David Rice jako patnáctiletý žije v Ann Arboru v Michiganu, kde se zamiluje do své spolužačky Millie a dá jí skleněnou sněhovou kouli jako dar. Jejich spolužák, Mark Kobold, Davida šikanuje, vezme mu skleněnou kouli a hodí ji na zamrzlou řeku. David jde na řeku, ale propadne se pod ním led. Proud ho táhne pod ledem, ale najednou se ocitá v místní knihovně, a objeví tak svou schopnost „skákat“ neboli přemísťovat se v prostoru z jednoho místa na druhé během okamžiku. Ohromen svou novou schopností opouští svého násilnického otce a uteče z domova. O osm let později již dospělý David žije na vysoké noze díky tomu, že „skočil“ do bankovního trezoru a ukradl velké peníze. Jednoho dne ho v jeho bytě přepadne Roland Cox, což je velitel Paladinů, tajné společnosti náboženských fanatiků. Ti si slíbili, že vystopují a zabijí všechny „skokany“ (jumpery), protože jejich chování berou jako rouhání. Takové schopnosti, jaké mají jumpeři, má mít pouze bůh... (TV Nova)

uzzi

Nedotažené ve všech směrech. Hlavním tématem celého filmu se asi šlo i přes jistou hloupost prokousat lépe. Hlavní postavy jsou všechny poměrně nesympatické. Uznávám ale snahu o vytvoření charakteru, který téměř všechny činy v příběhu podrobuje svému prospěchu. To sice nevyznívá moc sympaticky, ale je osvěžující sledovat někoho, kdo řeší pouze sebe a netrápí ho osud světa. Ten celkový cynismus a odtažitost, naráží na jednoznačné zaměření "filmu pro teenagery". Scénář je tím nejhorším - vůbec není vysvětleno proč jsou tu paladinové a skokani, proč se vůbec nahánějí atd. a těch keců a nedotažených možností... . Akce která by to celé katapultovala do příjemného výplachu je pouze standardní a roztříštěná (pár průměrných záblesku). Příběh je pitomý, herecké výkony všech zúčastněných slabé - bělovlasý "rádobycoll" S.L Jackson a "dvouvýrazový" Christensen. Přesto se nedá říci, že by celek nějak výrazně nudil. 50% ()

Seti

Celý film jsem čekal, až mě to začne bavit.....a ono nic! Tak debilní scénář a hlavní postavu jsem už dlouho neviděl. Polovina postav tam byla úplně zbytečná včetně Jamieho Bella, který se tam prostě jen objevil a zase zmizel. A přitom to má takový potenciál! Mohla z toho být efektní akční podívaná, ale je z toho...no nic! Jedna hvězda za Rachel Bilson a druhá za Kirsten Stewart:-) ()

honzii

Nenadchlo mě to, ale nenudil jsem se ani na chvíli. Je jasné, že je to film na efekt, že se tvůrci soustředí na to, jak film působí obrazem a ne příběhem. A proto ve mně nenechal nic, jen ty pěkné obrázky. ()

Ivusha

Už dlouho jsem se tak netěšila, až film skončí. Hayden je děsivý, jeho slečna snad ještě horší. Chování hlavního hrdiny je nelogické, až stupidní. Z dobrého nápadu pouze odpadový film. A ta závěrečná scéna s matkou... boha jeho. V konečném hodnocení vlastně ani nevím, proč tomu dávám tu jednu hvězdičku:D Možná za ten nápad, který by si zasloužil mnohem, MNOHEM lepší zpracování. ()

jondoe

aj ked pribeh bol samozrejme nic moc na jednoa mozno aj na dve pozretia to urcite je.ja som sa pritom bavil.a aspon raz si to urcite este pozriem. ()

bari68

Tupučký príbeh o chlapcovi s teleportovacou schopnosťou . To asi podľa mňa vystihuje celý dej filmu, kde sa nič prevratného nedeje , ktorý ale vsádza na pohodovú ,,popcornovú ,, zábavu a známe tváre hercov. Nehovorím , že film je natočený zle a zaslúži si posledný stupeň hodnotenia, ale filmy z tohto súdku ma asi nikdy nenadchnú. ()

radecacek

Škoda že se scénář netočí kolem "vedlejšího" hrdiny, o kterém by vznikl určtitě zajímavější a zábavnější film. Takhle vznikla bohužel jen přetrikovaná nudná kašoidní podivaná. ()

BluT

Mohlo to bejt delší. Mohlo to bejt lepší. Ale i horší. Pohodová oddychovka. Jediný co mě zarazilo, byly herecký výkony. Myslim, že to natáčeli ve spěchu, nezbylo jim moc peněz po tom, co dali absurdní platy hercům a každej aspoň trochu ucházející záběr, kde herci řekli co měli, rovnou prdli do filmu.. Ale já nejsem svině, takže tomu ty čtyry dám. Přestože vim, že to nikde nic nezmění:) ()

Benedygtus

Nechapu, proc ma tady ten film tak male hodnoceni, kdyby mel tak kolem 70% dal bych mu 4-3 hvezdicky, ale protoze ma tak malo, tak abych to aspon nepatrne vylepsil...Efekty,napad! Jedine, co me trosku mrzi je, malo akcnich scen. Mam rad sci-fi zvlast, kdyz je promyslene a nejsou v tom nejaky zasadni chyby a ja jsem tam zadnou nevidel. ()

Wally

Z počátku se to jevilo jako velice dobře podchycený nápad...kdo z nás by si nechtěl jen tak 'odskočit' na Havaj, pyramidy v Gíze nebo pro penzi do banky? Jasné taky bylo to, že se to 'někomu' líbit nebude ať už by to byla slavná CIA, správce pyramid, ředitel banky nebo záhadní Paladinové. Konfrontace těchto dvou stran byla jasná již od začátku a vůbec to nevadilo. To, co však vytvořil pan režisér z tohoto nadějného začátku v druhé polovině filmu je však skoro na provaz! 'Skoků' bylo tolik, že už to nebylo ani efektivní ani zajímavé a neuvěřitelně to rušilo...příběh se stal hloupým, role záhadné matky v podání D. Lane zbytečná, herecké nadání H. Christensena již poněkolikáté nulové atd. Pochvalu si snad zaslouží jen světlý přeliv Samuela L. Jacksona a herecký výkon J. Bella, který se objevil až v druhé polovině filmu, ale i to mu stačilo, aby zastínil ostatní. Víc než na 2* to nebylo. ()

klukluka

Nedospělá sci-fi s nedospělými hlavními hrdiny. Nejvíc mi vadilo, že se tak nezrale i chovali, když například vystavovali nebezpečí své přátele z řad běžných smrtelníků, konkrétně pak zejména lásku z dětství. ()

iXtr3m3

Objektívne asi na tri hviezdy, subjektívne na štyri. Pozadie, ktoré sa odkrylo na konci ma nalákalo a zdvihlo film o úroveň vyššie. Efekty boli vydarené, Jackson ako prehnitý pritom relatívne patriotisticky zmýšľajúci zlosyn bol fajn, len to háro, neviem, neviem. Hayden bol vtedy ešte relatívne na koni aj s Jamie Bellom, ale toto im budúcnosť veru nezlepšilo. Nemôžem inak, mne sa to celkom páčilo, zaujímavá myšlienka a dôstojné technické spracovanie a pritom ešte stále veľa otáznikov, ktoré by sme možno boli dostali zodpovedané v pokračovaní, ktoré však neúspech pochoval. ()

Loki_Six

"Let me tell you about my day so far. Coffee in Paris, surfed the Maldives, took a little nap on Kilimanjaro. Oh, yeah, I got digits from this Polish chick in Rio. And then I jumped back for the final quarter of the N.B.A. finals - courtside of course. And all that was before lunch. I could go on, but all I'm saying is, I'm standing on top of the world." ()

kery-

Celý film se táhl dost svižným tempem, k efektům nebo scénáři taky nemůžu mít nějaké zvláštní výhrady..A navíc Samy..Líbilo se mi to :) ()

Fary

Pěkná myšlenka, jen v některých místech krapet nedotažená. Trošku mi to připomíná Uprchlíka s H.Fordem ... ()

Teg

Co to je vůbec zač? Nějací skokani, paladinové co je chytaj. Představivosti se meze nekladou, ale tenhle film je scénaristickej brak a ukázka toho, jak lze natočit nevkusný film na efekt. ()

baXter

Tohle by se klidně mohlo jmenovat "Jak nám Paladin porodil Skokana". Plný kravin kravin a nezodpovezenych otázek. Jakpak ho Roland nasel v byte? Jak nasel na konci matku ? Kde se jumperi vzali ? Kolik jich je ? Proc to a tamto ? Podleme nedotahnute dokonce a slo by z toho urcite vyzdimat vic a i divakovi by slo predat vic "informaci" aby se tolik nenudil pri tom bezduchym skakani. Dve stars za Rachel Bilson. ()

Youtube chystá vlastní seriálový obsah

Youtube chystá vlastní seriálový obsah

18.10.2016

V Česku Youtube Red ještě nemáme, v Americe, Austrálii, Mexiku a na Novém Zélandě už si ale vylepšenou verzi Youtube užívají skoro dva roky. Správně tušíte, že se jedná o placenou službu bez reklam a… (více)

Karlík a továrna na mrtvoly

04.03.2012

Další Tři mušketýři

Další Tři mušketýři

05.04.2010

Úspěch Sherlocka Holmese přinutil studio Warner Bros. pátrat po dalších klasických námětech, které by bylo možné zpracovat podobně osvěžujícím způsobem a přiblížit je současnému publiku. Jedním z… (více)