Poslední člověk na Zemi není sám. Will Smith v roli toho, který přežil. Já, legenda – impozantní, akční dobrodružství plné znepokojivých záběrů vylidněného Manhattanu. Vojensky virolog Robert Neville (Smith) je nevysvětlitelným způsobem imunní vůči nezastavitelnému a nevyléčitelnému viru, který postihl obyvatele New Yorku, možná celého světa. Zmutované oběti neznámého moru se plíží ve stínech a sledují každý Nevillův pohyb. Čekají, až udělá osudnou chybu. Nevilla pohání jediný cíl – vyrobit lék z vlastní krve a čas pracuje proti němu. (Magic Box)

Dragonlanc

Podpriemerný film. Nič nového. Ak porovnám s takými filmami ako Bad Boys I a II, tak Will Smith úplne stráca dych. Obyčajná vykrádačka starších filmov. ()

Vejrrr

Moc pěkný kousek s mým oblíbeným Willem... Ve chvílích kdy se Smith prohání vyprázdněnýma ulicema New Yorku a loví srnky anebo když ve svým skvěle zahraným pološílenství balí figurýnu z obchoďáku, vás ten film určitě bavit bude. Ovšem druhá půlka filmu, která už je spíše pro hororové fandy, baví trochu méně, ale přesto se jedná o perfektní snímek, který stojí za to vidět. A ohledně tolik kritizovaného konce... Souhlasím ()

Ant_Antony

Herecký koncert Willa Smithe se vším všudy... Žánrově je film rozdělen na dvě poloviny... 1. Apokalyptický je rozhodně lepší (vybydlený, zarostlí New York je opravdu stísněnost sama a Will společně s věrným psem, coby jediní (denní) obyvatelé velkého jablka jsou opravdu dokonalý... 2. Zombie Horor je tou pomyslnou hvězdičkou dolů, ale kdo viděl alternativní závěr na DVD musí uznat, že ten se opravdu povedl... ()

Tomin88

Postapokalyptická one man show Willa Smitha, který celý film odtáhl na svých bedrech a podává jeden z nejlpších výkonů svojí kariéry. Výborná atmosféra, ponurost liduprázdného New Yorku je cítit na každém kroku. Když se k tomu přidají skvělé hororové scény zamrzí, že od plného hodnocení film sráží nepovedený konec a náboženská linie. Škoda ()

Granade

A je to tady zas, Will Smith jako extrémně odolný jedinec zachraňuje celou planetu, tentokrát před zmutovaným virem, který z lidí dělá nestvůry. Ze začátku je film spíše nejasný (alespoň že ne tak moc jako Willův nový snímek sedm životů), ale s postupnou gradací děje se vše objasňuje. Trochu z toho jde strach, být sám ve vylidněném New Yorku v naprostém tichu a vědět, že budovy kolem jsou plné nestvůr, které žijí jen ve tmě. Konec filmu mi přišel spíše úsměvný, když se odpálil granátem. ()

lucinka.md

Je mi to moc líto, ale nemůžu dát 5 hvězdiček. I když jsem si to po celý film říkala, hrozně mě zklamal konec. Nevím, co to tvůrce napadlo, ale takhle pokazit tak skvěle rozjetý film, to se jen tak nevidí. Po naprosto parádním rozjezdu a výborné první půlce začíná film ztrácet na tempu a ke konci jako by mu došel dech úplně. Jinak originální příběh o osamělém chlapíkovi, co se protlouká pustým a zarostlým New Yorkem (ty scény byly bezkonkurenčně nejlepší!) v doprovodu svého věrného psa (ten se mi tam také líbil:-))), snaží se nezbláznit a bojí se noci, kdy se pro něj svět mění v horor. Do děje byly pěkně zařazeny i jeho vzpomínky, které nám osvětlí, co se stalo a proč. Will Smith je výborný herec a svoje (skoro) sólo zvládl perfektně. Dostal film o třídu výš. Nebýt jeho, tak nevím, nevím..... Prostě mě s tím koncem fakt naštvali:-))) ()

Mikeel

Možná to je mým odporem celkově k žánru sci-fi, možná chabým příběhem, každopádně tohle bylo dost podprůměrné. Celý film se vlastně nic zásadního neděje, chvíli je doma, chvíli se po něm sápou lidé na způsob "zombie" a pořád dokola. Nemohu upřít herecký výkon Willa Smithe, ale jinak jsem se těžce nudil. Co se týče žánru, tak mne daleko víc zaujal film Já, Robot! ()

chim.chim

Tak příšerná hloupost se jen tak nevidí. Sama nevím, jak jsem se na to mohla dodívat. Jen další rádoby epická variace na téma zkázy lidstva: přeživší nadčlověk alias dobro versus ošklivé, zlé příšery - v tomto případě jakési nepovedené obdoby zombie. Akční blábol, který se dá dopředu číst tak, až z toho mrazí. Jedna hvězda za Boba. ()

Me6i

tenhle film mě zklamal moc - celou dobu jsem čekala až se začne něco dít a když to přišlo byl konec zatím nejhorší film s Willem co jsem kdy viděla ()

Všelicos

Jeden z filmů, který člověka baví o to víc, když se v něm odhalí nějaký okamžik hrdinova života. Tento počin mne vtáhl do děje a až mne mrazilo z představy, co bych dělala v Nevillově kůži (stručněji řečeno bych se asi zbláznila). Nakažení byli strašidelní a o to hrůzněji působil fakt, že byli na rozdíl od nemyslících zombie třeba v Resident evilu koordinovaní (což ještě vygradovalo v alternativním konci, který mi mimochodem do filmu seděl mnohem více než zakončení, které použili). Scény s figurínami v obchodě či jak Robert drží Sam a prosí ji, aby vydržela... to pro mne byly momenty, kdy jsem málem sahala pro kapesníky. Kdyby se tam nenavtěřila ta ženština s náboženskými řečmi, tak bych dala pět hvězdiček, ale chyba lávky: byla tam. ()

lareinna

Podľa odporúčaní iných bol tento film super a to som aj očakávala. Moje očakávania sa čiastočne naplnili, ale jedna vec mi vadila.. Myslím, že tí zombíci sú otrepaná bájka, skáču ako opice, hryzú sú vraždiaci maniaci..ha, ha...po chvíli mi už proste išli na nervy. Aj bez toho bola myšlienka filmu dobrá, Will Smith je veľmi dobrý herec a výsledok..fajn. ()

TheKiw

Zhlédnuta verze s alternativním koncem. Úvod I am Legend je přinejmenším hodně povedený, stylový a atmosférický. Odpustím i to, že jde vlastně o celých prvních 60 minut filmu. Potěšilo by ale, kdyby se to eventuálně posunulo na nějakou vyšší, nařachanější úroveň. Náboženský broadcast byl jako malá pěst na oko. Zakončení zase chyběla nějaká předcházející jasná gradace, která by umožnila pořádné vyznění. Takhle finále jenom slabě vyšumělo. Kolem a kolem to bylo "trochu slabší", ale pořád na 4*, protože jsem se většinu stopáže prostě dobře bavil. ()

conery1

Všeličo by sa dalo vytknúť, ale celkový dojem je veľmi dobrý. Hlavne výprava a akcia boli bezchybné. Ale ako to už pri amer. snímkoch býva, hlavne sa nezamýšľať prečo a ako. ()

simply

Od tvůrce Constantine jsem čekala víc, o hodně víc. Největší plus celého filmu je scenérie opuštěného New Yorku. ()

mazadlo

Dvě hvězdy za zpracování a Willa Smithse , četl jsem předlohu a ta byla půvabnější a více nervydrásající. Zde se podle mě buď neděje nic nebo se toho děje až moc. Konec je debilní holywoodska fraška která už se nenosí. No prostě tohle mohl být film s velkým F ale bohužel se tak nestalo.... ()

mosnak

Prvních 40 minut paráda a já měl jasno... pak se ovšem všechno začlo hroutit... konec filmu je tak trapný, že by ho nedokázali vyplodit ani tvůrci z Ordinace v růžové zahradě 2. 60% (role pejska je úžasná možná lepší než role hlavního hrdiny) ()

Milky.

Čekal jsem hodně, dostal jsem málo. Asi nejlepší část filmu je tak nějak to, kde se všechno představuje a Will chodí s pejskem. Mimochodem původní konec, který nakonec nepovolili, je daleko lepší než debilní oficiální. ()

Ollie235

Největší slabinou je zde jednoznačně šílená roztahanost. Snaha o nějaké napětí vyústila v to, že scény, které jsou zbytečné a šíleně nudné trvají hrozně dlouho. Měl jsem pocit, že tvořily snad většinu filmu. Další mínus patří scénáři, který zkrátka stojí za prd a i když Will Smith dělá co může, nejde si toho nevšimnout. Co jde k dobru je ale dokonalá technická stránka- záběry zpustošeného města, nápady jako golf na stíhačce a podobné drobnosti. No a taky samotný konec, který je jedinou perlou v jinak ubohém scénáři. Dost velké zklamání. ()

Martin_W

Willa Smitha jsem nikdy neměl rád.. Už v takovém Fresh Prince mi vadil. Tady se však pochlapil a ukázal, že v něm něco je, ikdyž zrovna ze sebe nedělá naprostého debila. Celkově je film lepší nadprůměr. A musím říct, že až ke konci se mi začal líbit (ten film, samozřejmě). 74% ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

26.08.2022

Já, legenda dostane pokračování

Já, legenda dostane pokračování

05.03.2022

Postapokalyptický akční snímek Já, legenda, v němž si v roce 2007 zahrál hlavní roli Will Smith (Mizerové), se oficiálně dočká dvojky. Scénář opět napíše Akiva Goldsman (Šifra mistra Leonarda, Čistá… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech