Ztraceni

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2004–2010), 88 h 30 min (Minutáž: 40–105 min)

Matthew Fox, Evangeline Lilly, Josh Holloway, Jorge Garcia, Terry O'Quinn, Naveen Andrews, Yunjin Kim, Daniel Dae Kim, Michael Emerson, Dominic Monaghan (více)

Stroskotanci, ktorí prežili haváriu lietadla na mysterióznom ostrove uprostred oceánu tisíce míľ od civilizácie, nemajú nádej na záchranu - sú stratení! Stratili sa aj vo vlastných životoch, pretože mučivé tajomstvá, ktoré si priniesli ukryté hlboko v duši, už nemôžu vyhnať a desivé skutky napraviť. Zomreli a musia začať odznova. Nové extrémne dobrodružstvá z nich prekvapivo vyplavujú tie najlepšie aj najhoršie vlastnosti, úžasnú vnútornú silu či netušené schopnosti. Ale ak všetko na svete má svoj zmysel a nič sa neodohrá bez príčiny, prečo to všetko musia prežiť? Je všetko naozaj také, ako sa zdá? Záhadný ostrov začína vydávať svoje tajomstvá... Sledujte najlepší americký dramatický seriál roka 2005, ocenený prestížnou soškou Zlatý glóbus a troma cenami Emmy!
Štyridsaťosem stroskotancov, ktorí prežili pád lietadla, ostalo uväznených na mysterióznom ostrove kdesi uprostred oceánu, tisíce míľ od civilizácie. Pomoc neprichádza, pretože šesť hodín pred haváriou lietadlo stratilo spojenie, neplánovane zmenilo kurz a letelo tisíce míľ neznámou trasou. Ak ich niekto skutočne hľadá, potom zbytočné pátra v celkom iných končinách našej planéty. Prvé, čo doktor Jack Sheridan (MATTHEW FOX) po prebudení pocítil, bola pálčivá bolesť. Potom si všimne páliace slnko, bambusový les, dym a najmä všadeprítomný krik a plač ranených. Spoločne s vedomím prichádza aj hrôzostrašné pochopenie situácie lietadlo, ktorým cestoval, pravdepodobne havarovalo. Lekársky inštinkt mu napovedá, že ľudia potrebujú jeho pomoc. Stroskotanci prehľadávajú miesto núdzového pristátia a zistia, že sú na ostrove, kde prevláda neprístupný terén. Ani počasie tu nie je najprívetivejšie. Nepriestupnou džungľou sa navyše preháňajú tajomné tvory, ktoré nepatria k žiadnemu živočíšnemu druhu, ktorý by kedy niektorý z nich poznal. Najväčším problémom je však rôznorodosť samých stroskotancov, ktorých rozdeľuje takmer všetko, čo si dokáže človek predstaviť viera, politické zmýšľanie, rebríčky hodnôt i morálka. Nebyť veliteľských schopností a charizmy Jacka a Kate Austinovej (EVANGELINE LILLYOVÁ) mala by nehomogénna skupina len malú šancu na prežitie. Ak chcú zmätení a zranení ľudia prežiť, musia sa naučiť spolupracovať a konať ako kolektív. Je jedno, kým sme boli a čo sme predtým robili. teraz sme všetci zomreli a musíme začať znova. Nájdite spôsob, ako prispieť, pretože nikto sám neuspeje. A ak spolu nemôžeme žiť, zomrieme sami. Ostrov je zahalený nepreniknuteľnou hmlou tajomstiev a mnohé záhady a hlboko skryté mystériá z minulosti si stroskotanci nesú aj sami v sebe. Na takom mieste nie je prežitie žiadnou samozrejmosťou. Stroskotanci sa pokúšajú nájsť čokoľvek, čo by im pomohlo prežiť. Niektorí podliehajú panike, iní sa modlia za svoju spásu. Niektorí v sebe naopak nachádzajú silu a schopnosti, o ktorých predtým ani netušili. Pri prehľadávaní trosiek lietadla objavia rádiovú vysielačku a nádej na skorú záchranu vleje všetkým stroskotancom novú krv do žíl. Tajomný ostrov však zároveň vydáva ďalšiu zo svojich záhad počas pátrania narazia na kovové putá, zbraň a predovšetkým zviera, ktoré by nemalo v tunajšej tropickej klíme prežiť ani deň...
Najsledovanejší dramatický seriál americkej stanice ABC v roku 2005, ktorý už dve sezóny fascinuje divákov na celok svete, okrem množstva iných ocenení získal v roku 2005 aj Emmy Awards v šiestich kategóriách (z 12 nominácií) ako najlepší dramatický seriál, réžia, kasting, hudba, kamera a vizuálne efekty. 16. januára 2006, na odovzdávaní prestížnych cien Zlatý glóbus (63. Annual Golden Globes) v Los Angeles, seriál LOST zvíťazil v kategórii Najlepší dramatický televízny seriál roka 2005 (a porazil pritom ostané nominované seriály CommanderIn-Chief, Grey´s Anatomy, Prison Break a Rome). Druhú sériu seriálu LOST nominovali ešte v dvoch ďalších kategóriách za najlepší herecký výkon vo vedľajšej úlohe (Naveen Andrews) a najlepší herecký výkon v dramatickom televíznom seriáli (Matthew Fox). Dramatický seriál Nezvestní nakrúcali pre televíznu spoločnosť ABC od marca 2004 a prvý diel videli americkí diváci v októbri toho istého roka. Netrvalo dlho, a práva na vysielanie si zakúpilo viacero televízií na celom svete. V Spojených štátoch zožal seriál veľký úspech, vďaka 18,7 miliónom divákov sa stal najsledovanejším dramatickým počinom stanice ABC od roku 1985, hovorí Tom Davidson, riaditeľ distribučnej spoločnosti AXN pre strednú Európu. Sme presvedčení, že divákov priam priklincuje do kresiel. Jedným z tvorcov seriálu a producentom je J. J. Abrams (za réžiu prvých dvoch epizód dostal Emmy Awards za réžiu), ktorý je známy aj vďaka seriálu Alias či scenármi k mnohým filmom. Jeho zásluhou je seriál plný dramatických zvratov a napätia, nazerá hlboko do ľudského vnútra, kde sa ukrývajú aj tie najhoršie tajomstvá. Seriál nakrúcali na Havaji. Dvojhodinová pilotná snímka stála približne 10 miliónov dolárov, a je tak jedným z najdrahších televíznych projektov v histórii. Iba doprava kusa havarovaného lietadla stála vyše 250-tisíc dolárov. Na scenároch sa podieľalo niekoľko autorov, ktorá nikdy vopred nevedeli, do čoho idú. Počas tvorby museli uplatniť znalosti z mnohých vedeckých odborov, napríklad zo sociológie, ktorá mi pomáhala vytvoriť interakciu medzi jednotlivými postavami. Keď sa začalo nakrúcanie, väčšina z tvorcov scenára si ešte stále nebola istá, ako bude dej a osudy stroskotancov pokračovať. Dôkazom je napríklad postava doktora Jacka Shepharda (MATTHEW FOX) pôvodne mal zomrieť hneď v druhej epizóde, ale tvorcom sa ho uľútostilo, a razom sa tak z neho stala jedna z najvýraznejších postáv seriálu. Veľa pozoruhodností sa udialo aj počas kastingu. Ako príklad poslúži kórejská herečka Yunjin Kimová, ktorá mala hrať pôvodne Kate. Rola však už bola obsadená, ale autori nechceli o Yunjin prísť, a tak jej napísali úlohu šitú priamo na telo. Každá epizóda sa sústreďuje na dôležité detaily života a minulosti jednej z postáv. Až vo chvíli, keď sa jednotlivé čriepky poskladajú, môže divák pochopiť, prečo jednotliví hrdinovia konajú a správajú sa, ako to vidí pred sebou na obrazovke.
Postavy
Štyridsaťosem stroskotancov, ktorí prežili pád lietadla, je uväznených na opustenom, v oceáne stratenom ostrove. Ak chcú prežiť, musia sa naučiť spolupracovať a konať ako kolektív. Taký je začiatok nového seriálu Nezvestní, ktorí fascinuje milióny divákov na celom svete. Netreba sa čudovať, veď príbehy o stroskotancoch, ktorí riadením osudu stroskotali a zostali uväznení na opustených ostrovoch uprostred oceánu, fascinujú človeka už oddávna. Samozrejme, v dnešnej dobe satelitov, keď je možné zistiť, ako je niekto oblečený na inom kontinente, a keď stačí dotknúť sa niekoľkých tlačidiel na telefónu a dovoláte sa na druhý koniec sveta, sa zdá niečo také priam nemysliteľné. Novodobým stroskotancom predsa stačí nájsť si len úkryt a počkať tam na najmodernejšie vybavených záchranárov, ktorí im o niekoľko hodín poskytnú všetku potrebnú lekársku starostlivosť, stravu a sprostredkujú aj kontakt s vydeseným príbuzenstvom. Nie vždy však všetko beží podľa zabehnutých pravidiel a schém. Postavy seriálu sa o tom veľmi rýchlo presvedčia. Nielenže je ostrov, na ktorom uviazli, zahalený nepreniknuteľnou hmlou tajomstiev, ale mnohé záhady a hlboko skryté mystériá z minulosti si nesú stroskotanci aj sami v sebe. Na takom mieste nie je prežitie žiadnou samozrejmosťou. Najväčším problémom je však ich rôznorodosť. Stroskotancov rozdeľuje takmer všetko, čo si dokáže človek predstaviť viera, politické zmýšľanie, rebríčky hodnôt aj morálka. Nebyť veliteľských schopností a charizmy lekára Jacka Sheridana (MATTHEW FOX) a Kate Austinovej (EVANGELINE LILLYOVÁ), mala by nehomogénna skupina len malú šancu na prežitie. Stroskotanci sa pokúšajú v troskách lietadla nájsť čokoľvek, čo by im pomohlo prežiť. Niektorí podliehajú panike, iní sa modlia za svoju spásu. Niektorí v sebe naopak nachádzajú schopnosti a silu, o ktorých predtým ani netušili. Prvá séria seriálu zachytáva štyridsať dní v živote stroskotancov. Istá podobnosť s biblickým motívom nie je vôbec náhodná. Napríklad Kate Austinová (EVANGELINE LILLYOVÁ) sa nikdy predtým nestretla s nejakými zdravotníckymi kurzami, teraz obväzuje a zašíva rany ako skúsená sestra s mnohoročnou praxou. Svojím nezameniteľným zmyslom pre humor a optimizmom všetkým dodáva odvahu srdnatý Hugo Hurley Reyes (JORGE GARCIA). Charlie Pace (DOMINIC MONAGHAN) je pohasínajúca rocková hviezda s mnohými tajomstvami z minulosti i prítomnosti. Sayid Jarrah (NAVEEN ANDREWS) zase musí bojovať so zažitými rasovými predsudkami, ktoré si priniesol z rodného Stredozápadu. Tŕňom v oku je mu predovšetkým kórejský pár Sun a Jin Kwonovci (YUNJIN KIMOVÁ, DANIEL DAE KIM), ktorých od ostatných cestujúcich delí nielen bariéra kultúrna, ale aj jazyková. James Sawyer Ford (JOSH HOLLOWAY) medzi ostatných tiež príliš nezapadá, môže za to najmä jeho ustavičné fabulovanie a preháňanie. Michaela Dawsona (Harold Perrineau) čaká na ostrove zoznamovanie sa so svojím deväťročným nevlastným synom Waltom Lloydom (MALCOLM DAVID KELLEY), ktorého dostal do opatery, pretože mu chvíľu pred cestou zomrela matka, Michaelova exmanželka. Záhadnou postavou je John Locke (TERRY O´QUINN), tajuplný muž, ktorý je s ostrovom zviazaný akýmsi osudovým putom. Nechýba ani egocentrická Shannon Ruthefordová (MAGGIE GRACEOVÁ), ktorá je schopná robiť si pedikúru aj vo chvíli, keď okolo nej zomierajú ľudia, a jej hádavý a hašterivý brat Boone Carlyle (IAN SOMERHALDER). Pozoruhodnou postavou je aj mladučká Claire Littletonová (EMILIE DE RAVINOVÁ), ktorá je v deviatom mesiaci tehotenstva a pripravuje sa na nastávajúcu úlohu matky... (oficiální text distributora)

Diskuze

Dan9K (hodnocení, recenze)

Tak jsem se bál, že budu jedinej, kdo je s pátým dílem nadšen a jste všichni, tak to jsem rád :-)

Mimochodem, nepamatujete si někdo, jak Desmond reagoval na Sayida, když ho poprvé uviděl?

A kde bylo vlastně současné Desmondovo vědomí v celém díle? :-)

Madman

Madman (hodnocení, recenze)

Tenhle díl mě fakt dostal,díly s Desmondem sou určitě nejlepší v celým seriálu.4 serie má narozdíl od 3 parádní rozjezd a vzhledem k celkovýmu počtu dílů (13) laťka podle mě neklesne.

Pumiiix

Pumiiix (hodnocení, recenze)

Ctvrta serie se dobre rozjizdi, paty dil s Desmondem jeden z nejlepsich...

#47

#47 (hodnocení, recenze)

No přiznám se 4x05 mě taky naprosto odrovnal...už dlouho jsem nebyl u LOST tak napjatý...pro milovníky časoprostorových hrátek ideální :-)

Hal_Moore

Hal_Moore (hodnocení, recenze)

4x05 snad nejlepší díl od druhých Desmondových flashbacků. Emocemi natřískaný a celkovou pointou tak vybočující z řady věech ostatních.. no prostě zůstal jsem s ústy dokořán

novoten (hodnocení, recenze)

Spád až na doraz. Vražedné tempo, plno otazníků a plno odpovědí. A finální "I promise" - "I promise" je tím návalem emocí přímo vražedné...

Galadriel

Galadriel (hodnocení, recenze)

4x5 jednoznačně nejlepší ze série, snad i Rentona by mohl aspoň trošíčku potěšít :-) Konečně jsme se aspoň trochu dočkali nějakého osvětlení - sice se nám malinko rozšířili otazníky, ale naprosto zanedbatelně oproti tomu, jak to (za současných informací) pospojovalo pár jiných a vneslo trochu světla a hodně souvislostí do jedné ze zásadních otázek...

DaViD´82

DaViD´82 (hodnocení, recenze)

Na jednu stranu mě děsně naštvalo jaký směr LOST aktuální epizodou nabral, jenže na druhou stranu je to tak dokonalý díl (nejen v rámci Lostu, ale vůbec současné seriálové tvorby), že jsem si ho neskutečně vychutnával (již jen ta hudba a co teprve spád a děj). A konečně mě po dlouhé době u nějakého seriálu překvapil závěrečný "zvrat". Pravda, že vlastně nic neříká a je spíše lacině šokující, ale v kontextu dílu je setsakra působivý.

Mr.Roman

Mr.Roman (hodnocení, recenze)

Tak mne sa štvorka páčila snáď najviac, pretože sa tam riešili základné postavy a ich vzťahy, na ktorých najviac stála 1. a 2. sezóna, no a celkovo mi tento diel akosi tieto sezóny pomenul.. len sú mi záhadou udalosti okolo Kate + Aaron a dôvod vymyslenej verzie s ôsmimi prežitými a podobne..

