Reklama

Reklama

Pí a jeho život

  • USA Life of Pi (více)
Trailer 2

Chlapec, tygr a oceán. Strhující dobrodružství nečekaných trosečníků v dojemném příběhu o lidské víře a naději... Působivý vizuální snímek Pí a jeho život byl natočen podle stejnojmenného románu kanadského spisovatele Yanna Martela. Kniha poprvé vyšla v roce 2001 a následujícího roku byla oceněna prestižní britskou literární Man Brookerovu cenou. Děj zachycuje životní vyprávění hlavního hrdiny s jednoduchou přezdívkou Pí, jemuž se podařilo přežít námořní katastrofu na palubě záchranného člunu ve společnosti bengálského tygra. Filmového zpracování se ujal slavný režisér Ang Lee (Ledová bouře, Tygr a drak, Zkrocená hora), jemuž se podařilo jednoduchý příběh převést ve velkolepou vizuální vizi o lidské víře. Za ztvárnění výpravného spirituálního dobrodružství byl Ang Lee nakonec odměněn Oscarem v kategorii za nejlepší režii. Snímek dále získal ocenění za nejlepší kameru (Claudio Miranda), vizuální efekty a filmovou hudbu. (Česká televize)

(více)

Videa (19)

Trailer 2

Recenze (1 108)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Vizuální Honosný Triumf Filmové Kinematografie!! Příběh je zasazen do pozdních 70 let a vypráví o Indiánském Teenagerovi (Pi Patel) ve filmu pič*s, který je uvězněn na záchranné lodi uprostřed Pacifiku! Režisér nám naservíroval perfektní Survival plný kreativity! Life of PI není pouze obyčejný příběh o člověku,který se snaží přežít v boji s přírodou, ale také silný příběh, který nám odpovídá na otázky typu " Co odlišuje člověka od zvířete?" Nebo zajímavěji " Co Když se člověk stane zvířetem ?" Life of pi je tedy vzácný mistrovský kus, který může sloužit jako model né pouze pro Perfektní adaptaci knihy a 3D filmy! ( sorry avatare, byl si nahrazen!) ale také pro filmy založené na intrikách člověka s přírodou ! Impresivní Zážitek! ()

Ainy 

všechny recenze uživatele

Opravdové, psychologické drama v obalu okouzlující pohádky. Závěrečné vyprávění chlapce v nemocnici dvěma pojišťovákům japonské lodní společnosti, jejíž plavidlo se potopilo, mi pomohlo pochopit, že varianta číslo dvě byla skutečně pravdivá. Tím na mě padla obrovská tíha poznání, v jak ryze velkém nebezpečí a hrůzy prožívání se musel chlapec ocitnout. Co si budeme povídat, věřit ale variantě první, je mnohem lepší. Takže ... příběh o pohádkové arše Píově mě zasáhl a užila jsem si ho do poslední minuty. Netuším, jestli se dá na otevřeném moři zažít tolika nádherných efektů v tak obrovském měřítku, ale vypadalo to překrásně. Zrcadlení hvězd, kdy si nejste jistí, kde je hranice obzoru, hra se světly v noční tmě ad., vizuálně to byla neskutečná pastva pro oči. Stejně ale přežít dvěstě dvacet sedm dní na otevřeném moři, se rovná zázraku ať je to tak nebo jinak. ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

Že je to barevné a že tam pobíhá hladový tygr, ještě neznamená, že z toho divák musí padnout na zadek. Další výzva Anga Lee tentokrát nedopadla dle očekávání. S Bohem jsem dobrých třicet let nerozmlouval, hlavní hrdina Pí naopak vstřebává křesťanské, buddhistické, muslimské, hinduistické a kdoví ještě jaké vlivy. S vírou mu paradoxně pomůže až ztráta nejbližších a ocitnutí se uprostřed oceánu v záchranném člunu s ne zrovna ideální zvířecí společností. Než se k tomu ale dostaneme, musíme se probrat desítkami minut žvatlání v do sebe zahleděné pohádky, která láká na přepálené západy Slunce a neonově zářící oceán. A divák v té myšlenkové fádnosti jen obtížně hledá záblesk nějaké přidané hodnoty. Jasně, vizuálně podmanivé kudrlinky jsou víc než fajn, jenže tyhle čarohrátky působí hypnoticky jen pár desítek sekund a jednou přestanou bavit, a to v momentě, kdy divákovi schází děj. Žánrový všeuměl Lee dokáže být pokaždé tematicky i geograficky „jiný“, tentokrát mi ale jeho banální vyznění a příběh plynoucí do ztracena nesedlo. Vyprázdněné mučení!! ()

PinokKio 

všechny recenze uživatele

Někdo rád maluje, jiný točí filmy. Ang Lee evidentně miluje oboje, protože Pí je jedna velká radost pro oči .. přehršel barev a nádherných obrazů .. tohle muselo ve 3D působit hodně zajímavě. Stejně tak si užijí i uši, protože soundtrack zní skvěle. Je mi jasné, že příběh je tuctovější, ale já jsem odkojený dokumenty o přírodě a v lecčems mi Pí připomněl oblíbenou Baraku. [OSCAR 2013] .. 10 nominací. Pro mě obrovský favorit na zlatou sošku v hlavní kategorii, ovšem trošku ho handicapuje fakt, že už si tuhle cenu nedávno odnesl jiný film o Indii a to Milionář z chatrče. Velké šance tedy má za soundtrack, určitě za vizuální efekty a oboje technické zvukové kategorie (mix a střih), snad i za kameru a střih. Můj černý kůň při letošním udílení .. ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Ang Lee vzal svou poetickou duši, obalil ji do diamantového závoje značky CGI a strčil nám ji deset centimetrů před nos, aby nám náhodou něco neuniklo. Někdo by mu měl připomenout, že Oscara vyhrál s typicky asijskou a hollywoodem nezkrášlenou něhou, bolestí a citem v podobě Tygra a Draka, není tedy třeba zjednodušovat a odebírat vrstvy... Pí a jeho život sice nepředstavuje filozofickou pouť ala "Mladík a moře", nicméně stále dokáže člověka pohladit, potěšit a nefalšovaně zaujmout nevšedním příběhem trosečníka s velkým srdcem. Vizuální efekty na tom mají tygří podíl, ať už jde o zmiňované CGI, doslova nebeské moře, pohádkový ostrov, tak o práci s kamerou a střihem obecně. Některé záběry, prolínačky a obrazové kompozice bych si nejradši zarámoval na stěnu... 7/10 ()

Galerie (73)

Zajímavosti (32)

  • Zaměstnankyně asociace American Human, která dohlíží na bezpečnost zvířat během natáčení, prohlásila, že tygr King (Richard Parker), se během natáčení málem utopil a musel být vytažen z vody pomocí lan. Mluvčí společnosti Twentieth Century Fox toto popřel. Ředitel asociace posléze uvedl, že tvrzení jejich zaměstnankyně bylo trochu přehnané. (xxterezaxx)
  • Pí (Suraj Sharma) dostal své jméno po koupališti ve Francii (Piscine Molitor). Koupaliště bylo 27. března 1990 prohlášeno za národní památku. (HellFire)
  • Trikové štúdio Rhythm & Hues získalo za tento film Oscara dva týždne po vyhlásení bankrotu. Hlavným dôvodom bankrotu bolo, že došlo k mnohým zmenám podstaty bez zaplatenia za prácu navyše. Ang Lee trikový tím nezmienil ani na predávaní Oscarov. Väčšinu práce vo filme urobil práve tento tím, s čím sa spája aj krátky dokument s názvom Life After Pi (2014). (zajo91)

Související novinky

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Světové hvězdy filmové hudby zavítají do Prahy na Composers Summit 2023. Druhý ročník kromě workshopů a přednášek nabídne ve dnech 14. a 18.dubna dva unikátní koncerty. Ústřední melodie oceňovaných… (více)

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

V 53 letech zemřel hvězdný indický herec Irrfan Khan. Příčinou byla infekce tlustého střeva. Od roku 2018 zároveň bojoval s rakovinou. Herce mohou diváci znát nejlépe z rolí jako Pí a jeho život,… (více)

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů

22.03.2019

Uběhl necelý den od oficiálního dokončení fúze mezi studii Disney a 20th Century Fox a slavný myšák už se rozhodl učinit první zásadní krok v rámci nově nabyté moci. Zrušil filmovou divizi Fox 2000.… (více)

Tak o čem bude tajuplný Tomorrowland?

Tak o čem bude tajuplný Tomorrowland?

28.08.2013

Epické sci-fi Tomorrowland, jehož první klapka padla v pondělí ve Vancouveru, je dalším filmem Brada Birda, kterým se pokusí zopakovat famózní úspěch Mission: Impossible – Ghost Protocol, případně… (více)

Reklama

Reklama