Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V oceánu dochází ke ztrátě spojení s ponorkou Siren I. Armáda proto ihned posílá druhou ponorku tohoto typu Siren II, aby našla ztracenou ponorku a zjistila, co se stalo. Stopy zmizelé ponorky vedou až do extrémně hluboké mořské propasti, kde však čeká smrtelné nebezpečí nejenom z mořských hlubin, ale také z vlastních řad. (Chupacabre)

(více)

Recenze (55)

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Konečne môžem dať nejakému klasickému hororu nadpriemerné hodnotenie. Posádku hľadajúcu stratenú ponorku čaká nepríjemné prekvapenie. Na Siren I totiž prebiehali genetické experimenty a výsledkom sú (ako to už býva zvykom) zdegenerované, vraždiace, morské príšery. Je to síce dosť neznámy, ale veľmi kvalitný podmorský hororík, v ktorom nechýba podarené gore, ale predovšetkým musím pochváliť vynikajúce stvárnenie príšer (najlepší boli zmutovaní novorodenci). Akcie je dostatok, v druhej polovici je to už vlastne len jednoduchý boj o prežitie, ale bavil som sa. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Juan Piquer Simón režisér filmu Slugs, muerte viscosa se tentokrát rozhodl natočit další béčkový podmořský horor, které mám až na pár výjimek docela rád. I přes lehce vlažný začátek, který je věnován seznámení se s posádkou, začala brzy atmosféra nabírat ty správné grády a já se pohodlně usadil v křesle. Aniž bych si nějak zjišťoval dopředu informace o náplni tohoto filmu. Díky tomu jsem pln očekávání hltal každou minutu a jakmile se poprvé na obrazovce objevily ony záhadné řasy, napětí se začalo stupňovat. To nejlepší se však začalo odehrávat teprve uvnitř jeskyně. Postupné odhalování dalšího šíleného vědeckého výzkumu a jeho důsledků mi sice sem tam vykouzlilo úsměv na tváři (bylo to dost přitažené za vlasy), ale díky vhodně zvolených interiérům a především solidnímu hereckému obsazení, jsem se bavil až dokonce. K dobru navíc musím připočítat i kratší stopáž. ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Zajímalo mě, zda i po letech mě tenhle film bude bavit. A baví! Pravda, inspirace filmy Vetřelec a Vetřelci je příliš okatá, ale vůbec to nevadí. Mimozemské organismy nahradili pozemští mutanti, za jejichž vznikem stojí člověk. Vraždící chaluhy, obří nahožábří plži a pak spousta rozličných příšer. Bloudění labyrintem chodeb, ruční vyhledávací radar, krvežíznivé bestie, vajíčka se zárodky a královna. Nemůže chybět samozřejmě padouch, aby nebezpečí nebylo jen vně. Tolik k vetřelčí inspiraci. Zdařilé gore efekty nesjou sice hojné, zato výživné. Nejhezčí je asi napadení řasami... Snímek se sice nemůže srovnávat například s Propastí, což ale neznamená, že nestojí za podívání. Přiměřeně dlouhý, dynamický a dostatečně fantastický. ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Další z řady podmořských sci-fi hororů, které se snažily přiživit na úspěchu Propasti. The Rift se však (narozdíl od Leviathana nebo DeepStar 6) svým technickým zpracováním blíží spíš k typickému Cormanovi a jeho proslulým trashům. Pár známých ksichtů kvalitu filmu nezaručí, takže je to tentokrát vážně jen o vizáži všemožných zubatých, chapadlovitých i rosolovitých podvodních monster. Plus několik utrhnutých končetin a rozstřelených hlav, ale tim klady bohužel končí, protože nápady s nadhledem zmizely hluboko v oné roklině. Od Simóna (Pieces, Slugs) jsem čekal větší srandu. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Pro vodní horory mám slabost, a tak mě film s názvem The rift neminul, film umocňuje pěkná podmořská atmosféra to ano, i to že má krásnou stopáž a film je poměrně rychlý a stále se tam něco děje. Ale nejvíc mě potěšilo herecké trio Scalia, Ermey a Wise tihle 3 jsou sympaťáci a hrají skvěle. A proto jsem byl rád že je vidím v jednom filmu. Film doporučuju všem kdo mají rádi příjemný nenáročný horůrek, nebo mají rádi horory typu Leviathan či DeepStar Six. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (7)

  • V prvotnom návrhu scenára mal byť príbeh zasadený do vesmíru. (Arsenal83)
  • Približne v 38. minúte si ponorka razí cestu cez tesný priechod a odznie replika: "Je to ako nasávanie golfovej loptičky cez záhradnú hadicu." Táto replika je známa z filmu Olovená vesta (1987), ktorú povedal R. Lee Ermey, hrajúci v oboch filmoch. (Arsenal83)
  • Režisér Juan Piquer Simon potreboval pri natáčaní tlmočníka, aby mohol dávať pokyny, keďže nevedel po anglicky. (Arsenal83)

Reklama

Reklama