Poslední člověk na Zemi není sám. Will Smith v roli toho, který přežil. Já, legenda – impozantní, akční dobrodružství plné znepokojivých záběrů vylidněného Manhattanu. Vojensky virolog Robert Neville (Smith) je nevysvětlitelným způsobem imunní vůči nezastavitelnému a nevyléčitelnému viru, který postihl obyvatele New Yorku, možná celého světa. Zmutované oběti neznámého moru se plíží ve stínech a sledují každý Nevillův pohyb. Čekají, až udělá osudnou chybu. Nevilla pohání jediný cíl – vyrobit lék z vlastní krve a čas pracuje proti němu. (Magic Box)

tekedozai

Chvilkami nudne, chvilkami velmi napinave. Chvilkami som to chcel vypnut, chvilkami som sa nevedel dockat co sa stane v dalsej scene. Chvilkami som krical na Smitha aby tam neliezol, chvilkami som drzal palce zombiekom. Chvilkami som tomu chcel dat styri, ale dal som tri. ()

kpt.mliko

To co jsem od tohoto filmu čekal jsem i dostal. Příběh, ač si většina lidí na něj stěžuje, mi připadal dostačující a celkem dost srozumitelný (až na jednu věc a to scéna s pastí do které se Will Smith chytne - nevím jestli ta past byla výsledkem Willovi schizofrenie (přeci jen tři roky o samotě...) nebo inteligence mutantů). Will Smith zde předvádí opravdu brilantní výkon a rozpadlý New York jako kulisa je geniální, přeci jen pár chybiček se najde (pro mě výše zmíněná scéna s pastí, nebo informace o viru, které mohly být obsáhlejší) takže dávám **** ()

kvocoDH

pekné a "realistické" natočenie, will smith podal slušný výkon, celkom originálny nápad, chýba tam nejaká silnejšia zápletka, ktorá by vynikla a tak vlastne všetci čakáme kedy to začne, potom sa chvíľu nudíme, bojíme a potom to skončí. A pre tých čo film už videli otázka: Prečo nemohol zapnúť pred domom UV lampy?!!! :-) ()

Vráťa

Děs běs, teda vlastně vyšumělá limonáda. Jediný trik jak vylekat diváka bylo laciné ztrojnásobení decibelů. Těšil jsem se na hrůzyplný boj s příšerami a místo toho jsem se dočkal neskutečně ulítlý metafory na epidemii nakažlivé zuřivosti zvané rasismus. Nebo snad tahle vize budoucnosti, ve které člověk omylem vyrobí zombie virus, byla myšlena vážně? Z celého filmu trčí tři nechutně komerční ideologie: 1. rasismus je fuj (jistě je, ale když jdu na film o příšerách, tak nečekám zpackanou sociologickou masáž) 2. genové inženýrství nás všechny jednou vyhubí (natočí o tom někdy někdo konečně film, aniž by tomu nerozuměl a nedělal laciné BUBUBU?) 3. bůh nad námi drží spásnou ruku (možná, jenže za tenhle snímek se někdo bude smažit v pekle :o) ()

kuba.luk

Když jsem na viděl jméno Will Smith, který měl hrát hlavní roli ve filmu, kde se 90% děje odehrává v postatě v zemi mrtvych a je to v taková one man show, tak musím uznat, respekt. Filmu nemohu vytknout ani jediný záběr. Od začátku až do konce působivé a chytlavé. U mě další kultovní film. Hlavně, aby plánovaný 2. dil nebyl pouze takzaná ždímačka na peníze. Takových případů je dost. Samozřejmě to nesníží kvalitu tohoto velmi dobrého filmu. ()

Abruzzi

tři hvězdičky za první polovinu filmu, atmosféra opuštěného New Yorku je vynikající a will smith prostě umí zahrát. Na hodnocení filmu ubírá druha polovina a možná bych film o takových 15 minut prodloužil ()

RockStar

No, nevím proč, si každý stěžuje na závěr filmu, podle mě nebyl tak špatný a "americký" jak to kde kdo říká. Skutečně špatný konec by byl kdyby Will Smith přežil a přijel taky do toho "kostela". Spíš by mě tam trápilo to, že jsme se nedozvěděli nic o viru o tom jak se přenáší atp. Dále bych se zajímal o nelogičnosti jako proč psi mohou být nakažení, ale ostatní zvířata nikoliv, např ti lvi. Dále pak ti animovaný zombíci nic moc, lepší by byli namaskovaní lidé jako v Ústvitu mrtvých (2004). Ale jinak v celku na mě film působil nadprůměrně jsou to takové horší 4 hvězdy. P.S. Ale co mě trápí nejvíce je co vlastní žerou zombíci, když nežerou lidi? ()

Giovanni

Brutální, syrový film, nejen o mutantech a stokrát ohraném tématu, ale především o lidskosti a o lásce k nejlepšímu příteli ... Navíc konec není až tak pozitivní, jak by "čekatel happyendů" asi očekával, což jen pozvedá sílu tohoto snímku. Já, legenda mě zmuchlal jako cár papíru, aby mě po konci titulků ledabyle odhodil zpět do reality. ***** ()

luis13

Prvníc hodina je neskutečně zábavná, kvalitu filmu značně potápí velice rychlý konec. Připadá mi to jako kdyby tvůrci filmu zjistili, že překročili svůj rozpočet a film musí rychle utnout. Jinak je to určitě minimálně 70% zábava. ()

B.B.Blue

Mohlo to být jedinečné dílo. Samotná představa toho, že je člověk v New Yorku sám a může si dělat co chce, na druhou je zcela osamocen i když zdaleka není sám... :) ...dech beroucí zpracování a skvělý výkon Willa, to všechno k tomu směřuje. Čím více se ale film blíží ke konci, tím více si musíte klepat na čelo. Od podivné záchrany ženou s dítětem před davem rozzlobených superzombíků, přes absolutně nechráněné obydlí až po závěrečné odbouchnutí granátem, které nic neřeší a maximálně následný požár upeče ty dva co se schovávájí v tom sejfu... ()

azopard

Nečetl jsem předlohu ani jsem neviděl žádnou z ostatních variant tohoto příběhu. Čekal jsem šílenou post-apokalyptickou střílečku, kde hlavní hrdina a la Blade likviduje davy nepřátel podobných těm z Resident Evil. Jaké to příjemné překvapení. Spíš než akční sci-fi jsem sledoval komorní drama osamoceného muže. Will Smith mě s každou novou rolí přesvědčuje o tom, že je "Pan Herec" a tenhle film se drží nad vodou asi jen díky němu. Mrazivý pocit z "mrtvého" New Yorku je o to větší, když si uvědomíte jak to tam vypadá v reálu. Celkově mi ale přišel film prázdný. A překvapivě rušivým elementem jsou samotní infikovaní obyvatelé a hlavně náboženské tlachání na konci. Dvě třetiny stopáže režisér vařil lahůdku pro gurmány, těch nejlepších ingrediencí. Na konci máte ale v ústech pachuť a pocit, že nevíte, co jste to vlastně snědli. Přesto za víc než výborného Willa Smithe a skvělý hudební doprovod si myslím zaslouží lepších 80%. ()

Kritik83

Tak nějak jsem naletěl.. Divím se Smithovi, že hrál v takovém béčku.. Horory moc nemusím, ale když už, tak by tam měli být rozumné efekty, nějaké to napětí, a humor. I am Legend mě praštil do hlavy odfláklými efekty, které jsou opravdu příšerné. Postapokalyptickou atmosféru mám rád, New York byl fajn, ale film totálně zkazili umělí zombíci, na které se prostě nedalo koukat. Můžu jen doufat, že brzo přijde doba, kdy počítače budou schopny napodobit člověka natolik, aby se za to film nemusel stydět, anebo si někteří tvůrci uvědomí, že PC nezachrání všecko. Film ani nic jiného nenabízí, napětí chybí, překvapení také. Pro mě ztracený čas :( 20% ()

Jiesaj

Vcelku dobrý nápad s vylidněným New Yorkem, postupně zarůstající džunglí. Myslím, že Will Smith v tomto snímku podal velice slušný výkon, některé emoce mě nenechávaly chladnou. Ovšem je tady, už bohužel ne nový, nápad se smrtícím virem a zmutovanými lidmi, kvůli čemuž film trošku ztrácí na kvalitě. Ještě, že nakonec tvůrci zvolili jiný konec než byl ten původní a vše nekončí happyendem jak to u většíny amerických filmů bývá. ()

smazilek

mě se to teda líbilo, i když vidím že má spousta lidí výhrady... jen bych přidala více akce... konec si říká o pokračoví ()

bemygirl

Dobrý,moc dobrý. Ten nápad už tady ale snad i byl,ne? Např. 25 týdnů poté. Ale ničemu to nevadí. Chybí tomu místy gradace,švih a tempo,není tam sex a hlavní hrdina na konci zemře zbytečně. Ale jinak moc dobrý. Stojí to za to. Není to ztráta času. V podstatě jsem se dobře bavil. O vo tom to je. ()

ZeroX

Na tento film jsem koukal s úžasem,protože Will Smith tam hrál úplně sám a musel se potýkat většinou s digitálníma zvířatama a nestvůrama.Od tohoto filmu jsem nečekal takový úspěch,ale když jsem to viděl,tak jsem rychle změnil názor.Akorát se tam moc nemluví,spíše až ke konci.V tomto filmu jsou také obsaženy i zajímavé stránky,kdy si Will povídá s umělýma figurínama.Docela mne zaskočil i rozpočet tohoto filmu,který neni zrovna nejmenší,ale odpovídá kvalitě filmu. ()

kolotroch

Co ja viem... zacnem asi slovami, ze snaha bola... aky je vysledny efekt uz posudte kazdy sam, ja osobne tomu viac ako 50% nedam. Mozno keby ma ten dej zaujal viac, tak si nevsimam veci ako vyukladane auticka, nakazene psy vs. zdrave antilopy a leviu rodinku (kde sa tam vzali? zeby nejaky mudry pootvaral klietky v ZOO:-)? a naco:-)?), prehnane silnych nakazenych, ktori tie tri roky zili bohvie z coho... keby boli aspon zeleni, ze nejaka fotosynteza :-) ale takto... a ten koniec... tie nedomyslene sceny by sa vcelku dali odpustit, ale ten zaver to proste odrovnal do roviny priemeru. Nelogicke, divne so skazenym zaverom... jedine co si fakt zasluzilo tie bombasticke reklamy bol len Viliam Kovac:-), jeho charizma a herecky vykon... sa nezda, egres jeden usaty :-D ()

Denis85

První hodina je skvostná, neskutečně napínavá a ke konci dojemně devastující, zasluhovala by 4*. Už dlouho se žádnému filmu nepodařilo, aby mi zahrál na citlivou strunu. Impozantnímu hereckému výkonu Willa Smitha sekunduje rozkošná fenka, která je jediné, co hlavní postavě zbylo. Na druhou stranu, zbytek filmu ztratil na šťávě, nebudu prozrazovat proč. Divákovi dojde nač narážím. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

26.08.2022

Já, legenda dostane pokračování

Já, legenda dostane pokračování

05.03.2022

Postapokalyptický akční snímek Já, legenda, v němž si v roce 2007 zahrál hlavní roli Will Smith (Mizerové), se oficiálně dočká dvojky. Scénář opět napíše Akiva Goldsman (Šifra mistra Leonarda, Čistá… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech