Někde ve vesmíru přece musí být něco, co je lepší než člověk. Když se Charlton Heston a a další dva astronauti proberou z hluboké hybernace, zjistí, že jejich kosmická loď je zničena. Při útěku zjistí, že přistáli na planetě, na které žijí inteligentní opice. Heston je odchycen a uvězněn ve městě - zbytek posádky a později i několik opic se mu samozřejmě snaží pomoci z vězení uprchnout. To se nakonec podaří a všichni jsou volní, aby ale v samém závěru všichni zjistili strašnou věc... (Magic Box)

Evushe

Díky skvělé hudbě, zručné kameře a povedenému prostředí vznikla úžasná atmosféra, díky které na mě ten film i po tolika letech udělal velký dojem.. Několikrát větší než nedávno natočené Zrození planety opic, kterému mám ve srovnání s tímto sto chutí dát jen tři hvězdičky. ()

datos

Na rok 68 musím smeknout. Kvalita tam je a propracovaný je to opravdu pěkně. Hlavně to má děj a takové to kouzlo v sobě. Prostě klasika. ()

Bounded

Planeta opic je krásně prorostlá atmosférou sci-fi 60. a 70. let. Nad rozpočtem a kulisami jsem rád přimhouřil oko, protože myšlenka tu nad obrazem rozhodně vítězí. Charlton Heston je sympatický hrdina a po jeho cynickém nástupu na scénu se z něj velmi rychle vyklube zastánce lidských hodnot. Je škoda, že filmy jako Jay and Silent Bob Strikes Back mě připravily o báječnou pointu, protože jinak by to bylo za čistých pět. Takhle se už po letech ale držím lehce při zemi. ()

Doomer

Pozitiva: ukazuje argumenty náboženských fanatiků v plné kráse. Negativa: neskutečně hloupý hlavní hrdina, když přijel na planetu která má stejné živočišné druhy a dokonce i stejný jazyk tak ho nenapadlo že je na zemi dokud neviděl sochu svobody (!!!), celkem zdlouhavé scény a chudý děj. ()

Kinpr

Výtečný Charlton Heston, kterému role sedla jako ušitá a hlavně závěr filmu, který se dnes už jen tak nevidí. Klasika. ()

Lilien

klasické SCI-FI ktoré aj po bezmála 50 rokoch od natočenia vyráža dych. Nielen svojou nad časovosťou, hereckými výkonmi, na tú dobu dokonalými maskami ale hlavne stále aktuálnym posolstvom. Povedzme si kto s nás nemal chuť padnúť s Taylorom v poslednej scéne na kolená. ()

TommyDiamond

Co jiného mohli v tehdejších dobách vyprodukovat Ch.Heston (Cid, Ben Hur) a F.J.Schaffner (Motýlek, General Patton) než velkofilm. Pro mě je tento snímek velkolepou klasikou, která mě dokáže strhnout. ()

VvV14

Sci-Fi až do konce a jako samostatný film neskutečně dobře řešený. Diváku sou poskytnuty veškeré informace a není nutné dumat či si klepat na čelo. I přes jistou míru naivity to musel být v tehdejší době trhák. Nostalgie a dějová linka vede - 5*. ()

PaRi

Ve svém žebříčku sci-fi mám tuhle genialitu hned na druhém místě za 2001-Vesmírná odysea. Dodnes si pamatuji jak jsem šel z kina jako by mi dal někdo facku a to pořádnou. Konec jsem naprosto nepředvídal. Jo z toho kina, kdy jsem film viděl poprvé jsem šel v roce 1968 a to jsme tehdy žili v neustálé obavě z atomového konfliktu. ()

topi80

Hodně toho bylo o tomto filmu napsáno. Musím říci, že filosofické dialogy mezi hlavním hrdinou a opičími mysliteli v člověku stále vyvolávají všemožné pocity. Pravdivé odsudky, kterými starý pavián mezi řádky (nebo jak se to píše, když jde o řeč) nemilosrdně bombarduje pamětníka technického vrcholu planety, jsou skutečně mrazivé. Film je i vizionářský. Svět je v současné době terorizován množící se skupinou fanatiků, jejichž vývoj se zastavil kdesi ve středověku a jejichž dogmatické náboženské přesvědčení jim přímo zakazuje posunout se jakkoliv dál. A je jich půl druhé miliardy a narozdíl od opic nemají zákony, které by zakazovaly barbarské zabíjení. Hodně se tady mluví o pointě. Nepovažuji se za mimořádně bystrého, ale ta mně byla jasná ještě dřív, než se na obrazovce mihla první opice. Dokonce si myslím, že bez znalosti této pointy po celou dobu filmu, kdy je to důležité, vnímáte jen polovinu potenciálu tohoto filmu. ()

Kariya

Velký to milník v histori filmografie. Schaffner byl velikán, toto je důkazem. Od prvních vteřin až do samotného závěru skvostné, rozličné. Teneto film vždy pokračuje i po titulkách. ()

Clark_Kent

Ano, zvrat sci-fi filmu absolutní pecka. Nikdy mě to neomrzí, Charlton Heston perfektní. Linda Harrison velmi sexy, napětí od začátku do konce. Úžasné masky, dobrý herci. ()

Scraffy

Neuveriteľné, ako Planéta opíc nestarne. Čím viac krát ju vidím, tým viac sa mi páči. Je to veľmi prepracovaný príbeh, ktorý má veľké zvraty a dobrý scenár. Herecké výkony sú tu tiež veľmi dobré a masky, ktoré sú na hercoch naprosto úžasné. Vyzerajú tak veľmi realisticky, že si miestami myslíte, že sa pozeráte na skutočné opice. Z hercov treba ešte vypichnúť zvlášť Charltona Hestona, ktorý hrá o dušu a aj cez to, že cez pol filmu neprehovorý ani slovo! Hudba Jerryho Goldsmitha je naproto parádna a veľmi dobre sa počúva. Keď som videl finále filmu, kde je "socha v piesku," tak ma to naprosto odrovnalo. Planéta opíc patrí k mojím najväčším srdcovkám spomedzi filmov! ()

Mkartaylas56

Tento snímek je podle mě jedna z nejlepších klasik sci-fi žánru. Ačkoliv tyto starší filmy já osobně nevyhledávám, tak rozhodně nelituji, že jsem se na Planetu opic podíval a rozhodně ho doporučuji. 80% ()

Ex_Machina

„ Hej lidi máte taky ten pocit, jakoby sme žili na planete opic ?“ V dobe svojho vzniku to musel byť obrovský hit, ktorý má dodnes svojské čaro. Z filmov o planéte obývanej opicami je asi najzaujímavejší. Heston na 40 rokov vyzerá mimoriadne staro, čo bude zrejme následkom roky trvajúcej hybernácie v kozme, kým pristál s kolegami na planéte opíc. Opičia populácia nie je až taká vyspelá ako by sa dalo čakať a inkvizícia voči všetkému cudziemu a pre nich nepochopiteľnému je dosť hmatateľná a Hestonovi to dajú samozrejme poriadne pocítiť. ()

hrumsrt

Chtěl jsem tvrdit, že nová trilogie o opičí planetě, o převaze opic nad člověkem orientovaná na postavu Caesara je nejlepší, ale není to pravda.. Původní Planeta opic je sice už dnes celkem všeobecně známá a její šokující twist zná napříč různými popkulturními odkazy téměř každý, ale paradoxně na tom twistu ten příběh vůbec nestojí a i nadále jde o vytříbenou pokladnici filmové historie.. Vynikající sci-fi příběh, který prvně nemá daleko k Vesmírné Odyssei, až ale začne sám vystrkovat růžky a ukazovat, co je zač.. Skupinka astronautů se nechá vyslat na řadu let do kosmu, aby následně mohla objevit nový život a ukázat, že ve vesmíru nejsme sami. Přistanou na planetě, kde mohou dýchat, kde ekosystém vypadá tomu našemu hodně podobně, ale lidé tam nejsou vyspělí a jejich vůdčí roli krále přírody překvapivě převzali primáti.. Dokáží si dvě tak protichůdné kultury vyjít vstříc a zjistit, proč to na jejich planetách dopadlo tak odlišně a zároveň prozkoumat životní filozofii jeden druhého.. Schaffnerova Planeta opic je esencí lidství, jaká na antropologické rovině téměř dojímá, a nejen po vypravěčské stránce ohromí diváka v každé době, když z ní přejímá dojem, že skutečně má, co říct a na diváka dopadá nesmírná tíha pomíjivost a méněcennosti, když sleduje hlavního hrdinu v podání Charltona Hestona zjišťujícího, kam to jeho druh dopracoval.. Ano, ten finální twist jsem věděl dopředu, ale stejně jeho načasování a samotný dopad pro příběhem nastavené paradigma je jedinečné a efektivně zacílí i dnes.. Nepřekonatelná sci-fi óda diskutující o zacyklenosti evoluce, destrukčním dopadu rozvoje a brilantní postapokalyptický snímek, jakým vlastně do poslední chvíle ani není.. Závěrečný záběr! 100% ()

Třetí Planeta opic má režiséra

Třetí Planeta opic má režiséra

16.01.2014

Anebo vlastně devátá, záleží, jestli je chcete počítat od Planety opic z roku 1968 nebo od Zrození planety opic z roku 2011. Úspěšně zrebootovaná série bude letos pokračovat Úsvitem planety opic, v… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem