Útěk z vězení

• USA Prison Break (více)
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

mirak2

prva seria: 10/10 druha seria: 7/10 tretia seria: 4/10 stvrta seria: 6/10. Z kaluze do blata. po prvej serii mal byt koniec ()

art

Do 13. dilu naprosto super a bez vyhrad. Kdyby to tu skoncilo, dal bych fullhouse. Ale od 14 dilu je to lehce prekombinovane, a i kdyz jsem byl kolikrat ve stavu "jeste jeden dil a jdu spat", tak 1 hvezdicka musi dolu. edit: druha serie uz je dost slaba ()

tony_2

Zo zaciatku to bolo nieco nove a nie stupidne ako vacsina serialovej produkcie vysielanej na komercnych televiziach.Ale postupom casu to cloveka prestava bavit.Zbytocne natahovany serial, ktory ma zatial tri serie. Boze to mam dokedy cakat kym sa dostanu z tej basy. Ako hovorim serial dobry ale zbytocne natahovany apostupom casu aj unavny ()

vince

Prvá séria unikát, druhá slabšia, ale ten záver druhej série riadny úlet, proste pecka, tretia séria môže vypadať veľmi, veľmi zaujímavo. ()

Kathien°

Nejlepší seriál, kterej jsem viděla!!! A to jich bylo hodně. Perfektně promyšlený scénář do nejmenších detailů. Originální nápad a skvěle vybrané postavy. Každý z "hlavních" vězňů je v něčem jiný. Perfektně zahrané role: hlavně T-Bag, Mahone a Brad Bellick. Samozřejmě nesmí chybět mozek celé akce,-Michael Scofield-který je vždy o krok napřed. První sezona je .... prostě úplně dokonalá. Ovšem, že druhá to strhává o něco níže, ale zápletek je pořád dost. Když se jedna vyřeší, další dvě vzniknou... ()

Celebrian

První série téměř závislot. Napětí, výborné nápady, skončilo jedno a hned v zápětí začalo něco jiného, parádní postavy výborně zahrané. Ovšem druhá série tak do poloviny fajn, pak už se snad točilo, jen aby se něco natočilo. Konec bych uvítala vyhlášením milosti, která samozřejmě vyhlášena nebyla. Zbytečně překombinování a ztráta toho, co tomu dala první série. ()

Karajda

Naprosto úžasný seriál. Vzhledem k tomu, že mě málokterý americký seriál zaujme, mě tenhle opravdu dostal. Při jeho sledování sem nervózní jako nikdy a každou scénu hltam jako by byla první. Nehledě na to, že herec v hlavní roli je opravdu pěkný. ()

vaeg

Nejoblíbenější postava: Michael Scofield (Wentworth Miller) ... S1: Dlouho jsem odolával vábení Prison Break, protože jsem si prostě nechtěl připustit, že by snad nějaký jiný seriál mohl konkurovat mým milovaným LOST. Jenomže nakonec jsem podlehl... Tak jako spousta ostatních. Útěk z vězení bere dech od začátku do konce a tím má to hlavní splněno. Podíváte se na jeden díl a nemáte šanci z rozjetého vlaku vyskočit. Nebo vlastně spíš nechcete. Nakonec je vám jedno, že s realitou si seriál moc netyká, že zjevení bachařů takřka pravidelně ve chvílích, kdy to hrdinové nejměně potřebují by v jiných filmech asi sotva působilo tak "přesvědčivě" a vlilo do vás takovou dávku adrenalinu, že se z toho dlouho nebudete moci vzpamatovat, seriálu se dá odpustit i to, že mrtvol nevinných osob je s přibývajícími díly přecejenom trošku moc a že do spiknutí je vtaženo takové množství lidí, že to časem začíná být neúnosné a pomalu se začínáte ztrácen v tom, kdo je vlastně na čí straně... Jenomže i tohle všechno dokáží tvůrci přetavit ve svůj prospěch a děkovat za to můžou jen a pouze plejádě ve svých rolích přesných a sympatických herců, díky nimž si zamilujete i takové postavy, kterým byste v reálném životě asi těžko drželi palce při pokusech o útěk z věznice (T-Bag,...) :o) (10/10) S2:Velmi jsem se bál mnoha uživateli avizovaného úpadku a ono to nakonec vůbec nebylo tak zlé... Především, napínavou atmosféru první série si Prison Break udržuje nadále, přestože některé zvraty jsou daleko za hranicí reality (a občas i únosnosti). U tohohle seriálu prostě funguje i to, co byste jiným baštili těžko. Když k napětí, vynalézavosti a stále sympatickým hercům přidáme ještě pouť napříč Amerikou a koneckonců i mimo ni, vznikne nám sice úplně odlišná atmosféra, než na jakou jsme byli zvyklí u první série, ale pořád funguje dokonale. Samozřejmě, už tak obrovský zástup mrtvých v první sérii se ještě navyšuje a člověk je čas od času opravdu nucen připustit, že tohle si tvůrci mohli odpustit. Mně osobně vadilo především masivní vyvražďování oblíbených postav z první sezony. Další kapitolou samu pro sebe je postava Theodora Bagwella. Je sice mým oblíbencem, ale nutno se zamyslet nad tím, jestli je vhodné zrovna takovouhle postavu nechat pobíhat po světě, aby vraždila jako smyslů zbavená. Není to zrovna výchovný příklad, ale co s tím naděláme, když je T-Bag tak oblíbený, že se ho prostě nelze jen tak zbavit. Herecká plejáda samozřejmě zvládá svůj úkol na jedničku a takový Mr. Kim je tak slizký, že jsem ho nenáviděl z celého srdce a přál mu nějakou hodně bolestnou smrt. Škoda jen, že ze seriálu čiší tak absolutní beznaděj. Objeví se náznak naděje, aby vzápětí bylo zase všechno zhaceno. Seriál měl ve druhé sezoně zkončit, dokonce tomu i všechno nasvědčovalo. Takhle se neúprosně řítí do říše nastavované kaše, ve které se může utopit nadobro. (8/10) S3: V říši nastavované kaše se podle očekávání seriál utopil. A je to škoda. Ne že by dění ve věznici Sona nebylo zajímavé. Dokonce i nové postavy mají potenciál stát se oblíbenými, jenomže je to pořád to samé. Změna prostředí udělá mnoho, ale nezvládne všechno. Navíc čím dál tím zmatenější a neuvěřitelnější děj. Konspirace, podrazy, všichni proti všem. Natahování, natahování a natahování. Beznaděj čišící z druhé série je zde vyšroubována na maximum, takže šťastného konce příběhu některé z postav se nedočkáte. Nedočkáte se totiž žádného konce a tím je to všechno možná ještě horší. Je mi tohohle seriálu líto, protože dvě série to šlo, třetí nikoliv. Uvidíme dál, dívat se budu určitě, jenom dosti pochybuji o nějakém závratném zlepšení, protože dle mého názoru svůj potenciál už Prison Break vyčerpal. (6/10) () (méně) (více)

