Iron Man

• USA Iron Man

Multimilionář a vynálezce Tony Stark je cynický bonviván a sukničkář, který po otci zdědil zbrojařské impérium Stark Industries a pokračuje v práci s jeho kolegou Obadiahem Staneem. Dodává americké armádě tzv. inteligentní zbraně a právě se chystá předvést zástupcům v Afghánistánu nový výrobek, extrémně ničivou raketu Jericho. Cestou z úspěšné prezentace, na níž se mu podaří uzavřít s vládou výhodnou smlouvu, je však armádní konvoj přepaden a zraněný Tony je zajat teroristickou organizací Deset kruhů. Je uvězněn v jeskyni v horách se vzdělaným afghánským lékařem Yinsenem, který mu zachránil život riskantní operací, když mu do hrudi voperoval elektromagnet, který brání střepinám, aby se dostaly k srdci. Teroristé Tonyho donutí, aby pro ně raketu Jericho vyrobil. Je zděšen, když zjistí, že jsou vybaveni jeho zbraněmi, a s Yinsenem se vrhne do práce. Nejprve vyrobí malý obloukový reaktor, kterým nahradí elektromagnet ve své hrudi, a poté se pustí do létajícího, vyzbrojeného brnění, které chce využít k útěku. Podaří se mu uprchnout, přestože Yinsen za jeho svobodu položí život. Tony okamžitě zastaví výrobu zbraní a začne tajně pracovat na vylepšené verzi bojového obleku. Netuší, že Obadiah je tím, kdo si objednal jeho únos, zmocnil se trosek prvního obleku a tajně se pustil do výroby vlastního modelu. (TV Nova)

Pořez

Tak tohle můžu! V rámci komiksového žánru je to rozhodně těch nejlepších 10%, překračující Spidermany, některé X-many, ale především všechny zelený mužíčky, kočkoženy, "električky" a "déérdebily". Film, který rozhodně dobře zapadá jako dílek do mozaiky znovuzrození Roberta Downeyho :-) ()

Pingu

" Budu si muset rychle někde sehnat jedničku !!! " .... říkal jsem si v pátek po shlédnutí dvojky :)). Dneska jsem se konečně dostal k jedničce a říkám: " Přepište dějiny !!! " ... teda jenom sobě, protože tenhle film nabourává moji nedobytnou TOP10 a to myslím hodně vysoko !!! Slovo VELKOLEPÉ tenhle film vystihuje úplně přesně. Poutavej příběh, perfektní zpracování, skvělí herci a naprosto excellentní zábava !!!! Za celý dvě hodiny jsem ani nemrknul :)) Kloubouček dolů pánové ( a Gwyneth :)) , fantastická práce !!!! *MY TOP10* ()

Gixian

V první půlce jsem si říkal "wow, asi nejzábavnější komiksová oddychovka", bohužel jak film postupoval a směřoval nezadržitelně do fakt HODNĚ nepovedeného finále, nadšení z něj se vytrácelo, a tak u mě končí na průměrných třech hvězdách. ()

Darckol

Popravde? Asi najlepší superhrdinovský film aký doteraz moje oči ,,spatrili". Downeyho charizma (svojím spôsobom je v rovnakom postavení ako Depp v PP - musí sa zosúladiť s vyblýskanými časťami obleku, ktorý si obliekol, ale aj pozdvihnúť a vyleštiť tie zo šrotu), humor, akcia, prekvapenie na záver tomu nahodilo 9,0/10 - i keď si uvedomujem niektorých nedostatkov... Aaaale čert to ber, nemôžem občas nejakému filmu pridať? :) ()

candy_daze

Je mi jasný, že s tím začínám být "fakt jako trapná, tyvole", ale když já nemůžu za to, že je Downey tak úžasně flexibilní a talentovanej herec. Říkala jsem to o Sherlockovi, řeknu to i o Starkovi, Downey se pro ty role narodil....a nebo se prostě narodil pro to, aby nám všem ukázal, jak se to herectví vlastně dělá. Iron Man je můj nejoblíbenější komixák (sorry, pane Nolane, jste bezesporu geniální režisér a Váš Batman je nehorázná pecka, ale Iron Man se nebere tak vážně :)). Favreauův Iron Man si mě získal svým neskutečným elánem, drivem, high-tech hračkama, chemií mezi Pepper a Tonym, poselstvím (ale je tam, jo jo) a floutkovstvím Tonyho Starka. ()

tomik99

Iron man společně s Kapitánem Amerikou nikdy nepatřili mezi mé oblíbené komiksové hrdiny, přesto jsem s filmy nadšen. Zásadní podíl na tom má určitě Robert Downey Jr., který se bravůrně ujal postavy Tonyho Starka, skvěle vystihuje jeho charakter, vtípkuje a baví od začátku až do konce. Scény s ním jsem si patřičně užíval a daleko více se mi líbilo, když Tony vtípkoval, než se rval. Robotické souboje nikdy nepatřily k mým oblíbeným, přesto přes zajímavý příběh a skvělého Downeyho musím tento film hodnotit víc než kladně. Útěk z Afgánistánu je opravdu velkolepý a Starkovo vývoj osobnosti po této události určitě stojí za shlédnutí. Náramně jsem se bavil. ()

Rikky007

Podle mě nejpovedenější ze série filmových předělávek komiksů od Marvela. Vtipné, civilní, se skvělými efekty a dobře provedeným dějem. Hlavně, to musím souhlasit s některými dalšími, velice povedený výběr herců. Super zábava.... ()

zekkx

Geekovská parafráze čtení knih, tedy komixy mně nikdy nebavila. Nikdy jsem neujížděl na superhrdinech (Batmana díky Nolanovi beru jako vyjímku). Jediným důvodem, proč jsem si tedy rozhodl pustit Iron Mana byla předchozí zkušenost s charismatickým hláškujícím Downeyem jakožto železným superhrdinou z filmu Avengers (čirou náhodou viděno v kině). Charisma má sice i bez zbytku mstitelů, ale z perfektních hlášek, na které jsem se těšil jsem nepostřehl jedinou. Pro mně je tedy jednička Iron Mana pouze akční blbost s létajícím Železným obrem. ()

denisavary

Tony Stark patří mezi mé oblíbené postavy, ze všech Avengers. Je to samozřejmě i tím, že ho hraje R. Downey. Je to charizmatický herec, komický a jeho role nemá jen kladné vlastnosti, jako ostatní. Filmu nemám co vytknout, výborný začátek, který Vás hned chytne za pačesy, dostatek akčnosti, skvělé scény...první zkušební lety Iron Mana mě nenechaly bez úsměvu, adrenalin stoupal při prvním upravováním oblečku...Švihák Jeff Bridges, chytrá Gwyneth Paltrow..Pro mě bez chybičky. ()

Biopler

Typ humoru aký ma tento snímok moc nemusím. Downey Jr. má charizmu, iste, ale akčným hrdinom nie je, skôr je úsmevným komikom. Paradoxne sa mi najviac páčila Paltrow, podala veľmi dobrý výkon. Akčné špecialitky môžu byť, ale to ešte film aspoň priemerným nerobí a tým pádom moje hodnotenie nezvýši. ()

Ondr@932

Velmi slušný sci-fi akční film začínající úspěšnou sérii :-) Velmi mě bavil! Je to pecka! A navíc se sympatickým a velmi vtipným hercem Robert Downey Jr alias Tony Stark! 100% ()

Kadas97

Ironman bol jedným s mojich veľkých restov, čo sa týka sfilmovaných komiksov. Teraz, keď už ho mám za sebou, nemôžem inak ako sa tešiť na to, že si pozriem pokračovanie. Som tiež celkom rád, že som pred týmto filmom (omylom) videl tú animovanú verziu, pretože síce mali spolu veľa spoločného, ale veľmi ma potešilo, že tu neboli tie nadprirodzené postavy. Herecké obsadenie prefektné a ja som sa celú dobu výborne bavil. Čo sa efektov týka je tento film jedno veľké labúžo. Tony Stark patrí k tomu druhu superhrdinov, kde najväčšia superschopnosť sú peniaze. 8 z 10 ()

emdvojka

IronMan ma nikdy veľmi nebral, ale tento prvý diel sa mi páčil. Tony Stark objavuje svojho hrdinu a modeluje jeho charakter a zbrane a to ma myslím, na tomto filme zaujalo najviac. ()

KafuR

Pouštět se tady do rádoby vědeckých disputací, zda nám ta oblouková žárovka dokáže opravdu takto naservírované divy, radši nebudu, protože to vypadá na slušnou šanci stát se pavědeckým hnidopichem, který by v očích většiny byl pouhou obětí odletujících trosek ze Starkova hladkého přistání v afghánské poušti, takže mi nezbývá než podotknout, že scénář fádní jako první prototyp té železné krabice mi k zábavě stačil jenom proto, že Tony myslel na to, že ten železný ksicht možná stačí na zachránění celého světa (aspoň v prvním dílu), ale na tržby v kině se musí ta plechovka sundat, aby vyšlo najevo, že ne každý zbohatlík musí být nutně suchar. ()

tranquill

"Je lepší budit strach nebo respekt? Já říkám, že nejlepší je obojí!" Akce, vtip, akce, vtip... Takový Batman zkřížený s Robocopem (a kam se hrabou Transformeři), ani to na mne nepůsobilo komiksově, ale bavil jsem se dokonale. Robert má charisma a nedivil bych se, kdyby si v budoucnu střihl i Bonda :-) ()

Bollek

Před tímto filmem jsem o Iron Manovi nikdy neslyšel, ale o to víc se mi snímek líbil. Zaujal mě děj i celkové zpracování. Pro mě předtím neznámý Robert Downey Jr. je až neuvěřitelně charismatický a role Tonyho Starka mu skvěle sedne. Čekejte od snímku dobrou zábavu na jeden večer. Nic víc, nic míň. ()

Plechpetr

Iron Menovo největší plus je Downey. Bez něj by to prostě nefungovalo. Myslím, že jednička hravě překonává i Avengers, ve kterých jsem se zas tak skvěle necítil. Začátky Iron Mana jsou prostě super a myslím si, že tohle byl ještě dobrý filmový komix. Netlačilo se tu ještě tolik na humor. Teda na ten nepřirozený humor, který je od roku 2015 hodně cítit v marvelovkách. ()

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nový Star Wars seriál má název

Nový Star Wars seriál má název

04.10.2018

Tento týden vyšla kupa nepotvrzených informací o chystaném disneyovském seriálu ze světa Star Wars, který má na starosti režisér prvního Iron Mana Jon Favreau. Nakonec – k velkému překvapení všech… (více)

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří