Připoutejte se, prosím!

• USA Airplane! (více)

Asmodin

Kdyby tam nebyl Leslie Nielsen, no nevím nevím. Docela by mě zajímalo jak vypadá ta divadelní hra, podle které byl natočen tenhle film ;o) ()

J*A*M*A*L

Připoutejte se, prosím! je komedie, která mi opravdu zvedla náladu. Nevím jak pro ostatní, ale pro mě jsou komedie jen blbosti, na které se moc rád dívám a u kterých se skvěle bavím, ovšem ne u každých se mohu smát. U Airplane! bratrů Zuckerových jsem se skoro válel smíchy na zemi a konečně mohu být rád, že jsem si zase jednou dopřál skvělou komedii/parodii, která po své komediální stránce zmákla svou práci na výbornou. ()

Rozjimatel

Toto je veľká klasika, úplne prvý film tohto typu bláznivej paródie, dávno pred Hot Shots! (1991), či The Naked Gun (1988). Pritom je zaujímavé, že scenáristi a súčasne režiséri sú hneď traja a sú to práve tí, ktorí sa neskôr podieľali na spomínaných filmoch. "Airplane!" hýri množstvom nápaditých a vtipných gagov, pričom si berie na paškál katastrofické filmy nedávnej aj dávnej doby, ako napríklad Airport (1970) a Zero Hour! (1957). Aj po opakovanom pozretí, napriek tomu, že film ma už viac ako 40 rokov, som sa smial takmer bez prestania, až mi tiekli slzy. Niektoré scény sú nezabudnuteľné, predovšetkým disko tanec, reč dvoch černochov, "upokojovanie" hysterickej pasažierky a scény s autopilotom. Zaradené v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. ()

Yardie

Musím říct, že pro mě velké zklamání. Oproti Bláznivým střelám nebo podobně laděných parodií Žhavých výstřelů dost slabota a občas i nuda. Malá koncentrace vtipů, slabý "děj" a celkově docela divně natočeno. Pár skvělých gagů se tam samozřejmě našlo, ale na parodii strašně málo. Proto musím dát jen 3 hvězdičky. Pro mě zklamání. Howgh! ()

LBsmoke

hodně zábavných a hlavně originálních momentů.. akorát mě to nedokázalo upoutat formou natolik abych si to pustil zaráz celé a věnoval se jenom filmu.. ()

Ollie235

Neskutečně bláznivá komedie s místy skvělými a místy trochu otravnými vtipy. Ale hlavně jich je hodně a člověk se tak ani chvíli nenudí. Herecké obsazení, příběh ani nic jiného nestojí za slovo a pokud chcete takový film převyprávět, bez jednotlivých vtipů to pude těžko. Celkově to není úplná špička a můj styl humoru to nezasáhlo na sto procent, přesto jsem se bavil více než solidně. ()

Mikino00

Moc vtipné to teda nebylo, pár podařených okamžiků se ale najde. Překvapivě vážně a nejpřesvědčivěji působil Leslie Nielsen. ()

mira007

Parodie, která nastavila laťku, jak taková parodie má vypadat. Je to také dílo, které dalo vzniknout Leslie Nielsena jak ho známe. ()

Jaro_slav

Dvě rudý jen za tu dialogovou scénu z kokpitu založenou na jménech posádky, za running joke zvuku motorů a za pár verbálních vtípků, který ale ocenim spíš proto, že dělám řídícího letového provozu, a nikoli, že by byly kdovíjak vtipný. Jinak vážně pokerfaceový utrpení. ()

laepus

Kombinace Zucker, Zucker, Abrahams nikdy nezklame. Tedy nenajdete slabší scénu - ať už je to doktor Leslieho Nielsena, kopilo Karíma Džabára, úchylný hlavní pilot, sebevraždu vyvolávající Hays nebo zpívající a na kytaru hrající sestřička. A McCrosky? Ten je úplně nejlepší, protože je to Lloyd Bridges na letištní věži. Miluju tenhle film, je to vrcholná parodie všech parodií. Jen mi teď naskakují všechny ty scény a musím se smát a nemůžu už dál psát. ()

Oralfabet

Prvních pár minut mi přišlo dost rozpačitých, ale brzo jsem se začal fakt slušně bavit. Spousta nápaditých vizuálních gagů nebo zcela absurdních replik pronášených s kamenou tváří, si mě fakt získala, i když hluchých míst se taky našlo dost, scénář s největší pravděpodobností vznikal tak, že do něj byl vecpán každý a jakýkoli vtip, který tvůrce napadl. Celkem slušná zábava prostě no. 7/10 ()

ADIO45

Kultovní komedie z roku 1980, režírovaná Jimem Abrahamsem a bratry Zuckerovými. Tento film je parodií na katastrofické filmy a vyznačuje se svým specifickým humorem, který zahrnuje absurdity, slovní hříčky a vizuální gagy. Příběh sleduje bývalého pilota Teda Strikera, který se musí chopit řízení letadla, když se posádka a cestující stane obětí potravinové otravy. Leslie Nielsen hraje doktora Rumacka a jeho výkon přispěl k jeho reputaci jako komediálního herce. Film Airplane! je známý svou nepředvídatelností a schopností rozveselit diváky různých věkových skupin. Jeho vliv na komedii je nezměrný a dodnes si udržuje status klasiky žánru. ()

alenka

komedie myho detstvi. neda se hodnotit objektivne, ale zasmeju se stoprocentne, to vim. jen je skoda, ze clovek uz po letech vi, co prijde za chvili. ()

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí