Režie:
Peter ThorwarthKamera:
Jan FehseHrají:
Wotan Wilke Möhring, Dirk Benedict, Wolf Roth, Gennadij Věngerov, Mark Zak, Birgit Stein, Ludger Pistor, Mario Diaz, Alexandra Neldel, Bernd Herzsprung (více)Obsahy(1)
Ťažko povedať, akým zázrakom sa neúspešnému usporiadateľovi rôznych podujatí Ingovi Schmitzovi (Wotan Wilke Möhring) podarilo pretlačiť prachom zapadnutého amerického herca Douglasa Burnetta, hviezdu krimiseriálu Jack Striker, ktorý fanúšikovia zbožňovali na prelome sedemdesiatych rokov, ako zlatý klinec programu golfového turnaja v mestečku Unna... Najmä s prihliadnutím na nie nezanedbateľný fakt, že „veľká hviezda“ vlastne ani nie je skutočná, ale sa za ňu doslova za pár šupiek vydáva skrachovaný nemecký provinčný herec Horst Hirsch (Dirk Benedict)! Nuž a práve vystúpením falošného prominenta sa Ingovi neplánovane podarí odštartovať lavínu nepredstaviteľných zločinov a katastrof! netrvá dlho a na scéne sa objaví prvá mŕtvola... (oficiální text distributora)
(více)Hrají
Wotan Wilke Möhring
Západní Německo
Nejlepší filmy:
Valkýra (2008)
Who am I - žádný systém není bezpečný (2014)
Experiment (2001)
Dirk Benedict
USA
Nejlepší filmy:
A-Team: Poslední mise (2010)
Ruckus (1982)
Oficiální popření (1993) (TV film)
Wolf Roth
Německá říše
Nejlepší filmy:
Kandidáti života a smrti (1979) (TV film)
Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)
Zabíjení je má práce, lásko (2009)
Gennadij Věngerov
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
Nepřítel před branami (2001)
Déjà vu (1990)
Manta - Der Film (1991)
Mark Zak
Ukrajina
Nejlepší filmy:
Maximilian: Das Spiel von Macht und Liebe (2017) (seriál)
Nepřítel před branami (2001)
Nikdy neodvracej zrak (2018)
Birgit Stein
Nejlepší filmy:
Die Unberührbare (2000)
Elementární částice (2006)
Andělé nikdy nespí (2002)
Ludger Pistor
Západní Německo
Nejlepší filmy:
Schindlerův seznam (1993)
Hanebný pancharti (2009)
X-Men: První třída (2011)
Mario Diaz
Nejlepší filmy:
The Boys & Girls Guide to Getting Down (2006)
Záhada Silver Lake (2018)
Adam & Steve (2005)
Alexandra Neldel
Nejlepší filmy:
Naboso (2005)
Lammbock - Alles in Handarbeit (2001)
Lommbock (2017)
Bernd Herzsprung
Německá říše
Nejlepší filmy:
Místo činu (1970) (seriál)
Správná dvojka (1994) (seriál)
Ztracená minulost (2004) (TV film)
Uwe Fellensiek
Západní Německo
Nejlepší filmy:
Závody lásky (1991)
Volejte policii 110 (1971) (seriál)
Místo činu (1970) (seriál)
Loretta Stern
Západní Německo
Nejlepší filmy:
Agnes a jeho bratři (2004)
Volejte policii 110 (1971) (seriál)
Nightlife: Na tahu (2020)
Ingrid Steeger
Západní Německo
Nejlepší filmy:
Die Tote aus der Themse (1971)
Der Gorilla von Soho (1968)
Pašák (2000) (seriál)
Sönke Möhring
Západní Německo
Nejlepší filmy:
Hanebný pancharti (2009)
Nic nás nerozdělí (2012)
Bolest bez příčiny (2009)
Martin Brambach
Východní Německo
Nejlepší filmy:
Životy těch druhých (2006)
Comedian Harmonists (1997)
Předčítač (2008)
Gedeon Burkhard
Západní Německo
Nejlepší filmy:
Hanebný pancharti (2009)
Chobotnice (1984) (seriál)
Zázračné děti (2011)
Hans-Martin Stier
Západní Německo
Nejlepší filmy:
Nebe nad Berlínem (1987)
Nepřítel před branami (2001)
Grandhotel Budapešť (2014)
Manuel Cortez
Západní Německo
Nejlepší filmy:
Fickende Fische (2002)
Můj přítel z Fara (2008)
Hodnota času (2013)
Lucas Gregorowicz
Velká Británie
Nejlepší filmy:
Válečná generace (2013) (seriál)
The Promise (2011) (seriál)
Solino (2002)
Christian Kahrmann
Západní Německo
Nejlepší filmy:
Equilibrium (2002)
Krev a zlato (2023)
Der Untergang der Pamir (2006) (TV film)