Poslední člověk na Zemi není sám. Will Smith v roli toho, který přežil. Já, legenda – impozantní, akční dobrodružství plné znepokojivých záběrů vylidněného Manhattanu. Vojensky virolog Robert Neville (Smith) je nevysvětlitelným způsobem imunní vůči nezastavitelnému a nevyléčitelnému viru, který postihl obyvatele New Yorku, možná celého světa. Zmutované oběti neznámého moru se plíží ve stínech a sledují každý Nevillův pohyb. Čekají, až udělá osudnou chybu. Nevilla pohání jediný cíl – vyrobit lék z vlastní krve a čas pracuje proti němu. (Magic Box)

hudson07

Velice hodně propagovaný a vychvalovaný film. Film, dělaný pro prachy a ne pro pobavení diváka. Alespoň já jsem se u něho nebavil. 3/4 filmu jsem se neskutečně nudil a zbytek mě nechával chladným. Prostě na film jsem se dodíval jen z povinosti. Snímek s jedniným hercem, snad ani nemůže naplnit duši filmového fajnšmkera, už hlavně kvůli ději, který je na to až příliš jednoduchý a navíc téma viru který vymýtí lidstvo?! Tohle už mě taky ani tak nebere. Něco se hold nedá zachránit ani vysokým rozpočtem!!! 55% z povinosti ()

oceanic6

Will Smith v hlavnej úlohe bol tou najlepšou možnou volbou. Je tu vlastne jediným hercom v celom filme a kedže ide o jeho najvážnejší film, ukazuje celú škálu emócií. Jeho fantastický výkon však nie je to jediné o čom tento film je. Režisér Francis Lawrence (Constantine) totiž opäť dokázal že spraviť lákavý vizuál dokáže tak ako nikto iný. Z filmu sa navyše ani na chvílu nevytratí úžasná atmosféra prázdnych ulíc vyludneného veľkomesta. Mňa navyše zaujala scéna v ktorej Smith v noci v nejakom dome hlada svojho psa. V tej scéne vidíte presne to čo hlavný hrdina - iba tmu - a osvetlené máte vždy iba malé miesto na ktoré Smith svieti baterkou. Ukážková, strašidelná a infarktová scéna =) Ak to mám zhrnúť, tak I AM LEGEND je ďalším vynikajúcim filmom Willa Smitha s dokonalou atmosférou ale trochu slabými efektami. ()

p.paja11

Scény vylidněného NY jsou fantastické, a to i matka příroda, která pronikla do opuštěných ulic města.. divocí lvi a gazely které vám přeskočí přímo před obrazovkou jsou parádní, pro mě to byl rozhodně nejlepší film roku 2007. Will Smith hraje jako vždy výborně a není se co divit, když tomuto snímku dám 90%... 90% proto, že až na všechno skvělé v tomto filmu se objevil, tedy aspoň pro mě malý nedostatek a to byli graficky udělané postavy.. Jsem spíš pro reálné provedení, ale i tak to byl nezapomenutelný film a díky jeho ,,druhému konci´´ je radost pohledět! Vřele doporučuju pro ty, kteří mají rádi trháky s chvilkami opravdového napětí, kdy tuhne krev v žilách..! ()

Adoshek

Americké pojetí filmu 28 dní(týdnů) poté, které je plné velmi umělých efektů(opravdu se to dalo udělat líp), amerických srajdoemočních scén, končící jak jinak než happyendem. Pro mě velké zklamání a volím raději britské zpracování tohoto žánru. ()

tarzan

Já osobně jsem byl spokojení, ale vyděl jsem to na dvd i s bonusem. Will Smith podává výborní výkon a to k tomu ne potřebuje ani lidi o kolo. Naposledy se my tak líbil ve filmu Legenda o slavném návratu. ()

jcall2bad

Byla to skvělá, svižná a zábavná podívaná. Je toho málo, co bych vytknul, ale za to jsou to poměrně podstatné věci: přílišná digitálnost zombíků, klasická "nesmrtelnost" hlavního hrdiny a absence hlubšího děje. Je to vlastně stejná bejkárna, jako I Am Robot, nicméně u tohoto snímku jsem se bavil v jednom kuse, narozdíl od zmíněného robota. ()

Johnner

Velmi osvěžující. Je vidět, že i Američané jsou schopni pochopit sílu pomalu rozvíjeného příběhu a dlouhých záběrů. Akčním momentů je tu skoro jako chlupů na těle mutantech a je to jenom dobře. Po zbytečně zběsilém "Úsvitu mrtvých nové doby" se celý žánr přeci jen začíná regenerovat a znovuobjevovat to dobré v sobě. ()

Menec

Líbí se mi filmy, kde hlavní hrdina umře pro vyšší dobro, jako je tento. Tyhle filmy dávají pocit takového částečného happy-endu. Pět hvězdiček mu nedám proto, že mi to přijde jen jako "kopie" filmu 28 dní poté. Ale rozhodně to stojí se na tento filmeček mrknout. ()

gonzo

Dlouho jsem zvažoval 3 hvězdy, hlavně díky zmršenému závěru a nevěrohodným příšerám. Za atmosferickou scénu z temného domu a za scénu s lidskou pastí, u obou jsem skoro nedýchal, volím nadprůměrné hodnocení. S alternativním koncem, uvedeným na dvd/bluray discích, si to Legenda určitě zaslouží. I když je to spíš 4 mínus. ()

Kathane

Hodně mi to připomínalo 28 dní dní poté a 28 týdnu poté. Moc se mi nelíbili ty příšerky! Ale bylo mi líto pak toho pejska... ()

NaTe

„Kde to jsem?“ řeknete si, když spatříte skvělé záběry kamery zabírající vylidněný a zarostlý New York. V místě, kde se obvykle prohání spousta lidí teď zeje prázdnotou. Najednou se odněkud vyřítí rudý sporťák, ve kterém sedí Will Smith, podávající jeden z nejlepších hereckých výkonů své kariéry, s krásnou fenou ovčáka „Samanthou“. Jméno hlavní postavy je Robert Neville, který je jako jeden z mála lidí imunní proti zákeřnému viru, který byl původně určen na boj proti rakovině, vymkl se vědcům z rukou, a začal měnit nakažené ve krvežíznivé stvůry, které nedokáží vyjít na světlo a kteří touží po vědcově krvi. Marně se celé tři roky snaží o vynalezení léku. Ve dne loví, sbírá, kouká na filmy a v podvečer se musí zabarikádovat ve svém domě i se psem. O hrdinově minulosti, se můžeme dozvědět z občasných flashbacků, které popisují útěk Roberta i s jeho rodinou pryč z města, při které však jeho rodina nešťastně zahyne. Objeví se tu také spousta napínavých a „lekavých“ scén, kdy například vběhne Nevillův pes do budovy plné zlých „spoluobčanů“ a rozklepaný vědec se ho tam vydá hledat. Poté se však náhodou objevují na scéně další dva imunní lidé: mladá žena a její syn. Neville tomu nejdříve nemůže ani uvěřit a poté nastává večer a krvežízniví „zombíci“ se hrnou k jeho domu. Tady najednou však nastává moment, kdy se vám začne zdát, jakoby to pány scénaristy přestalo bavit psát a jako kdyby to chtěli co nejrychleji ukončit. Konec zruinuje v podstatě vše, k čemu film od začátku směřoval a Will Smith tam „dojemně“ zahyne, ale stihne předat účinný lék ženě a ta ho odnese k posledním žíjícím lidem do hor. Ale i přesto, tento film, až na velmi stupidní konec by se měl uložit v našich vzpomínkách jako opravdová LEGENDA. ()

Speedster

Film mi svou atmosférou připadal jako kniha od Johna Wyndhama Den Trifidů. Stejně jako v Legendě se ocitne hlavní hrdina v prakticky prázdném městě. Má fantazie pracovala na plné obrátky, aby mi ukázala, jak něco takového může vypadat. Odpověď mi dal až ten to film, který první polovinu sleduje denní režim osamoceného muže. Společně s retrospektivou o evakuaci je to skvělé. Do doby než přijdou na řadu Zombie a konec, který je.. minimálně neuvěřitelný (alternativní je mnohem lepší). Asi je to mé prokletí.. Ve Dni Trifidů se mi taky nelíbili Trifidi. 70%. ()

Ja.cek

Takřka celý film se odehrává v depresivně opuštěném městě a za přítomnosti jediného „normálního“ člověka. To nezní jako ingredience filmu, který dokáže diváka vtáhnout do děje. Atmosféra je ale zachycena tak působivě, že jsem s tím žádný problém neměl (naopak mě při sledování DVD občas vyděsily zadní reproduktory). Vlastně bych právě atmosféru označil za největší klad filmu. Will Smith nikdy nepatřil mezi mé velké oblíbence, ale tady si mě získal na svou stranu. S napětím jsem tedy očekával, k jakému rozuzlení mě tvůrci dovedou. Jenomže právě závěr shodil celý nadějný počin o dvě patra níž. Uspěchaný a podivný závěr, u kterého jsem musel dost přemýšlet, co se vlastně stalo a proč. Pustil jsem si i alternativní konec, ale ten mi přišel ještě horší. Škoda. Našlápnuto u mě měla tahle „legenda“ dobře. Finálový smyk ale sklouzl ke třem hvězdičkám. ()

Bubakoff

další zklamání...na tenhle film jsem se fakt těšil...jak se říká, někdy míň znamená víc, mohlo se šetřit s pixelovými zvířátky a bubáky, některé scény velmi slušné, některé trošku bez logiky...temnošlápci vizuálně hodně, hodně špatní...kdyby se zůstalo o tajené hrozby z temných koutů, bylo by to ku prospěchu věci...happyend dodal filmu poslední ránu... ()

Prochy

Jediné čo mi vadilo: počítačoví "svetloplachí" so svojimi takmer nadprirodzenými schopnosťami. Viac práce maskérom a menej počítačovým grafikom. ()

kojot.name

Na mě film zapůsobil hluboce a přestože se u filmů obvykle nebojím, zvláště v první polovině jsem překvapivě prožíval s hlavním hrdinou vlny strachu, což už samo o sobě stačí k nadprůměrnému hodnocení. Na druhou stranu: Ty 4 hvězdičky jsou určeny pouze pro variantu s alternativním koncem. Konec pro "typického amerického diváka" je pro mne naprosto nestravitelný a sráží kvalitu filmu takovým způsobem, že i dvě hvězdičky by byly až až... ()

CuriousGuy

Tento film je velmi nevyvážený. Na začátku vše vypadá slibně, vidíme úchvatný prázdný Manhattan 3 roky od chvíle, kdy se rozšířila nákaza. Will Smith se projíždí v nabušeném Fordu Mustang se svým věrným psem a loví si svačinku. Později vidíme i jeho další činnosti co opakuje den co den. Čím dále film pokračuje, tím je na tom Neville psychicky hůř. V noci se zabarikáduje ve svém domě a zdají se mu flashbacky z minulosti. Will S. tu hraje jako o život a nebál bych se říct, že toto je jeho nejlepší výkon vůbec. Celý film má dobrou atmosféru, kterou ovšem kazí digitální rádoby monstra a konec kdy přijde žena s dítětem mi tam už vůbec nesedl. To, co se odehraje v posledních 5 minutách je ovšem vrchol nevkusu a je jen na divákovi jestli se tomu zasměje nebo odejde z kina zklamán. Chtěl bych jen podotknout, že tento konec nebyl původní a v bonusech můžete vidět alternativu, která vše vysvětlí o dost lépe. ()

Ponocnej

no nejsympatictejsi role je rozhodne pes tez me nepotesili v druhe polovine filmu hlasky jako "buh mi rekl ze ses tady" apod americani by si toho boha mohli taky uz strcit do prdele a necpat ho do kazdeho druheho filmu .... jinak napad dobrej lec lehce nedotazenej mohlo tam byt vice akce a z postapokalitickeho sveta se vubec dalo vytezit daleko vic 6/10 ()

Majeros

začátek dobrý, ale časem jsem čekal něco čeho jsem se nedočkal. Očekával jsem, že do děje vstoupí více lidí, akce a napětí. Děj byl ale spíše stereotypní. Ale to asi bylo smyslem celého filmu. Robert neměl moc na výběr. Vždyť už z toho blbnul. Dávám tři hvězdičky, ale hodnotím to jako 3+ ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

26.08.2022

Já, legenda dostane pokračování

Já, legenda dostane pokračování

05.03.2022

Postapokalyptický akční snímek Já, legenda, v němž si v roce 2007 zahrál hlavní roli Will Smith (Mizerové), se oficiálně dočká dvojky. Scénář opět napíše Akiva Goldsman (Šifra mistra Leonarda, Čistá… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech