Reklama

Reklama

Útěk z vězení

(seriál)
  • USA Prison Break (více)
Trailer 2
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

Hrají:

Dominic Purcell, Wentworth Miller, Robert Knepper, Amaury Nolasco, Sarah Wayne Callies, William Fichtner, Wade Williams, Peter Stormare, Rockmond Dunbar (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(5) / Epizody(90)

Obsahy(1)

Proč Michael Scofield, mladý, vzdělaný, vysoce inteligentní a finančně zajištěný muž, přepadne banku? Proč při soudním jednání přistoupí na všechny podmínky a bez odvolání přijímá pětiletý trest ve vězení Fox River? Protože v tomto vězení čeká na popravu jeho bratr Lincoln Burrows. Michael věří v jeho nevinu a tak s dokonale promyšleným plánem útěku přichází, aby jej zachránil. Ve vězení se však věci nemají úplně tak, jak si představoval a tak musí krom všudypřítomnosti bachařů věnovat pozornost i zvídavému postoji některých spoluvězňů, kteří by rádi utekli též. Navíc se v nebezpečí ocitá i Lincolnova rodina, protože někdo vysoce postavený tahá za nitky a jeho poprava je pro něj velmi důležitá. (Isherwood)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (1 455)

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Nekonečně se vlekoucí epizody, nevyrovnané herecké výkony, logika dostávající na pozadí více a více. V úvodní sérii byl docela vtipný posun, kterak si Michael udělal na papíře plán, přišel do reality a sypala se mu jedna věc za druhou. Pak musel improvizovat a celé se to trochu podobalo šachové partii, kdy se kvalitní soupeři navzájem drží pod krkem a jednotlivé tahy si vynucují. Dojem kazila nevěrohodnost postavy Michaela i Lincolna, páni na své postavy herecky neměli (až do konce seriálu). Skvělé byly postavy snad jen T-baga (místy karikatura) a Kellermana. Nejhlavnější dojem ze seriálu je příšerná černobílost postav a tak nějak až moc zarputilost zápletky... Druhá řada přišla s uvedením Generála na scénu, jeho dlouho němé vystupování bylo velmi stylové, krom něj Kim. A rozhodně Mahone, který seriál posunul do reálného herectví a dal mu konečně lidskou stránku (nemyslím toto slovo nějak zvlášť pozitivně). Druhou sérií měl seriál skončit. Třetí série byl krok do podprůměrnosti, zmizela druhá scéna zákulisí státu a Společnosti, zbyla trapná věznice, kde mě osudy uvězněných nějak moc nezajímaly. Zbyl nějaký ten humor, přibyla notně přestřelená padouchyně. Na druhou stranu to chvíli vypadalo, že z Bellicka bude hodně zajímavá postava, ale byly to jen epizodické záchvěvy. Až někde ke konci série mě konečně přestával štvát Sucre. Čtvrtá série, co dodat. Vata a bezradnost. Hlavně zápletka byla špatně, to herci už celkem věděli, co představují, a odváděli svůj standard. Až na paní matku, která si nemohla pomoci a musela hrát mrchu z kolumbijské telenovely se vším všudy, co k tomu patří. Překombinovanost si podávala ruku s filmařským diletantstvím. Vcelku hodnotím jak hodnotím, možná tvrdě. Budiž to výstrahou za takto zahozenou šanci :) ()

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Typický príklad seriálového produktu, ktorý už počnúc koncom prvej série neprináša nič, co by sme nevideli inde, umelo navršované zvraty vyvolávajú skôr úsmev na tvári a logika čoraz častejšie ustupuje snahe vytvoriť čo najefektnejšie pozlátko. Bezpochyby jeden z najdynamickejších seriálov súčasnosti ale dynamika nerovná sa automaticky aj kvalita. Súčasný Prison Break je asi najnázornejšou ukážkou toho, čo sa stane, keď producenti odmietnu ukončiť rýchlo vyčerpaný námet a degradujú tak kedysi prekvapivý hit na úroveň jednoduchej akčnej zábavy. Lenže to už je davové šialenstvo na takej úrovni, že je to väčšine fanúšikov jedno a odklon od pôvodného konceptu akceptujú bez problémov. Stačí že sa na scéne zjaví Wentworth Miller a objektivita je razom preč. ()

Reklama

Hellboy 

všechny recenze uživatele

První série byla NEUVĚŘITELNĚ napínavá, tak jako se to málokdy vidí a až do konce jsem byl napjatej. Jasnejch 5 *****. Druhou jsem nesledoval..nějak mě to prostě nechytlo. Na třetí koukám, ale už je to férový vyvařování z původního námětu. (Kterej mimochodem není až tak originální, přecejen dobrejch filmů o útěcích z vězení už taky bylo docela dost.) ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Čtyři série byly poměrně dlouhé, ale ve finále to i přes některá drobná zaváhání stálo za to. Vyjmečný seriál, vyjmečné herecké výkony. Pokud se dokonalá mysl Michaela Scofielda (bez problémů během pár dní vymyslí plán jak dobít jakékoliv vězení) bere s rezervou, pak se jedná o dynamickou a velmi koukatelnou záležitost. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

První série - 80% Druhá série - 50% Třetí série - 40% Čtvrtá série - 20% (První dojem - 3 díly.)/// První série - Skvělý a napínavý seriál, který má dobrou atmosféru. Místy je to trochu zdlouhavé, ale je to něco, co tu ještě nebylo-/// Druhá série - Velký pád. Z originálního nápadu se stala další akční slátanina. Jediné, co je přijatelné, je agent Mahonne, což je asi jediná sympatická postava seriálu (po smrti Abruzziho)./// Třetí série - Plácání na dně. Tak se to dá nazvat. Snaží se to tvářit jako drsná první série, ale zároveň být mnohem promyšlenější. Představitel Michaela přehrává jak o život a některé jeho grimasy jsou příšerné./// Čtvrtá série - První dojem je naprosto katastrofální. Návrat jednoho údajně mrtvého člověka je jasný důkaz bezradnosti seriálu. Hlavní zápletka naprosto ztrácí původní pointu a i když bych nerad dělal závěry, tak tohle je vážně smutné./// Už sem to psal snad všude, ale nedá mi to a napíšu to i tady. Kdyby skončil Prison první řadou, byla by to špička. Kdyby skončil druhou, byl by to nadprůměr. Kdyby skončil trojkou, byl by to průměr. To co je teď předváděno ve čtyřce je silný odpad... Vše je korunováno kolosálním neherectvím Wentwortha Millera, jehož grimasy a herecký projev ve mě doslova vzbuzují nenávist... ()

Galerie (675)

Zajímavosti (119)

  • Wentworth Miller (Michael Scofield) bol obsadený len týždeň pred začiatkom natáčania, pretože producenta Paula Scheuringa dovtedy nikto neoslovil svojim hereckým prejavom. (ČSFD)

Související novinky

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

13.06.2011

Je to zajímavá kombinace jmen. Kultovní korejský tvůrce Chan-wook Park na postu režiséra, Tony a Ridley Scottovi jako producenti a... hvězda seriálu Prison Break Wentworth Miller jako autor scénáře.… (více)

Návrat akčních bouchačů

Návrat akčních bouchačů

28.02.2008

Dva Jasonové, ačkoli každý z úplně jiného soudku, se setkali v této novince, která k vám přijíždí za kvílení pneumatik a skřípotu drceného plechu ;-). Především je tu Jason Statham, který dostal… (více)

Steve McQueen neřekl své poslední slovo

Steve McQueen neřekl své poslední slovo

05.08.2007

Přesněji řečeno, on to poslední slovo napsal a taky k tomu něco nakreslil. Jeho poznámky a storyboardy k nikdy nenatočenému dobrodružnému filmu Yucatan byly nalezeny už před nějakým časem a ve studiu… (více)

Edward Norton bude naštvaný a zelený

Edward Norton bude naštvaný a zelený

19.04.2007

Edward Norton a comics? Zní vám to jako nesmysl? Inu, filmová branže občas přináší opravdová překvapení, nejen remaky starých hororů a adaptace dětských fantasy bestsellerů. Když se studio Universal… (více)

Reklama

Reklama