Poslední člověk na Zemi není sám. Will Smith v roli toho, který přežil. Já, legenda – impozantní, akční dobrodružství plné znepokojivých záběrů vylidněného Manhattanu. Vojensky virolog Robert Neville (Smith) je nevysvětlitelným způsobem imunní vůči nezastavitelnému a nevyléčitelnému viru, který postihl obyvatele New Yorku, možná celého světa. Zmutované oběti neznámého moru se plíží ve stínech a sledují každý Nevillův pohyb. Čekají, až udělá osudnou chybu. Nevilla pohání jediný cíl – vyrobit lék z vlastní krve a čas pracuje proti němu. (Magic Box)

suicide

Nepříliš těžký film, časově nenáročný se svými 100 minutami. Skvělá oddechovka, která je ke všemu výborně natočená. Hodně podněcující k myšlenkám je vybydlený New York, jehož prázdnými nočními ulicemi se jen prohání vítr a zdivočelá lidská populace. A kdo by to byl řekl, že Hollywood nechá umřít hlavního hrdinu...? (alternativní konec rovněž zajímavý) ()

K.I.N.G.

Parádní a hrozně depresivní film, ale pořád mě to nutilo přemýšlet, co bych na tom filmu změnil, spousta věcí mi totiž neseděla podle mých představ. Například mohl být trochu delší a ty lidi mohl potkat až později. Ani bych nemyslel, že v dnešní době může někdo dát tak silný námět, super. 70%. ()

swed

Pokud bych měl na tomto postapokalyptickém dramatu najít nějaký klad, byl by jím jednoznačně námět, který je divácky vděčný a v rukou schopnějších tvůrců by se mohlo jednat o skutečnou lahůdku. Bohužel se tak nestalo. Největší podíl viny padá jednoznačně na scénáristu. Ten totiž neví kam film směřovat, což je s každou minutou patrnější a tím pádem se divákovo očekávání mění ve zklamání a nudu. Dalším klíčovým aspektem bylo obsazení hlavní role - Will Smith je sice herecká hvězda (proč??), ale postrádá charisma. O něco lépe je na tom režisér, který se sice snaží budovat atmosféru, ale ani on se neubrání mnoha rozvláčným scénám a laciným digitálním efektům. "Já, Legenda" tak působí jako hloupý a průhledný stroj na peníze, označený nálepkou Made In Hollywood. 4/10 ()

movieband

Podle mě nejlepší role jakou Smith kdy vůbec hrál. Co se týče hudby tak tu si nemohu vynachválit. Rozhodně jsem nečekal tolik a vůbec sem nečekal takový děj. Myslel sem si že to bude zase další zombie akčák. Byl sem, ale velmi překvapen. Silný, dojemný a napínavý film. Nebudu říkat, že konec byl úžasný. Film byl úžasný jako celek. ()

Rakosnicek77

Postapokaliptická vize budoucnosti v podobě vylidněné a pomalu chátrající megapole, jakou New York City bezesporu je, to je základní kámen dějové linie, po které se tohle vydařené sci-fi v čele s Willem Smithem pustilo. Když pominu Smithova zvířecího společníka, tak téměř do polovinu filmu, může divák sledovat dobře zvládnutou one mane show a rozhodně ji to neubíra na poutavosti a patřičné dávce napětí. Přiznám se, že při sledování pustoprázdné metropole, kterou si bere zpět pod svoji moc příroda a v ulicích se volně pohybují divoká zvířata, mi mírně běhal mráz po zádech. Rozhodně se jedná o příjemnou podívanou a její sledování nelze než doporučit! ()

Desperado

Už teraz chápem, prečo sa tento citlivý a ambiciózny projekt odkladal tak dlhú dobu. Nie je jednoduché natočiť film, v ktorom apokalypsa nemá vyzerať ako lacná rekvizita a kde nočné stvorenia by nemali pripomínať zombíkov. Lawrencovi sa to celkom podarilo. Vyľudnený New York, vzťah hrdinu so svojím jediným súputníkom, nočný život, nádej a frustrácia zároveň, to všetko je pretavené do solídnej atmosféry. Lawrence taktiež pochopil, že takýto projekt neutiahne skvelý divadelný herec, ale charizmatická celebrita, ktorou Will Smith podľa mňa je. Žeby americká odpoveď Stalkerovi? Asi nie, ale niektoré nosné body sú veľmi podobné. ()

Damiel

65 % - Výtečné zpracování osiřelého velkoměsta po apokalypse. Jinak ale vesměs tuctový katastrofický film, kterému chybí nějaká ta špetka invence, aby diváka zvedl ze sedadel. ()

stration

Zajímavý nápad, vizuálně výborně zpracovaný. Ale nemůžu si pomoct, nějak jsem se u toho nudil. Pořád jsem si představoval, že mezi těmi opuštěnými mrakodrapy pobíhá Wall-e. :-) ()

Easykk

Výborný film u kterého jsem se fakt i bál. Scény ukazující opuštěné město jsou úchvatné. Celý film plyne parádním tempem, ovšem dokud nepřijde konec...on není až tak špatný...ale ten alternativní je mnohem lepší..Vcelku vzatu ale skvělý film za zasloužené čtyři hvězdy. P.S. Já vím proč se nenechávám očkovat kvůli každé možné nemoci, jen proto, že na to existuje vakcína :) ()

scroochy

Napodruhé a s alternativním koncem byl výslednej pocit o dost lepší než poprvé. Vadily mi jen občas nekvalitní efekty. ()

Toshiro

Naprosté zklamání. Vylidněný New York svou atmosféru má, ale děj je s prominutím na jednu přes držku scénáristovy. ()

Aiax

Tvůrci filmové adaptace I Am Legend chtěli v každém případě natočit velkorozpočtový blockbuster, jenže jim asi přišlo příliš žinantní rozšlehat přemýšlivou a široce respektovanou předlohu na další filmovou kaši o viru, co mění lidi na žravé příšery. A tak zůstali trčet v půli cesty. Já, legenda není ani bayovská adrenalinová jízda opuštěným New Yorkem (kromě úvodu, který patří k tomu nejlepšímu, co jsem viděl za hodně dlouhou dobu), ani hluboká výpověď o vině, samotě, sebeobětování a osudu posledních lidí na zemi. Will Smith je sice zvyklý, že film tahá sám, jenže tady je to až příliš doslova a pejsek s brazilskou kočičkou to nezachrání. Navíc žrouni jsou moc digitální, tempo kolísavé a vůbec, nemá to tu správnou příchuť masového blockbusteru, vážně nechápu, jak tohle mohlo po celém světě vydělat skoro půl miliardy dolarů. Jenže ona relativní osobitost Lawrencova snímku je taky důvodem, proč dávám alespoň tři hvězdičky, protože další obyčejný blábol o zombie viru bych už asi nestrávil. V Legendě přeci jen občas probleskne zajímavá myšlenka, originální pohled a hlavně - Lawrence vůbec není k zahození, na jeho další věci se docela těším. P. S. přečet jsem předlohu a srážím hvězdičku. Až po přečtení knížky se totiž ukáže, jak je hlavně ten konec blbý. Mimochodem se už nedivím, proč měl film v náboženské Americe takový úspěch. ()

FilmFan24

Verze s odlišným závěrem, která se v kinech nehrála a je na druhém bonusovém DVD, je mnohem ale mnohem lepší díky propracovanějšímu konci, který je ( údajně) v duchu knižní předlohy ( tu jsem nečetl). Will Smith dokazuje, že opravdu umí a utáhne celý film... ()

runner85 odpad!

No to som sa zase nechal osrať červenými chválami tohoto krásneho snímku. Tak kde by som mal začať? Nudné, trápne, slabé, vadný dej, nulová atmosféra, nulová pointa. Stačí? Mne hej .... ()

AlistairMir

Vím, že mě zde všichni proklejou, ale mně se prostě I am omega s Dacascosem líbila podstatně víc a to je zde v černých číslech :-D ()

CageDepp

Dneska jsem si to zopakoval a přitom si píšu s kámošem co je ve filmu. A najednou přišel konec filmu a začnem se dohadovat, že každej máme jinej konec. Tak jsme zjistily, že jsou dvě verze. ()

JohnMiller

Klasický zombie postapokalyptický námet mal mnoho originálnych prvkov, preto si hovorím, že bola škoda toho blockbusterového vyumelkovaného priestoru. Will Smith nepatrí k mojim obľúbeným hercom ale rolu vedca ktorý nosí všetku tiaž sveta a snaží sa prežiť ako posledný človek na svete, som mu celkom uveril. Ako jediný na svete je imúnni voči vírusu ktorý vytvára z ľudí šialené beštie. Psychologické pochody hlavnej postavy ma bavili najviac, akčné scénky heroické momenty naopak zase vôbec nie. ()

dom156

Já tyto postapokaliptické filmy mám rád. Will je zde brilantní. Recenze píšu až ve chvíli, kdy jsem viděl standartní zakončení i to alternativní. Jedno končí s nadějí menší, druhé s větší nadějí. Dál to komentovat nebudu. Chtěl jsem porovnat obě zakončení, obě bych hodil napinavostí na stejnou úroveň. Jak jsem již psal, Will zde má taký samostatný part a strašně se mi zde líbil, ono hrát jen se psem musí být velmi složitý kumšt. Doporučuju obě verze. ()

Colby Sawyer

Den před prvním zhlédnutím tohoto snímku jsem dočetl knihu, která se mi velmi líbila. Už po přečtení anotace mi bylo jasné, že z knihy zůstanou možná tak jména a název. Nemýlil jsem se, kdybych chtěl film hodnotit jako adaptaci, tak tomu musím napálit rovnou odpad, ale s předlohou to má tak málo společného, že není problém se od knihy zcela oprostit. Bohužel i jako samostatný film tu nemáme žádný zázrak. Snímek je víceméně jen expozice a pak trapné rádoby popcornové finále. Celé se to snaží tvářit, že je to chytřejší než normální zombie vyplachovačky, ale v reálu to je stejně tupé. To že se Will baví s figurínami a má hezkého pejska z toho nic chytrého nedělá. Za celou dobu nedostaneme propracovanou psychologii postavy, práci se světem či aspoň něco, co stojí za nějaké emoční vypětí. Místo toho Will chodí po New Yorku, místama tam jsou laciné jumpscary, jedná šíleně trapná deus ex machina a tupé finále. Nudil jsem se. Aspoň to není moc dlouhé. Alternativní konec je fajn, film by sice nezachránil, ale je mnohem lepší než to, co se dostalo do finálního střihu. Navíc v něm je i jediná věc, která by mohla být poctou a odkazem knize. Bída, nechápu, proč je tahle věc tak populární a chválená. Velké zklamání. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

26.08.2022

Já, legenda dostane pokračování

Já, legenda dostane pokračování

05.03.2022

Postapokalyptický akční snímek Já, legenda, v němž si v roce 2007 zahrál hlavní roli Will Smith (Mizerové), se oficiálně dočká dvojky. Scénář opět napíše Akiva Goldsman (Šifra mistra Leonarda, Čistá… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech