Když mu bylo sedm let, odebrali ho matce a podrobili drsnému vojenskému výcviku. O třicet let později musí král Leonidas, vládnoucí řecké Spartě po boku milované manželky Gorgo, čelit děsivé hrozbě. Král Xerx požaduje, aby se mu Sparta podřídila, Leonidas však posly bez milosti shodí do studny. Je odhodlán bránit svou zemi i navzdory nepříznivým věštbám. Nikdo netuší, že věštbu zaplatil Thérón, který se spřáhl s Xerxem. Když rada odmítne Leonidovu výzvu, shromáždí král tři sta odhodlaných bojovníků a vydá se s nimi k pobřeží, aby se v úzké soutěsce Thermopyly postavil mnohonásobné přesile. Připojí se k nim také Arkaďan Daxos se svými vojáky. Zatímco se muži připravují k boji, Gorgo, kterou jeden z radních varoval před zrádným Thérónem, se snaží přesvědčit radu, aby Leonidovi vyslala na pomoc posily. Leonidas odmítne s Xerxem vyjednávat. Svou zemi nevydá do rukou nepřítele. Sparťané beze ztrát odrazí první perský útok. Zatímco Leonidas znovu odmítne s Xerxem vyjednávat, Gorgo se s velkým sebezapřením poddá Thérónovu chtíči, ve snaze získat ho na svou stranu. Podlý rádce ji však opět zradí. Zradí také uražený Efialtés, který Xerxovi ukáže, kudy by se jeho vojsko mohlo dostat Sparťanům do zad. Leonidas se odmítne vzdát, a tak se schyluje k rozhodující bitvě. (TV Nova)

JASON_X

"Jdi, poutníče, a zvěstuj Lakedaimonským, že my tu mrtvi ležíme, jak zákony kázaly nám". Tleskám v pozoru. Velkým americkým filmovým studiím bych ve jménu Pravdy a Skutečnosti zakázal točit "seriózní" historické filmy, neboť jsou VŽDY více nebo méně zasviněny nejrůznějšími výmysly, nesmysly a polopravdami, aby se tvůrci zavděčili vkusu průměrně hloupého diváka. Zato ovšem žánr zvaný "vizuálně poutavá pseudohistorická zábava" jde hollywoodským skvěle, tak by u něj měli také zůstat a neprznit dějiny. Tohle výjimečné dílo se z hlediska estetického a zábavnostního povedlo bez přehánění dokonale. Líbilo se mi ještě víc než Sin City, a to je tedy co říct. Od začátku do konce je to tak parádní podívaná, že jsem u toho spokojeně předl a mručel jako nažraný lev. Jistě se najdou děti nebo vymaštěnci, kteří po zhlédnutí filmu budou přesvědčeni, že staří Peršané byli negři a mutanti, Xerxés I. třímetrový metrosexuál s piercingy v xichtě a Leónidás submisiv pod pantoflem, co naplat. Ale pro mne, obdivovatele a ctitele starověké Hellady, je takto pojatý "historický" film vrcholně osvěžující a zábavný. A ještě bych se rád podělil o jeden úsměvný zážitek s ním spojený - když jsme na jaře 2007 křižovali autem Peloponésos a zastavili také SAMOZŘEJMĚ ve slovutné Spartě pod Taygétem, cestou k tamnímu (málo zachovalému ale překvapivě rozsáhlému) antickému areálu se před nás postavil jeden místní ca dvanáctiletý spartský klučina a teatrálně zařval: "THIS - IS - SPARTA!" :) ()

Bauer

Musím se přiznat, že na tento film jsem se opravdu těšil ale je to takové skromné ( viz komentář uživatele Poma ) na to, že je to megafilm by to mohlo být přeci je delší, protože cca dvě hodiny je opravdu málo a scéna, když na konci vidíme asi 10 000 Sparťanů a schyluje se k bitvě, tak ta bitva mohla proběhnout a nemuselo to být uťato jako například ve Statečném srdci . Film je dominantní především špičkovými vizuálními efekty , které jsou vynikající a velmi mně zaujmuli. Pro mně neznámý herec Gerard Butler podal velmi solidní herecký výkon a především se na svou roli perfektně hodí. Ovšem ani ostatní neznámí ( pro mně ) herci nebyli až tak špatní. Otázkou pro mně zůstává, zda-li jsem zklamán. A to rozhodně nejsem. Viděl jsem tak nějak co jsem očekával. Film na který jen tak nezapomenu a to především díky efektům. Hodnocení se pohybuje někde mezi 4* a 5*. Za menší nedostatky dávám 4*. ()

becki_tu

Enjoy it! Něco podobného asi zaznělo z úst Zacka Snydera, když dotočil tenhle epos. Podobně atraktivní vizuální stránka se opravdu nevidí každý den - prostě famózní, uchvacující a dechberoucí. Vyjmenovávat nejlepší scény asi nemá smysl, snad bych jen opět zmínil "legendární" Leonidasovo "This is Sparta!!!", nad kterým muselo zaplesat i srdce Tomáše Řepky. Jen tak dál, podobných filmů by mohlo časem přibývat, Frank Miller má ještě určitě dost kvalitních materiálů. Forma zvítězila nad obsahem, Sparta nad Peršany a síla nad rozumem (ikdyž někdy to byla remíza). ()

Lucasion

„Spartans! Ready your breakfast and eat hearty... For tonight, we dine in hell!“ Za mě Frank Miller vytvořil mnoho komiksů, které považuji za vůbec nejlepší, co se kresby i příběhu týče. A pokud budu mluvit o těch zfilmovaných tak trojici Watchmen (2009), Sin City (2005) a právě 300 spojují dvě jména. Frank Miller a Zack Snyder. Naprosto luxusní vizualizaci doplňuje srdceryvný příběh převzatý jak z komiksu, tak i z hodin dějepisu. Sparta, bojovné řecké město se pokusí zvrátit chod dějin. Já prostě 300ku miluju. Ten grafický styl je tak perfektní, že se na něj skvěle kouká i po dvanácti letech. Navíc soundtrack má film jeden z nejlepších. Ty pochody a bubny jsou prostě famózní. Vzpomínám, jak jsem byl tehdy odvařený, když jsem šel z kina. I po letech si ale 300 stojí v mých očích stále vysoko. Miluju ty zpomalovačky, vizuál a hudbu. Mám husí kůži při prvním střetu v soutěsce, a když Leonidás (Gerard Butler), zběsile mluví o slávě. Na Butlera se dobře kouká, a to jsem hetero. V té spartské helmě mu to sekne. On se pro tuhle roli narodil. Pro mě je tento film jeden z nejlepších zfilmovaných komiksů ever. Chlapský film od začátku do konce. „Aro! Aro! Aro!“ (98 %) ()

prome

O proti sin city, ktere se mi fakt absolutne nelibilo u ktereho jsem se nudil je tento snimek fakt zabavny. Cekal jsem Becko a dostal jsem kvalitni Ackovy film s dobrou kamerou a dokonce i herci se do snimku hodili. A diky audiovizualni strance priviram oci a nevytykam obcasne hluche mista ve filmu. ()

Morholt

Sice jsem od toho čekal podstatně víc, ale zklamanej jsem neodcházel. Parádní kamera i střih - za to by měli dostat metál, ačkoliv mě tam občas štvaly až příliš častý zpomalený záběry. Herecky to žádná sláva nebyla, ale já si myslim, že o to tady ani nešlo a navíc Lene Headey to strašně slušelo, takže se dalo leddacos odpustit. Prostě to byl po Sin City další dobřena plátno plácnutej komiks. A ačkoliv si Snyder nehrál na historii, tak tenhle film řekne o dějinách víc, než Statečný srdce, Království nebeské a Gladiátor dohromady. ()

Sawy

Tento film je určený pro velké plátno.V kině totiž byl zážitek maximální.Dechberoucí vizuální stránka,nářezová akce a hulákající Gerard Butler tam měli neskonalou působivost.Bohužel jsem ale film pak shlédl ještě dvakrát na DVD a to už bylo horší.Na povrch vyplynuly nedostatky,například dost nudná linie s královnou,kterou jsem v kině až tak moc nevnímal.Akce už taky nebyla tak velkolepá a vůbec to celé sklouzávalo do průměru.Přesto je to velmi zábavný film,který všem vřele doporučuju.Jen doufám,že ve Watchmenech Snyder ubere na zpomalovačkách a přidá na příběhu.To byl pak byl ten pravý nářez.85 % ()

stub

Sázka na úspěšný model, kterým bylo zpracováno Sin City. Že je to historicky snůška sr***k, mi u podobného formátu vůbec nevadí, ale parta hyperdrsňáků mě po chvíli začala trochu srát (narozdíl od Sin City, jehož silná stránka je právě v tom, že byť jsou postavy jednoduché a ploché, dá se s nimi dokonale ztotožnit). ()

Gary

Vizuálně krásná záležitost, která mě však nedokázala zabořit do sedačky, sžít se s kteroukoliv z postav, nebo si občas nevzpomenout, že to co vidím je vážně studio. Krom toho, jen co jsem vyšel z kina, na film jsem skoro zapomněl. Škoda. Nic na tom ale nemění fakt, že se na tuhle comicsovou jízdu mrknu rád znovu na DVD. ()

Lacike

Samostatne ten film pôsobi ako taka jednoducha a nie prilis vyzivna jednohubka, ktora od urcitej chvili zacne pôsobit trochu monotonne. Proste sa tam len mlátia a mlátia a mlátia a jednotlive boje nie su dostatocne rozmanite, aby to nezacalo trochu nudit. Ale dvojka dodáva jednotke urcitu hlbku a ked si oba diely pustite spolu, tak jednotka zrazu pôsobi ako taky trochu natahovanejsi uvod do skveleho dvojprogramu, takze ma zrazu bavila ovela viac. Okrem famozneho vizualu plneho krvi a bez zbesilych strihov tu jednoznacne kraluje Gerard "This is Sparta" Butler. Tento film ho jednoznacne zviditelnil. S odstupom casu ma potesil Michael Fassbender, ktoreho som si vtedy nevsimol. Jeho postava je len priemerna, vdaka comu ma predtym nezaujal, ale tentoraz ma dalsi znamy xicht naviac potesil. Vdaka dvojke vyrazne lepsie funguje zaporak. Uz to nie je len divne namalovany chlapik, ale plnohodnotna postava. Takze celkovo som si na druhy pokus uzil tento film ovela viac a stale dufam vo vznik trojky. Ved obidva diely zarobili dost penazi, tak kde to viazne? 7/10. ()

HateBreeder

2* za efekty a 2* za příběh. Film měl značný potenciál to nepochybně, ale bohužel ho Snyder nenaplnil. Tak jako Sin City i 300 zase posunula počítačovou techniku ve filmu o kus dále. Pokud by film stavěl i na kvalitním příběhu s propracovanějším dějem, mohlo to být skutečně něco extra. Takhle to byla spíš jen působivá reklama na práci grafických mágů. Nicméně musím uznat, že se na to příjemně koukalo, film měl spád a hláškovacího Gerarda Butlera. Tak snad příště se to už podaří a dočkáme se nejen efektů ale i kvalitního filmu. ()

Ai.ma

Byl to první histrický film potom, co jsem kdysi shlédl průměrného, nudného ,těžkého a hovnami ověnčeného Gladiátora. A jelikož jsem nic nečekal, tak nějak to uplynulo, fajn se na to koukalo, krev stříkala, stejně tak heroismus a krásné obrazy. Samozřejmě, jsou tu nudné výlety do Sparty za královnou, ale co, i tak to, ta jednoduchá dějová linka (ale komu jí má kdo co vyčítat?) plyne jako voda. Čekal jsem kdy tam bude něco, co mě odrovná, nic tam nebylo ale i přesto tam bylo cosi, co určuje ty nové hranice v žánrech. Ben hur 21 století.****************nechápu, jak jsem to mohl napsat. napodruhé jsem tu nudu nemohl vydržet. ty výlety mě sraly o poznání víc a místo bojů to byly skoro samý kecy. Patos mě sral. ()

PROROK14

Veľmi dobrý historický film aj keď je pravda že ak by sa to netočilo len pred plátnom tak by to bolo ešte lepšie. Bojové scény a spomalené zábery sa mi páčili aj keď ich bolo miestami až priveľa. Hlas Leonidasa nemal chybu a bojové odhodlanie Sparťanov tak isto. Spartans...take down your weapons! -Come and get them ... 85% ()

Caszidy

Bohužel jsem zatím nečetl komiks, tudíž námět znám pouze z hodin dějepisu, tedy s odchylkami, avšak i tak jsem si tyhle audiovizuální orgie vychutnal dosytosti. Poté, co jsem shlédl geniální Watchmen a nyní i 300, které Snydera "udělali", se opravdu nemohu dočkat snyderova dalšího "komiksového" filmu, tedy nového zpracování Supermana. Obsazení samozřejmě dominuje nezapomenutelný Gerard Butler v top formě. Pouze mne mrzí, že jsem si v době uvedení neudělal čas na návštěvu kina. Nepochybuji, že by to celý zážitek ze sledování ještě umocnilo. ()

ProjectAlice

Super špeciálne efekty, spomalené scény a vizuálna stránka robí tento film odlišný, než sú ostatné historické filmy. V podstate nemám filmu čo vytknúť, chválim efekt vojnových scén, strih, hudbu aj herecké výkony. Predovšetkým Gerarda Butlera a Lenu Headey. Veľmi kvalitný historický film. 95% ()

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

02.06.2024

Když to s originalitou nevyšlo, je potřeba se vrátit k osvědčeným postupům. Právě tak asi přemýšlí Zack Snyder (Armáda mrtvých), který se po nepříliš vřele přijatých dvou dílech své vysněné sci-fi… (více)

Gerard Butler chce zachránit svět

01.06.2017

Romeo a Julie: Bitva u Verony

Romeo a Julie: Bitva u Verony

22.03.2015

Dopočítat se filmových zpracování nejslavnějšího Shakespeara není vůbec jednoduché. Adaptací jsou vyloženě desítky, v paměti ale nejspíš máte tu od Baze Luhrmanna a možná podivnost Tromeo and Juliet… (více)