se vyvíjí a nedá člověku ani na chvilku oddych. Vychází z opravdu nevšední myšlenky vytvoření svého klona pro případ, že budete v budoucnu potřebovat jeho orgány (nebo cokoliv jiného - něco jako když si koupíte náhradní díl na svoje auto). Ze začátku se seznamujete s prostředím a všechno vám připadá naprosto úžasné... až na ty nezodpovězené Lincolnovy otázky. A pak začne klasická "Bayovská" akce a už neodtrhnete oči od obrazovky. Ve filmu jsou zvláštní nečekané zvraty a proto je velmi překvapivý a nabitý situacemi - a to se mi na něm velmi líbí. Dávám zasloužených 80%. ()

siki37

poľská sexmisia v novšom prevedení, akurát že v tomto filme sú v podzemí namiesto žien preživších jadrovú kataklizmu držané klony milionárov, ktoré majú slúžiť ako náhradné diely k transplantáciam. a ešte niečo spoločné, aj v tomto prípade drží dokonalých obyvateľov pri zdravom rozume myšlienka, že sú jediní ktorí prežili kontamináciu Zeme. síce menej vtipné než sexmisia, no oveľa akčnejšie a naháňačka na diaľnici, na ktorej z kamióna padajúce vagónové kolesá demolujú ostatné autá sa len tak často nevidí. myšlienka ľudských práv ľudských klonov mohla byť hlbšie rozobratá, ale aj tak sa to dobre pozeralo ()

zekon

Velmi slušné sci-fi s dobrým námětem. Sice je tam cítit Minority Report a Gattaca ale vůbec to nevadilo. Co jsem si teda všiml že až moc je nabitý film skrytýma reklamama naprosto na vše a neustále. Holt i tak se dá na film vydělat. Skvělá hudba, slabší závěr a vynikající kamera! ()

victim42

Skvělý námět, efektní zpracování, žádné kompromisy v obsazení. Hodně důstojné - Vyhnout se těm hluchým místům, hodnotil bych absolutně. ()

tchuck

Ostrov se mi líbí, mám k němu ale pár výtek. Především si myslím, že by při zachování dějové linie mohl být film klidně o půl, při čtvrtě hodiny kratší. Některé scény a dějové pasáže jsou příliš natahovány. Nemohl jsem si nevšimnout, že hlavní roli tu nezastávají McGregor ani Johansson, nýbrž helikoptéry. Jen si zkuste spočítat, kolikrát se na scéně vrtulníky objeví. A když už tam náhodou žádný není, je z něj scéna pravděpodobně točena. V ideálním případě se ve scéně točené několika helikoptérami pohybuje několik dalších vrtulníků, z nichž určitá část nezapomene explodovat. Tomu odpovídá rozpočet filmu, ovšem neřekl bych, že odpovídá výslednému snímku. Méně je někdy více. ()

mrGhostly

V tomto žánru žádný přelom, ale příjemná oddychovka, ve které víceméně všechno dobře funguje. Rád si pustím i znova. ()

Teen.AGE.r

Velmi zajímavý a pěkný film. Takový celkem reálný pohled do budoucnosti, avšak plný logických chyb, které mi díky skvělé řežii Michaela Baya nijak nevadí. Jediné co bych vám asi poradil - po shlédnutí nad tím moc nepřemýšlejte, nebo si tím skazíte ten krásný požitek s filmu! Dávám 4* ...75% ()

Mrtvobog

Myšlienka ostrova ako jediného nekontaminovaného miesta na Zemi sa mi pozdávala. Ale ono sa to počas filmu celé zvrtne (ako som ja vtedy nadával), ale zvrtne sa to originálnym smerom. A v neposlednom rade príťažlivá S. Johansson. ()

DarkAvenger

Klasická Bayovka pojatá neklasicky. Toto je asi nejlepší charakteristika filmu, který na mě působil dosti netradičně. Michael Bay je mistr akce a jeho filmy jsou na akci závislé. V Ostrovu Michael Bay nevsadil pouze na akci, ale zvolil vcelku vážný námět a snažil se nám něco filmem říct. Bohužel to se mu alespoň u mé osoby nepovedlo. Ewan a Scarlett byli sice přesvědčiví, ale celkový dojem z filmu to u mě nejak nepozvedlo. ()

Treatys

Strhující děj v budoucnosti se zajímavým nápadem, skvělým soundtrackem a rovněž skvělými herci. To už něco znamená, ne? A skutečně ano, to je The Island. Opravdu vyvedený film, kterému bych nic nevytýkal a naopak dal ještě plus za mladou Scarlett Johansson v hlavní roli. 100% ()

