džanik

SPOILERY, POZOR: Po druhém shlédnutí snižuji na **** (poprvé jsem to ani pomalu nestíhal všechno pobrat). Pár věcí nemůžu překousnout. Jak např. žít s vědomím, že mám jako okurky naložené někde všechny svoje "prestige" (svoje "já"). Úchylárna. Toto by přeci nešlo duševně ustát! Už vůbec nemluvě o tom, že po smrti vlastní ženy, tak jak k ní došlo, bych se už nikdy na akvárium nemohl ani podívat. Stejně tak myslím, by musel na "druhé straně barikády" proběhnout nějaký boj o to, kdo nakonec opravdu skončí za katrem a bude odsouzen k trestu nejvyššímu... Já přeci nemohu být tady ten a současně támhle ten. Dobrá, připusťme existenci paralelního já. Podle Tesly by nebyl rozdíl mezi mnou a mezi mnou támhle opodál. Nesdílel bych v tom případě se svým alter ego také všechny svoje vzpomínky (traumata)? Člověk je prostě jedinečný, duši kopírovat nelze. A o jedinečnosti (vztah k Sarah vs. vztah k Olivii) hovoří nakonec jasně i závěr filmu. ()

Toshiro

Film se snaží s divákem pracovat, napínat překrucovat a překvapovat. Ale to jde těžko, když rytmus vyprávění diváka uspí a je mu už pak jedno kdo je kdo. Co nejde vytknout je zajímavý casting (Serkis + Bowie) a dobře zahrané hlavní postavy od tria Jackman, Bale a Ciane. Pointa mi přišla překombinovaná a úplně zbytečně nereálná. Přesto je to o trochu lepší film, než v mnohém podobný The Illusionist. ()

FilmFan24

"Dokonalý trik" je dokonalý film o jednom dokanalém triku režisérem tak dokonale natočeným dokonalou kamerou a dokonale zahraným v dokonale vytvořených exteriérech a interiérech podmalovaný dokonalou hudbou a já jako divák se dokonale bavil nad tímto dokonale natočeným příběhem o jednom dokonalém triku a dokonalém...hergot co tam vlastně bylo nedokonalé?!? Něco určitě, ale to je fuk! ()

Nosdrolomo

V Dokonalém triku je tolik indícií, že by i otec Fura nevěděl jestli neznamenají více věcí najednou. Pokud chcete vidět dokonalý trik ve filmu dejte si spíše Mullholand drive. ()

beran-ek

Dokonale dokonalý trik! Nolan opět válí! Jackman a Bale předvádí "kouzelné" role. Chytlavá a originální podívaná, která neomrzí. Film vás donutí si od začátku tak nějak představovat o čem vlastně bude, ale nakonec vás stejně překvapí. Nevíte, ke kterému z hrdinům se přiklonit, komu fandit. Je to film, který si rád pustím znovu. ()

kajas

"Díváte se pozorně?" Já se tedy přiznám, že první zhlédnutí (už před čtyřmi lety, to ale letí!) jsem trošku podcenila a film mě příliš nenadchnul, bylo pro mne dost náročné celý příběh "pobrat". Teď už ale plně rozpoznávám jeho kvality. Bombové herecké výkony (člověk opravdu neví, komu fandit víc, oba pánové jsou ve svých rolích fantastičtí), originální a kvalitní scénář, jak je ostatně u bratří Nolanů zvykem, zkrátka opravdová nolanovka pro diváky, kteří se nebojí u filmu přemýšlet. Třetí projekce a přímé srovnání se stejně "starým" "Iluzionistou" už mě jenom utvrdila v tom, že pátá hvězdička je pro tuhle parádu naprosto zasloužená. Užila jsem si každou minutu. ()

Lucjen

Film je jeden z najlepších, ktoré som mala možnosť vidieť. Atmosféra bola zahalená akýmsi rúžkom všemožných teórií. Dej mal spád a napätie. Stiahla som si ho kvôli obsadeniu Jackmana, no sympatický mi bol raz on, raz Bale. Je takmer neuveriteľné, že tu vlastne nie je isté, kto je tá záporná postava. David Bowie mi ako Tesla trochu nesadol, no nevadil mi. A tentokrát si to film nepokazil ani koncom. Naozaj úžasné. // Nedávno som dočítala aj knihu, hlavne kvôli filmu. Je úžasná a všeličo vysvetluje. ()

AlistairMir

Wolverine s Batmanem se trumfují kdo je číslo jedna ve světě čar a kouzel. Misky vah se překlápí tu na jednu tu na druhou stranu a z touhy být číslo jedna se stává posedlost a z posedlosti se stává vražedná posedlost, kdy se oba dva mistři iluze nezastaví před ničím. Parádní herecké výkony kde pro mě přeci jen vyčnívají a to zcela právem Bale a Jackman. Atmosféra by se dala krájet, hudba přesně sedla...Tenhle film nemá chybu a já se ani nedivím protože Nolan je pro mě zárukou kvality a pány Wolverina s Batmanem mám také v oblibě. Doporučuji. ()

Colby Sawyer

Dokonalý trik = Dokonalý film. Nolan natočil jeden z nejlepších snímků všech dob, který nemá obdoby. Víc není potřeba vědět. ()

JohnMiller

Dokonalý trik má dokonalú mysterióznu atmosféru a dokonalú výstavbu postáv. Každý charakter si ma získal. Celé to prostredie, celá tá sociálna skupina kúzelníkov bola akoby nevyčerpateľná studňa plná nápadov a námetov ktoré neboli prakticky nikde inde použité. Netvrdím, že sa nič s tohoto prostredia nenatočilo ale nič mi tak neutkvelo v pamäti aby som si niečo zapamätal alebo nedajbože dokázal porovnať. Je to vynikajúce ale, neviem, na plný počet to s mojej strany nevidím. Ako je to dokonalé, lepšie to už byť nemohlo, ale proste si ma to tak nezískalo. Chyba je u mňa ()

salalala

I po jedenácti letech naprosto bravurní film, který skvěle funguje a je dokonalou esencí Nolana. Ten si v komorním příběhu diváka vede tam, kde ho chce mít a rozehrává před ním famózní souboj dvou kouzelníků, z nichž jeden je talentovaný a druhý to má více vydřené, přesto si konkurují a vzájemně se trumfují. Je třeba být v pozoru po celou dobu, protože se tu toho děje hodně a všechno má na konci své lehce šokující a logické vysvětlení, které film dostane do úplně jiného světla a ukáže, že ne všechny postavy byly po celou dobu takové, jakými se zdály být. Stejně jako na začátku upozorní postava Michaela Cainea na tři fáze triku, tak i film má své tři fáze, během nichž všechno zapadne do sebe a naprosto odzbrojí. V hlavních rolích excelují záměrně excentrický Jackman a stejně tak záměrně chladný a minimalistický Bale, které výborně doplňují Michael Caine, Scarlett Johansson, Andy Serkis i civilní David Bowie. Vytknout tomuto filmu vskutku nemám co, protože jsem si pointu už nepamatoval a hodně mě překvapila i po těch letech. Nolan byl vždy génius, což v posledních letech už jen potvrzuje. 100 % PS: Závěrečný Jackmanův monolog o ohromení diváka, který zná pravdu, je dokonalou definicí všech Nolanových filmů. ()

Želik

Tak toto ma šokovalo. Ešte pri titulkoch som si to musela v hlave dávať všetko dohromady.Ale vedela som, že to potrebujem, chcem vidieť znovu. Každý to odhalil, každý to pochopil, len ja som chcela byť klamaná. A bola som, vyzdvihujem scenár a réžiu. Trojica Bale, Jackman, Caine rovnako nesklamala. Takže sa smelo, rada a kedykoľvek nechám vtiahnuť do sveta kúziel, pretvárky, mágie, nakuknem pod pokrievku trikov a vychutnám si dokonalý filmový zážitok. ()

grogodil

Kam sa hrabe David Copperfield so svojimi megalomanskými kúskami so zmiznutím Sochy slobody.....mňa omnoho viac očaril Chris Nolan s obyčajným zmiznutím vtáčika v klietke. ()

Foma

Ono to neni tak komplikovaný, když se na závěr odkrejou karty, tak naopak vynikne jednoduchost zápletky, kterej musí bejt pomoženo s přílis sci-fi vynálezem Nikoly Tesly. Takže bych z toho nedělal zas takový terno, stejně jako ne z Mementa. Ale tohle se mi určitě líbílo víc, postava Balea po závěru přece jen dostane větší hloubku a logiku. Taky Caine je příjemnej. ()

Dexter1

Skvelo vypointovaný dej je veľmi umne natočený, lebo si splnil hlavnú úlohu, a to je jeho gradácia. Už dlho som nevidel film, ktorý by si svoj záver takto vyšperkoval. Vynikajúce herecké výkony Nolan vytiahol až do krajnosti a sú prinajmenšom ako "dokonalý trik". Vzájomná nevraživosť je neuveriteľná. Jediné čo by som vytkol je hudba v záverečných titulkoch, ktorá tam nemala čo robiť. Mali tam dať nejakú inštrumentálku. ()

Ignus.cz

Jak ja to mohl tak dlouho přehlížet? Hugh Jackman, Christian Bale a Scarlett Johansson...perfektně temná a mysteriózní atmosféra plná kouzelných chvil....are you watching closely? ()

Vědma

Film, který si buduje skvěle atmosféru od samého začátku a jestli něco není, pak nudný. V každý okamžik k sobě přitahuje pozornost a i když už člověk podruhé ví od začátku jak to všechno je, neubírá mu to nic na působivosti. V tomhle filmu připadá Scarlett Johansson krásná dokonce i mně, i když normálně se mi nějak moc nelíbí. Svět mágů a iluzionistů mi nikdy moc blízký nebyl a nikdy bych nevěřila, že se mi bude tak líbit film z tohoto prostředí. Fungoval by i bez toho nadpřirozeného, možná i líp, ale zase to tam nijak nevadilo.Třeba si mě zmlaťte, ale je to můj nejoblíbenější Nolanův film. Kouzelný film o kouzlech. ()

K.B.L.

Tento film mi sedl jak hrnec na pr**l. Krásný večer, nálada na film, chuť u filmu myslet a zároveň se nechat vést. Mám takový pocit, že mé hodnocení z takových 40% ovlivňují podmínky sledování filmu. A dneska to bylo přímo ideální. Takže za 5. Charismatický Bale, překvapující Bowie, svěží tempo, kouzeln(ick)á atmosféra, dokonalá zápletka, strhující závěr=dokonalý filmový zážitek=Dokonalý trik. No, abych to nepřechválila, tak vytýkám závěrečné (až moc důkladné) ukázání divákovi, jak to vlastně bylo. Kdyby tam byl tajuplný náznak, aby se člověk musel trochu víc snažit namáhat mozek, bylo by to naprosto dokonalé, ale jsem teď trochu víc asi rozmlsaná:) ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel