Let číslo 93 aerolinek United Airlines startoval kvůli čekání na ranveji o něco později. Když letadlo dosáhlo letové výšky, už byly dostupné zprávy o unesených letadlech. Piloti dostali textovou zprávu: "Pozor na vpád do kokpitu, dvě letadla narazila do Světového obchodního centra." O chvilku později do kokpitu vtrhli únosci, z rádia se ozvalo dvakrát Mayday, pak se řízení zmocnil únosce. Pravděpodobným cílem letadla měl být důležitý objekt ve Washingtonu, spekuluje se o sídle Kongresu nebo Bílém domě. Pasažéři uneseného boeingu se telefonicky spojili s policií, linkou United Airlines i svými blízkými na zemi. Dozvěděli se o únosech letadel a jejich nárazech do budovy Světového obchodního centra. Podle rekonstrukce událostí se pak pasažéři odhodlali k odporu. (TV Nova)

HellFire

Nemam rad filmy s ceskym dabingem. Bohuzel tenhle snimek sem mel moznost videt jen nadabovany a i kdyz celkovy dojem je velice pozitivni, v originalnim zneni by to bylo rozhodne 100 nasobne pusobivejsi, ()

hansel97

Od pět hvězd mě dělí fakt, že začátkem je opravdu těžké se prokousat a pak je najednou všechno pryč, ale musím uznat, že tohle je přesně film, jaký si události 11. září zasluhují, aby se na ně zapomnělo. Autentičnost je na úrovni takové, že máte chvíli pocit, že se díváte na skutečné záběry z toho osudného letu... Brrrr, ještě že teď nikam delší dobu určitě nepoletím, jinak bych asi nenastoupil. ()

Janek

Viděl jsem opravdu strašně moc filmů...hordy...ale žádný neměl takovou sílu jako United 93 - po celou dobu mi tlouklo srdce jak o závod (až jsem se chvíli bál, aby to se mnou nešvihlo), něco takového jsem opravdu zažil poprvé - a to jsem viděl film bez titulků - co teprve s titulkama!!! Musím se přiznat, že ke konci filmu mi vyhrkli slzy...né dojmutím - ale hrůzou! Po tomhle filmu doporučuju zajít tak na čtyři velký panáky.... STRHUJÍCÍ!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

ad-k

Věděl jsem do čeho kráčím a přeci mě Let č. 93 poměrně pozitivně překvapil. Greengrass natočil "svůj" chaos úsporně, civilně, bez zbytečných soudů, odpovědí, příkras a s jasně vytyčenou dokumentární polohou. I když ne všechny okamžiky obsažené ve snímku se musely stát zákonitě i ve skutečnosti, jedná se o mimořádnou filmovou rekonstrukci, poctu pozůstalým a navíc naprosto nevtíravý stimul k zamyšlení. 70% ()

Thomick

Nelidský napětí, nakažlivá bezmoc (že vůbec lítáme - vždyť ten nekonečnej vzdušnej prostor se vůbec nedá kontrolovat, proboha!), ohromně vyčerpávající a silně emocionální jízda, odehrávající se v příjemnym politickym vakuu. Na spoiler, kterej v sobě měl zabudovanej snad každej divák dopředu ... na ten si za celých 111 minut nevzpomenete ani na vteřinu. Opravdu. ()

Ilicka

Film, který mě totálně emocionálně vyčerpal.. Paul Greengrass natočil realistickou výpověď, která se navzdory tématu vyhýbá klišé. Podobně jako u Rekviem za sen si moc dobře rozmyslím, kdy a zda se na to podívám. ()

Sofia

Tak už jsem zase v menšině - nemám ráda roztřesenou ruční kameru a až na posledních dvacet minut mi film přišel straaaašně nudný. Oceňuji, že ale dokázal ve mně vzbudit naději, že pasažéři přece jenom vyhrají, i když byl výsledek předem známý. Posledních deset sekund před titulkami dokonalých. Celek ale za 3, bohužel. ()

ReneeS

Od tohoto filmu jsem očekávala hodně. Ale tomu, že nějaký film naprosto rozhodí mé racionální uvažování, bych dříve nevěřila. Už od začátku mi bylo jasné, jak to skončí. A přesto jako by v závěru filmu bylo vše naprosto jinak... v těch posledních chvílích se mi hlavou nehonilo nic jiného než "Ještě kousek! To zvládnou!" A nejen, že v to divák doufá. On v to dokonce věří. Je opravdu děsivé, jak skutečný dokáže film být! ()

ARI50

Ano má to nepříjemně smutný dopad a příběh ale nevžil jsem se do toho nezaujalo mě to ale přesto říkám nic příjemného. ()

claudel

Dokumentární pojetí mi vadilo v první půli filmu, jelikož sklouzávalo až k nudě. Druhá polovina je logicky dramatická a dokáže z divaček a diváků vyždímat emoce až na dřeň. Paul Greengrass pro mě bude ale asi navždy tříhvězdičkovým režisérem. Přál bych si, aby se to někdy zlomilo... ()

mm13

Poctivosť s akou bol tento snímok po všetkých stránkach pripravený a natočený je evidentná. Tú mu neodpáre nikto! Čo sa ale týka pôsobivosti, tu by sa už dalo diskutovať o tom, či bude mať na diváka rovnaký dopad aj o 10 a potom o 20 či 50 rokov... Rád si však počkám, koniec koncov žijeme tu a teraz a podobné memento svoje opodstatnenie má. Asi ešte žiadne dielo však nečakala väčšia skúška časom než práve Let 93 a asi žiadnemu by som tak veľmi nedržal palce, aby v nej obstálo a vždy znova strhávalo tak, ako strháva dnes. (iba ak by "neobstáť" malo znamenať, že "prestane byť aktuálnym", čo je však - žiaľ - značne naivná predstava) ()

veru_needy

Tohle je opravdu zfilmovaná realita. Je to skutečná událost odehrávající se před našima očima v reálném čase, navíc s mnoha skutečnými osobami. Režisér filmu vše rozpracoval do nejmenších detailů. Vsadil na neokoukané tváře jak u obětí, tak teroristů, aby celkový efekt byl co nejrealističtější. Pracovníci řídících center i armádního dispečinku jsou zčásti opravdu ti lidé, kteří v té době na postech opravdu pracovali. Takhle se dělá ten pravý psychologický film s dramatickou zápletkou, je i katastrofický, ale bez přehnaných efektů a jiných počítačových prvků. United 93 je výpověď o skutečných hrdinech a obětech terorismu. Takhle sevřené hrdlo jsem už dlouho neměla. ()

Bauer

11. zaří 2001 , zůstane tragickým dnem navždy.Čtyři unesená letadla , tři z nich zasahlá cíl ale to poslední ne.Díky pasažerům na palubě.Tento film vypraví právě o tomto letadle.Když si vzpomenu jak sem viděl 11.zaří v mimořádných zpravách , co se děje v Americe tak sem si říkal : " Pane Bože , tohle není možný to je jak z nějakého filmu ".Bohužel to byla skutečnost.Přiznávám se , že na tento film se mi koukalo strašně težce.Ke konci filmu jsem měl slzy v očích , protože to je prostě skutečnost.Nevím , kdybych na to koukal jako na normální film , tak by se mi to nestalo ale vzhledem k tomu , že se to opravdu stalo a taky díky tomu jak to Paul Greengrass naprosto špičkově a realistický natočil mně tento film velmi zasáhl.Herci hrali naprosto perfektně a arabští herci byli velmi věrohodní.Jeden z nejsilnějších filmů co jsem kdy viděl.Dále se mi taky hodně líbilo , že Greengrase se až tak moc nevěnoval jen letu 93 ale bylo vidět ( a docela v hodně velké míře ) co se děje dole na zemi..Pozůstalí a přatelé pasažerů musí být velmi hrdi , že znali takové lidi , protože tito lidé , kteří se prokazali neuvěřitelnou odvahu , si opravdu zaslouží respect. ()

Hogun

Áno... takto sa to kľudne mohlo stať. A možno aj nie... Ale to nič nemení na skutočnosti, že film vás svojou atmosférou úplne pohltí a že dávno som tak nedržal niekomu palce ako práve pasažierom United 93. A už dávno som v multiplexe nezažil po skončení filmu tak hrobové ticho. Jediné, čo miestami pôsobilo rušivým dojmom bola občas až príliš "dokumentaristicky" roztrasená kamera. 9/10 ()

becki_tu

Působivý dokumentární film, který na chvíli vrátil vzpomínky na tragické události z onoho osudného dne - 11.září roku 2001. Tato velmi, velmi zdařilá rekonstrukce podrobně popisuje takřka minutu po minutě z událostí, které mnohým lidem změnily pohled na dnešní svět. Film by si zasloužil snad jen dobrý konec, ale bohužel, scénář zde psala nedávná historie. Díky tomuto snímku jsem si doplnil další podrobnosti o tomto smutném historickém milníku nejen v americké historii. Napoprvé jsem byl filmem opravdu unešen. Doporučuju všem, kteří ještě váhají. ()

duklak2

Příběh o letadlu z 11. září 2001, které jako jediné nestačilo dolétnout ke svému cíli. Nejedná se vlastně o typický film, je to hraný dokument. Události teroristických útoků v USA 11. září 2001 zasáhly každého člověka na celé planetě. Samozřejmě, že nejvíce občany v New Yorku. Já si velice dobře pamatuji, jak jsem osudného dne sledoval nějaký seriál na Nově a najednou začly běžet na obrazovce titulky o nějaké katastrofě v USA. První věc, která mě napadlo, tak jsem si myslel, že např. řádí nějaké tornádo, nebo spadlo jedno velké letadlo. A tak celý napjat čekal u TV až se přihlásí moderátoři a podrobně mě informují. Tu událost, kterou řekli, mě velice zaskočila. Nějací teroristé ovládli letadla a napálili s němi do World Trade Centera. Katastrofa, na kterou nikdo nikdy nezapomene a každý rok se bude připomínat výročí. Od té doby bojují Američané proti teroristům, bohužel je to běh na dlouhou trať a já si myslím, že boje nikdy neskončí. Usámu nikdo nedostane, protože se ani nezjistí, jestli vůbec ještě žije. V tomto snímku je vše neskutečně dobře zfilmováno, kamera je velice realistická. Lidé na palubě si půjčují mobily a volají svým rodinám, kterým oznamují, že sedí v letadle, které bylo uneseno. Trochu mě dojali tím, jak říkali svým blízkým, že to asi nepřežijí a ať na ně vzpomínají v dobrém. Cituji konec filmu: Let United 93 určeného cíle nedosáhl. Zřítil se poblíž Shanksville v Pennsylvanii v 10:03. Nikdo nepřežil. Velení armády bylo o únosu letadla United 93 vyrozuměno teprve 4min po té. Nejbližší vojenský letoun byl 160 km daleko. V 10:18 vydal prezident armádě oprávnění zasáhnout proti uneseným letadlům. Velitelé tuto informaci z obavy z možného neštěstí pilotům, kteří byli ve vzduchu nesdělili. Do 12h 6min byla všechna civilní letadla nad USA donucena k přistání. Během do té doby nevídané vojenské mobilizace byl americký letecký prostor do odvolání uzavřen. Válka USA proti terorismu začala. Věnováno památce všech, kdo 11. září 2001 přišli o život. ()

Lucasion

"Jsi vzhůru zlato?... Prosím poslouchej, jen poslouchej... Moc Tě miluju a vždycky budu..." Tak tohle bylo silný kafe! Když mluvím o drama, tak chci, abych u něj nedýchal a třásl se napětím. A ano Let číslo 93 je takové drama. Vše začíná jako všední den, ale během pár minut se vše změní v ohromný chaos. Po nárazu prvního letadla do jednoho z Dvojčat, začíná film přidávat na intenzitě. Atmosféra houstne a je potřeba se připravit na pořádnou nálož emocí. Asi každý ví jaký osud čeká na letadla a cestující, takže řeknu pouze, že konec opravdu ždímá všechny smysly, jak může. (80 procent) ()

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

30.11.2023

S Greengrassem pod Berlínskou zdí

S Greengrassem pod Berlínskou zdí

26.10.2014

Noční můra s DiCapriem

Noční můra s DiCapriem

12.09.2014

Britský režisér Paul Greengrass s oblibou rekonstruuje skutečné události. A po Krvavé neděli, Letu číslo 93 nebo loňském Kapitánu Phillipsovi si našel další projekt, s nímž se ohlédne do minulosti.… (více)

Greengrassův neuvěřitelný špión

Greengrassův neuvěřitelný špión