Šípek

Udivuje mě místní vysoké hodnocení. Nenápadný vážný odkaz na události 11. září 2001, s nimiž se Američani jak vidno dosud nesrovnali, je až deprimující. Adam Sandler mne zatím v žádné ze svých předchozích rolí zcela nepřesvědčil. Toto se nemění ani s jeho stylizací do duše psychicky zasaženého Charlieho a ačkoliv zde podává jeden ze svých možná nejlepších výkonů, pořád nemá ani na našeho Otíka z vesničky, naší střediskové a chaloupky, své rodné. Přesto myslím už pro tu zvláštní rozporuplnou atmosféru stojí film za pozornost. ()

jda23

Dvojica ľudí ktorá sa pozná a neskor aj spozná prave vďaka svojmu vytrvalému priateľstvu a prirodzenej človečenskej podpore zasadenej v NY pod dáždnikom 11eho septembra s niepríliš vyčnievajúcimi dialógmi. Padlo to vhod, na viackrát pre mňa už nie, ostáva nádej, nedopité šampanské a po kratšom čase aj okulahodiaci blázni v zatiaľ nekonečnom období hľadania. Take It Easy. Gj ()

waska

Krásný a silně emocionální příběh o přátelství a lásce na pozadí událostí z 11.9.2001. Skvělý herecký koncert dvojice Don Cheadle, Adam Sandler. Podle mě je Don Cheadle jeden z nejlepších herců současnosti, a tady to opět jen potvrzuje. Adama Sandlera mám zaškatulkovaného jako komediálního herce, kterého zrovna nevyhledávám, ale nevadí mi. Co ale předvedl tady je něco neuvěřitelného a smekám před ním. Zařazuji si ho do škatulky - skvělí herci. Myslím, že scéna, kde konečně otevřeně říká co cítí rodičům své tragicky zemřelé ženy, mluví za vše..Málem jsem se rozbrečel... ()

KarlWalf

Adam Sandler mě velmi překvapil. Film má několik slabších míst, celkově se ovšem jedná o ponuré a velmi výstižné dílo. Možná to není úplně na pět hvězdiček, ale film se mnou hnul a dotkl se mých emocí. A to se mi často nestává. ()

Forty-

Kvalitne, zaujimave, smutne. Miestami vsak trocha zdlhave. Nie je to absolutne must see, ale mozem odporucit. Smelo na tento film ;) ()

Kvasekus

Adam se ukazuje jako skvělej herec. Vážná role mu tady ohromě sedla. Nebejt konce, kterej je prostě americkej, neváhal bych s pěti špuntama ()

Kingjiri

Smutnej a bohužel až moc uvěřitelnej příběh, kterej má nejen kvalittní scénář, ale je ještě pěkně dokreslenej velice slušnýma hereckýma výkonama. Předevšim Adam Sandler mě dost překvapil, nikdy bych nečekal, že je v něm dřímá takovej hereckej potenciál. Don Cheadle taky pěkně zahrál a na Liv Tyler se zase příjemně koukalo. Určitě jeden z filmů, který si budu dlouho pamatovat. Čtyři silnější hvězdy dávám jenom proto, že občas příběhu chybělo svižnější tempo, což by se dalo trochu dohnat o něco kratší stopáží. ()

tomikan

Je to tragedie. Bylo mi jedno, kdo koho hraje, a jakym zpusobem, bylo mi jedno, jak film skonci. Co Charlie prvne promluvil bylo i jedno, co prijde dal. To, co film udelalo byla spravna volba udalosti, paradoxne jeji rozmer Vas donuti uvedomit si, ze to neni o poctu lidi, kterym prevrati zivot naruby, ze to neni o tom, co vite o druhym. Kruh zkusenosti na zaklade poznani a poznani zalozeny na toleranci a naslouchani. Moc pratelstvi, nadeje a bolesti proti nikdy nespici mysli, nepotvrzenym domnenkam a nevyvratitelnym zaverum rozumu. Sklenice muze byt stejne tak z pulky plna i prazdna, coz neni nemenny stav, pak je otazkou jestli se voda doleje nebo vypari. Jeden z mala, kde neni az tak dulezity zpracovani, ale to, co si z neho odnesete. ()

Chosef76

Po dlouhé době emocionální kláda, která mi skoro zlomila vaz. Posttraumaticky poraněná duše vystřelila Charlieho Finemana do světa věčné bolesti, nasadila mu masku blázna a on se sluchátky na uších projíždí na motorové koloběžce přelidněné ulice New Yorku a a " křičí " : " ...POMOC...". Krásný film. ()

Chip89

Tenhle příběh je o přátelství dvou dost rozdílných lidí. A přesto jim to funguje. Jediné,co mě donutilo tady psát komentář není ani tak hloubka příběhu, ale herecký výkon Adama Sandlera. V tomhle filmu je opravdu výborný a dokazuje, že není pouze komediant, ale že opravdu umí výborně hrát. A umí podle mne hrát tak moc, že jsem mu to žrala i s naviákem, věřila jsem mu, že opravdu o tu rodinu přišel a tu bolest prožívá. Je to ukázka toho, že s bolestí se každý z nás vyrovnává jinak a po svém. Opravdu jsem byla nadšená a dojatá zároveň. Plných pět hvězdiček dát nemůžu, protože bohužel mi některá míst připadala hluchá a nudná. ()

simp23

Nejsilnější film o událostech 11. září a Adam Sandler ve své životní roli. K tomu výborný Don Cheadle a krásná Liv Tyler...co víc si přát. ()

Polnoch

Sandler v tomto filme - jeden z najlepších hereckých výkonov, aký som mal tú možnosť vidieť, zanechal toho vo mne strašne veľa! ()

Inozuka

Rozjezd vypadá na plytkou trpkou komedii o hledání smyslu života jednoho osamoceného zubaře, ale od půlky začne mít Volání o pomoc grády. Velice věrně zobrazený postraumatický šok ze ztráty blízkých. Taková modernější, ne až tak přestřelená verze Krále rybáře. Navíc komorní emocionálně působivá reflexe 11. září, která vám o téhle tragédii řekne víc než jiné filmy na toto téma, kde se to jen třepotá americkými vlajkami a hrdinové deklamují patetické fráze. Skvěle rozpracované a zahrané. Sandler je fakt borec, hezký je i štěk Donalda Sutherlanda. Hodně silný film. ()

Dzvandzi

Film o přátelství,které by mohl každý závidět,o lásce,kterou dokázal hlavní představitel Charlie cítit ke své zesnulé rodině,o problémech,které ho přitom provázeli.A vzniklo z toho nádherné drama,při jehož konci vám i ta slzička ukápne (jako mě).Adam Sandler ve své životní roli po boku s též vynikajícím Donem Cheadlem a dalšími,např. s mojí oblíbenou Liv Tyler,utvořili výborné herecké obsazení a zahráli to opravdu velmi přesvědčivě.Nemám co více dodat,drama jak má být..:) ()

GTS_PUNK

Keď Alan (Don Cheadle) po rokoch stretne svojho bývalého spolubývajúceho z vysokej školy Charlieho (Adam Sandler), podá mu pomocnú ruku, aby ho dostal z izolácie, do ktorej upadol po smrti manželky a dcér pri teroristických útokoch z 11. septembra 2001. Režisér Mike Binder vo filme z roku 2007 otvára nielen tému spomínaných teroristických útokov, ale prostredníctvom svojich postáv si všíma obnovu niekdajšieho priateľstva, hľadania dôvery a sebadôvery, ako aj konfrontáciu s minulosťou, spomienkami a bolesťou. Tie zasadzuje do špecifickou atmosférou nasiaknutého New Yorku, ktorý sa z útokov už síce spamätal, ale zďaleka nezabudol. Vďaka hereckému obsadeniu, ktorému nechýbajú viaceré zvučné mená, je film drámou so štipkou komédie, pričom humor je však dávkovaný skoro až opatrne, aby neprevýšil vážnosť snímku. Adam Sandler, inak známy najmä z nespočetného množstva komediálnych rolí, tu stvárňuje serióznu postavu, mimoriadne poznačenú traumou z minulosti. Vďaka úplnému protipólu jeho "bežných" úloh, ako aj tomu, že postavu Charlieho hrá viac než dobre, možno polemizovať o tom, či práve toto nie je Sandlerova životná rola. Samotný dej sa od začiatku drží nastolenej línie, ktorá vedie až k očakávateľnému záveru, hoc v jeho druhej polovici divákovi ponúka malý náznak príbehového zvratu. Reign Over Me je odľahčená dráma o neľahkom osude a bolestivej minulosti. Hoci medzi žánrovo podobnými kúskami nijak zvlášť nevyčnieva, divákovi určite má čo ponúknuť. Ak nič iné, tak minimálne silný príbeh, vynikajúceho Adama Sandlera, krásny New York a výborný soundtrack. ()

rivah

Konečně jeden citlivý, inteligentní a důmyslný americký film, jehož scénář si napsal sám režisér. Adam Sandler zase jen potvrdil, že dobrý komik dovede přesvědčivě vytvořit dramatickou postavu. I Don Cheadle a Liv Tyler hrají výborně. ()

Theplak

Nic mne už hodně dlouho nedostalo jako todle. Člověk se směje i skoro brečí. Když vám je nejhůř, jakože mě bylo před chvílií celkem strašně, tak po zhlédnutí tohodle počinu zjistíte, že jste na tom jestě dobře a že může být hůř. Není co vytknout. Todle by měl Sandler dělat častěj. ()