Poslední člověk na Zemi není sám. Will Smith v roli toho, který přežil. Já, legenda – impozantní, akční dobrodružství plné znepokojivých záběrů vylidněného Manhattanu. Vojensky virolog Robert Neville (Smith) je nevysvětlitelným způsobem imunní vůči nezastavitelnému a nevyléčitelnému viru, který postihl obyvatele New Yorku, možná celého světa. Zmutované oběti neznámého moru se plíží ve stínech a sledují každý Nevillův pohyb. Čekají, až udělá osudnou chybu. Nevilla pohání jediný cíl – vyrobit lék z vlastní krve a čas pracuje proti němu. (Magic Box)

S.Fisher

Takhle dobrý film se prostě divákům vryje dlouho do paměti.Parádní obsazení,děj (i když nedotažený do konce) a samé modré a zelené plátno :-) Koukám na to už potřetí a stále je to pecka :-) A kdo neviděl,rozhodně doporučuju shlédnout. 9/10 ()

DirtyDozen

Proč mají ty zombie takovou svalovou sílu ? To by mne fakt zajímalo...konec byl nahovno, zombie taky a navíc zabily psa. Svině. ()

Werrona

Příběh originální nápad. Velmi dobře ztvárněné a napínavé. Až na ten americkej konec :/, ten tomu vzal u mě 2 hvězdičky. ()

valdakubik

Pro me srdcovka. Filmy tohodle typu zboznuji. Nikde nikdo, zeme znicena a zpustosena. Film je fantasticky proveden a pro Willa Smitha je to jeho zivotni role. Pro me 95 procent. ()

littlelight

Kdyby se druhou polovinu a závěr podařilo udělat jako tu první, byl by to zřejmě ten nejlepší film (nebo spíše příběh), který byl kdy natočen, ale jak už to bývá, nic není dokonalé, nicméně i to jsem byl schopen odpustit. ()

Krail

Tento film není nejlepší apokalyptický film .... Ale zároveň není ani nejhorší! CGI na tu dobu stojí za nic a občas jsou nějaké díry ve scénáři ale přesto tento film vyniká jednou stránkou ... Neuvěřitelně umí hrát na city! /Pozor Spoiler!/ I když umře ten pes tak k němu něco cítíte a když umře hlavní hrdina taky je vám ho docela líto takže já hodnotím známkou 3! Rozhodně doporučuji se na tento film podívat i když není zrovna nejlepší! ()

Meca66

Sci-fi ve stylu jednoho z posledních přeživších ve světě po vypuknutí “transformální” epidemie, což nám ukázal tento špičkově zpracovaný film. Hodnotím ***** už jen proto že se řadí do mích nejoblíbenějších. Věřím že zpracování ve velkoměstě New York City muselo být dosti náročné a finančně vytížené. Ohledně příběhu nemám žádné výhrady a můžu jen pochválit. Byl jsem dojat u scény, když Robert Neville (Will Smith) ztratil svého nejlepšího přítele v podobě svého psa, který mu po celé době dodával odvahu a sílu stále žít a vyřešit tento druh nákazy. U finální scény jsem stále věřil že se Robert rozhodne jinak ale bohužel, i tak jsem si film náramně užil a neztratil jsem pozornost. Jsem rád že v tomto případě nám český překlad nezkazil duch filmu a zůstal s tím zahraničním. Děkuji za skvěle užitých něco přes 100 minut. ()

Pythonator

Další blbé zoombie béčko, tentokrát si to však hraje na víc a je v tom předražený herec. Ke konci to vyznívá spíše trapně a závěr mi přišel tak nedotažený, že to až vypadalo, jako by se někdo vysral na scénář a jen se snažil udělat z toho ušatého přeceňovaného černocha co největšího hrdinu. ()

Andrej22

Místní hodnocení příliš nechápu. Jistě, Will Smith podává dobrý výkon, ale to samo o sobě nestačí. Film plyne příliš pomalu a často nudí. Když už to vypadá, že se to zlepší a film nabere solidní tempo tak všechno zkazí velice špatně napsaný konec. 35%. ()

myshade

Já, legenda....hned na začátek musím napsat, že se mi film líbil, velmi mi připomíná můj oblíbený seriál Walking dead. Ale je to ten druh filmu, kde nesmíte moc přemýšlet nad okolnostmi a jednáním hlavního hrdiny (vypukl virus a většina lidstva je po smrti - nebo jsou nakaženi, ale elektrika, voda, vše funguje i pár let po katastrofě...má neomezené možnosti, ale není schopen si zajistit bezpečnější útočiště, ale zařídí si vybavenou laboratoř....jak říkám, nesmí se moc přemýšlet, jinak si film neužijete). Will Smith zahrál roli přesvědčivě a celý film stojí na jeho výkonu. ()

zeleznak

Koukejte se na to jako na postapokalyptickou pohadku a nemuzete byt nasrani. 5* za schopnost vydrzet 3 roky zcela sam. Zkuste to 3 mesice ()

soukyd33

No nevím, tento druh filmu moc nemusím. Hledat lék, a pak konec? Zombie je spíš průměr. Zábava 0 z 5 Akce 3 z 5 Příběh 2 z 5 Hvězdiček 2 ()

lotrfrodo

Skvělý, nervydrásající film, na jehož vrcholu je Will Smith coby Dr. Robert Neville. Ukázky z jeho života v New Yorku jsou mrazící, stejně tak, jako tajemní Světloplaší, kteří mu večer znepříjemňují život. Závěr je dojemný, za mě lepší než konec alternativní a dobře dokresluje Smithovu postavu. Super film, který stojí za nejedno zhlédnutí ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

26.08.2022

Já, legenda dostane pokračování

Já, legenda dostane pokračování

05.03.2022

Postapokalyptický akční snímek Já, legenda, v němž si v roce 2007 zahrál hlavní roli Will Smith (Mizerové), se oficiálně dočká dvojky. Scénář opět napíše Akiva Goldsman (Šifra mistra Leonarda, Čistá… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech