Poslední člověk na Zemi není sám. Will Smith v roli toho, který přežil. Já, legenda – impozantní, akční dobrodružství plné znepokojivých záběrů vylidněného Manhattanu. Vojensky virolog Robert Neville (Smith) je nevysvětlitelným způsobem imunní vůči nezastavitelnému a nevyléčitelnému viru, který postihl obyvatele New Yorku, možná celého světa. Zmutované oběti neznámého moru se plíží ve stínech a sledují každý Nevillův pohyb. Čekají, až udělá osudnou chybu. Nevilla pohání jediný cíl – vyrobit lék z vlastní krve a čas pracuje proti němu. (Magic Box)

Boudyy

Pěkný snímek, který netrpí hloupými dialogy, zmatenou režií ani hroznými hereckými výkony. Vše do sebe pěkně zapadá a občas dokáže opuštěný New York navodit pěkně skličující atmosféru, kdy si začnete říkat: "Být tam já, asi bych se posral". A vážně, být jediný v NYC, možná jediný na celém kontinentu, to není nic pro neschopné. V tomto filmu je pěkně zobrazený stereotyp muže, který jediný přežil epidemii viru,. jenž vyhubil devadesát procent lidstva a ze zbytku udělal mutanty, a který si může uspokojovat své lidské potřeby komunikace pouze se svou fenou Sam a s pár figurínami. Já film viděl včera asi už počtvrté a pořád mě neomrzel a nemůžu mu nic vytknout. Prostě, pohled do trosek NYC, který se pro mě stal kultovním. ()

macetoma

Dávám 4 hvězdy. Nečekal jsem nic a dostal všechno. Fakt silný příběh. A taky vidět prázdný New York, to jsem si vždycky přál. Jen ti zmutovaní byli na můj vkus až moc zmutovaní. Jinak ale díky pane Smith. ()

Mr.Atsor

Musím říci, že jsem se chvílemi nudil. Postupně jsem začínal mít obavy, zda vůbec dojdeme k nějakému zdárnému či nezdárnému konci. Několikrát jsem se velmi slušně lekl a zaujalo mne ztvárnění nakažených lidí, ale tři hvězdičky dávám jen díky hereckému výkonu Willa Smitha a jeho skvělého psa. ()

Daryl.Dixon

Většinou nemám moc v oblibě filmy, kde je ústřední postavou osamocený člověk, který řeší nějaké dilema týkající se jeho osoby, nebo okolí. V případě Roberta Nevilla mi to vůbec nepřišlo, protože tato postava řeší podstatné věci, týkající se přežití lidstva i jeho vlastního, aniž by paradoxně věděl, zda je koho zachraňovat, a zároveň je to zasazeno do prostředí, které je mi z hlediska žánru velice blízké. O napětí zde není nouze, a ač nejsem moc příznivcem pokračování úspěšných filmů, v tomto případě by mi to moc nevadilo, pokud by se toho ujal někdo schopný. Jen je otázkou, jak navázat na děj, který má dva konce, kdy divákům z kina je známa většinou jen jedna verze, na níž by se navazovalo složitě. ()

Dopikasan

Já viděl teda nějakou divnou verzi kde mi to nedávalo moc smysl,, jinak celý film jsem byl napjatý a bavil mě, nejen kvůli konci 3 hvězdy. Nápad se mi libíl a smith též. Jen nějaké věci mi přišli nevysvětlené a tím padem to ubírá celkovýmu dojmu. ()

Brano

Film mal zaujímavý príbeh, ktorý ma zo začiatku ešte celkom bavil. Scény prechádzajúceho sa Smitha po opustenom meste mali svoju atmosféru. Ale potom, ako prišli na scénu ďalšie dve postavy to už bolo príliš nudné a koniec dosť prehnaný, taký typický americký. Videl som už aj lepšie filmy na túto tému, nič extra. ()

Guran

Will Smith - sám mezi nakaženými lidmi co do ulic města vyrážejí pouze v noci, ale jen na lov. Will si musí pořádně zabezpečit své obydlí, zakrýt stopy atd., aby se nestal obětí těhle nestvůr. Snímek je napůl hororový a moc se v něm nemluvý, myslím si, že v něm ale něco chybí, něco, co by tomu dodalo lepší pocit z děje a z celého filmu. Efekty jsou výborné, za což také dávám nejvíce bodů a herecké výkony jak též. Nemusím tenhle film vidět každý den, ale špatný rozhodně není. 7/10. ()

ac1976

Tak nám Emma Thompson zrušila superštáty. Tie divé zvery uprostred mesta sú tak príšerne umelé až strach, snáď si mohli dať viac záležať na efektoch. Kým sa objavia prví bubáci, černoško sa potuluje a filozofuje, čakal som, či tú figurínu v dvd požičovni neošuká, hádam by to trochu okorenilo dej. Pred záverečným útokom zombíkov som skoro zaspal-nepobavilo len nudilo! ()

kslaww

Skvělý příběh o tom jak se nezbláznit když si myslíte že jste sám na světě...no tak úplně sám ne... v noci se leccos mění ()

jayman

Oba konce sú na hovno! Ten alternatívny dokonca viac. Ale začiatok, ó začiatok. Ten je dokonalý a kvôli nemu, pôvodným otázkam a Smithovej hodine by ste si to pozrieť mali. Scenár, ako už všetci ostatní podotkli, oničom, nevysvetlená pasca v strede filmu ma nahnevala. Takže tak. ()

Gamekeeper77

Výborná postapokalyptika se sice klasickým a nepřekvapujícím scénářem, zato však se skvěle vyváženou dávkou napětí, akce a strachu z budoucnosti týhle podobný. Will je tu opět tou nejlepší volbou a díky tomu nejvýznamějšímu, což je skvéle líná atmosféra a určitý kouzlo dokonale ztvárněnýho mrtvýho města, mi tenhle film připadá s každou další projekcí lepší a lepší. 90%. ()

PlayEasy

Postapo-Survival Sci-Fi, které se sice stalo fenomenálním (finančním) úspěchem, ale rozdělilo diváky i kritiky na dvě nesmiřitelné skupiny. Podle některých je I Am Legend totální bomba, podle některých stylově natočená nuda. My jsme takový "neutrál", protože se naše zhodnocení pohybuje někde mezi. Dle nás to určitě není nuda, je to stylové, Will Smith do hlavní role zapasoval, velmi realisticky natočený film, ne nějaká akční slátanina alá Segal, i když je pravda, že jsme si na konci připadali jako v nějakém "Universal Monsters" hororu, protože *Spoiler* jak všude pobíhaly ty "digitálně přehnané" příšery, no bylo to jako moderní verze Mumie (1999) *Konec spoileru*. Ale podle nás je I Am Legend dost podařený film, který rozhodně stojí za zhlédnutí už jen proto, že takhle by to jednou taky mohlo vypadat (SNAD NE!). 75% ()

ostravak30

Já, legenda není zrovna nejoriginálnější film alespoň co se zvoleného tématu týče. Opět tu máme nemoc, ta skolí celý svět a bla...bla...bla...hledá se lék...bla...bla...bla...přežije jen minimum lidí...bla...bla...bla...nakonec ten lék jeden vědec, který zároveň ovládá zbraně, kung-fu a celou řadu dalších věcí, objeví. Ne opravdu to není nic nové, navíc se jedná o remake. Síla tohoto filmu vůbec nespočívá v příběhu samotném, ale v atmosféře. Takových filmů není moc. A tvůrci věděli, kam své tvůrčí počínání umístit. Ani kdyby vylidnili celý Texas nebo prázdný Washington nevytvořili by takovou atmosféru jako s vylidněným New Yorkem, zarostlým s volně pobíhajícími zvířaty. Působí to úžasně i strašně zároveň. A že se to jednou může stát, to s trochou představivosti ukázal vlastně i covid. Současná pandemie je důkazem, že nové viry přicházejí a katastrofické filmy nejsou tak úplně mimo. Tudíž své opodstatnění mají. Druhá věc je, že samotné prázdné velkoměsto tak úplně nestačí celých sto minut, abychom se bavili. Naštěstí je tu skvělý Will Smith, který je znám především z komedií, ale dramatické polohy také zvládá a ne že ne. Ale ani on neutáhne vše. Ani další průběh není příliš promyšlený. Jeden z mála přeživších, je zrovna někdo, kdo to umí se zkumavkami a hledá lék. Žena s dívkou tvrdí, že přijeli autem, ale město, které nikdy nespí, mělo být přece odříznuto od světa. U tak nákladného filmu bych čekal, že se filmaři budou o dost víc zaobírat omáčkou okolo. Nezaobírali. Vsadili na to, že působivost okolí bude dostatečně silná. A to se nespletli. Ale samo o sobě to nestačí. Stejně jako patetický konec. ()

Pitryx odpad!

TVL tak to byl děs. První půl hodiny jeden herec, no herec, a pak vzpomínka. Pak chvilková akce, no akce, a zase nuda až na půdu. Po 45 minutách jsem to chtěl vzdát, ale nakonec, nevím proč, jsem to neudělal. Ono se totiž, světe zboř se, začalo něco dít. Ne, jen klid, žádná napínavá akce nebo něco takového. Ta přijde později. Jenže to už jsem byl tak znechucený, že mi to bylo fuk. Těch pár CGI tomu moc nepomáhalo. Takže lze jen poděkovat za krásného psa. To bylo na co koukat. Nuže, protože jsem hodně přejížděl, tak je to čirá nula, i když za těch pár okamžiků by se možná 5 % dalo dát. ()

PlysovyMacko

Na začiatku keď sa hlavný hrdina s vlciakom túla mestom, ma film takú osamelo pohodovu atmosferu. Rozmýšľala som ako sa mu samému podarilo vybudovať opevnenie v dome a okolo. Scéna kedy sa chytí do pasce je najlepšia ale od momentu kedy zomre pes, film nabere iný smer. CGI zombici nie sú až takí desivi. Páčil sa mi moment keď našiel nádej. ()

liquuid

Achjo. Tak super prostředí a efekty. Kéž by drželi původní předlohy až do úplného konce, tak by to bylo úplně o něčem jiném, tam bych se nebál poslat 4 či 5, ale takhle je to hrozná nuda. Extrémně natažený začátek, skoro nic se nestalo za tu celou dobu :/. V tomto případě hodně zabitý potenciál. ()

Hawaj

Já věděl proč mě to nikdy nelákalo. Je to typickej bolestínskej preperskej naivní sen, Americká postapo hovadina, plná opuštěnosti, bouchaček, trapáckejch zombíků a naivní představy jak se uživěj z posbíranejch konzerv, furt jim poteče voda, elektrika bude furt v zásuvkách a že se nezkazí benzín. Prostě preperskej blahobyt. Až na to že je to úplná píchovina pro omezený mozky co chtěj vidět jen jednoduchej svět. Přesně tyhle lidi pak nejvíc knučej a požadujou totální nesmysly, když nastane skutečná pandemie. Film je céčko za větší peníze, ale s céčkovejma efektama. // Aha, tak to je jen odvar Omega mena s Charlsem Hestnemz roku 1971, kterej je zase odvarem Posledního muže na Zemi z roku 1964. Tím pádem pak odpovídá i ten naprosto slabomyslnej scénář. https://www.csfd.cz/film/19973-the-omega-man/prehled/.  https://www.csfd.cz/film/26523-the-last-man-on-earth/galerie/?page=3 ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

26.08.2022

Já, legenda dostane pokračování

Já, legenda dostane pokračování

05.03.2022

Postapokalyptický akční snímek Já, legenda, v němž si v roce 2007 zahrál hlavní roli Will Smith (Mizerové), se oficiálně dočká dvojky. Scénář opět napíše Akiva Goldsman (Šifra mistra Leonarda, Čistá… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech