Reklama

Reklama

Secret of the Incas

  • USA Legend of the Incas (pracovní název) (více)

Obsahy(1)

Americký dobrodruh Harry Steele (Charlton Heston) si vydělává na živobytí jako turistický průvodce v Cuscu v Peru, ale plánuje, že zbohatne tím, že najde Sunburst, poklad Inků. Má starověký vyřezávaný kámen, který zobrazuje poklad Inků, ale nemá prostředky k cestě za ním. (sator)

Recenze (9)

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Docela zajímavý film, v němž se toho ovšem navzdory stominutové stopáži pohříchu málo děje. Jasně nejlepší je kreace Charltona Hestona, jehož "Call me Harry" Steele je dobrodruh, podvodník, tak trochu manýristický drsňák a navíc charizmatický sympaťák k pohledání, od kterého Indiana Jones kromě povahy převzal i garderóbu (včetně fedory). Z ostatních postav zaujme asi jen idealistický archeolog v podání Roberta Younga a pohledná Nicole Maurey. Film se rozjíždí vcelku slibně a vše, co se odehrává v Cuzcu, snad i trochu připomíná Casablancu. Po třičtvrtěhodince se dostaneme mezi indiány v Macchu Picchu, potkáme v neskutečných výškách zpívající kněžku, objeví se nějaký ten padouch, kterému jde o zlato... Jenže to je jen pár momentů, zbytek je dosti plytký, scénář je zbytečně "kecací", na akční scény rovnou zapomeňte... Je-li film chvílemi alespoň vtipný, stane se tak vždycky zásluhou Charltona Hestona, který právě přes zuby cedí nějakou suchou hlášku. ()

Reklama

eye candy 

všechny recenze uživatele

Secret of the Incas je společně s China (1943) a Sierra Madre (1948) údajně jedním z inspiračních zdrojů dua Spielberg/Lucas což je ostatně celkem patrné nejen ze samotné vizáže hlavního hrdiny. Je tu sice o dost méně akce než v Indym a více blábolení, napětí to ale vůbec neubírá, spíš naopak. Hlavní hrdina v podání Hestona je dokonale okouzlující parchant. Vážně jsem si do úplného konce nebyl jistej jak se zachová. Jediný k čemu mám malou připomínku jsou ty vrcholně otravný hudební čísla v podání Yma Sumac. Přejdu-li to že její herecký projev na obrazovce absolutně nekoresponduje s jejím zpěvem (a působí to celkovo dost směšně), hudba kterou slyšíme ač je nádherná, připomíná spíš klasiku než indiánské popěvky. Jinak jde ale o parádní dobrodružnej film, který by si opravdu zasloužil trochu více pozornosti. Hondnocení mezi 4-5* ()

Mariin 

všechny recenze uživatele

Charlton Heston jako prototyp Indiana Jonese, který -jak vidíme- vznikal již v roce 1954! Autentické Machu Piccu se tu také objevuje, a to 12 let před Marischkovým Pokladem Inků. Inu, nic nového pod sluncem. Škoda, že je toto poměrně významné filmové dílo u nás takřka neznámé... ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Taký nenáročný dobrodružňák s presne daným šablónovitým dejom. Štúdiové scény jasne prevládajú, akurát tu by si to pýtalo hlavne tie exteriérové. Mladý Heston v roli, ktorá je šitá presne na neho - trochu vynaliezavý frajer, trochu "bad boy". Nechýba krásna žena, ktorá hl. hrdinu zvedie a na ktorú sa dobre pozerá. Chýba však viac akcie a väčšie vzrúšo. A ako päsť na oko pôsobí afektované pseudospievanie miestnej domorodky. ()

Galerie (19)

Reklama

Reklama