Pán času

• Velká Británie Doctor Who
Velká Británie, (2005–2024), 154 h 17 min (Minutáž: 42–88 min)

Režie:

Graeme Harper, James Strong, James Hawes, Joe Ahearne, Charlie Palmer (více)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Peter Capaldi, Matt Smith, David Tennant, Jodie Whittaker, Ncuti Gatwa, Christopher Eccleston, Billie Piper, Karen Gillan, Arthur Darvill, Catherine Tate (více)

Diskuze

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Šimpy

ona TARDIS mu to dokonce jednou řekla :)

"You didn't always take me where I wanted to go."
"No, but I always took you where you needed to go."

Jeden z mých nej. momentů v celém Doktorovi

na příspěvěk reagoval Šimpy

TheDarKnig

To je přesně můj názor...kolikrát je jasné, že Doctor Tardis úplně neovládá a že ho vždy dovede tam, kde je ho potřeba :-D

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

Allord

Taky se mi nad tím občas zavařuje mozek a například Michael Faraday v Lostech prosazuje názor, že co se stalo, stalo se...čili i když odcestuju do minulosti a něco změním, tak už v současnosti je realita tímto zásahem pozměněná...jinak by vznikly paradoxy a alternativní reality....Doctor na rozdíl od toho se paradoxům nevyhýbá. Jde totiž o to, co považuješ za současnost a co za minulost....tato časová určení jsou totiž relativní (název Tardis to obsahuje) a fungují pouze v daných vztažných soustavách...laicky řečeno, když zítra odcestuji do roku 1955, např., tak sice cestuji do minulosti ve vztahu například k dnešnímu datu, ale zároveň je to moje osobní (subjektivní budoucnost), která se ještě nestala a tudíž ji mohu změnit ;-)

TheDarKnig

Moc to nechápu. Je současnost - v minulosti proběhly nějaké události a už se na nich nemůže nic změnit. Když ale doktor cestuje do minulosti, najednou ty události probíhají jinak.

Leda by to bylo vysvětlené tak, že v minulosti probíhaly ty události úplně stejně ale tím, že je doktor v budoucnosti vyřešil, se jakoby nestaly.

Stejně mám ale pocit, že se doktor nesnaží změnit budoucnost ale napravovat chyby, aby budoucnost zůstala stejná. A vůbec mi to nedává smysl :-D Asi je zbytečné nad tím přemýšlet.

na příspěvěk reagoval Šimpy, Karel69

Uživatel TheDarKnig smazal svůj příspěvek.

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Allord

ne, on je nepáchá, ty problémy by se staly tak či tak, a TARDIS sám se snaží chránit vesmír tím, že bere doktora tam, kde je ho potřeba

na příspěvěk reagoval Allord, Šimpy

mad_ness

To chápu ale i tak... doufal jsem že pro to existuje aspoň nějaké vysvětlení. V seriálu je doktor považován za klaďase, který pomáhá lidem ale technicky jenom řeší problémy, co napáchal cestováním časem a občas kvůli tomu umře pár nevinných lidí.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

mad_ness

mad_ness (hodnocení, recenze)

Allord

to je výborná poznámka.... potom by mohol byť seriál o jeho nekonečnom množstve miestností v TARDIS, každý diel by bol o inej..

na příspěvěk reagoval Allord

Allord (hodnocení, recenze)

Jen otázka, možná se to už v seriálu řešilo. Proč doktor cestuje časem? Snad pokaždé, když cestuje, nastanou nějaké problémy, které se pak snaží napravit. Kdyby necestoval, tak by k těm problémům ale vůbec nedošlo ne?

na příspěvěk reagoval mad_ness, MaedhRos

VitaG (hodnocení, recenze)

Jinny

To je skvělá myšlenka! Někdo takový by ke Capaldimu určitě dokonale sedl a vsadím se, že by z toho byla spousta srandy.

Jinny (hodnocení, recenze)

VitaG

Pro Doktorovy společníky je motivace hlavně v touze po dobrodružství. Docela ráda bych viděla někoho s trochu geekovskou touhou po znalostech, po tom, co může s Doktorem vidět, a hledá odpovědi. A Doktor jí (protože je mi jasné, že to bude ona) ty odpovědi rád dopřeje, protože je to jako dávat dítěti dárky k Vánocům. Občas by ta společnice samozřejmě byla z těch odpovědí smutná nebo zděšená. Taky bych si přála to, že se nová společnice nepřestane bát všech těch děsivých věcí a i když není dáma v nesnázích, není vždycky tak dokonalá v tom, co má dělat.

na příspěvěk reagoval VitaG

VitaG (hodnocení, recenze)

cjmafia

Doufám, že pokud odejde dejme tomu v polovině 9. série, tak že jí nechají odejít nějak opravdu důstojně. Ta její přeměna v "mrchu-nemrchu" v 8. sérii mi lezla krkem. I když co by asi udělali fanoušci, kdyby Moffat společnici zabil. Zatím umřela jenom ta v Voyage of the Damned. A jaký typ společnice by se vám líbil po ní?

na příspěvěk reagoval mad_ness, Michal687, Jinny

MaedhRos

MaedhRos (hodnocení, recenze)

Jinny

Mně Moff právě extra odvázanej nepřijde. Je to za něj tak nějak víc cool, víc pod kontrolou, míň televizně-britský a na každej pád míň silly. Což mě mrzí asi nejvíc...:-)

Ale co Smitha vystřídal Capaldi, začalo mě to zas bavit skoro jako za Tennyho.

(DW je pro mě teď už ale asi primárně audio fenomén...)

HoneyBunny

HoneyBunny (hodnocení, recenze)

Allord

Doctor Who je hodně epizodický, takže jestli máš radši seriály, které někam konkrétně směřují, tak tenhle nevím, nevím, jestli ti sedne. Jak jsme se dozvěděli ve finále osmé série, doktor je "idiot s budkou a šroubovákem, který jen prochází kolem a pomůže, kde to jde". :-) Já se přiznám, že Ecleston mi nesedl, tak jsem přeskočila rovnou k Tennantově Desítce - a ten mi ohromně sednul už na začátku. Je na něm něco, co si hodně lidí prostě zamiluje. Dej druhé sérii ještě šanci, některé díly jsou slabší, ale hodně jich je hodně dobrých (The girl in the fireplace, The impossible planet/The Satan´s Pit). Třetí a čtvrtá série jsou ještě lepší.

Jinny (hodnocení, recenze)

Čili je to samozřejmě na osobním vkusu :) Někomu se líbila víc Daviesova space opera s válečným veteránem a romantickým geekem, jiným zase Moffatova odvázaná hororovější verze s faunem (jak někdo Jedenáctého nazval) a asociálním vědátorem. Mě osobně chytly první díly s Tennantem, role mu sedla jak... pozadí... na nočník a když byl v té době seriál v nejlepším, prožívala jsem si ho na sto procent.

na příspěvěk reagoval Jano..., MaedhRos

MaedhRos

MaedhRos (hodnocení, recenze)

Mě to chytlo prakticky hned, už s druhou epizodou první série to byla jasná věc.

Allord

Já začal v půlce druhý se koukat náhodou, pak jsem to dojel do čtvrtý, lehce pár dílů pátý a až pak jsem si to dal za sebou od první serie...a teprve dodatečně jsem ji ocenil ;-) Takže rozhodně, počkej si na Desátého Doctora a určitě tomu taky propadneš!

Jano...

Jano... (hodnocení, recenze)

Allord

Ja som prišiel na to, aké super to je až za piatej. Dnes pochybujem, že by som tomu za sérií 1-4 dokázal prísť na chuť. A spätne ma to tiež skoro odradilo. Ale sú tam aj dobré diely, o tom žiadna...

Allord (hodnocení, recenze)

Čau, chci se vás jen zeptat, odkdy vás seriál zaujal? Hned od začátku nebo až od nějakého bodu v seriálu? Já mám totiž sci-fi rád ale tomuhle prostě nemůžu přiít na chuť. Mám za sebou první sérii ale zdá se mi, že to někam nesměřuje a některé epizody mi připadaly dost slabé.

na příspěvěk reagoval Beckett51, Jano..., javaznenevim, Šimpy, HoneyBunny, Mi Nü-Chai

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Temný případ nabírá posily

Temný případ nabírá posily

24.09.2022

Jedna z hlavních tváří seriálu Deadwood John Hawkes, bývalá hvězda seriálu Doctor Who Christopher Eccleston a nesnesitelná teta z Harryho Pottera herečka Fiona Shaw se nově připojují k obsazení… (více)

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner