Bitva o Midway

Šest měsíců po japonském útoku na Pearl Harbor hlásí američtí zpravodajci, že objevili zvýšenou aktivitu Japonců. Podle odhadu velícího důstojníka by mohlo jít o útok na ostrov Midway. Admirál Nimitz na rozdíl od vojenských úředníků ve Washingtonu uvěří v útok a podle toho jedná. Soustředí k ostrovu konvoje letadlových lodí i průzkumná letadla. Mezitím na palubě bitevní lodi admirála Yamamota probíhá důležité jednání. Jeho cílem je vyprovokovat bitvu, při které chtějí Japonci zničit americké loďstvo a následně ovládnout Tichý oceán. Přesně 3. července 1942 však boj skončí naprostou porážkou sebevědomé japonské flotily a stane se jedním ze zlomových okamžiků v historii druhé světové války. (TV Nova)

Stružák

Zbytečně zmatečný film. Zpočátku se zdálo, že film bude hezkým dokumentem, ale s postupem času jsem začal mít ve všech těch jménech a pozicích zmatek. Celý film byl navíc zbytečně poškozen zápletkou mezi americkým letcem a jeho "japonskou" snoubenkou... Na druhou stranu nutno uznat, že film docela hezky dokáže vtáhnout do děje a člověk si opravdu připadá jako na širém moři... ()

Wacoslav1

Dohnal jsem rest a musím uznat, že i když tenhle film už trochu ohlodal zub času, tak je určitě tahle stará verze o trošku lepší než ta od Emmericha. Hlavně v tom jak pracuje s postavami které jsou ztvárněné charizmatickými hvězdami 70 let v čele s mým oblíbencem Hestonem. V bojových scénách se pak uplatní starý dobrý praktický efekty, který sice už trochu zestárly, ale pořád se na to kouká o něco líp než když je všechno před zeleným pozadím. Baví mě obě verze této bitvy, ale tady hvězdu přidám, abych ten rozdíl vyjádřil.70% ()

flanker.27

Solidní film, sice si tu a tam vypomáhá záběry z Tora! Tora! Tora! (které je ovšem lepší) a dobovými dokumentárními záběry, i tak ale působí přesvědčivěji, než cgi ala Michael Bay. Bitvu sice trochu zjednodušuje, ale podstatného celkem moc nechybí, snad jen role ponorky I 168. Každý, kdo četl Hubáčka, si to musí vychutnat. "AF má potíže s pitnou vodou", poztrácené pumy v peruti kapitána McCluskyho apod. Chápu, že někteří diváci se ve jménech a událostech můžou ztrácet, jenže bitva je komplexní událost a prakticky nikdy ji nerozhoduje jeden filmový hrdina, tak to nefunguje. Pokud se film jmenuje Midway, má být o Midway a o podstatných věcech. ()

Hanys_

Přesně kvůli takovým filmům jsem měl blok z těch starých válečných snímků. Bitva o Midway je možná technicky na tu dobu dost dobrá, možná je i přesná v historických faktech, ale je taky neuvěřitelně nudnááá. Kdo se o válečnou tématiku zajímá, tak si tady doplní vzdělání další slavnou bitvou, ale obyčejnému divákovi to imho vůbec nic nedá. ()

laik_60

film poplatný dobe svojho natáčania. Dnes by sa to trikmi len tak hemžilo, tu sa autori pokúsili "vylepšiť" film dokumentárnymi zábermi. Celé je to o tom, ako sa dali Japonci "napáliť a oklamať" v Tichomorí. Ale aj o skvelej stratégii Nimitza. Oceňujem plejádu skvelých hercov. už len z úcty k nim pridávam bod. ()

• Film bol druhým zo štyroch filmov vydaných so zvukovým mixom s názvom Sensurround. Jeho cieľom bolo vylepšiť zvukový zážitok počas premietania filmov. (westerns)
  • Film obsahuje historické farebné bojové zábery. (westerns)

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook

02.02.2021

V požehnaném věku 95 let odešel 23. ledna americký herec nominovaný na Oscara, Hal Holbrook. Zprávu včera předala deníku New York Times jeho osobní asistentka Joyce Cohen. Holbrook se narodil se v… (více)