Mort09

Fakt dobrý akčňák, který se snaží jen trošku moc moralizovat. To mu jde, ale odpustit protože: kamera je perfektní, hudební doprovod vkusný a na herce jde koukat. Co sice trošku utíká, je scénář, přece jen občas spáchají hlavní hrdinové kousky, za které by se nemusel stydět ani Bond, což je trošku v rozporu z jejich patnáctiletou mentalitou, ale nad takovou drobností jde přimhouřit oko. Ostrov je prostě slušná pecka, která navazuje na to nejlepší z Bayovi tvorby. 75% ()

cervicekcz

Úžasný sci-fi akční film. Toto u mě nikdo moc často neuslyší, protože nejsem jedna z těch, která by přímo vyhledávala tyto žánry. Ale Ostrov je jiný. Má hloubku, má duši a navíc lásku v hlavní roli. Má opět velkolepého a strhujícího Ewana McGregora a opět neuvěřitelně sympatickou a okouzlující Scarlett Johansson. Prostě 5 hvězd a tečka. ()

gizi

Původně jsem se na film ani nechtěl dívat, ale nakonec jsem nelitoval. Námět celkem zajímavý (myslím, že dost bylo inspirováno u Sexmise), při ději se nenudím. První část byla méně akční, zato ta druhá zase až moc - tentokrát ale přimhuřuji oči. Viděno 5.3.2012 - 75%. ()

Nocturnum

Ono se to nechce tvářit komerčně, ale je až na půdu. Baye vyloženě nemám rád a tento pokus o inteligentní film je (a tohle slovo často nepoužívám) vyloženě trapný ... ()

surprise

Asi jsem měl být poučenější, ale nečekal jsem od filmu nic. Až na naléhání přátel jsem to teda spustil a vydechnul jsem až po dvou hodinách. Sice úvodních pět minut potvrzovalo mou obavu, ale pak jsem jen žasnul nad opět okouzlující Scarlett, přesvědčivým Ewanem, typickým Stevem a Seanem a k tomu připočtěte vážné varování před genetickou manipulací a máte akční, herecký a angažovaný film v jednom. ()

AnimalMother

Já toho Baye nesnáším! Ze začátku to vypadá parádně, má to potenciál, myšlenku, až člověk zapomene že je to Bay. Pak ale bohužel přichází zbylé dvě třetiny a ten zmetek z toho zas udělá jenom blbou naháněčku. ()

zurivymlok

Michael Bay se opět ukázal jako zdatný režisér s nulovým zájmem o scénář. Přitom film měl všechny aspekty pro to, stát se kultovním: Baye jako výborného režiséra hlavně akčních scén; vynikající herecké obsazení (McGregor, Johansson, Bean, Buscemi); výborný námět, tučný rozpočet. Přesto nakonec vznikl jen zdařile zrežírovaný akčňák se stupidním koncem. Ale málokdo je tak krásný jako Scarlett Johansson. :-) ()

SONYAGENT

Největší nášup, dlouho mi tento film unikal.. Nyní vím, jakou chybu jsem udělal.. Napíšu víc, až to rozdýchám, ale strhující a totálně napínavý thriller o nevinnosti a naivitě s perfektním obsazením, nádhernou hudbou a fascinující kulisou mě rozsekal jak Dijmou Hounsou všechny parchanty v Gladiátorovi :) ()

filiperros

Zpočátku mi připadalo, že snad tvůrci lovili námět v české scifi - mezi umělými lidmi se najde pár, který se už nadále nechce smířit se svou bezduchostí a oduševněle se vzepře svému údělu. Čapkovi roboti z R.U.R. jsou tradičně základem tohoto tématu, ale zajímavější je uzavření těchto lidí v podzemním bunkru s tím, že zbytek světa je kontaminovaný a nelze v něm přežít ani chvíli plus úprk hlavního páru z tohoto místa. Přečtěte si někdy komiks Arnal od Káji Saudka se scénářem Ondřeje Neffa a zjistíte, že podobnost je více než nápadná. Každopádně je to pěkně zkombinováno, má to myšlenku a náboj. Škoda, že od útěku dál se tvůrcům nepodařilo vymanit ze standartního holywoodského scénáře úprk (kde oba hlavní hrdinové používají výkřik run tak často, že by se podle toho mohl film jmenovat) - mezihra, kde se definitivně dozvíme kdo je zlý, kdo hodný a co se bude dál dít a nakonec souboj s hlavním padouchem. Vždycky mě zaujme, když taková postava i přesto, že je po celý svůj život doktor a bezohledný byznysmen, vykazuje při střelbě a v pěstním souboji vlastnosti člena speciální vojenské jednotky. Jednoduše řečeno, první půlka super, druhá půlka klasická bezobsažná, ale celkem dobře provedená vata. Dal bych 60%, kvůli epizodní a jako vždy výborné provedené roli Steva Buscemiho bych dal i 70%, ale dám 80%. Ještě teď si totiž říkám, že bych s radostí naložil Scarlett Johanson na lítající motorku a odletěl s ní.. ()

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Willis a Foxx zahájí palbu...

Willis a Foxx zahájí palbu...

21.03.2010

Další Bayova apokalypsa?

Další Bayova apokalypsa?

20.03.2007

Žádný strach, král popcornu nehodlá natočit remake Coppolova slavného vietnamského opusu (ačkoli představa je to nadmíru zábavná). Jeden Armageddon mu však zřejmě nestačil a přestože právě dokončuje… (více)

Michael Bay pohořel

Michael Bay pohořel

25.07.2005

Nový mega-projekt režiséra Michaela Baya (Skala, Armageddon) OSTROV sa stal prepadákom ako hrom, keď pri rozpočte 122 miliónov dolárov zarobil v USA za prvý víkend chabých 12 miliónov. V rebríčku… (více)