Poslední člověk na Zemi není sám. Will Smith v roli toho, který přežil. Já, legenda – impozantní, akční dobrodružství plné znepokojivých záběrů vylidněného Manhattanu. Vojensky virolog Robert Neville (Smith) je nevysvětlitelným způsobem imunní vůči nezastavitelnému a nevyléčitelnému viru, který postihl obyvatele New Yorku, možná celého světa. Zmutované oběti neznámého moru se plíží ve stínech a sledují každý Nevillův pohyb. Čekají, až udělá osudnou chybu. Nevilla pohání jediný cíl – vyrobit lék z vlastní krve a čas pracuje proti němu. (Magic Box)

Wasp_cz

Podle mě dobrý příběh. Jen celý film shazuje několik nelogičností. A také nevhodný, chvílemi nudný závěr. Po kvalitním příběhu, jsem čekal víc... ()

shinlove

Jak už tu bylo vícekrát řečeno - Will Smith film nezachrání, námět zombie, ála Resident evil a spol s pro mě naprosto tupou scénou, jak Willovi sežerou zombie psi jeho krásnou fenku,ale za psy už neutíkali žádní zombie lidé...no prostě 3* ze soucitu, ale jen chloupek a dal jsem 2... ()

K4my

Hned na úvod tomuto filmu škodí pár věcí, které si mohli tvůrci odpustit. Jako první, jsou opravdu až neuvěřitelné účinky viru, zadruhé až příliš klišé manželský pár skupinky nakažených. Jejich duet a soudržnost je fajn, ale onen stopařský um je podle mého docela veliký úlet. Když se ale odprostím od těchto drobných nedostatků, vychrlí na mě Will se svým hereckým umem, který ve mě opravdu vzbuzuje pocit reality, nemluvě o tom, že si kolikrát připadám, jako bych byl na jeho místě. Inu, na film, kde je hlavní role vidět asi 95% čistého času, se béčkový herec asi moc dobře nevyplatí - Málokterý film taky dokáže takto pohltit, a málokterý mě dokáže v jistých pasážích dojmout skoro až k slzám. Nutno uznat, že zhruba v půlce filmu jsem se musel značně přemáhat, milovníci psů dají zajisté zapravdu. Zkrátka a dobře, film je více než vhodný pro večerní podívanou s blízkými, tedy pokud se počítá s tím, že bude nahazovat lehce ponurou atmosféru s docela proměnlivým dějem, který často střídá v člověku napětí, strach a úlevu. ()

SONYAGENT

Film nenaplnil zcela mé očekávání. Nebyla to taková strhující jízda, na kterou jsem byl připravován. Je škoda, že film neměl žádnou zápletku, dle které by se ubíral. Pouze jsme se dozvěděli, že se vyrábí vakcína pro stvůry... No, ale to je trošku. Bylo hezké sledovat vztah Smithe a fenky.. Přípomínal mi Hanksa a pana Wilsona z filmu Trosečník. ()

kpt.Marťas

Nesnáším Smithe. Takže to byla docela odvaha kouknout tady na tohle. Protože co si budeme namlouvat, film stojí na něm, jeho psovi a prázdném NY. A každý z této trojice se snaží a pracuje na plný výkon. Jinak řečeno, atmosféra hutná, že by se dala krájet a podávat vidličkou, světloplaši děsiví, smith přesvědčivý (teda nějak jsem mu nedokázal žrát toho vědce a ten jeho vědecký odkaz) a fenka Sam odzbrojující. Mě to docela bavilo. ()

lada32

Nemohu si pomoci,ale do chvíle vysvobození z auta druhou hlavní hrdinkou před nočními lidmi to bylo opravdu strhující a napínavá podívaná.Pak přišla na řadu pasáž v kuchyni,nelogické chování W.Smithe zakončená řadou vtípků myslím určené černošskému publiku,jak jinak.To abychom si uvědomily co za herce ztvárnuje hlavního hrdinu.Prázdnou 15 minutovku už nemohla zachránit ani výborná akce na závěr.Ale i tak vynikající sci-fi. ()

stylR

Vůbec nemusím sci-fi, až na pár výjimek, na ty, které si herecky vybral Will Smith. Opět (po Man in Black a Robotovi) jsem si uvědomil, že Smith má na sci-fi čuch. Sednul jsem si a film jsem shlédnul jedním hltem a dozníval ve mně ještě týden. Zcela přesvědčivý herecký výkon, originální nápad a skvělá režie. ()

KOMTESA

Trošku mě tady zklamaly ty digtální zombíci a zvířata viz lev, srna atd.. příběh mohl být ještě o něco propracovanější a nebylo by tomu pomalu co vytknout. ()

Ondra.kabrna

Tento film jsem ohodnotil plně, čili plným počtem hvězdiček. Je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Napínavý a nevyspytatelný děj, hlavně, když jsou v akci mutanti. Perfektně se zde prolínají prvky hororu, drama, sci-fi a romantiky. Jsem nadšen a tleskám panu režisérovi! ()

veere

Je to líbivý, ale naprosto vypatlaný film, (a opět budu opakovat sebe i mnoho jiných) výborná první půlka, příšerný konec, úžasně válí Will Smith. Atmosféra vykradená z počítačových her (Falloutů a nově i S.T.A.L.K.E.R.A), chybí tomu přesah, obsahuje plno nelogičností a "náhod". Standartní typ filmu na který si už při titulcích nevzpomenete, ale přesto je to takový... kéž by to bylo víc špinavý s nevysloveným koncem. ()

Terminator101

Tady podle mně Will Smith opravdu zazářil. Jediné, co by se tady dalo vytknout byl ten změněný konec ale ani ten nebyl zase tak špatný. ()

Margay

Nadupaná kára, smutek ve tváři a prázdné město. Hm. Zombíci. Hm. Další přeživší a dokonce dva. Hm. Kromě celkové myšlenky posledního přeživšího člověka film nic nového nenabízí, strašidelná atmosféra veškerá žádná, Zombíci jsou nemastní neslaní a jakmile se tam objeví slečna s dítětem a plká o Bohu a vnuknutí, už tak děravý příběh se rozpadá úplně. Ani ten konec mi vlastně nevadí, v tu dobu už dávno sleduji jen tu krajinu kolem, hraní si s kamerou apod. Will Smith hraje dobře. Vyprázdněné město fajn. Ale nic víc. ()

montel

Lidstvo napadl zákeřný smrtelný virus. 90% obyvatel zemřelo, 1% se stalo vůči viru imunní a zbytek se proměnil v krvežíznivé bestie. Robert Neville (Will Smith) je jedním z imunních a ve svém domě se snaží vyvinout proti viru lék. Jediným společníkem je mu jeho pes a víra, že ještě někdo přežil...Mám rád tyhle filmy. Sice to stojí celé na Smithovi ale on se tady perfektně hodí. Dobrá podívaná. 70% ()

matthew_tv

Skvelý film, ktorý zaujme snáď každého... Po jeho prezretí mi síce zostalo mnoho nezodpovedaných otázok a mnoho nesplnených očakávaní ohľadom deja,avšak nahrádzali ich rôzne iné momenty pri prezeraní tohto filmu. Skvelý hlavný herec i jeho postava a účinkovanie, pekné detailné spracovanie a premyslené prostredie, proste päť hviezdičiek. ()

Toolshed

Tiež pridávam hviezdičku za pôvodný koniec, ktorý je duchu predlohy oveľa bližší a jeho celkové súznenie s kontextom filmu je lepšie. ()

Pointed

Mám rád tyhle filmy o zkáze lidstva, to opuštěné, zdevastované město, prostě bomba. K tomu můj oblíbený herec Will Smith, je to pro mě jasná večerní volba. Mínus jednu hvězdičku za ten nejistý konec, zdá se, jakoby režie pomalu nevěděla, čím to utnout. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

26.08.2022

Já, legenda dostane pokračování

Já, legenda dostane pokračování

05.03.2022

Postapokalyptický akční snímek Já, legenda, v němž si v roce 2007 zahrál hlavní roli Will Smith (Mizerové), se oficiálně dočká dvojky. Scénář opět napíše Akiva Goldsman (Šifra mistra Leonarda, Čistá… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech