Reklama

Reklama

Před dvěma lety dobyl film Noční hlídka, první díl fantasy trilogie režiséra Timura Bekmambetova celý filmový svět. Tisíce fanoušků okouzlilo propojení moderní sci-fi, fantasy a východních mytologií. Denní hlídka pokračuje ve vyprávění příběhu o souboji Světlé a Temné strany, který se odehrává v současném Rusku, ale v podstatě i napříč celými dějinami civilizovaného světa.

Anton se dostane do komplikované situace. Ač je sám členem Noční hlídky, jeho syn Jegor je na straně Temna. Anton se snaží svého syna uchránit i přes jeho excesy a zametá po nich stopy i před vlastními lidmi. Naopak Temná strana trpělivě vyčkává, až v sobě Jegor po narozeninách probudí monstrózní sílu. Mír mezi oběma stranami je příliš křehký na to, aby ho nedokázalo narušit sebemenší nedopatření, kterého se hlavní hrdinové v nastalých zmatcích dopustí. Až když je Moskva téměř srovnána se zemí, přijde na řadu Křída osudu, posvátný předmět, který může Antonovi dovolit vrátit se v čase a zabít své vlastní dítě. Cesta zpět však nebude jednoduchá.

Film byl do ruských kin uveden v lednu roku 2006 a během několika málo dní se stal komerčně nejúspěšnějším domácím titulem všech dob. Oproti prvnímu dílu film vznikl s daleko větším rozpočtem, což je nejvíce patrné v akčních scénách, historických reminiscencích a v tricích. Diváci se tak dočkají nejen fascinující historické bitvy, ale i divoké automobilové honičky končící na stěně jedné z moskevských moderních budov. Film, jehož strhující tempo se okolnímu světu představilo až letos na několika klíčových filmových festivalech přichází do českých kin přesně dva roky po úspěchu Noční hlídky, kterou vidělo přes šedesát tisíc diváků. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer 2

Recenze (356)

Trellíno 

všechny recenze uživatele

Oceňuju Bekmambetovovu schopnost ukuchtit lasagne jenom za pomoci vody a strouhanky a taky se mi dost líbilo vydařený atmosferický finále v hotelu, ale jinak je to ještě větší WTF než jednička, a to už je co říct. Otázka "Kde se tu sakra vzal ten trolejbus?" z prostředka dost dobře vystihuje celý film. Kde se vzalo toto, jak se tenhle objevil tady, proč jednali takto a jaktože u toho byl tenhle? Prostě jeden velkej zmatek, který asi opravdu ocení jenom čtenáři předlohy, která je doufám podstatně přehlednější. Jestli se pletu a je stejná, tak potom opravdu celý humbuk okolo Hlídek přestávám chápat. ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 1/10 Děj 2/10 Hudba 3/10 Efekty 6/10/// +destruktivní závěr, dobré triky -chaotické, nepřehledné, divné postavy, nechutní herci, přeplácané prostředí, nepochopil jsem motivaci postav, ani příběh/// Ještě jsem neviděl Noční hlídku a mám obavu, že by mi to stejně nepomohlo jestliže svět je v obou filmech totožný. Ruskou kinematografii moc probádanou nemám a dokážu pochopit, že jak je tam odlišná kultura, tak je tam odlišná i filmařina. Jenže jestli tohle má být ruský fantasy velkofilm, tak ať jsi jdou tvůrci raději pálit vodku a nás tady nezahlcují něčím co středoevropan nedokáže vstřebat. Tohle šlo úplně mimo můj vkus a měl jsem problém to dokoukat./// Celkem 27%/// ()

Reklama

nash. 

všechny recenze uživatele

Tak jako Noční hlídka překvapila v dobrém, ta Denní překvapila ve zlém. Dvě party nesympatických Rusů, kteří se v naprosté většině scén a situací chovají jako naprostí idioti, se motá příběhem, který sice má hlavu a patu, ale obojí je zabořeno hluboko v bažině podivných grimas, chaotického marastu a křečovitě přehrávaných scén. Což vyvolává vzdálené asociace blázince nechaného napospas osudu. Lavina drobných genialitek a občasných zběsilostí dokazujících, že fantazie nemá hranic, to nespasí. V ději jsem se nijak neztrácel a každou chvíli si říkal, jo, tohle je super!, ale přesto mě to jako celek, na rozdíl od prvního dílu, nudilo a nebavilo. ()

Flakotaso 

všechny recenze uživatele

Ano, je to bláznivé a děj je příliš složitý. Přesto se Timurově neuvěřitelné stylovosti nedá odolat. Logikou nebo scénářem nemá cenu se zabývat. Tento film byl natočen kvůli zábavě, už jenom ze skotačivých ruských písní je znát jistá nadsázka prostupující celý film. a to zvládá víc než dobře. A když se ktomu přidá perfektní hudba, u které jsem si chtě nechtě musel luskat prsty a rajcovní Ruska, vychází z toho těsných 5 hvězd. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Daleko horší než první zatracovanej díl, Timur se tentokrát snažil zaměřit hlavně na vysvětlení celýho příběhu a problému, kterej se nakous v prvním díle, ale jaksi naprosto a totálně rezignoval an veškěrou akci, z těch všech cool akčních scén zbylo jen torzo a místo toho to je neskutečně zamotaný a vyprávěný dost nešťastným způsobem, že mě to moc nebavilo ,protože sem nechápal o co jde a konec je pro mě doteďka nepochopitelnou záležitostí. Ale abych nějak nemlžil, tak musim na obranu filmu říct, že sem brutálně zapoměl co se dělo v jedničce a tak pro mě bylo docla obtížný se dostat zpátky do příběhu, no vlastně se mi to ani nepodařilo a tak to na mě působilo dost roztěkaně a o ničem, prostě sem nechápal co se pořádně dějě, takže bych asi před skouknutím dvojky si pořádně zopakovat a znova skouknout jedničku, jinak si to asi sotva někdo užije. Ale ta akce fakt zamrzí, když v prvním díle byla fakt výborná ()

Galerie (56)

Zajímavosti (7)

  • V závěru filmu je možné na posledním billboardu zahlédnout režiséra Timura Bekmambetova. (ČSFD)
  • S promítáním začali v Rusku na první lednový týden, kdy mají Rusové volno, takže magickou hranici deseti miliónů dolarů překonal film za pouhých 5 dnů. (suicide)
  • Bekmambetov v pokračovaní nakladal s predlohou ešte voľnejšie ako v Nočnej hliadke a v podstate opäť čerpá námet z prvého Lukjanenkovho románu. (ash99)

Související novinky

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

To je rozhodně odvážná představa. Studio MGM se už nějakou dobu ohání plány natočit novou verzi Ben-Hura. Nepůjde však o remake slavného filmu z roku 1959 (těžko můžete překonat totální klasiku,… (více)

Reklama

Reklama