aik

1.sezóna = 5*, 2.sezóna = 3*, 3.sezóna = 2* (doufám, že už konečně zabijou michaela, ať to utrpení může skončit :-) ()

playboy_05

Další z oblíbených seriálů, které jsem se zaujetím hltal...první série naprosto fantastická, bez jediného škobrtnutí...ke konci tomu už ale docházel dech a poslední natahovaná série nebyla ke konci rozhodně dokonalá...ale seriál si celkově dokázal po celou dobu udržet určitý standard (LOST můžou jen závidět). ()

Tamdydam

Možná to není nejvhodnější, ale sledování, popřípadě závislost na tomto seriálu, bych přirovnal k sexu bez vyvrcholení. Proč nemohou mít seriály jako Heroes, Lost a hlavně Prison break nikdy uspokojivý, nebo alespoň nějaký konec? Proč?! Proč nám tvůrci těchto děl nedopřejí trochu té krve záporných postav, když už ne konec? Po celý tento seriál marně čekám na to, až se Michaelovi, jeho bratrovi, nebo komukoliv z "klaďáků" podaří oddělat kohokoli ( kohokoliv, alespoň někoho !! ) z těch parchantů, co likvidují kladné hlavní hrdiny jak na běžícím pásu. Ale evidenttně se nedočkám. Přesto, že jsou Michael a spol. schopni společně útéct z věznice s těžkou ostrahou, poté nástrahám supermocné a superzlovolné organizace a nakonec z dalšího vězení a dál kdo ví?, poslat jednu dobře mířenou kulku zkrátka nedokážou. Proč?! Musím říct, že už mě tu jakákoliv přestřelka ( s danýn scénářem milion kulek a nula zásahů minimálně na té straně, kde je chci vidět ) neskutečně unavuje. Unavuje mě nejednoznačnost postav, jako Agent Mahone které oscilují mezi bezcitnými vraždícími mašinami, v podstatě kladnými hrdiny svedenými na scestí a plnými výčitek a následně zase těmi zápornými sviněmi,...Vadí mi ta roztáhlost, absence jakáchkoliv opravdu akčnějších a svižnějších zvratů, které by děj posunuly někam dál, ... Vadí mi toho opravdu hodně. Ale i přesto by v podstatě stačilo málo, aby se jednalo o jeden z nejlepších akčních seriálů, jaké jsem kdy viděl. A to vůle tvůrců a pravděpodobně hlavně společnosti Fox ukončit seriál včas a nesnažit se z něj za každou cenu "vytřískat" co nejvíc peněz na úkor kvality ()

SAJA

Ojedinělá věc mezi americkými nekomediálními seriály. Ač nejsem seriálový fanda Scoofieldovy geniální myšlenky převedeny ve skutečnost jsou vynikající podívanou. Souhlasím s názory, že pokračování dalšími sériemi a stále nové a nové zápletky mohou někoho unavovat, ale já se skvěle bavím a žasnu co vše se dá na dané téma vymyslet. Vše podtrženo skvěle obsazenými rolemi. Zejména vedlejší role T-Baga, Bellicka, Mahona a Abruzziho jsou pro mne nezapomenutelné. ()

prochy10

Famózní seriál. Vždy, když skončil díl, byla to pro mě muka, čekat týden na další. Vypěstoval jsem si k tomu až skoro závislost, protože jsem téměř celou třetí řadu sledoval najednou a nemohl jsem přestat. Je to super nápad. Jen takových seriálů více. Naprosto zasloužených 5***** ()

Chuppa

Některé díly opravdu velmi napínavé a skutečně jsem se těšil až budou vysílat další epizodu, dokonce i dabing se mě líbil. ()

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye