Agent Nick Cherenko (Dolph Lundgren) opustí svou práci a chystá se užívat si klidu se svou rodinou. Jeho žena a syn se však stanou nevinnými oběťmi války gangů. Nick se rozhodne začít znovu, přestěhuje se do Ameriky a pracuje jako mechanik. Náhoda mu však přivede do cesty vrahy jeho nejbližších…a dál už ho žene jen pomsta! (oficiální text distributora)

Lacike odpad!

Namet je super. Klasicky film o pomste za vyvrazdenu rodinu plus zachana nejakej blbej pizdy. Na 5 megovy film tu je aj dost akcie. Hlavne prestreliek. Takze by mi ani nevadilo, ze sa to znova natacalo v nejakej bulharskej hnusnej dedine. Ani to, ze je Dolphik tak vychudnuty, ze by mohol hrat vo filme odohravajucom sa v koncentraku. Problemom je, ze to reziroval Dolphik. A ako uz vieme aj vdaka jeho dalsim opusom, Dolphik je dost mizerny reziser. Znova vsadil na brutalitu, ale prehladnost vsetkych akcnych scen je uplne na hovno. Toci vo velkych detailoch a striha jak o zivot. Vysledkom je, ze som si neuzil ani jednu akcnu scenu. Snad uz Dolphika nadobro presla chut na rezirovanie. Aspon jeden bod z desiatich davam len za to, ze tam je dostatok akcie, ktora milovnikom Megatonovho neprehladneho strihu mozno sadne. 1/10. ()

GeusX

1985-1993. 8 let kdy byl Dolph na výslunní a jeho jméno se vyslovovalo společně se jmény Schwarzenegger, Stallone, Van Damme a Norris. V té době videa to byla akční hvězda. Potom začal točit jeden mizerný film za druhým. Pokud nebyl ve filmu jen "hostem". Tady si zkusil i režii (pod scénářem je také podepsán) a ani vystudovaná vysoká škola mu k dobrému filmu nepomohla. Je to příliš přímočaré, primitivní, neosobní, o napětí ani nemluvě. Alespoň nějakou originální akci, kdyby vymyslel. Na druhou stranu, viděl jsem i o dost horší.... ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný film s Dolphom Lundrenom, ktorý patrí medzi jeho horšie filmy. Má dobrý príbeh o bývalom príslušníkovi ruských špeciálnych jednotiek, ktorý pri mafiánskej akcii príde o rodinu. Vrahom sa pomstí, odíde žiť do Ameriky, ale po rokoch dostane ponuku zachrániť ženu, ktorú uniesol práve vrah jeho rodiny, ktorému sa podarilo prežiť. So spracovaním ale nie som moc spokojný, ešte prvá polovica sa mi dosť páči, je rýchla, stále sa v nej niečo deje, jednoducho presne taká, aká aj má byť, ale od záchrany ženy sa už začne obyčajná cesta cez východoeurópsky vidiek, čo až na záver vôbec v ničom nezaujme. Akcie je tu pomerne dosť, ale nachádza sa takmer iba v prvej polovici a musím povedať, že sa mi dosť páči. Je presne v Lundgrenovom štýle, teda hlavne prestrelky a rýchlejšie zneškodnenia protivníkov, ale tu sú nadštandardne drsné a krvavé, čo je len plus a patrí medzi to najlepšie, čo Lundgren predviedol v novom tisícročí. Najviac sa mi páči Lundgrenom prvý akčný výstup s kalašnikovom, ktorý je príjemne nekompromisný, ale nanešťastie nie je moc dlhý, ale aj prepadnutie v byte alebo oslobodenie ženy sú na tom dobre. Akčný záver tiež nie je zlý a je aj dosť dlhý, ale neobsahuje žiadny zaujímavejší moment. Lundgren ako akčný hrdina tu spočiatku pôsobí dobre, ale časom zvolí veľmi nevhodné oblečenie a aj pocit drsnosti a nekompromisnosti sa podstatne zmenší. A ostatné stránky filmu už určite chváliť nemôžem, réžia, obsadenie, technická stránka, ale aj prostredie filmu sú na tom podpriemerne a to aj na pomery filmov točených vo východnej Európe. Škoda, že si celý film neudržal úroveň prvej polovice, ale aj takto som pomerne spokojný. A určite je to lepší film ako väčšina Lundgrenových filmov natočených pred týmto v tomto tisícročí. 62% ()

otík

Na úvod - je to film s Lundgrenem, proto hodnocení je vyloženě Lundgrenovské. Srovnání s jakýmkoli jiným žánrem je zbytečné, toto je naprosto klasická lundgrenovka, takže pojďme na to. Úvodní černobílá scéna drsně ukazuje, jak náš automechanik Dolphík přišel o svou manželku i dítě a jak se bývalý člen zvláštních ruských jednotek pomstil. Udělal však velkou chybu, když hlavního hajzlíka nezabil a odjel si na spokojených sedm let do Ameriky. Jenže ouha, minulost jej dostihne v podobě únosu mladé americké dívky do Ruska právě oním naším hazlíkem. A tak se náš hrdina vrací na místo činu, aby se pomstil a pomstil a pomstil... Pozitiva na filmu: jednoduchý příběh, slušná akce, která sice je hloupá, ale ne až tak, jedna slušně zlomená ruka v přímém přenosu, nechlastající a slušně vypadající Lundgren, hodně dobrá hudba bývalého áčkového skladatele Elia Cmirala. Negativa: prostý příběh, který by stačil na 50ti minutový akční seriál, syrová kamera, díky níž brutální přestřelky jsou až nechutné, toporný Lundgren, dabing bez Pavla Soukupa, neustálé televizní stmívačky. Ale držme se při zemi - Lundgren natočil to, co vždy uměl (totální sračku), kterou zvládnou jen jeho fandové a ti tentokrát mohou být docela spokojení, protože to není až zas taková sračka, jako třeba Skrytá agenda nebo Poslední hlídka. A ta ruština - to je taky docela sranda. Buď jak buď, díky Dolphe. Hudba: Elia Cmiral ()

MM_Ramone

Keď už nijaký režisér nechcel riskovať prepadák so švédskym svalovcom Dolphom Lundgrenom, rozhodol sa tento akčný veterán, že si začne svoje filmy točiť sám. "The Defender" z roku 2004 bol jeho režisérskym debutom. Za moc to nestálo. Rok po ňom pán Lundgren v produkcii brakovej filmovej spoločnosti Nu Image zrežíroval snímok "The Russian Specialist". Stvrátnil v ňom agenta Nicka Cherenka, ktorý sa pomstí členom ruskej mafie za to že mu zabili jeho manželku a syna. ** ()

• Natočené za 32 dní. Okrem Bulharska sa natáčalo aj v St. Petersburgu a Los Angeles. (m.a.t.o.)
  • Taxík, kterým jede hlavní hrdina Nick (Dolph Lundgren) po Rusku, nejen že během jízdy změní typ (z Volhy 3110 na novější Volhu 31105), ale dokonce i poznávací značku - z bulharské na ruskou. (Stejšn)
  • Dolph Lundgren požiadal producenta Aviho Lernera, aby film mohol režírovať. Lerner súhlasil pod dvoma podmienkami: prvou bolo, že Lundgren stvárni hlavnú úlohu a druhou, že prepíše scenár tak, aby sa väčšia časť filmu mohla natáčať v Bulharsku. (m.a.t.o.)