Santek

Santek (hodnocení, recenze)

Tak prý celá čtvrtá série bude postavena na vztahu ostrov a loď + flash-forwardy. Záhady se v ní vůbec řešite nebudou. Ten seriál jde úplně do háje a to jsem ho měl tak rád. Proč sakra nezůstaly u záhad, tak krásně se to v první s druhé sérii rozjelo :-( Moc to natahují a vymýšlení hovadiny, už mně to přestává bavit......

novoten (hodnocení, recenze)

Renton: Příští díl spíš vypadá na rozšíření otazníků. Údajně ve stylu Flashes before your eyes.

Renton (hodnocení, recenze)

novoten: tím jsem chtěl jen poškádlit ultras ("miluji lost, protože miluji ty postavy"). A navíc jsem JEN zmínil, že někdo z postav umře, ale většina bude nejspíše dál čučet na ostrově a čekat na Super6 vyvolených/přesunutých. Ale tohle všechno jsem již zmínil v příspěvku 18.02.2008 18:18, který sis asi nepřečetl celý nebo jen špatně vyložil.

4x04: Že Locke toho milionáře Bena nezastřelil, když mu minule pohrozil..! Jinak co víc dodat je čtverce. Celkem nuda, vůbec mne nezajímá soud s Kate (který úplně nečekaně skončí v její prospěch, uf:-)), jen ten Aaron u Kate je v předešlých souvislostech trocha zajímavý: jelikož není s matkou, nabízí se otázka, proč? Že by se totiž Desmond spletl s odletem Claire ve vrtulníku a Charlie se nám teatrálně obětoval zbytečně? Nebo Charlie nezemřel (za Zrcadlem) a Claire proto časem ano (proč by se jinak vzdala malého)? Či ji ho Kate ukradla - pak ale nesedí ta Jackova obhajoba...
A vůbec, Jack u soudu: Havarii přežilo jen jen 8(!!) lidí? Kate většinu sama zachránila, ošetřila, našla jim jídlo a postavila přístřešky? Proč je od Oceanic6 předkládán "pobyt" na ostrově jako něco krátkého a banálního s tím, že nic "navíc" se na ostrově nestalo? Žádné bunkry, medvědi, chatky druhých, ..., ...

Doufám, že Desmond za týden vnese trochu světla do možností "vycestovat mimo ostrov", funkci časoprostorových přesunů a ne jen další spekulace (ano, naivně si to přeji, alespoň náznak:-))
PS: úplně se mi dělá špatně z hudby, která se křečovitě snaží vytvořit dramatičnost situací i tam, kde vlastně nic dramatického není.

Dan9K (hodnocení, recenze)

Jo tenhle díl fakt slabší, ale zlý to nebylo, hlavně mě baví taková ta atmosféra nějaký školy v přirodě, která je okolo sebranky Locka. +
Jinak pointa flashforwardu byla krapet očekávatelná, mimoto patří malej do Oceanic 6?

Struhy

Struhy (hodnocení, recenze)

4x04: Tak napočtvrtý se to tolik nepovedlo. Tenhle díl je z nový série zatím nejslabší a to o dost. Od začátku jsem tušil, že Aaron bude tím dítkem. Lest na Locka v podání Kate + Sawyer mi byla jasná taky ... a to že Desmond se Sayidem asi jen tak neopustili ostrov, se dalo očekávat. Takže tenhle díl nepřinesl zcela nic novýho a ani ničím moc nepřekvapil. Tentokrát to bylo slabší ... Avšak hodně se těším na příští díl, ptž to vypadá, že by tam konečně mohlo dojít k nějakýmu většímu zvratu (viz upoutávka na 5. díl na www.lost.cz ) ...

novoten (hodnocení, recenze)

Renton: Proč myslíš, že musí být zbytek postav nebo tedy většina těch, kteří zůstanou na ostrově mrtvá? Matthew Abbadon, který se stavil za Hurleym v blázinci, se přece ptá "Are they still alive?" a samotný Hurley má halucinaci, která mu říká "They need you.." což znamená, že někde hluboko uvnitř Hurley ví, že na ostrově ještě jsou a potřebují zachránit.

Dan9K (hodnocení, recenze)

I když mám seriál hodně rád, musím prostě souhlasit s Rentonem. Postavy mě v tomhle serou. Vždycky, když se někdo na někoho na něco zeptá, postava buď neodpoví nebo zalže či mlží a to i v případě, kdy to není vůbec nezbytné. A to, že je natahovaný, no viděli jsme v tom videu na youtube, jak se dá pěkně sestříhat :-)

ale ještě to není úplně nejhorší, hlavně je to pořád zábava a zůstává to napínavé (aspoň pro mě), což je důležité.

Renton (hodnocení, recenze)

hehe (máš teď vycházky? Sry, nešlo odolat!)
Nechce se mi všechno znovu vypisovat, stačí když si zalistuješ níže, takže stručně: Na přímou otázku téměř NIKDO NIKDY neodpoví přímo (přestože kýžené informace mají!)!  To je věrohodné?
Ohledně natahování se s tebou vidím nemá cenu bavit. Vždyť kolikrát se stojí i několik epizod na místě, často se děj motá v kruhu a kdyby se tvůrčí vata dala zhmotnit, vycucla by celý oceán kolem ostrova..:-) Pokud ti vážně seriál nepřijde natahovaný, budeš nejspíš minoritní minorita..

Shimitz

Shimitz (hodnocení, recenze)

Renton>Uved priklad, kdy se postava chovala neverohodne nebo kdyz byl serial zbytecne natahovanej...Podle me je to zhola nemozne, kdyz je cely serial postaveny na vecech , ktery nechapeme.... P.S. V Bohnicich je otevreno 24/7

Renton (hodnocení, recenze)

DaViD´82: ho HO houby :-))
Santa Claus nežije na tropickém ostrově ale v Kyrgyzstánu

Shimitz:
Díky za hodnotné argumenty. Mne to prostě baví! A zas o něco víc.. :-*
 PS: Prosímti, kolik máš tedy let v nápravném zařízení ty, že tě banální natahování a čím dál hloupější chování postav uspokojuje? Tohle se tam vážně "napravuje"? :-))

Shimitz

Shimitz (hodnocení, recenze)

Rentone, ty bys mel jit od napravneho zarizeni. kdyz te to nebavi, tak na to necuc, a furt to nekritizuj! To co kritizujes(zahady, tajemstvi, etc) je prave to, co je na tom serialu to nejzajimavejsi a proto to tolik lidi sleduje. Nevim o co ti jde...

DaViD´82

DaViD´82 (hodnocení, recenze)

Rentone a co říkáš na tuto teorii? Schválně jestli si i po ní budeš myslet, že to je "o ničem" :o) ---- Jacob is Santa Claus, who can only be seen by "believers." He is losing his powers because the level of cynicism in the world is rising, and people no longer believe in jolly Saint Nick. - The Island used to be located at the North Pole (thus the appearance of polar bears), but global warming caused everything to melt. However, the magical powers of Santa and his elves can still be found in spots on the Island, which explains some of the strange happenings we've witnessed there so far. - The Others are Santa's adult elves (which explains why they don't age). But they've lost the ability to carry their babies to term because the Island is now too warm, so they are freaking out about the fact that there are no younger elves around to help build toys. They also hate humans (who caused global warming and led to the pregnancy problem), so they will fight anyone who lands on the Island. But they agreed to bring Juliet there in order to help overcome their pregnancy issue. Further, they kidnap kids in order to convince them to believe in Santa Claus, which helps keep Santa/Jacob from completely losing his powers and disappearing for good. - The Dharma group was made up of Jewish colonists who wanted to take advantage of Santa/Jacob's weakened state in order to change the official holiday of the Island to Hanukkah, rather than Christmas. They built the Temple, at which the rest of the Others are now hiding. - The Numbers are the exact proportions of the Dharma ingredients in the Best. Matzo. Ever. - Naomi and her crew are Scientologists wanting to get rid of both Christmas and Hanukkah so that their own secret winter holiday can be #1 on the Island. This holiday will be revealed at the end of Season Four. Before you dismiss this theory, consider the following evidence MD, MF and BB gathered to support their ideas: - The Find815.com game lead players around CHRISTMAS Island. - Elizabeth Mitchell (Juliet) stars in the Santa Claus II, as Mrs. Claus. - HO HO HO is hidden in Episode 4.01 (as discussed in my previous write-up) - Assuming that it was after midnight when Daniel Faraday parachuted to the Island, he landed there on Christmas Eve. - Time travel is prevalent throughout the series... and how else could Santa deliver presents to all those houses across the world?

Janek

Janek (hodnocení, recenze)

No co si budem, nejzajímavějším zvratem, co se týče tohoto seriálu, je stávka scénáristů.

Dan9k: pochybuji.
Zatím je to Jack, Kate, Hurley, Sayid + dvě jména (a Charlie za Zrcadlem;-)). Což znamená, že někdo tj. Claire, Aaron, Sawyer, Locke, Jin, Sun, Walt a x dalších postav letu815 ještě umře (!! nebo prostě jen nebude přesunutých do budoucnosti a bude dál čučet na ostrově dokud se Jack nevrátí - poslední věta posledního dílu 3 série bude klíčová !!). To je opravdu napínavé, že? Pche... Vsadím se, že celá "tato" budoucnost je stejně jen slepá cesta a tudíž mne nerozpálí žádný banálně tajemný pohřeb, žádné Hurleyho halucinace, ani Sayidovo vraždění a kdo ví co ještě přijde - protože to prostě má účel je jen naředit děj a lacině odsouvat podstatné. A nezapomínejte na čas =
posun, paralelu apod.
PS: Dane, upozornění "asi spoiler" je opravdu trefné - vzhledem k tomu, co všechno se zde probírá :-))

4x03 -Sayidovo nahlédnutí do budoucnosti bylo celkem lacině šokující (on vraždí pro Bena wow, že?:-)) a jen má za úkol dál odvracet pozornost jinam. Když k tomu připočtu čím dál dementnější rozhovory postav o tajnostech/souvislostech a jejich "náhodné" přerušování nemáme nic kromě doložení (nikoliv nové) informace, že čas na ostrově běží jinak.
Budoucnost stále považuji jen za slepou a nadbytečnou cestu, jak seriál natáhnout, protože zatím mi jediná informace nedává jistotu, že je to "skutečně budoucnost."

JK77

JK77 (hodnocení, recenze)

ospravedlnujem sa s tou zamenou minuta/sekunda heh. som sa asi moc ponahlal....

Dan9K (hodnocení, recenze)

Janek: no jo, ale známe Bena, asi by nechtěl, aby se vědělo, že byl celou dobu na ostrově, tak to nějak zfalšuje a pod jiným jménem se zařadí zpátky do společnosti, jako jeden z přeživších...

Janek

Janek (hodnocení, recenze)

No vzhledem k tomu, že Ben nebyl "na palubě" tak bych soudil, že do šestky nepatří. Ale proč by tam nepatřil třeba Aaron : ))

Dan9K (hodnocení, recenze)

asi spoiler: A patří náš přítel Ben do Oceanic 6 nebo ne?

A koho dalšího tipujete, že se "zachránil"?
Určitě někdo nepravděpodobnej, čili Locke a Sawyer :-)

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

17.03.2022

Dočkáme se rebootu Ztracených?

Dočkáme se rebootu Ztracených?

07.02.2019

Stanice ABC v posledních letech holduje rebootům svých starých hitů, a má dobrý důvod. Z oživené Roseanne se stal v zámoří obří hit a seriál dosahuje vysokých ratingů i po vyhození hlavní herečky a… (více)

Hollywood touží po Abramsovi

Hollywood touží po Abramsovi

04.11.2018

Podle čerstvých zpráv se několik velkých studií v těchto dnech uchází o režiséra a producenta J.J. Abramse (Star Trek, Star Wars: Síla se probouzí). Ten by tak podle všeho měl v nejbližší době… (více)