Připoutejte se, prosím!

• USA Airplane! (více)

Morien

(1001) "Od té doby jsem začal mít problémy s pitím." Moji rodiče na tom vyrůstali a proto mi jako malému dítěti vtloukali do hlavy některé hlášky tak dlouho, dokud nezískaly svoje vlastní rýhy v šedé kůře mozkové. A mě samostatně ještě fascinuje kombinace suchosti a nonsensu. (Ale nutno zároveň dodat, že tam je víc než malé množství momentů, kdy všechno jako by naznačovalo, že se schyluje k nějakému gagu, ale žádný nepřijde.) ()

Fiftis

Tento film mi dlho unikal, nenatrafil som naň nikdy v televízií i keď viem, že pár krát ho dávali. Celkom som sa naň tešil, už len za to, že Lloyd Bridges a Leslie Nielsen boli jedni z najlepších komikov. Film som ale práve dopozeral a musím konštatovať priam obrovské sklamanie. Za vinu dávam asi fakt, že film je zo začiatku 80.tych rokov a vtedy ešte veľmi dobré komédie neboli. Prišlo mi to veľmi nasilu a humor ten taký, ako keby ste sa teraz snažili smiať na nemých filmoch. Pre ľudí tej doby to bolo určite super, lebo ešte nepoznali humor súčastnosti. Jediný dobrý vtip bol s Izraelským lietadlom. Inak ma film skoro ničím nerozosmial. Dávam hviezdičku za vždy dobrého Lloyda Bridgesa. ()

H34D

Hodně ulítlá komedie s naprosto šíleným humorem, který se dá přirovnat snad jen k Bláznivé střele, anebo blíže ke Žhavým výstřelům. Paradoxně obří nadsázka stačí omrzet dříve než za pouhých 88 minut a tak film postupně přestává překvapovat. Možná je to jeho stářím, ale dnes už to rozhodně není taková pecka... 6/10 ()

S.Quentin QUALE

Tohle je poměrně vytříbená podoba Nielsenovsky dětinského, sračkoidního humoru. (Laciné) Parodování se objevuje jen zřídka, takže si divák může vychutnat spíše sarkastické gagy a ironické narážky na témata všech druhů. které mi přišly opravdu více vkusné, než-li trapné. I po letech s přehledem koukatelné. 75% ()

Bachy

Ačkoliv jsem si v prvních pěti minutách připadal poněkud přiblble a ačkoliv se mi zdá Naked Gun trošičku vypiplanější, bavil jsem se výborně. Většina záchvatů, které mě potkaly se zakládaly na gagu s autopilotem. Není to vtipné od začátku do konce, pár trapnějších momentů se najde, jenže pak zase přijde autopilot a je jasno. Líbilo a rád se podívám znovu. ()

• Robert Stack původně hrál svoji roli jinak, než režiséři představovali. Pro inspiraci mu tak byla přehrána páska s impresionátorem Johnem Bynerem, který ztvárnil Roberta Stacka po svém. Podle producentů tak Stack "předváděl Johna Bynera dělajícího předvádění Stacka". (SeanBean)
  • Jediné aerolinky, které zakoupily práva k promítání tohoto filmu pasažérům během letu, byly Aeromexico. (Morien)
  • Všichni tři režiséři si zahráli ve filmu - bratři Zuckerové pozemní kontrolu a Abrahams náboženského horlivce. (M.B)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí