Reklama

Reklama

Pán času

(seriál)
  • Velká Británie Doctor Who
Trailer
Velká Británie, (2005–2024), 154 h 17 min (Minutáž: 42–88 min)

Režie:

Graeme Harper, James Strong, James Hawes, Joe Ahearne, Charlie Palmer (více)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Hrají:

Peter Capaldi, Matt Smith, David Tennant, Jodie Whittaker, Ncuti Gatwa, Christopher Eccleston, Billie Piper, Karen Gillan, Arthur Darvill, Catherine Tate (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(14) / Epizody(187)

Obsahy(1)

Kultovní seriál Velké Británie z 60. let je zpět a s ním i Doktor v nových regeneracích. Opět se prostřednictvím své časoprostorové Tardis (s podobou policejní budky) i společníků vydává Doktor na úžasná dobrodružství napříč prostorem a časem celého vesmíru a snaží se vyřešit nejednu zapeklitou záhadu, jež mnohdy způsobí nemalé problémy. Zas a znova se setkává s mimozemšťany různorodých civilizací, kteří ne vždy jsou vůči němu přátelští. Ať už jsou to Dálekové (jeho odvěcí nepřátelé), Sontarani, či jiní.
Má tak co dělat, aby sám vyvázl z malérů a zvládl situaci, aniž by přitom kdokoliv přišel o život – což se bohužel ne vždy podaří. (P. J. D.)

(více)

Diskuze

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Šimpy

ona TARDIS mu to dokonce jednou řekla :)

"You didn't always take me where I wanted to go."
"No, but I always took you where you needed to go."

Jeden z mých nej. momentů v celém Doktorovi

na příspěvěk reagoval Šimpy

Šimpy

Šimpy (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

To je přesně můj názor...kolikrát je jasné, že Doctor Tardis úplně neovládá a že ho vždy dovede tam, kde je ho potřeba :-D

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

Šimpy

Šimpy (hodnocení, recenze)

Allord

Taky se mi nad tím občas zavařuje mozek a například Michael Faraday v Lostech prosazuje názor, že co se stalo, stalo se...čili i když odcestuju do minulosti a něco změním, tak už v současnosti je realita tímto zásahem pozměněná...jinak by vznikly paradoxy a alternativní reality....Doctor na rozdíl od toho se paradoxům nevyhýbá. Jde totiž o to, co považuješ za současnost a co za minulost....tato časová určení jsou totiž relativní (název Tardis to obsahuje) a fungují pouze v daných vztažných soustavách...laicky řečeno, když zítra odcestuji do roku 1955, např., tak sice cestuji do minulosti ve vztahu například k dnešnímu datu, ale zároveň je to moje osobní (subjektivní budoucnost), která se ještě nestala a tudíž ji mohu změnit ;-)

Allord

Allord (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Moc to nechápu. Je současnost - v minulosti proběhly nějaké události a už se na nich nemůže nic změnit. Když ale doktor cestuje do minulosti, najednou ty události probíhají jinak.

 

Leda by to bylo vysvětlené tak, že v minulosti probíhaly ty události úplně stejně ale tím, že je doktor v budoucnosti vyřešil, se jakoby nestaly.

 

Stejně mám ale pocit, že se doktor nesnaží změnit budoucnost ale napravovat chyby, aby budoucnost zůstala stejná. A vůbec mi to nedává smysl :-D Asi je zbytečné nad tím přemýšlet.

na příspěvěk reagoval Šimpy, Karel69

Uživatel TheDarKnig smazal svůj příspěvek.

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Allord

ne, on je nepáchá, ty problémy by se staly tak či tak, a TARDIS sám se snaží chránit vesmír tím, že bere doktora tam, kde je ho potřeba 

na příspěvěk reagoval Allord, Šimpy

Allord

Allord (hodnocení, recenze)

mad_ness

To chápu ale i tak... doufal jsem že pro to existuje aspoň nějaké vysvětlení. V seriálu je doktor považován za klaďase, který pomáhá lidem ale technicky jenom řeší problémy, co napáchal cestováním časem a občas kvůli tomu umře pár nevinných lidí.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

mad_ness

mad_ness (hodnocení, recenze)

Allord

to je výborná poznámka.... potom by mohol byť seriál o jeho nekonečnom množstve miestností v TARDIS, každý diel by bol o inej..

na příspěvěk reagoval Allord

Allord

Allord (hodnocení, recenze)

Jen otázka, možná se to už v seriálu řešilo. Proč doktor cestuje časem? Snad pokaždé, když cestuje, nastanou nějaké problémy, které se pak snaží napravit. Kdyby necestoval, tak by k těm problémům ale vůbec nedošlo ne?

na příspěvěk reagoval mad_ness, MaedhRos

VitaG

VitaG (hodnocení, recenze)

Jinny

To je skvělá myšlenka! Někdo takový by ke Capaldimu určitě dokonale sedl a vsadím se, že by z toho byla spousta srandy.

Jinny

Jinny (hodnocení, recenze)

VitaG

Pro Doktorovy společníky je motivace hlavně v touze po dobrodružství. Docela ráda bych viděla někoho s trochu geekovskou touhou po znalostech, po tom, co může s Doktorem vidět, a hledá odpovědi. A Doktor jí (protože je mi jasné, že to bude ona) ty odpovědi rád dopřeje, protože je to jako dávat dítěti dárky k Vánocům. Občas by ta společnice samozřejmě byla z těch odpovědí smutná nebo zděšená. Taky bych si přála to, že se nová společnice nepřestane bát všech těch děsivých věcí a i když není dáma v nesnázích, není vždycky tak dokonalá v tom, co má dělat. 

na příspěvěk reagoval VitaG

VitaG

VitaG (hodnocení, recenze)

cjmafia

Doufám, že pokud odejde dejme tomu v polovině 9. série, tak že jí nechají odejít nějak opravdu důstojně. Ta její přeměna v "mrchu-nemrchu" v 8. sérii mi lezla krkem. I když co by asi udělali fanoušci, kdyby Moffat společnici zabil. Zatím umřela jenom ta v Voyage of the Damned. A jaký typ společnice by se vám líbil po ní?

na příspěvěk reagoval mad_ness, Michal687, Jinny

MaedhRos

MaedhRos (hodnocení, recenze)

Jinny

Mně Moff právě extra odvázanej nepřijde. Je to za něj tak nějak víc cool, víc pod kontrolou, míň televizně-britský a na každej pád míň silly. Což mě mrzí asi nejvíc...:-)

Ale co Smitha vystřídal Capaldi, začalo mě to zas bavit skoro jako za Tennyho.

 

(DW je pro mě teď už ale asi primárně audio fenomén...)

HoneyBunny

HoneyBunny (hodnocení, recenze)

Allord

Doctor Who je hodně epizodický, takže jestli máš radši seriály, které někam konkrétně směřují, tak tenhle nevím, nevím, jestli ti sedne. Jak jsme se dozvěděli ve finále osmé série, doktor je "idiot s budkou a šroubovákem, který jen prochází kolem a pomůže, kde to jde". :-) Já se přiznám, že Ecleston mi nesedl, tak jsem přeskočila rovnou k Tennantově Desítce - a ten mi ohromně sednul už na začátku. Je na něm něco, co si hodně lidí prostě zamiluje. Dej druhé sérii ještě šanci, některé díly jsou slabší, ale hodně jich je hodně dobrých (The girl in the fireplace, The impossible planet/The Satan´s Pit). Třetí a čtvrtá série jsou ještě lepší.

Jinny

Jinny (hodnocení, recenze)

Čili je to samozřejmě na osobním vkusu :) Někomu se líbila víc Daviesova space opera s válečným veteránem a romantickým geekem, jiným zase Moffatova odvázaná hororovější verze s faunem (jak někdo Jedenáctého nazval) a asociálním vědátorem. Mě osobně chytly první díly s Tennantem, role mu sedla jak... pozadí... na nočník a když byl v té době seriál v nejlepším, prožívala jsem si ho na sto procent.

na příspěvěk reagoval Jano..., MaedhRos

MaedhRos

MaedhRos (hodnocení, recenze)

Mě to chytlo prakticky hned, už s druhou epizodou první série to byla jasná věc.

Šimpy

Šimpy (hodnocení, recenze)

Allord

Já začal v půlce druhý se koukat náhodou, pak jsem to dojel do čtvrtý, lehce pár dílů pátý a až pak jsem si to dal za sebou od první serie...a teprve dodatečně jsem ji ocenil ;-) Takže rozhodně, počkej si na Desátého Doctora a určitě tomu taky propadneš!

Jano...

Jano... (hodnocení, recenze)

Allord

Ja som prišiel na to, aké super to je až za piatej. Dnes pochybujem, že by som tomu za sérií 1-4 dokázal prísť na chuť. A spätne ma to tiež skoro odradilo. Ale sú tam aj dobré diely, o tom žiadna...

Allord

Allord (hodnocení, recenze)

Čau, chci se vás jen zeptat, odkdy vás seriál zaujal? Hned od začátku nebo až od nějakého bodu v seriálu? Já mám totiž sci-fi rád ale tomuhle prostě nemůžu přiít na chuť. Mám za sebou první sérii ale zdá se mi, že to někam nesměřuje a některé epizody mi připadaly dost slabé.

na příspěvěk reagoval Beckett51, Jano..., javaznenevim, Šimpy, HoneyBunny, Mi Nü-Chai

Související novinky

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Je tomu už téměř osm let, co do kin dorazil zatím poslední filmový Star Trek s podtitulem Do neznáma. A zatímco o přímém pokračování série v hlavních rolích s Chrisem Pinem, Zacharym Quintem a Zoe… (více)

Temný případ nabírá posily

Temný případ nabírá posily

24.09.2022

Jedna z hlavních tváří seriálu Deadwood John Hawkes, bývalá hvězda seriálu Doctor Who Christopher Eccleston a nesnesitelná teta z Harryho Pottera herečka Fiona Shaw se nově připojují k obsazení… (více)

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Nekorunovaný král filmových „záporáků“ a britský džentlmen s neuvěřitelně plodnou kariérou, která čítá na dvě sta třicet filmových a televizních rolí - těmito slovy by se dal představit David Warner,… (více)

Doctor Who má novou tvář

Doctor Who má novou tvář

09.05.2022

Stanice BBC oznámila novou hlavní tvář slavného a desítky let běžícího seriálu Doctor Who. Titulní roli již čtrnáctého Pána času tak počínaje další sérií ztvární 29letý rwandsko-skotský herec Ncuti… (více)

Reklama

Reklama