Iron Man

• USA Iron Man

Multimilionář a vynálezce Tony Stark je cynický bonviván a sukničkář, který po otci zdědil zbrojařské impérium Stark Industries a pokračuje v práci s jeho kolegou Obadiahem Staneem. Dodává americké armádě tzv. inteligentní zbraně a právě se chystá předvést zástupcům v Afghánistánu nový výrobek, extrémně ničivou raketu Jericho. Cestou z úspěšné prezentace, na níž se mu podaří uzavřít s vládou výhodnou smlouvu, je však armádní konvoj přepaden a zraněný Tony je zajat teroristickou organizací Deset kruhů. Je uvězněn v jeskyni v horách se vzdělaným afghánským lékařem Yinsenem, který mu zachránil život riskantní operací, když mu do hrudi voperoval elektromagnet, který brání střepinám, aby se dostaly k srdci. Teroristé Tonyho donutí, aby pro ně raketu Jericho vyrobil. Je zděšen, když zjistí, že jsou vybaveni jeho zbraněmi, a s Yinsenem se vrhne do práce. Nejprve vyrobí malý obloukový reaktor, kterým nahradí elektromagnet ve své hrudi, a poté se pustí do létajícího, vyzbrojeného brnění, které chce využít k útěku. Podaří se mu uprchnout, přestože Yinsen za jeho svobodu položí život. Tony okamžitě zastaví výrobu zbraní a začne tajně pracovat na vylepšené verzi bojového obleku. Netuší, že Obadiah je tím, kdo si objednal jeho únos, zmocnil se trosek prvního obleku a tajně se pustil do výroby vlastního modelu. (TV Nova)

AgnesDee

Jeden z nejlepších filmů podle komixu. Je vtipnej, má chytrý chvilky a hlavně je drsnej. Doprovázen skvělou rockovou hudbou a sympatickými postavami. Efekty jsou vcelku slušné. A hlavně Robert Downey jr., kterýho si zamilujete. ()

imarvin

Marvel Cinematic Universe, 1. fáze; Jednoznačně perfektní start celého Marvel světa. Správná volba prvního hrdiny (Iron Man) i jeho představitele (Robert Downey Jr.). Od začátku do konce skvělá podívaná. Film má spád a podle mého názoru nemá skoro žádné hluché místo. I po několika letech jsem se u něj nenudil a dodnes lituji, že jsem na něj nešel do kina. Jedna hvězdička dolů jen proto, že dnes vím, jaké bomby mě s Marvelem ještě čekají. ()

JosefTomas

První pořádný film od Marvelu a asi ten nejpovedenější, Downey vám přiroste k srdci, i když to chvíli může být dosti obtížné. ()

johnny01

Pěkné téma je obrazově hezky zpracováno, plusem jsou i dobré herecké výkony a povedená je i jeskynní část. Vadí tam možná až příliš technické zaměření, podivná americká morálka (pokud nebudu vyrábět zbraně, vyrobí je někdo jiný, protože je po nich poptávka, takže z toho netřeba dělat nějaké zásluhy) a zvláštní vztah s asistentkou. Společným problémem celé série pak je velké zaměření na herce v hlavní roli, resp. vytváření kultu již ve filmu. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,9/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 94%, Audience Score - 91% | FDb.cz - 82,6% | Zrod MCU tisíckrát lepší než Hulk s Nortonem s pefektními triky, vizuálem, nabušenou akcí a skvělým humorem. Tento blockbuster má šmrnc, libově se na něj kouká a uplyne jak voda. A co se týče Roberta Dawneyho - ten byl pro tuto roli narozen.... 80% ()

donnovann

Konečně můžu přidat Marvelu i tu 4 hvězdu. O třídu lepší, než předchozí díly (beru podle časové osy příběhu ne podle data vydání filmu), místy vtipné, akční a hlavně, Robert Downey Jr. se chopil role, která mu sedí jak prdel na hrnec. Konečně jsem se bavil a nepokukoval kolik minut ještě budu muset trpět než to skončí a já si budu moct dokázat, že to vaše komixové nadšení prostě nepochopím. Dobrá práce. ()

PAVLIS

70% Po 11 letech od premiéry a se znalostí novější, "realističtější" komiksové tvorby bratří Russo musím mírně v hodnocení ubrat. První Iron Man je z dnešního pohledu možná až moc dětinsky naivní až přiblblý a akcí už také neoslní. Naštěstí ale stále neztratil schopnost probudit ve mě v pár scénách nadšené děcko plus je s ním často sranda a to se cení. ()

mrclTV

Celkom šikovný film to je jasné, ale tá jednoduchosť to zabíja. Tony Stark si žil v o svojej bublinke macho-mana a až keď sa dostal do skutočného sveta (teda, že ho zajali islamisti, čo mali jeho zbrane) zistil, že Tony je v skutočnosti prachobyčajný obchodník so smrťou a zrazu ho osvietilo - "Nebudem sa na tom podieľať!" (keď vo veľkom bohatol na kontraktoch pre americkú armádu, vtedy ho to očividne netankovalo, ale keď sa jeho spoločník obohacoval poza jeho chrbát, to už bolo niečo iné....) - trošku smiešne, ale budiž, keď toto je najväčšia výčitka pri komixovom filme, tak sme na tom vlastne veľmi dobre. Trochu nepresvedčivé, ale predsa len 4 hviezdičky. Tri a trištvrte by sadli lepšie, ak by sa tak dalo ohodnotiť. ()

Tominni

Iron Man musel čekat na svůj film a to čekání nakonec stálo za to. Iron Man bezpochyby těží především z výkonu Roberta Downeyho Jr., který si roli Tonyho Starka vystřihnul s velkou grácií. Film překvapivě šlape mnohem lépe v prvních dvou třetinách, od hlavního záporáka i samotného závěru bych asi čekal více, ale i tak to jsou velice solidní 4*. ()

ACDCKL

Zde začala celá mánie kolem Marvel filmů. Robert Downey Jr. ukázal, že jako Tony Stark je naprostý top výběr a celkově film ještě působí dojmem, že to vlastně není komiksárna, ale obyčejný příběh o zbohatlém miliardáři, který se stane hrdinou. Proto lidi mají rádi Iron Mana, působí lidsky a správně arogantně. K tomu padoušská role Jeffa Bridgese, naprostá paráda. Zde jasných 5*. ()

0verseer

"The truth is... I am Iron Man." Začiatok dobrý, s odstupom rokov ale ničím výnimočný. RDJ bola castingová trefa do čierneho, to sú však v podstate v dnešných časoch už všetci superhrdinovia od Deadpoola až po Venoma... Inak ma nenapadá nič, čím by prvý Iron Man v rámci žánru vyčnieval od ostatných komiksoviek. To čo robí, robí dobre, ale len v hraniciach žánrovej rutiny, bez akýchkoľvek riskov a prídatnej hodnoty. ()

liquuid

Už jen ten příběh je úžasnej, miliardář, který se dostane k teroristům do jeskyně a musí se dostat nějako ven. Až tam si uvědomí sílu vlastních zbraní a začne to vnímat všechno jinak. Poutavý příběh doprovázený úžasným vizuálem. Tady vůbec není o čem. Mimochodem tento film zachránil MARVEL studio od úplného krachu. Vsadili vše na jednu kartu. Udělali dobře. ()

adamix

Prvému Iron-Manovi možno chýba väčšia akcia, ale všetko sa to dá odpustiť vďaka charizmatickému Downeymu Jr., ktorý celý príbeh dokázal uniesť a dať život jednej z najlepších postáv v celom Marveli. Humor dokonale ladí z vážnosťou, triky sú na solídne a vidieť Tonyho Starka v drahom robotickom obleku prebudí u nejedného dospeláka to skryté decko vo vnútri. A Lebowski má vyholenú hlavu a je tu hlavný záporák, škoda len, že je tu skôr len do počtu. Za mňa 80%. ()

Marg

Robert Downey Jr. je určitě talent a role mu sedla, to ale nestačí. Když film o superhrdinech dává prostor k tomu přemýšlet o logice, něco se nepovedlo. Jinak ale jde o slušný akční popcorn nářez, který neurazí. A vidět holohlavého Jeffa Bridgese taky stojí za to. Dodatek. Když jsem si všiml ve filmu zcela nepokryté narážky na dvojku, říkal jsem, to si nějak fandíte, ale sebevědomí hodné Ironmana tvůrcům evidentně taky nechybí a ukázalo se oprávněné, tak se nechme překvapit pokračováním. ()

Mr.Shock

Dneska večer jsem se královsky bavil. Brněnský Špalík už po několikáté nezklamal. Nejenom, že v tomhle filmu naprosto ignorují téměř všechny fyzikální zákonitosti (něco pro mě) , ale taky je zde solidní porce (opravdu vtipných) fórků, narážek a dialogů.. Gwyneth je překrásná a z pana milionáře srší charisma. Pokud by MARVEL měl pokračovat při zfilmovávání komiksů tímhle způsobem, tak se už teď hlásím do fronty na lupeny :) 90% ()

(fjw)

Typicky solidní akční film v rozměrech Hollywoodu. Rozjezd filmu je velmi dobrý, efekty už tradičně výborné, Robert Downey Jr. je též dobrý - vyvedené hlášky. Avšak finále filmu se moc nepovedlo a celkově kazí dojem z celku. Ale jestli přijde dvojka, tak se těším. ()

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nový Star Wars seriál má název

Nový Star Wars seriál má název

04.10.2018

Tento týden vyšla kupa nepotvrzených informací o chystaném disneyovském seriálu ze světa Star Wars, který má na starosti režisér prvního Iron Mana Jon Favreau. Nakonec – k velkému překvapení všech… (více)

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří