Svobodná matka Marie se strachuje o bezpečnost své dcery, a tak se rozhodne vyzkoušet supermoderní zařízení, které bude sledovat, kde právě je – a spoustu dalších věcí. (Netflix)

Martrix

Úzkostná matka natolik, že nechá svému dítěti nainstalovat čip do mozku? Navíc experimentální? Cenzura, kontrola...stalking vlatní matkou. Jak by to asi mohlo dopadnout? I to je důvod, proč je na výchovu dětí potřeba obou rodičů. Svobodné matky věnují svým dětem přehnanou pozornost a ve snaze ovlivňovat jejich život, často překračují všechny myslitelné meze s argumentem...vždycky budeš moje dítě. A tady jedna matka dostala opravdu výkonný nástroj. Příběh o toxické matce, mě moc neoslovil. Možná je určen spíš těm, kterých se týká. Já vyrůstal jako dříví v lese, jak to má podle mě být. ()

Kolikokoli

Spoilery!! Mohl to být dobrý díl o zajímavé technologii, ale natočen podle mě nesmyslně. Naopak je dobře, že ji matka sledovala. Aby v patnácti dělala takový věci, tak to si zasloužila mnohem víc než sledování (navíc první kdo tu důvěru prolomil nebyla matka). Kdyby se holce něco stalo, tak bude ještě děkovat. Takže za mě fakt slabá epizoda. ()

kocik1

Čipovat si můžete psy nebo kočky, ale nezkoušejte to proboha na děti. Zajímavé téma, i když z mého úhlu pohledu celkem nevytěžené. Příběh, kteří si autoři zvolili, je ten nejméně konfrontační a nejméně překvapivý, jaký si mohli vyybrat. Mnohem zajímavější by mi přišel úhel pohledu, jak se bude bránit čipované dítě (které neuvidí zlo) třeba nějakému útočníkovi nebo psovi. A jak se snaha ochránit obrátí proti ochraniteli. No, třeba se ještě dočkám v další sérii..... ()

Remivsremi

Zajímavé, ale poprvé mi u epizody BM přišlo, že se téma až příliš recykluje. Stejnou technologii jsme již viděli v několika předešlých epizodách a tak děj sám o sobě vyšumí do prázdná. ()

Helmutek

Ono to je v zásadě fajn, až na to, že líp se těmhle parental-controlling sračkám věnuje skvělý Men, Women and Children o ňákej ten rok starší a ňákej ten parník lepší (třeba ten filmově plynulej videopřenos ze "zrakovýho nervu" přímo na tablet je trošku jak z pohádky Jak šla technologie na vandr). Jak už tady někdo řek, ono to skončí nějak tak, jak by člověk už někdy na začátku odhad, že to skončit musí, a nic moc novýho to pak už nepřinese. Vlastně to ani zas tak moc nevadí, furt to neni nic proti ničemu, ale v rámci BM jsou rozhodně lepší díly a v nich i líp vykonstruovaný nápady - to nemohu říct. Pokud se ale někomu líbí tohle a zároveň ještě neviděl nic dalšího, co by se týkalo podobnejch témat, ať si pustí ty Men, Women and Children nebo třeba Disconnect - a to ho musí odpálit. ()

Ryuuhei

Jak zničit svému dítěti život? Nechat mu implantovat čip a pak sledovat každý jeho krok. Nejlépe ještě cenzurovat jakékoliv nevhodné jevy, případně zakročit, když dojde k nekalostem. Recept na úspěšný špatný konec! Jinak řečeno, rodiče by rozhodně neměli vidět vše a tento díl je toho důkazem. Přílišná starostlivost a potřeba ovládat je s vhodnou technologií učiněné zlo. 85% ()

ZeroCZ1233

Zajímavý pohled, rýpnutí a hlavně snaha ukáznit přehnaně starostlivé rodiče, kterých je i přesto stále víc a víc. Plus cením pohrání si s detaily (kreslení koníků, sousedovic pejsek). ()

SamVimes

Brooker tady pracuje s jedním z těch aktuálnějších témat čtvrté řady a tepe do přehnaně starostlivých a kontrolujících rodičů. Zápletku samozřejmě protáhne těmi nejhoršími možnými variantami, zároveň to ale díky několika scenáristickým kličkám nepřehání ve vyloženě groteskní dystopii, např. program s čipem není běžně rozšířený, ale je pouze ve fázi testování, takže v okolí ústřední dvojice matky a dcery jej nikdo další nevyužívá. O režii se tady postarala Jodie Foster a rozhodně se nemá za co stydět ()

Arkanoid

Dobre natočené, po predošlej epizóde cítiť viac prázdnoty, ale niečo podobné sme v Black Mirror už mali. Predvídateľný dej a postavy spravené tak, že bez tohto námetu by po nich pes neštekol. Najslabšia epizóda série a pravdepodobne aj seriálu. ()

matolas

Epizóda inšpirovaná Modrým koníkom a podobnými rakovinami vyživujúcími nebezpečné bunky matiek. Veľmi fajn, trochu predvídateľné, ale charakterovému vývinu postavy psa som veľmi neveril. ()

iXtr3m3

Nápad opäť dobrý, ale to je v podstate asi pri každej časti, zato spracovanie sa mi veru ani trochu nepáčilo. Posadnutosť totálnou kontrolou na životom svojho dieťaťa sa dala spracovať aj lepšie. ()

klukluka

Slabší díl, ale pořád ještě hodně dobrej. V jeden moment jsem si ale uměl představit, že to se Sarou dopadne mnohem hůř- že si nechá naložit od každýho, kdo si řekne, a že do sebe narve cokoliv, co jí kdo nabídne. Ta představa mi přišla mnohem temnější, mnohem tísnivější, než to, co se tady nakonec odehrálo. Mámu nesoudím, rodičů, který by napadlo něco podobnýho, by podle mě byla většina, pokud by měli tu možnost. ()

Stružák

Už trošku vyčpělý téma a dost předvídatelnej děj. Jeden z těch slabších dílů, kde mi teda obě hlavní postavy přišly dost nesympatický... Nevím, Arkangela někdy zkusím zkouknout ještě jednou, ale moc šancí mu na úspěch nedávám. ()