Reklama

Reklama

Sedm mečů

Trailer

Obsahy(1)

Na začátku šestnáctého století se moci v Číně zmocnilo Mandžusko a dosadilo na trůn dynastii Ching. Stále znovu a znovu propukající povstání v bojovnických společenstvích přinutí nově ustanovenou vládu zakázat všechna bojová umění, stejně jako jejich výuku či získávání řádů. Chamtivý a krutý prostopášník Ohnivý Vítr (Sun Hong-Lei), bývalý válečný hodnostář staré dynastie, vidí v této situaci možnost, jak utrhnout kus koláče pro sebe a začne pomáhat nastolovat nový pořádek. V čele armád pustoší severozápadní Čínu a chystá se dobít poslední odporující výspu staré civilizace, Vesnici Bojovníků.
Fu Qing Zhu (Chia-Liang Liu) je bývalý popravčí minulé dynastie, který se rozhodne učinit jeho řádění přítrž a zachránit tak pevnost Bowei. Společně s Wu Yuan Yinem (Charlie Yeung) a Han Zhibanem (Yi Lu) se vypraví na Mount Heaven hledat pomoc u Temného Žáru (Jingwu Ma), mistra meče vyučujícího skupinku bojovníků. Temný Žár se rozhodne jim pomoci a nařídí čtyřem svým nejlepším učedníkům - Chu Zhao Nan (Donnie Yen), Yang Yun Chong (Leon Lai), Mulang (Duncan Chow) a Xin Longzi (Liwu Dai), aby je následovali a pomohli. Tak je vytvořeno Sedm mečů. Když dorazí zpět do vesnice, odvedou všechny do bezpečí, ale veškerou vodu i jídlo otráví neznámý zrádce mezi nimi. A protože se blíží armáda Ohnivého Větru, musejí jej najít stůj co stůj a je jedno, jestli je to muž, žena, či láska... (monolog)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (71)

Idaho 

všechny recenze uživatele

Už je to dlouho, co jsem viděl tento film a teprve teď jsem se odhodlal ke komentáři. Tento film mě naplňoval smutkem. Smutkem z toho, jak skvělý ten film mohl být, kdyby se rozdělil alespoň na dvě části, aby mohl být příběh odvyprávěn v celé své šířce a bohatosti. Smutkem z toho, jak krásný to mohl být epický příběh. Smutných 60 %. ()

Kangax 

všechny recenze uživatele

Obrovské sklamanie. Vraj inšpirované filmami Sedem samurajov alebo Sedem statočných.. Heh. To je teda fakt veľmi odvážne tvrdenie. Pokiaľ si niekto nevšimol, tak oba tieto filmy nie sú založené na akcii, ale skôr citovom vzťahu medzi hrdinami a divákom, proste ich osudy vám nie sú ukradnuté. Ale tu? Ja som si nebol schopný zapamätať ani jedno meno z "hrdinov" a ich osud som mal totálne na háku. Je to možno nabité akciou a čudnými "prázdnymi" emóciami, ale neprehľadné až hrôza. Áno, bude zrejme za to zodpovedný strihač, ktorý mal za úlohu skrátiť pôvodne 240 minutový film na 150 minút, a ja som videl tú skrátenú verziu. Možno, keď zhliadnem tú nezostrihanú, tak pôjdem vyššie, otázkou ale zostáva, či sa mi vôbec dakedy bude chcieť to zhliadnuť po tom, čo som doteraz videl... ()

Reklama

Kimon

všechny recenze uživatele

Řekl bych, že tento akční snímek Jižní Korea/Hong Kong neúspěšně kopíruje hodně úspěšný film režiséra Akira Kurosawa Sedm samurajů z roku 1954. Ovšem snímek Akira Kurosawa má oproti tomuto plytkému akčnímu filmu z Hong Kongu hlubší myšlenku a zařazuje jej na rozdíl od tohoto do skupiny inteligentních filmů. Ostatně není to první pokus o zcizení námětu a scénáře. Další pokus se zapůjčeným scénářem bez patřičných práv si dovolil v roce 1960 režisér John Sturges, když natočil Sedm statečných. V případě Sedmi statečných to ovšem na rozdíl od Sedmi mečů dopadlo nanejvýš úspěšně, i když Sedm statečných se zcela jistě nedá porovnávat s oduševnělým částečně psychologickým dílem Akira Kurosawa. V případě Sedmi mečů se tedy jedná o typicky jednoduchý akční film tržního hospodářství Hong Kongu, který je zaměřený především na uchvacující akční scény bez ducha pro jednoduchého diváka s popcornem na klíně. Názorná ukázka toho, že ani nadměrný projekční čas nezvýší hodnotu filmu, jak si možná někteří tvůrci myslí. ()

Z0oMb3E 

všechny recenze uživatele

Filmová legenda natočená v podobnom duchu ako Klan lietajúcich dýk, Hrdina či Tyger a Drak. Už po prvých scénach vám bude jasné, na čom bude film stavať. Bojové scény, pri ktorých lietajú odseknuté ruky, nohy, hlavy a ine časti tiel. Šermiarske scény sú dokonalo prevedené a záverečný a vrcholový súboj vyráža dych nielen svojím prevedení, ale i prostredím v ktorom sa odohráva (úzka ulička). Obrovská slabina filmu je v strihu. Práve necitlivý prístup k tejto časti filmárskeho umenia bol dôvod, že som sa niekedy v strede filmu stratil a dlho som sa vracal späť do deja. Čo ma priviedlo k druhej veľkej slabine, príbehu. Príbeh je veľmi komplikovaný a dlho sa nič nedeje. Vo filme sú vypichnuté absolútne nepodstatné časti na úkor tích, ktoré posúvajú dej ďalej (nečudo keď musel byť film zostrihaný takmer o polovicu pôvodného času). Tretia slabina je hudobný doprovod, ktorý sa vôbec nehodil ani do prostredia Číny ani do žánru filmu. Burácanie orchestra by som zamenil za klasický čínsky hudobný motív. Celkovo film na slabé 3*. Pre mňa osobné sklamanie, očakával som od toho viac. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Pokud nevěříte, jak film dokáže zkazit kruté sestříhání podívejte se na tento nepovedený snímek, který musel ze svých 240 minut ubrat víc než třetinu, aby vznikl 150 minutový mix bojového umění, odvahy, cti a lásky. Vše se ve filmu promíchalo až nechutně špatně a je velká škoda tohoto zkrácení. Film není ve své podstatě špatný, vychází z kvalitní myšlenky Sedmi samurajů, ale sestříhání, různé kličky a úskoky filmu hrozně ublížili. Polovička věcí ve filmu nebude dávat pořádný smysl a skákání v ději z místa na místo je brutálně nepovedený. Možná by bylo lepší film ponechat ve 240minutové stopáží a rozdělit ho na dva. Tak by to určitě dopadlo v Hollywoodu, ale tady jsme trochu v jiném světě. Bojové sekvence jsou trochu přitáhlé za uši a závěrečný souboj je jen pro ty opravdu nejodvážnější. Slabé 3*. ()

Galerie (50)

Zajímavosti (9)

  • Role hlavního filmového hrdiny byla s doprovodnou částkou činící 400 tis. amerických dolarů předložena prvně jihokorejskému herci Song Seung-heon (A Better Tomorrow (2009)). Ten ji přijal a dokonce začal s nutným rutinním tréninkem jízdy na koni či šermířstvím. Svoji účast na snímku odmítl až krátce před jeho samotným natáčením, v době, kdy, jak na adresu zaskočených filmových tvůrců uvedl, měl povinnosti u jiných filmových projektů. Donnie Yen posléze bez nejmenšího zaváhání nabídku filmové role přijal. (Conspi)
  • Snímek měl představovat úvodní část historické šestidílné ságy, tzv. hexalogie. To se ale nakonec nestalo. Ačkoliv Tsui Hark na filmovém scénáři dvojice následujících snímků pilně pracoval i v době, kdy se primárně zabýval jinou filmařskou prací, zasvěcení pracovníci ještě v roce 2008 pevně věřili, že Tsui svoji představu dotáhne do zdárného konce. Nicméně ani v roce 2011 se žádného zdárného konce nikomu z nich nedostalo, neboť Tsui o žádných pokrocích do této doby nikoho neinformoval, a protože za dobu čítající takřka několik dlouhých let Tsui nepodal žádné zprávy o případném vývoji, či nejednal s žádnou z filmových společností o výrobě, které zřejmě díky nevýrazné divácké pozornosti původního snímku neměly o výrobu snímků navazujících žádný zájem, další vývoj původně zamýšlené hexalogie se nikým již neočekává. (Conspi)
  • Ačkoliv si snímek zakládá na uceleném fiktivním příběhu, nepostrádá základní prvky tradičního čínského wuxia příběhu, tzn. hrdinsko-romantické novely, "Qijian Xia Tianshan". Ta se po částech čtenářům denního tisku představovala od 15. 2. 1956 do 31. 3. 1957 v hongkongských novinách Ta Kung Pao. Autorem dnes již tradiční novely není nikdo jiný, než jeden z průkopníků tzv. nové spisovatelské školy wuxia příběhů, Liang Yusheng ("Baifa Monü Zhuan" (白髮魔女傳), "Xiagu Danxin" (俠骨丹心). (Conspi)

Reklama

Reklama